gnome-screensaver - en to ast translation catalogue (145 entries)

en: Screensaver
ast: Curiapantalles

en: Set your screensaver preferences
ast: Afite les sos preferencies pal curiapantalles

en: <b>Screensaver preview</b>
ast: <b>Previsualización del curiapantalles</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
ast: <b>Atención: la pantalla nun sedrá bloqueada pol usuariu root.</b>

en: Power _Management
ast: _Xestor Enerxía

en: Regard the computer as _idle after:
ast: Considerar l'equipu como _inactivu después de:

en: Screensaver Preferences
ast: Preferencies del Curiapantalles

en: Screensaver Preview
ast: Previsualización del curiapantalles

en: _Activate screensaver when computer is idle
ast: _Activar el curiapantalles cuando l'equipu tea inactivu

en: _Lock screen when screensaver is active
ast: B_loquiar la pantalla cuando'l curiapantalles tea activu

en: _Preview
ast: Vista _previa

en: _Screensaver theme:
ast: Tema del _curiapantalles:

en: Screensaver themes
ast: Temes del Curiapantalles

en: Screensavers
ast: Curiapantalles

en: Activate when idle
ast: Activalu cuando tea inactivu

en: Allow embedding a keyboard into the window
ast: Permitir incluyir un tecláu na ventana

en: Allow logout
ast: Permitir colar

en: Allow user switching
ast: Permitir cambiu d'usuariu

en: Embedded keyboard command
ast: Comandu teclau incluyíu

en: Lock on activation
ast: Bloquiar al activase

en: Logout command
ast: Comandu pa colar

en: Screensaver theme selection mode
ast: Mou d'esbilla de curiapantalles

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
ast: Ponga esto como TRUE p'activar el curiapantalles cuando esta sesión tea inactiva.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
ast: Establecer en TRUE pa permitir incrustar un tecláu na ventana al tentar de descandar. La clave "keyboard_command" ha ser establecida col comandu afechiscu.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ast: Ponga esto como TRUE pa bloquiar la pantalla cuando s'active'l curiapantalles.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ast: Ponga esto como TRUE pa ufiertar una opción nel diálogu de desbloquiar pa cambiar a una cuenta d'usuariu distintu.

en: Set this to TRUE to offer an option in unlock dialog to logging out after a delay. The Delay is specified in the "logout_delay" key.
ast: Ponga esto como TRUE pa ufiertar una opción nel diálogu de desbloquiar pa desconeutase depués d'un cachu. El cachu especifícase na tecla "logout_delay".

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
ast: El comandu que va ser executáu, si la clave "embedded_keyboard_enabled" ta definida como TRUE,  pa incorporar un widget de tecláu na ventana. Esti comandu habría implementar una interfaz XEMBED de conexión y sacar una ventana XID na salidad estándar.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ast: El comandu a invocar cuando se calca'l botón de salida de sesión. Esti comandu habría sacar al usuariu ensin nenguna interaición. Esta clave namái tien efeutu si la clave "logout_enable" ta definida como TRUE.

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
ast: El númberu de minutos que pasen desque'l curiapantalles s'activa hasta que se bloquia la sesión.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ast: El númberu de minutos depués de l'activación del curiapantalles y enantes d'apaecer la opción de salir de la sesión nel diálogu de desbloquéu. Esta clave namái tien efeutu si la clave "logout_enable" ta definida como TRUE.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ast: El númberu de minutos d'inactividá antes de considerar la sesión inactiva.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
ast: El númberu de minutos que pasen enantes de cambiar el tema del curiapantalles.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power-management. This key is set and maintained by the session power-management agent.
ast: El númberu de segundos d'inactividá enantes de señalar haza la xestión d'enerxía. Esta clave ta definida y caltenida pol axente de xestión d'enerxía de la sesión.

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
ast: El mou de seleición usáu pol curiapantalles. Pue ser "blank-only" p'activar el curiapantalles ensin usar nengún tema, "single" p'activar el curiapantalles usando namái un tema (especificáu na clave "themes") y "random" p'activa el curiapantalles usando un tema al debalu.

en: Theme for lock dialog
ast: Tema pal diálogu de la candadura

en: Theme to use for the lock dialog.
ast: Tema  que s'usará pal diálogu de la candadura.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
ast: Esta clave especifica la llista de temes que van ser usaos pol curiapantalles. Ye inorada cuando la clave "mode" ta "blank-only", habría proporcionar el nome del tema cuando "mode" ta "single", y habría proporcionar una llista de temes cuando "mode" ta "random".

en: Time before locking
ast: Tiempu antes de bloquiase

en: Time before logout option
ast: Tiempu antes de la opción de colar

en: Time before power-management baseline
ast: Tiempu enantes de la llinia de base del xestor d'enerxía

en: Time before session is considered idle
ast: Tiempu enantes de considerar la sesión como inactiva

en: Time before theme change
ast: Tiempu antes de cambiar tema

en: <b>Leave a message for %R:</b>
ast: <b>Dexar un mensaxe pa %R:</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
ast: <span size="small">%U en %h</span>

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Leave Message
ast: _Dexar Mensaxe

en: _Log Out
ast: _Desconeutar

en: _Switch User
ast: Camudar d'U_suariu

en: _Unlock
ast: Desbloq_uiar

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
ast: Amuesa una presentación de semeyes del cosmos

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
ast: Borboya'l logo del piesón de GNOME alredior de la pantalla

en: Floating Feet
ast: Pies Flotando

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ast: Amuesa una presentación de la so carpeta de Semeyes

en: Pictures folder
ast: Carpeta de Semeyes

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ast: Una rede pop-artística de colores rescamplantes.

en: Pop art squares
ast: Cuadraos pop art

en: Show paths that images follow
ast: Amosar los caminos que siguen les imáxenes

en: Occasionally rotate images as they move
ast: Rotar ocasionalmente les imáxenes mentes se mueven

en: Print out frame rate and other statistics
ast: Amosar la tasa de cuadros per segundu y otres estadístiques

en: The maximum number of images to keep on screen
ast: Másimu númberu de semeyes manteníes en pantalla

en: The initial size and position of window
ast: Tamañu y posición de ventana inicial

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ast: ANCHUxALTOR+X+Y

en: The source image to use
ast: La fonte de semeya a usar

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
ast: image - les semeyes floten pela pantalla

en: %s. See --help for usage information.
ast: %s. Consulte --help pa información d'usu.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ast: Tien d'especificar una semeya. Consulte --help pa información d'usu.

en: Location to get images from
ast: Señes de dónde garrar les semeyes

en: PATH
ast: RUTA

en: Color to use for images background
ast: Color a usar pa semeyes en fondu

en: Do not randomize pictures from location
ast: Semeyes nun aleatories dende llocalización

en: Do not try to stretch images on screen
ast: Nun intentar axustar semeya a pantalla

en: Copying files
ast: Copiando ficheros

en: From:
ast: De:

en: To:
ast: A:

en: Copying themes
ast: Copiando temes

en: Invalid screensaver theme
ast: Tema de curiapantalles nun válidu

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
ast: %s nun paez un tema de curiapantalles válidu.

en: Copying file: %u of %u
ast: Copiando ficheru: %u de %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ast: Fai que'l curiapantalles zarre bien

en: Query the state of the screensaver
ast: Entrugar estáu del curiapantalles

en: Query the length of time the screensaver has been active
ast: Entrugar la duración del tiempu dende que fue activáu'l curiapantalles

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ast: Indica al procesu de curiapantalles n'execución que cande la pantalla nel intre

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ast: Si'l curiapantalles ta activu entós camudar a otra demo gráfica

