gnome-screensaver - en to eo translation catalogue (56 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
eo: Kaŭzas al la ekrankurteno finiĝi gracie

en: Query the state of the screensaver
eo: Informpeti la staton de la ekrankurteno

en: Query the length of time the screensaver has been active
eo: Informpeti la daŭron dum kiam la ekrankurteno estas aktiva

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
eo: Komandas al la rulata ekrankurtena procezo tuj ŝlosi la ekranon

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
eo: Enŝalti la ekrankurtenon (plenigi la ekranon)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
eo: Se la ekrankurteno estas aktiva, tiam malaktivigi ĝin (malplenigi la ekranon)

en: Version of this application
eo: Versio de ĉi tiu aplikaĵo

en: The screensaver is active
eo: Le ekrankurteno estas aktive

en: The screensaver is inactive
eo: Le ekrankurteno estas neaktive

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
eo[0]: La ekrankurteno estas aktiva dum %d sekundo.
eo[1]: La ekrankurteno estas aktiva dum %d sekundoj.

en: The screensaver is not currently active.
eo: La ekrankurteno ne estas aktive nun.

en: Show debugging output
eo: Montri sencimigan eligon

en: Show the logout button
eo: Montri la elsalut-butonon

en: Command to invoke from the logout button
eo: Komando por voki la elsalut-butonon

en: Show the switch user button
eo: Montri butonon por ŝanĝi la uzanton

en: Message to show in the dialog
eo: Mesaĝo montrenda en la dialogujo

note: Translators: This is the example input for the --status-message command line option. Translators: This is the example input for the --away-message command line option.
en: MESSAGE
eo: MESAĜO

en: Not used
eo: Ne uzata

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
eo: Vi devas tuj ŝanĝi vian pasvorton (pasvorto malnoviĝis)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
eo: Vi devas tuj ŝanĝi vian pasvorton (administranto devigis)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
eo: Via konto eksvalidiĝis; bonvole kontaktu vian sistemadministranton

en: No password supplied
eo: Neniu pasvorto provizita

en: Password unchanged
eo: Pasvorto neŝanĝita

en: Cannot get username
eo: Ne povas akiri uzantonomon

en: Retype new Unix password:
eo: Retajpu novan UNIKSan pasvorton:

en: Enter new Unix password:
eo: Entajpu novan UNIKSan pasvorton:

en: (current) Unix password:
eo: (aktuala) UNIKSa pasvorto:

en: Error while changing NIS password.
eo: Eraro dum ŝanĝado de NIS-pasvorto.

en: You must choose a longer password
eo: Vi devas elekti pli longan pasvorton

en: Password has been already used. Choose another.
eo: Pasvorto jam estas uzita. Elektu alian.

en: You must wait longer to change your password
eo: Vi devas pli longe atendi por ŝanĝi vian pasvorton

en: Sorry, passwords do not match
eo: Pardonu, pasvortoj ne kongruas

en: Checking…
eo: Kontrolante…

en: Authentication failed.
eo: La aŭtentokontrolo fiaskis.

en: Don't become a daemon
eo: Ne fariĝi demono

en: Enable debugging code
eo: Enŝalti sencimigan kodon

en: Launch screensaver and locker program
eo: Ruli ekrankurtenon kaj ŝlosprogramaron

en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

en: Unable to establish service %s: %s
eo: Ne eblas establi servon %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
eo: Ne povas agordi PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
eo: Nekorekta pasvorto.

en: Not permitted to gain access at this time.
eo: Ne permesata akiri atingon ĉi-momente.

en: No longer permitted to access the system.
eo: Ne plu permesata por atingi la sistemon.

en: failed to register with the message bus
eo: malsukcesis registri kun la mesaĝan buson

en: not connected to the message bus
eo: ne konektita al la mesaĝa buso

en: screensaver already running in this session
eo: ekrankurteno jam ruladas en ĉi tiu seanco

en: Time has expired.
eo: Tempo finiĝis.

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
eo: La majuskla kaj la nombra baskuloj estas enŝaltite.

en: You have the Caps Lock key on.
eo: La majuskla baskulo estas enŝaltita.

en: You have the Num Lock key on.
eo: La nombra baskulo estas enŝaltite.

en: S_witch User…
eo: Ŝangi la _uzanton…

en: Log _Out
eo: _Elsaluti

en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

en: _Password:
eo: _Pasvorto:
