gnome-robots master - en to sl_SI translation catalogue (97 entries)

en: Robots
sl_SI: Roboti

en: Avoid the robots and make them crash into each other
sl_SI: Izogibajte se robotom in poskrbite, da se zaletijo en v drugega

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;arcade;teleport;
sl_SI: igra;arkadna;teleportiranje;

note: Translators: "It is the distant future: the year 2000" is a reference to Flight of the Conchords, see https://www.youtube.com/watch?v=2IPAOxrH7Ro
en: It is the distant future: the year 2000. Evil robots are trying to kill you. Avoid the robots or face certain death.
sl_SI: V daljni prihodnosti – letu 2000 – zlobni roboti poskušajo uničiti življenje. Izognite se jim, ali pa se soočite s Smrtjo.

en: Fortunately, the robots are extremely stupid and will always move directly towards you. Trick them into colliding into each other, resulting in their destruction, or into the junk piles that result. You can defend yourself by moving the junk piles, or escape to safety with your handy teleportation device.
sl_SI: Na srečo roboti niso preveč bistri in se vedno gibajo naravnost proti cilju. Lahko jih je pretentati, da se zaletijo drug v drugega ali v ovire. S tem se tudi nepopravljivo poškodujejo. Mogoče je tudi premikati nekatere ovire ali pa se premakniti na drugo mesto na polju s teleporterjem.

en: Your supply of safe teleports is limited, and once you run out, teleportation could land you right next to a robot, who will kill you. Survive for as long as possible!
sl_SI: Možnosti teleportiranja so omejene. Ko jih ni več, se lahko zgodi, da poti vodijo prav pred oči robotov. Cilj igre je preživeti čim dlje v tem okrutnem svetu!

en: Robot image theme
sl_SI: Slikovna tema robotov

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
sl_SI: Slikovna tema robotov. Tema s slikami, ki naj se uporabijo za robote.

en: Background color
sl_SI: Barva ozadja

en: Background color. The hex specification of the background color.
sl_SI: Barva ozadja. Vrednost je določena v osmiškem zapisu.

en: Game type
sl_SI: Vrsta igre

en: Game type. The name of the game variation to use.
sl_SI: Vrsta igre. Ime variacije igre, ki naj se uporabi.

en: Use safe moves
sl_SI: Uporabi varne premike

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
sl_SI: Uporabi varne premike. Možnost varni premiki vam bo pomagala, da se izognete smrti zaradi napake. Če boste poskušali izvesti premik, ki vas bi vodil v smrt, vam ne bo dovoljeno nadaljevati, če je na voljo varni premik.

en: Use super safe moves
sl_SI: Uporabi zelo varne premike

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
sl_SI: Uporabi zelo varne premike. Igralec je opozorjen, ko ni več na voljo varnih premikov in ko je edina možnost teleportiranje.

en: Enable game sounds
sl_SI: Omogoči zvok igre

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
sl_SI: Omogoči zvok igre. Predvajaj zvok ob raznih dogodkih skozi igro.

en: Key to move NW
sl_SI: Tipka za premik SZ

en: The key used to move north-west.
sl_SI: Tipka za premik navzgor - levo.

en: Key to move N
sl_SI: Tipka za premik severno

en: The key used to move north.
sl_SI: Tipka za premik navzgor.

en: Key to move NE
sl_SI: Tipka za premik SV

en: The key used to move north-east.
sl_SI: Tipka za premik navzgor - desno.

en: Key to move W
sl_SI: Tipka za premik zahodno

en: The key used to move west.
sl_SI: Tipka za premik levo.

en: Key to hold
sl_SI: Tipka za obstati

en: The key used to hold still.
sl_SI: Tipka za stanje na miru.

en: Key to move E
sl_SI: Tipka za premik vzhodno

en: The key used to move east.
sl_SI: Tipka za premik desno.

en: Key to move SW
sl_SI: Tipka za premik JZ

en: The key used to move south-west.
sl_SI: Tipka za premik navzdol - levo.

en: Key to move S
sl_SI: Tipka za premik južno

en: The key used to move south.
sl_SI: Tipka za premik navzdol.

en: Key to move SE
sl_SI: Tipka za premik JV

en: The key used to move south-east.
sl_SI: Tipka za premik navzdol - desno.

