gnome-screensaver - en to he translation catalogue (39 entries)

en: The screensaver is active
he: שומר המסך פעיל

en: The screensaver is inactive
he: שומר המסך כבוי

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
he[0]: שומר המסך היה פעיל למשך שנייה אחת.
he[1]: שומר המסך היה פעיל למשך %d שניות.

en: The screensaver is not currently active.
he: שומר המסך אינו פעיל כעת.

en: Not used
he: לא בשימוש

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
he: שם משתמש:

en: Password:
he: ססמה:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
he: עליך להחליף את ססמתך מיידית (הססמה התיישנה)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
he: עליך להחליף את ססמתך מיידית (דרישת מנהל המערכת)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
he: פג תוקף חשבונך; נא ליצור קשר עם מנהל המערכת שלך

en: No password supplied
he: לא סופקה ססמה

en: Password unchanged
he: הססמה לא הוחלפה

en: Cannot get username
he: לא ניתן לקבל את שם המשתמש

en: Retype new Unix password:
he: הקלדה מחדש של ססמת ה־UNIX החדשה:

en: Enter new Unix password:
he: הזנת ססמת UNIX חדשה:

en: (current) Unix password:
he: ססמת UNIX (נוכחית):

en: Error while changing NIS password.
he: שגיאה בזמן שינוי סיסמת NIS.

en: You must choose a longer password
he: עליך לבחור בססמה ארוכה יותר

en: Password has been already used. Choose another.
he: כבר נעשה שימוש בססמה זו. נא לבחור באחרת.

en: You must wait longer to change your password
he: עליך להמתין זמן רב יותר כדי לשנות את הססמה

en: Sorry, passwords do not match
he: הססמאות אינן תואמות, עמך הסליחה

en: Checking…
he: בבדיקה…

en: Authentication failed.
he: האימות נכשל.

en: Launch screensaver and locker program
he: טעינת שומר המסך ואת תכנית הנעילה

en: Screensaver
he: שומר מסך

en: Incorrect password.
he: ססמה שגויה.

en: Not permitted to gain access at this time.
he: ללא הרשאה לקבלת גישה כעת.

en: No longer permitted to access the system.
he: כבר נחסמה גישת המשתמש למערכת.

en: failed to register with the message bus
he: אירע כשל ברישום עם ה־message bus

en: not connected to the message bus
he: אין חיבור ל־message bus

en: screensaver already running in this session
he: שומר המסך כבר רץ עבור הפעלה זאת

en: Time has expired.
he: עבר הזמן.

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
he: מקש ה־Caps Lock וה־Num Lock פעילים.

en: You have the Caps Lock key on.
he: מקש ה־Caps Lock פעיל.

en: You have the Num Lock key on.
he: מקש ה־Num Lock פעיל.

en: S_witch User…
he: ה_חלפת משתמש…

en: Log _Out
he: י_ציאה

en: _Unlock
he: ש_חרור

en: _Password:
he: _ססמה:
