gnome-games master - en to be translation catalogue (99 entries)

en: Robots
be: Робаты

en: Avoid the robots and make them crash into each other
be: Унікайце сустрэчы з робатамі, каб яны сутыкаліся адзін з другім

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
be: аркадная;гульня;аркада;тэлепартацыя;

note: Translators: "It is the distant future: the year 2000" is a reference to Flight of the Conchords, see https://www.youtube.com/watch?v=2IPAOxrH7Ro
en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
be: Далёкая будучыня - двухтысячны год. Вас спрабуюць забіць злыя робаты. Унікайце сустрэчы з робатамі або прыміце смерць.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
be: На шчасце робаты безнадзейна дурныя і заўсёды рухаюцца ў вашым напрамку. Круціцеся, каб яны сутыкаліся адзін з другім або з кучамі смецця ад папярэдніх сутыкненняў. Каб абараніцца, вы можаце перасоўваць кучы смецця або збегчы ў бяспечнае месца з дапамогай кішэннай прылады тэлепартацыі.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
be: Колькасць бяспечных тэлепартацый абмежавана,пасля іх заканчэння, тэлепорт можа перанесці непасрэдна да робата, які вас заб'е. Трэба выжываць як мага даўжэй!

en: Andrey Kutejko
be: Андрэй Куцейка (Andrey Kutejko)

en: Show toolbar
be: Паказваць панэль інструментаў

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
be: Паказваць панэль інструментаў. Стандартны параметр для панэляў.

en: Robot image theme
be: Тэма выяў для робатаў

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
be: Тэма выяў для робатаў. Набор выяў, які выкарыстоўваецца для робатаў.

en: Background color
be: Фонавы колер

en: Background color. The hex specification of the background color.
be: Фонавы колер. Шаснаццатковы код фонавага колеру.

en: Game type
be: Тып гульні

en: Game type. The name of the game variation to use.
be: Назва выкарыстанага варыянта гульні.

en: Use safe moves
be: Бяспечныя хады

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
be: Ужываць бяспечныя хады. Параметр "Бяспечныя хады" будзе дапамагаць вам пазбягаць памылковай гібелі. Калі вы паспрабуеце зрабіць ход, які прывядзе да вашай гібелі, хоць яшчэ ёсць іншыя, больш бяспечныя хады, вам не будзе дазволена гэтак зрабіць.

en: Use super safe moves
be: Звышбяспечныя хады

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
be: Ужываць звышбяспечныя хады. Гулец перасцерагаецца, калі ўжо няма бяспечных хадоў, і адзіным спосабам пазбегнуць гібелі з'яўляецца тэлепартацыя.

en: Enable game sounds
be: Агучваць гульню

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
be: Агучваць разнастайныя падзеі цягам гульні.

en: Key to move NW
be: Клавіша руху на паўночны захад

en: The key used to move north-west.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўночны захад.

en: Key to move N
be: Клавіша руху на поўнач

en: The key used to move north.
be: Клавіша, каб пахадзіць на поўнач.

en: Key to move NE
be: Клавіша руху на паўночны ўсход

en: The key used to move north-east.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўночны ўсход.

en: Key to move W
be: Клавіша руху на захад

en: The key used to move west.
be: Клавіша, каб пахадзіць на захад.

en: Key to hold
be: Клавіша пропуску ходу

en: The key used to hold still.
be: Клавіша, каб прапусціць ход.

en: Key to move E
be: Клавіша руху на ўсход

en: The key used to move east.
be: Клавіша, каб пахадзіць на захад.

en: Key to move SW
be: Клавіша руху на паўднёвы захад

en: The key used to move south-west.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўднёвы захад.

en: Key to move S
be: Клавіша руху на поўдзень

en: The key used to move south.
be: Клавіша, каб пахадзіць на поўдзень.

en: Key to move SE
be: Клавіша руху на паўднёвы ўсход

en: The key used to move south-east.
be: Клавіша, каб пахадзіць на паўднёвы ўсход.

en: Width of the window in pixels
be: Шырыня акна ў пікселях

en: Height of the window in pixels
be: Вышыня акна ў пікселях

en: true if the window is maximized
be: праўда, калі акно разгорнута

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
be: Праграма "Robots" не здолела адшукаць прыдатныя файлы настроек гульні. Праверце правільнасць усталявання праграмы.

en: New Game
be: Новая гульня

en: Are you sure you want to discard the current game?
be: Сапраўды кінуць бягучую гульню?

en: Keep _Playing
be: Працягваць _гульню

en: _New Game
be: _Новая гульня

en: Based on classic BSD Robots
be: Заснавана на класічнай гульні «Робаты» для сістэмы BSD

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: _Restore Defaults
be: Вярнуць _прадвызначаныя налады

en: New accelerator…
be: Новая хуткая клавіша…

en: Disabled
be: Адключана

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
be: Віншуем, вы перамаглі робатаў!
    Але ці вы здолееце паўтарыць гэта?

en: There are no teleport locations left!!
be: Болей няма месцаў для тэлепартацыі!

en: Game
be: Гульня

en: Appearance
be: Выгляд

en: _Use safe moves
be: _Бяспечныя хады

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
be: Забараніць няўважлівыя хады, якія прыводзяць да гібелі.

en: U_se super safe moves
be: _Звышбяспечныя хады

en: Prevents all moves that result in getting killed.
be: Забараніць усе хады, якія прыводзяць да гібелі.

en: _Enable sounds
be: _Уключыць гук

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
be: Агучваць падзеі гульні, напрыклад, перамогу ці гібель.

en: Game Type
be: Тып гульні

en: _Image theme:
be: _Тэма выяў:

en: _Background color:
be: _Фонавы колер:

en: Game Type:
be: Тып гульні:

en: Rank
be: Ранг

en: Score
be: Вынік

en: Player
be: Гулец

en: Congratulations!
be: Віншуем!

en: _Done
be: _Гатова

en: Your score is the best!
be: Ваш вынік найлепшы!

en: Your score has made the top ten.
be: Ваш вынік трапіў у дзясятку лепшых.

en: No scores yet
be: Вынікаў яшчэ няма

en: Play some games and your scores will show up here.
be: Згуляйце ў што-небудзь і тут з'явяцца вашы вынікі.

en: High Scores
be: Лепшыя вынікі

en: Classic robots
be: Класічныя робаты

en: Classic robots with safe moves
be: Класічныя робаты з бяспечнымі хадамі

en: Classic robots with super-safe moves
be: Класічныя робаты са звышбяспечнымі хадамі

en: Nightmare
be: Кашмар

en: Nightmare with safe moves
be: Кашмар з бяспечнымі хадамі

en: Nightmare with super-safe moves
be: Кашмар са звышбяспечнымі хадамі

en: Robots2
be: Робаты 2

en: Robots2 with safe moves
be: Робаты 2 з бяспечнымі хадамі

en: Robots2 with super-safe moves
be: Робаты 2 са звышбяспечнымі хадамі

en: Robots2 easy
be: Робаты 2: простая гульня

en: Robots2 easy with safe moves
be: Робаты 2: простая гульня з бяспечнымі хадамі

en: Robots2 easy with super-safe moves
be: Робаты 2: простая гульня са звышбяспечнымі хадамі

en: Robots with safe teleport
be: Робаты з бяспечнымі тэлепартацыямі

en: Robots with safe teleport with safe moves
be: Робаты з бяспечнымі тэлепартацыямі і хадамі

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
be: Робаты з бяспечнымі тэлепартацыямі і звышбяспечнымі хадамі

en: Teleport _Randomly
be: _Выпадковая тэлепартацыя

en: Teleport _Safely
be: _Бяспечная тэлепартацыя

en: _Wait for Robots
be: _Чакаць робатаў

en: _Scores
be: _Лепшыя вынікі

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Help
be: _Даведка

en: _About Robots
be: _Аб праграме

en: (Remaining: %d)
be: (Засталося: %d)