en: Width of the window in pixels
sl_SI: Širina okna v točkah

en: Height of the window in pixels
sl_SI: Višina okna v točkah

en: true if the window is maximized
sl_SI: prav, če je okno razpeto.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
sl_SI: Ni mogoče najti datotek z veljavnimi nastavitvami za igro za program Roboti. Preverite, če je program pravilno nameščen.

en: New Game
sl_SI: Nova igra

en: Are you sure you want to discard the current game?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite končati trenutno igro?

en: Keep _Playing
sl_SI: Nadaljuj z _igranjem

en: _New Game
sl_SI: _Nova igra

en: Based on classic BSD Robots
sl_SI: Igra je zasnovana po znani BSD igri Roboti.

en: Keyboard
sl_SI: Tipkovnica

en: _Restore Defaults
sl_SI: _Obnovi privzeto

en: New accelerator…
sl_SI: Nova bližnjica …

en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
sl_SI: Čestitke, premagali ste robote!! 
    Toda ali jih lahko premagate znova?

en: There are no teleport locations left!!
sl_SI: Ostalo ni nič več mest za prežarčenje!!

en: Game
sl_SI: Igra

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: _Use safe moves
sl_SI: _Uporabi varne premike

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
sl_SI: Prepreči ponesrečene poteze, katerih posledica je smrt.

en: U_se super safe moves
sl_SI: U_porabi zelo varne premike

en: Prevents all moves that result in getting killed.
sl_SI: Prepreči vse poteze, katerih posledica je smrt.

en: _Enable sounds
sl_SI: _Omogoči zvoke

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
sl_SI: Predvajanje zvoka ob dogodkih, kot so končanje ravni in umiranje.

en: Game Type
sl_SI: Vrsta igre

en: _Image theme:
sl_SI: _Slikovna tema:

en: _Background color:
sl_SI: Barva _ozadja:

en: Game Type:
sl_SI: Vrsta igre:

en: Rank
sl_SI: Rang

en: Score
sl_SI: Rezultat

en: Player
sl_SI: Igralec

en: Congratulations!
sl_SI: Čestitke!

en: _Done
sl_SI: _Končano

en: Your score is the best!
sl_SI: Vaš rezultat je najboljši!

en: Your score has made the top ten.
sl_SI: Vaš rezultat se je uvrstil med prvih deset.

en: No scores yet
sl_SI: Še ni rezultatov

en: Play some games and your scores will show up here.
sl_SI: Odigrajte nekaj iger in vaši rezultati se bodo prikazali tukaj.

en: High Scores
sl_SI: Najboljši rezultati

en: Classic robots
sl_SI: Običajni roboti

en: Classic robots with safe moves
sl_SI: Običajni roboti z varnimi premiki

en: Classic robots with super-safe moves
sl_SI: Običajni roboti z zelo varnimi premiki

en: Nightmare
sl_SI: Nočna mora

en: Nightmare with safe moves
sl_SI: Nočna mora z varnimi premiki

en: Nightmare with super-safe moves
sl_SI: Nočna mora z zelo varnimi premiki

en: Robots2
sl_SI: Roboti2

en: Robots2 with safe moves
sl_SI: Roboti2 z varnimi premiki

en: Robots2 with super-safe moves
sl_SI: Roboti2 z zelo varnimi premiki

en: Robots2 easy
sl_SI: Enostavni Roboti2

en: Robots2 easy with safe moves
sl_SI: Enostavni Roboti2 z varnimi premiki

en: Robots2 easy with super-safe moves
sl_SI: Enostavni Roboti2 z zelo varnimi premiki

en: Robots with safe teleport
sl_SI: Roboti z varnim teleportiranjem

en: Robots with safe teleport with safe moves
sl_SI: Roboti z varnim teleportiranjem in varnimi premiki

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
sl_SI: Roboti z varnim teleportiranjem in zelo varnimi premiki

en: Teleport _Randomly
sl_SI: Teleportiraj _naključno

en: Teleport _Safely
sl_SI: Teleportiraj _varno

en: _Wait for Robots
sl_SI: _Počakaj na robote

en: _Scores
sl_SI: _Točke

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Robots
sl_SI: _O igri

en: Level: {level}	Score: {score}
sl_SI: Stopnja: {level}	Rezultat: {score}

en: (Remaining: %d)
sl_SI: (Še: %d)
