gnome-screensaver 3.3.x - en to no translation catalogue (56 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
no: Lar skjermsparer avslutte på riktig måte

en: Query the state of the screensaver
no: Spør om skjermsparers tilstand

en: Query the length of time the screensaver has been active
no: Spør om hvor lenge skjermsparer har vært aktiv

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
no: Ber kjørende skjermsparerprosess om å låse skjermen med det samme

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
no: Slå på skjermsparer (blank skjermen)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
no: Slå av skjermsparer hvis den er aktiv (ikke blank skjermen)

en: Version of this application
no: Versjon av dette programmet

en: The screensaver is active
no: Skjermsparer er aktiv

en: The screensaver is inactive
no: Skjermsparer er ikke aktiv

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
no[0]: Skjermsparer har vært aktiv i %d sekund.
no[1]: Skjermsparer har vært aktiv i %d sekunder.

en: The screensaver is not currently active.
no: Skjermsparer er ikke aktiv.

en: Show debugging output
no: Vis feilsøkingsinformasjon

en: Show the logout button
no: Vis logg ut-knappen

en: Command to invoke from the logout button
no: Kommando som skal kjøres fra «Logg ut»-knappen

en: Show the switch user button
no: Vis knapp for å bytte bruker

en: Message to show in the dialog
no: Melding som skal vises i dialogen

note: Translators: This is the example input for the --status-message command line option. Translators: This is the example input for the --away-message command line option.
en: MESSAGE
no: MELDING

en: Not used
no: Ikke brukt

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password:
no: Passord:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
no: Du må bytte passordet ditt med det samme (passordet er gammelt)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
no: Du må bytte passordet ditt med det samme (tvunget av root)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
no: Kontoen din har utløpt. Vennligst kontakt systemadministrator

en: No password supplied
no: Passord ikke oppgitt

en: Password unchanged
no: Passordet ble ikke endret

en: Cannot get username
no: Fant ikke brukernavn

en: Retype new Unix password:
no: Skriv Unix-passord på nytt:

en: Enter new Unix password:
no: Oppgi nytt Unix-passord:

en: (current) Unix password:
no: (nåværende) Unix-passord:

en: Error while changing NIS password.
no: Feil under bytte av NIS-passord.

en: You must choose a longer password
no: Du må velge et passord med flere tegn

en: Password has been already used. Choose another.
no: Passordet er allerede brukt. Velg et annet.

en: You must wait longer to change your password
no: Du må vente lenger før du bytter passordet ditt

en: Sorry, passwords do not match
no: Beklager. Passordene er ikke like

en: Checking…
no: Sjekker …

en: Authentication failed.
no: Autentisering feilet.

en: Don't become a daemon
no: Ikke kjør som en tjeneste

en: Enable debugging code
no: Aktiver feilsøkingskode

en: Screensaver
no: Skjermsparer

en: Launch screensaver and locker program
no: Start skjermsparer og låsprogram

en: Unable to establish service %s: %s
no: Kan ikke etablere tjeneste %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
no: Kan ikke sette PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
no: Ugyldig passord.

en: Not permitted to gain access at this time.
no: Ingen rettigheter til å få tilgang nå.

en: No longer permitted to access the system.
no: Har ikke rettigheter til å aksessere systemet lenger.

en: failed to register with the message bus
no: klarte ikke å registrere på meldingsbussen

en: not connected to the message bus
no: ikke koblet til meldingsbussen

en: screensaver already running in this session
no: skjermsparer kjører allerede i denne sesjonen

en: Time has expired.
no: Tiden har løpt ut.

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
no: Du har Caps Lock- og Num Lock-tastene på.

en: You have the Caps Lock key on.
no: Du har Caps Lock-tasten på.

en: You have the Num Lock key on.
no: Du har Num Lock-tasten på.

en: S_witch User…
no: _Bytt bruker …

en: Log _Out
no: L_ogg ut

en: _Unlock
no: Lås _opp

en: _Password:
no: _Passord:
