gnome-screensaver - en to hr translation catalogue (142 entries)

en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

en: Set your screensaver preferences
hr: Podesite postavke čuvara zaslona

en: <b>Screensaver preview</b>
hr: <b>Pregled čuvara zaslona</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
hr: <b>Upozorenje: zaslon neće biti zaključan za root korisnika.<b>

en: Power _Management
hr: Upravljanje _energijom

en: Regard the computer as _idle after:
hr: Smatraj računalo _neaktivnim nakon:

en: Screensaver Preferences
hr: Postavke čuvara zaslona

en: Screensaver Preview
hr: Pregled čuvara zaslona

en: _Activate screensaver when computer is idle
hr: _Pokreni čuvara zaslona kada je računalo neaktivno

en: _Lock screen when screensaver is active
hr: _Zaključaj zaslon kada je čuvar zaslona aktivan

en: _Preview
hr: _Pregled

en: _Screensaver theme:
hr: _Tema čuvara:

en: Screensaver themes
hr: Teme čuvara zaslona

en: Screensavers
hr: Čuvari zaslona

en: Activate when idle
hr: Pokreni dok je je korisnik neaktivan

en: Allow embedding a keyboard into the window
hr: Dozvoli tipkovnicu u prozoru

en: Allow logout
hr: Dozvoli odjavu

en: Allow user switching
hr: Dozvoli prebacivanje korisnika

en: Embedded keyboard command
hr: Naredba tipkovnice

en: Lock on activation
hr: Zaključaj prilikom pokretanja

en: Logout command
hr: Odjavna naredba

en: Reason for being away
hr: Razlog odsutnosti

en: Screensaver theme selection mode
hr: Stanje odabira teme čuvara ekrana

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
hr: Postaviti za pokretanje čuvara zaslona prilikom neaktivne prijave.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
hr: Postavite na ISTINITO da bi dozvolili umetanje tipkovnice u prozor pri pokušaju otključavanja. Tipka "keyboard_command" mora biti namještena odgovarajućom naredbom.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
hr: Postaviti za zaključavanje zaslona prilikom aktiviranja čuvara zaslona.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
hr: Postaviti za ponudu opcije u dijalogu otključavanja za prebacivanje na drugi korisnički račun.

en: Set this to TRUE to offer an option in unlock dialog to logging out after a delay. The Delay is specified in the "logout_delay" key.
hr: Postaviti za ponudi opcije u dijalogu otključavanja za odjavljivanje nakon odgode. Vrijeme odgode je određeno u "odjava_odgoda" tipki.

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
hr: Naredba koja će se pokrenuti za umetanje virtualne tipkovnice u prozor, ako je "embedded_keyboard_enabled" namješten na ISTINITO. Ova naredba bi trebala implementirati XEMBED utično sučelje i davati XID prozora na izlazu.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
hr: Naredba koja će se pozvati prilikom klika na odjavnu tipku. Ova naredba jednostavno treba odjaviti korisnika bez ikakve interakcije. Ova tipka ima utjecaja samo ako je postavljena tipka "odjava_omogućeno".

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
hr: Broj minuta potreban da se zaslon zaključa nakon pokretanja čuvara zaslona.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
hr: Broj minuta nakon pokretanja čuvara zaslona prije nego što će se pojaviti opcija za odjavu korisnika. Ovaj ključ se koristi samo ako je ključ "logout_enable" postavljen na istinito.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
hr: Broj minuta neaktivnosti potrebnih prije nego se prijava proglasi neaktivnom.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
hr: Broj minuta rada čuvara zaslona potrebnih prije mjenjanja njegove teme.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power-management. This key is set and maintained by the session power-management agent.
hr: Broj sekundi neaktivnosti prije nego što se obavijesti upravljača energijom. Ovu postavku namješta i održava agent upravljanja energijom.

en: The reason for being away from the computer.
hr: Razlog odsutnosti od računala.

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
hr: Odabir stanja čuvara zaslona. Može biti "zatamnjeno", time čuvar zaslona radi bez tema, "jedan" radi samo sa jednom temom (odabranom "tema" tipkom), i "nasumičan" radi sa nasumičnim odabirom tema.

en: Theme for lock dialog
hr: Tema za dijalog zaključavanja

en: Theme to use for the lock dialog.
hr: Tema koja će se koristiti za dijalog zaključavanja

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
hr: Ovaj ključ precizira listu tema čuvara zaslona. Zanemaren je kada je ključ "mode" "blank-only", no kada je "mode" "single" prikazat će ime teme, te listu tema kada je "mode" "random".

en: Time before locking
hr: Vrijeme potrebno prije zaključavanja

en: Time before logout option
hr: Vrijeme potrebno prije odjavne opcije

en: Time before power-management baseline
hr: Vrijeme potrebno prije nulte linije upravljanja energijom

en: Time before session is considered idle
hr: Vrijeme potrebno da se utvrdi mirovanje prijave

en: Time before theme change
hr: Vrijeme potrebno prije promjene teme

en: <b>Leave a message for %R:</b>
hr: <b>Ostaviti poruku za %R:</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
hr: <span size="small">%U na %h</span>

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Leave Message
hr: _Ostavi poruku

en: _Log Out
hr: _Odjava

en: _Switch User
hr: _Zamijeni korisnika

en: _Unlock
hr: _Otključaj

en: Cosmos
hr: Svemir

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
hr: Prikaži niz slika svemira

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
hr: Prikazuje GNOME logo u mjehurićima preko zaslona

en: Floating Feet
hr: Lebdeće noge

en: Display a slideshow from your Pictures folder
hr: Prikaži niz slika iz mape Slike

en: Pictures folder
hr: mapa Slike

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
hr: Pop umjetnička mreža pulsirajućih boja.

en: Pop art squares
hr: Pop umjetnički kvadrati

en: Occasionally rotate images as they move
hr: Povremeno rotiranje slika dok se pomiču

en: Print out frame rate and other statistics
hr: Ispis broja slika u sekundi i drugih statistika

en: The maximum number of images to keep on screen
hr: Najveći broj slika koje će se zadržatii na ekranu

en: MAX_IMAGES
hr: MAX_SLIKE

en: The initial size and position of window
hr: Početna veličina i položaj prozora

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
hr: ŠIRINAxVISINA+X+Y

en: The source image to use
hr: Izvorna slika

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
hr: image - lebdeće slike oko zaslona

en: %s. See --help for usage information.
hr: %s. Vidi --help za informacije o korištenju.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
hr: Morate navesti jednu sliku. Vidi --help za informacije o korištenju.

en: Location to get images from
hr: Mjesto s kojeg želite slike

en: Color to use for images background
hr: Boja pozadine za slike

en: Do not try to stretch images on screen
hr: Ne pokušavaj rastegnuti slike na ekranu

en: Copying files
hr: Kopiram datoteke

en: From:
hr: Od:

en: To:
hr: Za:

en: Invalid screensaver theme
hr: Neispravna tema čuvara zaslona

en: Copying file: %u of %u
hr: Kopiram datoteku: %u od %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
hr: Uzrokuje pravilan izlazak iz čuvara zaslona

en: Query the state of the screensaver
hr: Ispitaj stanje čuvara zaslona

en: Query the length of time the screensaver has been active
hr: Određivanje duljine trajanja čuvara zaslona

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
hr: Govori pokrenutom procesu čuvara zaslona da odmah zaključa zaslon

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
hr: Ako je čuvar zaslona aktivan prebaci na drugu animaciju

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
hr: Pokreni čuvar zaslona (zatamni zaslon)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
hr: Ako je čuvar zaslona aktivan, deaktiviraj ga (obnovi sliku na zaslonu)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
hr: Navedi čuvara zaslona da misli da je korisnik aktivan

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
hr: Spriječavanje aktiviranja čuvara zaslona. Naredba blokira dok je zabrana aktivna.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
hr: Pozivni program koji spriječava čuvara zaslona

en: The reason for inhibiting the screensaver
hr: Razlog spriječavanja čuvara zaslona

en: Version of this application
hr: Verzija ovog programa

en: The screensaver is %s
hr: Čuvar zaslona je %s

en: active
hr: aktivan

en: inactive
hr: neaktivan

en: The screensaver has been active for %d seconds.
hr: Čuvar zaslona je aktivan %d sekundi.

en: Show debugging output
hr: Prikaži detaljni ispis rada

en: Show the logout button
hr: Prikaži odjavnu tipku

en: Command to invoke from the logout button
hr: Naredba za pozivanje pritiskom na odjavnu tipku

en: Show the switch user button
hr: Prikaži tipku za promjenu korisnika

en: Message to show in the dialog
hr: Poruka koju treba prikazati u dialogu

en: MESSAGE
hr: PORUKA

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
hr: Morate odmah promijeniti lozinku (zastarjela lozinka)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
hr: Morate odmah promijeniti lozinku (administrator je naredio)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
hr: Vaš korisnički račun je istekao; molim kontaktirajte administratora sustava

en: No password supplied
hr: Lozinka nije unešena

en: Password unchanged
hr: Lozinka nepromijenjena

en: Can not get username
hr: Ne mogu saznati korisničko ime

en: Retype new UNIX password:
hr: Ponovno upišite UNIX lozinku:

en: Enter new UNIX password:
hr: Upišite novu UNIX lozinku:

en: (current) UNIX password:
hr: (trenutna) UNIX lozinka:

en: Error while changing NIS password.
hr: Greška pri promjeni NIS lozinke.

en: You must choose a longer password
hr: Morate odabrati dužu lozinku

en: Password has been already used. Choose another.
hr: Lozinka je već korištena. Odaberite neku drugu.

en: You must wait longer to change your password
hr: Morate pričekati nešto duže za promijenu lozinke

en: Sorry, passwords do not match
hr: Na žalost, lozinke se ne podudaraju

en: Checking...
hr: Provjeravanje...

en: Authentication failed.
hr: Autentikacija nije uspjela.

en: Blank screen
hr: Zatamni zaslon

en: Random
hr: Nasumično

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minute
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

en: Never
hr: Nikad

en: Could not load the main interface
hr: Ne mogu učitati glavno sučelje

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
hr: Provjerite je li čuvar zaslona pravilno instaliran

en: Don't become a daemon
hr: Nemoj radit u pozadini

en: Enable debugging code
hr: Omogući pronalaženje grešaka u programu

en: Unable to establish service %s: %s
hr: Nije moguće ostvariti servis %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
hr: Nije moguće postaviti PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
hr: Neispravna lozinka.

en: Not permitted to gain access at this time.
hr: Trenutno nemate dopuštenje ulaza.

en: No longer permitted to access the system.
hr: Nemate dopuštenje ulaza u sustav.

en: failed to register with the message bus
hr: ne mogu se registrirati na sabirnicu poruka

en: not connected to the message bus
hr: nisam spojen sa sabirnicom poruka

en: screensaver already running in this session
hr: čuvar zaslona već pokrenut u ovoj prijavi

en: Time has expired.
hr: Vrijeme je isteklo.

en: You have the Caps Lock key on.
hr: Uključena vam je Caps Lock tipka.

en: S_witch User...
hr: Pro_mjena korisnika...

en: Log _Out
hr: _Odjava

note: To translators: This expands to USERNAME on HOSTNAME
en: %U on %h
hr: %U na %h

en: _Password:
hr: _Lozinka:
