gnome-robots master - en to bg translation catalogue (97 entries)

en: Robots
bg: Роботи

en: Avoid the robots and make them crash into each other
bg: Бягане от роботи, така че да се сблъскват едни с други

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
bg: телепорт;роботи;сблъсъци;game;arcade;teleport;

note: Translators: "It is the distant future: the year 2000" is a reference to Flight of the Conchords, see https://www.youtube.com/watch?v=2IPAOxrH7Ro
en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
bg: Вие сте в далечното бъдеще — годината е 2000. Зли роботи се опитват да ви убият. Ако ви стигнат, ви чака сигурна смърт.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
bg: За щастие роботите са страшно тъпи и винаги се движат директно към вас, така че може да ги накарате да се сблъскат един в друг или в остатъците от предишни сблъсъци, което води до тяхното унищожение. Може да се предпазвате като избутвате остатъците от сблъсквания или като ползвате преносимия си телепортатор.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
bg: Той може да ви телепортира безопасно само ограничен брой пъти. След изчерпването им, може да се телепортирате навсякъде, дори до робот, който ще ви убие на следващия ход. Опитайте се да оцелеете възможно най дълго!

en: Robot image theme
bg: Външен вид на роботите

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
bg: Тема за роботите. Тема с изображения, които ще се използват за роботите.

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background color. The hex specification of the background color.
bg: Цвят на фона. Задава се в шестнадесетичен код.

en: Game type
bg: Вид игра

en: Game type. The name of the game variation to use.
bg: Вид на играта. Името на варианта, който ще се използва.

en: Use safe moves
bg: Използване на сигурни ходове

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
bg: Използване на сигурни ходове. Тази опция ще ви предпази от убиване поради грешки. Ако опитате да направите небезопасен ход, при положение, че има сигурен ход, няма да ви бъде позволено да го направите.

en: Use super safe moves
bg: Използване на изключително сигурни ходове

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
bg: Използване на изключително сигурни ходове. Играчът бива предупреден, ако няма сигурни ходове и единствения изход е телепортиране.

en: Enable game sounds
bg: Включване на звуци

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
bg: Включване на звуците. Пускане на звуци за различни събития по време на играта.

en: Key to move NW
bg: Клавиш за движение нагоре и наляво

en: The key used to move north-west.
bg: Клавиш за движение нагоре и наляво.

en: Key to move N
bg: Клавиш за движение нагоре

en: The key used to move north.
bg: Клавиш за движение нагоре.

en: Key to move NE
bg: Клавиш за движение нагоре и надясно

en: The key used to move north-east.
bg: Клавиш за движение нагоре и надясно.

en: Key to move W
bg: Клавиш за движение наляво

en: The key used to move west.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Key to hold
bg: Клавиш за задържане

en: The key used to hold still.
bg: Клавиш за изчакване.

en: Key to move E
bg: Клавиш за движение надясно

en: The key used to move east.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Key to move SW
bg: Клавиш за движение надолу и наляво

en: The key used to move south-west.
bg: Клавиш за движение надолу и наляво.

en: Key to move S
bg: Клавиш за движение надолу

en: The key used to move south.
bg: Клавиш за движение надолу.

en: Key to move SE
bg: Клавиш за движение надолу и надясно

en: The key used to move south-east.
bg: Клавиш за движение надолу и надясно.

en: Width of the window in pixels
bg: Широчината на прозореца в пиксели

en: Height of the window in pixels
bg: Височината на прозореца в пиксели

en: true if the window is maximized
bg: ИСТИНА, ако прозорецът е максимизиран

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
bg: Програмата „Роботи“ не може да открие валидни конфигурационни файлове. Проверете дали програмата е инсталирана правилно.

en: New Game
bg: Нова игра

en: Are you sure you want to discard the current game?
bg: Искате ли да приключите тази игра?

en: Keep _Playing
bg: _Продължаване на играта

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: Based on classic BSD Robots
bg: Базирана на класическата игра „BSD Robots“

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: _Restore Defaults
bg: _Връщане на стандартните настройки

en: New accelerator…
bg: Нова клавишна комбинация…

en: Disabled
bg: Изключено

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
bg: Поздравления, вие победихте „Роботи“!
    Но можете ли да го направите пак?

en: There are no teleport locations left!!
bg: Няма повече места за телепортиране!

en: Classic robots
bg: Класически роботи

en: Nightmare
bg: Кошмарно трудни роботи

en: Robots2
bg: Роботи-2

en: Robots2 easy
bg: Лесни Роботи-2

en: Robots with safe teleport
bg: Роботи със сигурен телепорт

en: Game
bg: Игра

en: Appearance
bg: Външен вид

en: _Use safe moves
bg: _Използване на сигурни ходове

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
bg: Предпазване от случайни, смъртоносни ходове.

en: U_se super safe moves
bg: _Използване на изключително сигурни ходове

en: Prevents all moves that result in getting killed.
bg: Предпазване от всички смъртоносни ходове.

en: _Enable sounds
bg: _Включване на звуците

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
bg: Пускане на звуци за събития като спечелване на ниво или умиране.

en: Game Type
bg: Вид игра

en: _Image theme:
bg: _Тема на изображенията:

en: _Background color:
bg: _Цвят на фона:

en: Game Type:
bg: Вид игра:

en: Rank
bg: Място

en: Score
bg: Резултати

en: Player
bg: Играч

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: _Done
bg: _Готово

en: Your score is the best!
bg: Вашият резултат е най-добрият!

en: Your score has made the top ten.
bg: Вашият резултат е в десетте най-добри.

en: No scores yet
bg: Все още няма резултати

en: Play some games and your scores will show up here.
bg: Изиграйте няколко игри и резултатите ви ще се появят тук.

en: High Scores
bg: Най-добрите резултати

en: Classic robots with safe moves
bg: Класически роботи със сигурни ходове

en: Classic robots with super-safe moves
bg: Класически роботи с изключително сигурни ходове

en: Nightmare with safe moves
bg: Кошмарно трудни роботи със сигурни ходове

en: Nightmare with super-safe moves
bg: Кошмарно трудни роботи с изключително сигурни ходове

en: Robots2 with safe moves
bg: Роботи-2 със сигурни ходове

en: Robots2 with super-safe moves
bg: Роботи-2 с изключително сигурни ходове

en: Robots2 easy with safe moves
bg: Лесни Роботи-2 със сигурни ходове

en: Robots2 easy with super-safe moves
bg: Лесни Роботи-2 с изключително сигурни ходове

en: Robots with safe teleport with safe moves
bg: Роботи със сигурен телепорт и сигурни ходове

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
bg: Роботи със сигурен телепорт и изключително сигурни ходове

en: Teleport _Randomly
bg: _Произволно телепортиране

en: Teleport _Safely
bg: _Безопасно телепортиране

en: _Wait for Robots
bg: _Изчакване на роботите

en: _Scores
bg: _Резултати

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About Robots
bg: _Относно

en: Level: {level}	Score: {score}
bg: Ниво: {level}	Резултат: {score}

en: (Remaining: %d)
bg: (Остават: %d)