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ast: Prender el curiapantalles (apagar la pantalla)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ast: Si'l curiapantalles ta activu entós desactivalu (prender la pantalla)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ast: Unviar mensaxes al curiapantalles n'execución pa simular actividá del usuariu

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
ast: Inhibir l'activación del curiapantalles. El comandu blóquiase mentes la inhibición ta activa.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ast: La llamada de l'aplicación deshabilitó'l curiapantalles

en: The reason for inhibiting the screensaver
ast: El motivu pa inhibir el curiapantalles

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

en: The screensaver is %s
ast: El curiapantalles ye %s

en: active
ast: activu

en: inactive
ast: inactivu

en: The screensaver is not inhibited
ast: El curiapantalles nun ta inhibíu

en: The screensaver is being inhibited by:
ast: El curiapantalles ta siendo inhibíu por:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
ast: El curiapantalles foi activáu pa %d segundos.

en: Show debugging output
ast: Amosar salida depuración

en: Show the logout button
ast: Amosar el botón de logout

en: Command to invoke from the logout button
ast: Comandu invocáu dende'l botón logout

en: Show the switch user button
ast: Amosar el botón de camudar usuariu

en: Message to show in the dialog
ast: Mensaxe a amosar nel diálogu

en: MESSAGE
ast: MENSAXE

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ast: Tienes que camudar la to contraseña nel intre (contraseña caducada)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ast: Fuiste requeríu pa camudar la clave inmediatamente (forzáu pol root)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ast: La to cuenta espiró; por favor, contauta col to alministrador del sistema

en: No password supplied
ast: Nun s'especificó contraseña dala

en: Password unchanged
ast: Clave non camudada

en: Can not get username
ast: Nun pudo garrase nome d'usuariu

en: Retype new UNIX password:
ast: Reescribe la nueva clave UNIX

en: Enter new UNIX password:
ast: Introduz nueva clave UNIX

en: (current) UNIX password:
ast: (actual) Clave UNIX:

en: Error while changing NIS password.
ast: Error al camudar la contraseñar NIS.

en: You must choose a longer password
ast: Tienes qu'escoyer una clave llarga

en: Password has been already used. Choose another.
ast: Clave ta n'usu. Escueye otra.

en: You must wait longer to change your password
ast: Debes esperar pa camudar la to clave

en: Sorry, passwords do not match
ast: Sientolo, clave nun camudada

en: Checking...
ast: Comprobando...

en: Authentication failed.
ast: Falló l'autentificación.

en: Blank screen
ast: Pantalla en blancu

en: Random
ast: Aleatoriu

en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hores
ast[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutos
ast[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundos
ast[1]: %d segundos

en: Never
ast: Enxamás

en: Could not load the main interface
ast: Nun fue a cargar la interfaz principal

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ast: Por favor, asegúrese de que'l curiapantalles tea bien instaláu

en: Don't become a daemon
ast: Nun convertise nun daemon

en: Enable debugging code
ast: Activar códigu de depuración

en: Unable to establish service %s: %s
ast: Nun pudo establecese serviciu %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ast: Nun pudo afitase PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
ast: Contraseña incorrecta.

en: Not permitted to gain access at this time.
ast: Nun se permite acceder nesti momentu.

en: No longer permitted to access the system.
ast: Yá nun se te permite acceder más al sistema.

en: failed to register with the message bus
ast: falló'l rexistru col bus de mensaxes

en: not connected to the message bus
ast: nun se coneutó al bus de mensaxes

en: screensaver already running in this session
ast: el curiapantalles yá se ta executando nesta sesión

en: Time has expired.
ast: Pasó'l tiempu.

en: You have the Caps Lock key on.
ast: Tien les mayúscules prendíes.

en: S_witch User...
ast: _Trocar usuariu...

en: Log _Out
ast: Dec_oneutar

note: To translators: This expands to USERNAME on HOSTNAME
en: %U on %h
ast: %U en %h

en: _Password:
ast: _Contraseña:
