gnome-games - en to xh translation catalogue (40 entries)

en: _New Game
xh: _Umdlalo Omtsha

en: _Scores
xh: I_zikora

en: _Help
xh: _Uncedo

en: Avoid the robots and make them crash into each other
xh: Phepha izibane zendlela uze uzenze zingqubane

en: Robots
xh: Izibane Zendlela

en: Robot image theme
xh: Isihloko somfanekiso wezibane zendlela

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
xh: Isihloko somfanekiso wezibane zendlela. Isihloko semifanekiso emasisetyenziswe kwizibane zendlela.

en: Background color
xh: Umbala wokuvela ngasemva

en: Background color. The hex specification of the background color.
xh: Umbala wokuvela ngasemva. Uchazo lwe-hex lombala wokuvela ngasemva.

en: Game type
xh: Uhlobo lomdlalo

en: Game type. The name of the game variation to use.
xh: Uhlobo lomdlalo. Igama loguqu-guquko lomdlalo emalisetyenziswe.

en: Use safe moves
xh: Sebenzisa iintshukumo ezikhuselekileyo

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
xh: Sebenzisa iintshukumo ezikhuselekileyo. Iintshukumo ezikhuselekileyo ziya kukunceda ukuba uphephe ukubulawa ngenxa yokwenza impazamo. Ukuba uzama ukwenza intshukumo enokuthi ikhokelele ekubulaweni kwakho ngelixa intshukumo ekhuselekileyo ikho awuyi kuvunyelwa ukuba uqhubeke.

en: Use super safe moves
xh: Sebenzisa iintshukumo ezikhuseleke kakhulu

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
xh: Sebenzisa ezona ntshukumo zikhuselekileyo. Umdlali uthi aphaphanyiswe xa kungekho ntshukumo ikhuselekileyo kwaye into enokuyenza ikukuqhagamshelana kuphela.

en: Enable game sounds
xh: Yenza izandi zomdlalo zisebenze

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
xh: Yenza izandi zomdlalo zisebenze. Dlala izandi kwizehlo ezahlukeneyo ngalo lonke ixesha lomdlalo.

en: Key to move NW
xh: Iqhosha lokuya ngase-NW

en: Key to move N
xh: Iqhosha lokuya ngase-N

en: Key to move NE
xh: Iqhosha lokuya ngase-NE

en: Key to move W
xh: Iqhosha lokuya ngase-W

en: Key to hold
xh: Iqhosha emalibanjwe

en: Key to move E
xh: Iqhosha lokuya ngase-E

en: Key to move SW
xh: Iqhosha lokuya ngase-SW

en: Key to move S
xh: Iqhosha lokuya ngase-S

en: Key to move SE
xh: Iqhosha lokuya ngase-SE

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
xh: Halala, Uzoyisile Izibane Zendlela!! 
    Ungaphinda Uyenze?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
xh: Akusekho zindawo zesiqhagamshelanisi ziseleyo!!

en: There are no safe locations to teleport to!!
xh: Akukho zindawo zikhuselekileyo ekunokuqhagamshelwa kuzo!!

en: Unknown Command
xh: Umyalelo Ongaziwayo

en: No game data could be found.
xh: Akukho data yomdlalo ifumanekayo.

en: Could not find '%s' pixmap file
xh: Ayifumaneki i-'%s' pixmap file

en: Preferences
xh: Izinto ezikhethekayo

en: Game Type
xh: Uhlobo Lomdlalo

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
xh: Khusela iintshukumo zengozi ezenza ukuba ubulawe.

en: Prevents all moves that result in getting killed.
xh: Khusela zonke iintshukumo ezenza ukuba ubulawe.

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
xh: Dlala izandi kwizehlo ezifana nokuphumelela inqanaba kunye nokufa.

en: Game
xh: Umdlalo

en: Appearance
xh: Imbonakalo

en: Keyboard
xh: I-Keyboard
