gnome-games - en to ug translation catalogue (156 entries)

en: Robots
ug: ماشىنا ئادەم

en: Avoid the robots and make them crash into each other
ug: ماشىنا ئادەملەردىن ئۆزىنى تارتىپ ئۇلارنى ئۆزئارا سوقۇشتۇر

en: Show toolbar
ug: قورال بالداق كۆرسەت

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
ug: قورال بالداق كۆرسىتىدۇ. قورال بالداقنىڭ ئۆلچەملىك تاللانمىسى

en: Robot image theme
ug: ماشىنا ئادەم سۈرەت ئۆرنىكى

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
ug: ماشىنا ئادەم سۈرەت ئۇسلۇبى. ماشىنا ئادەملەر ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان سۈرەتلەرنىڭ ئۆرنىكى

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background color. The hex specification of the background color.
ug: تەگلىك رەڭگى. 16 لىك سىستېمىدا ئىپادىلەنگەن تەگلىك رەڭگى.

en: Game type
ug: ئويۇن تىپى

en: Game type. The name of the game variation to use.
ug: ئويۇن تىپى. ئىشلىتىدىغان ئويۇن ۋارىيانتىنىڭ ئاتى.

en: Use safe moves
ug: بىخەتەر مېڭىشنى ئىشلەت

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
ug: بىخەتەر مېڭىشنى ئىشلىتىش. بىخەتەر مېڭىش تاللانمىسىنى ئىشلەتسىڭىز خاتالىشىپ ئۆلۈپ كېتىشىڭىزدىن ساقلانغىلى بولىدۇ. سىز ماڭغاندا ئۆلۈپ كېتىش ئېھتىماللىقى بولسا، ھەم بىخەتەر مېڭىش مەۋجۇت بولسا، سىزنىڭ ئۇ ئۆلۈم يولىغا مېڭىشىغا ئىجازەت بەرمەيدۇ.

en: Use super safe moves
ug: ئالاھىدە بىخەتەر مېڭىشنى ئىشلەت

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
ug: ئالاھىدە بىخەتەر مېڭىشنى ئىشلىتىش. سىزنىڭ ماڭىدىغان بىخەتەر يول يوق چاغدا، سىزنى تېلېپورت قىلىشتىن باشقا ئامال يوقلۇقى ھەققىدە ئاگاھلاندۇرىدۇ.

en: Enable game sounds
ug: ئويۇن ئاۋازىنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
ug: ئويۇن ئاۋازىنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ. ئويۇندىكى ھەر خىل ھادىسىلەردە ئاۋاز قويىدۇ.

en: Key to move NW
ug: ‹NW›(غەربىي شىمالغا) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move north-west.
ug: غەربىي-شىمالغا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to move N
ug: ‹N›(شىمالغا) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move north.
ug: شىمالغا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to move NE
ug: ‹NE›(شەرقىي شىمالغا) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move north-east.
ug: شەرقىي-شىمالغا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to move W
ug: ‹W›(غەربكە) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move west.
ug: غەربكە يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to hold
ug: جىمجىت تۇتۇپ تۇرىدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to hold still.
ug: بۇ كۇنۇپكا جىم تۇتۇپ تۇرۇش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Key to move E
ug: ‹E›(شەرققە) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move east.
ug: شەرققە يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to move SW
ug: ‹SW›(غەربىي جەنۇبقا) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move south-west.
ug: غەربىي-جەنۇبقا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to move S
ug: ‹S›(جەنۇبقا) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move south.
ug: جەنۇبقا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to move SE
ug: ‹SE›(شەرقىي جەنۇبقا) يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to move south-east.
ug: شەرقىي-جەنۇبقا يۆتكەيدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to teleport
ug: تېلېپورت قىلىدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to teleport safely (if possible).
ug: بىخەتەر teleport قىلىدىغان كۇنۇپكا(مۇمكىن بولسا).

en: Key to teleport randomly
ug: قالايمىقان تېلېپورت قىلىدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to teleport randomly.
ug: تەرتىپسىز teleport قىلىدىغان كۇنۇپكا.

en: Key to wait
ug: كۈتىدىغان كۇنۇپكا

en: The key used to wait.
ug: كۈتۈشكە ئىشلىتىدىغان كۇنۇپكا.

en: Width of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن كەڭلىكى

en: Height of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېگىزلىكى

en: true if the window is maximized
ug: ئەگەر كۆزنەك ئەڭ چوڭ بولسا true

en: true if the window is fullscren
ug: ئەگەر كۆزنەك تولۇق ئېكران بولسا true

en: Game over!
ug: ئويۇن تامام!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
ug: ئىنتايىن ياخشى، بىراق نومۇرىڭىز ئالدىنقى 10 نىڭ ئىچىگە كىرەلمىدى.

note: Translators: This "_New Game" is for the game-over dialogue
en: _New Game
ug: يېڭى ئويۇن(_N)

en: Robots Scores
ug: ماشىنا ئادەم نومۇرى

en: Map:
ug: خەرىتە:

en: Congratulations!
ug: مۇبارەك بولسۇن!

en: Your score is the best!
ug: سىزنىڭ نومۇرىڭىز ئەڭ ياخشى!

en: Your score has made the top ten.
ug: سىزنىڭ نومۇرىڭىز ئالدىنقى 10 نىڭ ئىچىگە كىردى.

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
ug: مۇبارەك بولسۇن، سىز ماشىنا ئادەمنى يەڭدىڭىز!!
    يەنە بىر قېتىم ئوينامسىز؟

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
ug: تېلېپورت قىلىدىغان ئورۇن قالمىدى!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
ug: تېلېپورت قىلىدىغان بىخەتەر ئورۇن يوق!!

en: Unknown Command
ug: نامەلۇم بۇيرۇق

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score time (e.g. 1 minute)
en: Time
ug: ۋاقىت

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score value (e.g. 30 moves)
en: Score
ug: ئېرىشكەن نومۇر

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the name of the player who recorded the score
en: Name
ug: ئاتى

note: Score dialog column header for the date the score was recorded
en: Date
ug: چېسلا

en: View help for this game
ug: مەزكۇر ئويۇننىڭ ياردىمىنى كۆرۈش

en: End the current game
ug: نۆۋەتتىكى ئويۇننى ئاخىرلاشتۇر

en: Toggle fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: Get a hint for your next move
ug: كېيىنكى يۆتكىشىڭىزنىڭ ئەسكەرتىشىگە ئېرىشىڭ

en: Leave fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن ئايرىلىش

en: Start a new multiplayer network game
ug: كۆپ ئوينىغۇچى ئوينايدىغان تور ئويۇنىنى باشلايدۇ

en: End the current network game and return to network server
ug: ھازىرقى تور ئويۇنىنى ئاخىرلاشتۇرۇپ تور مۇلازىمېتىرىغا قايتىدۇ

en: Start a new game
ug: يېڭى ئويۇندىن بىرنى باشلا

en: Pause the game
ug: بۇ ئويۇننى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ

en: Show a list of players in the network game
ug: تور ئويۇنىدىكى ئوينىغۇچىلارنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Redo the undone move
ug: يېنىۋالغان يۆتكەشنى تەكرارلا

en: Restart the game
ug: بۇ ئويۇننى قايتا قوزغات

en: Resume the paused game
ug: ۋاقىتلىق توختىغان ئويۇننى باشلا

en: View the scores
ug: شەرەپ سەھنىسىنى كۆرسەت

en: Undo the last move
ug: ئاخىرقى يۆتكەشتىن يېنىۋال

en: About this game
ug: بۇ ئويۇن ھەققىدە

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Configure the game
ug: ئويۇننى سەپلەيدۇ

en: Quit this game
ug: بۇ ئويۇننى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Hint
ug: يىپ ئۇچى(_H)

note: Translators: This "_New" is for the menu item 'Game->New', implies "New Game"
en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _Redo Move
ug: يۆتكەشنى تەكرارلا(_R)

note: Translators: this is the "Reset" scores button in a scores dialogue
en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

note: Translators: "_Restart" is the menu item 'Game->Restart', implies "Restart Game"
en: _Restart
ug: قايتا قوزغات(_R)

en: _Undo Move
ug: يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Deal
ug: شىيلا(_D)

en: _Leave Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن ئايرىل(_L)

en: Network _Game
ug: تور ئويۇنى(_G)

en: L_eave Game
ug: ئويۇندىن ئايرىل(_E)

en: Player _List
ug: ئويغۇچىلار تىزىمى(_L)

en: _Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا(_P)

en: Res_ume
ug: قايتا باشلا(_U)

en: _Scores
ug: ئېرىشكەن نومۇرلار

en: _End Game
ug: ئويۇننى ئاخىرلاشتۇر(_E)

note: %s is replaced with the name of the game in gnome-games.
en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
ug: %s ھەقسىز دېتالدۇر؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە بويىچە ئۇنى قايتا تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتەلەيسىز؛ سىز شۇ ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ %d نەشرى ياكى يۇقىرى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ.

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: %s تارقىتىشتىكى مەقسەت سىزگە قۇلايلىق ئېلىپ كېلىش، ئەمما سودا ياكى باشقا ئالاھىدە قوللىنىشقا نىسبەتەن ھېچقانداق كاپالەت يوق. ھەمدە مۇئەييەن ئىشلىتىشتە سىز ئارزۇ قىلغان نەتىجىگە ئېرىشىشتە كاپالەتكە ئىگە ئەمەس. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنى كۆرۈپ تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتقا ئېرىشىڭ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with %s; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ug: سىز «%s» بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، ئادرېس: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
ug: سىز خالىغان يۇمشاق دېتال ئارقىلىق بىر نۇسخا GNU ئۇنىۋېرسال ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆپەيتىلگەن نۇسخىسىغا ئېرىشەلەيسىز. ئەگەر بولمىسا <http://www.gnu.org/licenses/> نى زىيارەت قىلىڭ.

en: Set game scenario
ug: ئويۇن سېنارىيىسىنى بەلگىلە

en: Set game configuration
ug: ئويۇن سەپلىمىسىنى تەڭشەش

en: Initial window position
ug: دەسلەپكى كۆزنەك ئورنى

en: Classic robots
ug: كلاسسىك ماشىنا ئادەم

en: Classic robots with safe moves
ug: بىخەتەر ماڭىدىغان كلاسسىك ماشىنا ئادەم

en: Classic robots with super-safe moves
ug: ئالاھىدە بىخەتەر ماڭىدىغان كلاسسىك ماشىنا ئادەم

en: Nightmare with safe moves
ug: بىخەتەر ماڭىدىغان Nightmare

en: Nightmare with super-safe moves
ug: ئالاھىدە بىخەتەر ماڭىدىغان Nightmare

en: Robots2
ug: ماشىنا ئادەم2

en: Robots2 with safe moves
ug: بىخەتەر ماڭىدىغان ماشىنا ئادەم2

en: Robots2 with super-safe moves
ug: ئالاھىدە بىخەتەر ماڭىدىغان ماشىنا ئادەم2

en: Robots2 easy
ug: ئەپچىل ماشىنا ئادەم2

en: Robots2 easy with safe moves
ug: بىخەتەر ماڭىدىغان ئەپچىل ماشىنا ئادەم2

en: Robots2 easy with super-safe moves
ug: ئالاھىدە بىخەتەر ماڭىدىغان ئەپچىل ماشىنا ئادەم2

en: Robots with safe teleport
ug: بىخەتەر تېلېپورت قىلىدىغان ماشىنا ئادەم

en: Robots with safe teleport with safe moves
ug: بىخەتەر تېلېپورت قىلىدىغان ۋە بىخەتەر ماڭىدىغان ماشىنا ئادەم

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
ug: بىخەتەر تېلېپورت قىلىدىغان ۋە ئالاھىدە بىخەتەر ماڭىدىغان ماشىنا ئادەم

en: No game data could be found.
ug: ئويۇن سانلىق-مەلۇماتى تېپىلمىدى.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
ug: «ماشىنا ئادەم» پروگراممىسى ئىناۋەتلىك ئويۇن سەپلىمە ھۆججەتلىرىنى تاپالمىدى. مەزكۇر پروگرامما توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
ug: بەزى گرافىك ھۆججەتلىرى يوق ياكى بۇزۇلغان.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
ug: «ماشىنا ئادەم» پروگراممىسى زۆرۈر بولغان گرافىك ھۆججەتلىرىنى ئوقۇيالمىدى. مەزكۇر پروگرامما توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Could not find '%s' pixmap file
ug: پىكىسماپ ھۆججىتى «%s» تېپىلمىدى

en: _Game
ug: ئويۇن(_G)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Teleport
ug: تېلېپورت قىل(_T)

en: Teleport, safely if possible
ug: مۇمكىن بولسا بىخەتەر تېلېپورت قىلىدۇ

en: _Random
ug: قالايمىقان(_R)

en: Teleport randomly
ug: قالايمىقان تېلېپورت قىلىدۇ

en: _Wait
ug: كۈت(_W)

en: Wait for the robots
ug: ماشىنا ئادەملەرنى كۈتىدۇ

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: Show or hide the toolbar
ug: قورال ئىستونىنى كۆرسەت ياكى يوشۇر

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: Based on classic BSD Robots.
    
    Robots is a part of GNOME Games.
ug: كلاسسىك BSD Robots(ماشىنا ئادەم) ئاساسىدا ياسالغان.
    
    ماشىنا ئادەملەر(Robots) بولسا گىنوم ئويۇنلىرىنىڭ بىرىدۇر.

en: Robots Preferences
ug: «ماشىنا ئادەم» مايىللىقى

en: Game Type
ug: ئويۇن تىپى

en: _Use safe moves
ug: بىخەتەر مېڭىشنى ئىشلەت(_U)

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
ug: تاسادىپىي مېڭىپ، ئۆلۈپ كېتىشتىن ساقلايدۇ.

en: U_se super safe moves
ug: ئالاھىدە بىخەتەر مېڭىشنى ئىشلەت(_S)

en: Prevents all moves that result in getting killed.
ug: ئۆلۈپ كېتىدىغان بارلىق مېڭىشلاردىن ساقلايدۇ.

en: _Enable sounds
ug: ئاۋازنى ئىناۋەتلىك قىل(_E)

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
ug: ئۇتقاندا ۋە ئۆلگەندە ئاۋاز چىقىرىدۇ

en: Game
ug: ئويۇن

en: _Image theme:
ug: رەسىم ئۆرنىكى(_I):

en: _Background color:
ug: تەگلىك رەڭگى(_B):

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: _Restore Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىسىگە قايتۇر(_R)

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Score:
ug: نومۇر:

en: Safe Teleports:
ug: بىخەتەر تېلېپورتلار:

en: Level:
ug: دەرىجە:

en: Remaining:
ug: قالغان ۋاقىت:
