gnome-screensaver - en to ca translation catalogue (57 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ca: Fa que l'estalvi de pantalla isca sense errors

en: Query the state of the screensaver
ca: Consulta l'estat de l'estalvi de pantalla

en: Query the length of time the screensaver has been active
ca: Consulta quan temps fa que l'estalvi de pantalla s'ha activat

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ca: Diu al procés d'estalvi de pantalla en funcionament que bloquegi la pantalla immediatament

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ca: Activa l'estalvi de pantalla (enfosqueix la pantalla)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ca: Si l'estalvi de pantalla està actiu, desactiva'l (restableix la pantalla)

en: Version of this application
ca: Versió d'esta aplicació

en: The screensaver is active
ca: L'estalvi de pantalla està actiu

en: The screensaver is inactive
ca: L'estalvi de pantalla està inactiu

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
ca[0]: Fa %d segons que l'estalvi de pantalla s'ha activat.
ca[1]: Fa %d segons que l'estalvi de pantalla s'ha activat.

en: The screensaver is not currently active.
ca: L'estalvi de pantalla no és actiu.

en: Show debugging output
ca: Mostra els missatges de depuració

en: Show the logout button
ca: Mostra el botó d'eixida

en: Command to invoke from the logout button
ca: Orde per invocar des del botó d'eixir

en: Show the switch user button
ca: Mostra el botó de canvi d'usuari

en: Message to show in the dialog
ca: Missatge que es mostrarà en el diàleg

note: Translators: This is the example input for the --status-message command line option. Translators: This is the example input for the --away-message command line option.
en: MESSAGE
ca: MISSATGE

en: Not used
ca: No s'utilitza

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ca: Heu de canviar la contrasenya immediatament (la contrasenya s'ha fet vella)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ca: Heu de canviar la contrasenya immediatament (vos hi obliga el superusuari)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ca: El vostre compte ha expirat, contacteu amb l'administrador d'este sistema

en: No password supplied
ca: No s'ha proporcionat cap contrasenya

en: Password unchanged
ca: No s'ha canviat la contrasenya

en: Cannot get username
ca: No s'ha pogut obtindre el nom d'usuari

en: Retype new Unix password:
ca: Reescriviu la nova contrasenya UNIX:

en: Enter new Unix password:
ca: Introduïu la nova contrasenya UNIX:

en: (current) Unix password:
ca: Contrasenya UNIX (actual):

en: Error while changing NIS password.
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya NIS.

en: You must choose a longer password
ca: Heu de triar una contrasenya més llarga

en: Password has been already used. Choose another.
ca: La contrasenya ja s'ha fet servir. Trieu-ne una altra.

en: You must wait longer to change your password
ca: Heu d'esperar més per canviar la contrasenya

en: Sorry, passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Checking…
ca: S'està comprovant…

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Don't become a daemon
ca: No esdevinguis un dimoni

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Launch screensaver and locker program
ca: Executa l'estalvi de pantalla i el programa de blocatge

en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

en: Unable to establish service %s: %s
ca: No s'ha pogut establir el servei %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ca: No s'ha pogut establir PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
ca: Contrasenya incorrecta.

en: Not permitted to gain access at this time.
ca: No podeu accedir-hi ara mateix.

en: No longer permitted to access the system.
ca: Ja no podeu accedir al sistema.

en: failed to register with the message bus
ca: no s'ha pogut registrar en el bus de missatges

en: not connected to the message bus
ca: no s'ha pogut connectar al bus de missatges

en: screensaver already running in this session
ca: l'estalvi de pantalla ja està funcionant en esta sessió

en: Time has expired.
ca: S'ha excedit el temps.

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
ca: Teniu les tecles de fixació de majúscules i de números activades.

en: You have the Caps Lock key on.
ca: Teniu la tecla de fixació de majúscules activada.

en: You have the Num Lock key on.
ca: Teniu la tecla de fixació de fixació de números activada.

en: S_witch User…
ca: Canvia d'_usuari…

en: Log _Out
ca: I_x

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

note: Translators, this is the 12h date format used in the panel clock
en: %a %l:%M %p
ca: %a %l:%M
