gnome-screensaver 2.16.x - en to nn translation catalogue (148 entries)

en: Screensaver
nn: Skjermsparar

en: Set your screensaver preferences
nn: Set brukarval for skjermspararen

en: <b>Screensaver preview</b>
nn: <b>Førehandsvising av skjermsparar</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
nn: <b>Advarsel: skjermen vil ikkje verta låst for root.</b>

en: Power _Management
nn: Strø_mstyring

en: Regard the computer as _idle after:
nn: Sjå på datamaskinen som _inaktiv etter:

en: Screensaver Preferences
nn: Brukarval for skjermsparar

en: Screensaver Preview
nn: Førehandsvising av skjermsparar

en: _Activate screensaver when computer is idle
nn: _Aktiver skjermsparar når datamaskinen er inaktiv

en: _Lock screen when screensaver is active
nn: _Lås skjermen når aktiv

en: _Preview
nn: _Førehandsvis

en: _Screensaver theme:
nn: Tema for _skjermsparar:

en: Screensaver themes
nn: Tema for skjermsparar

en: Screensavers
nn: Skjermsparare

en: Activate when idle
nn: Aktiver når inaktiv

en: Allow embedding a keyboard into the window
nn: Tillat å byggja inn eit tastatur i vindauget

en: Allow logout
nn: Tillat å logge ut

en: Allow user switching
nn: Tillat byte av brukar

en: Embedded keyboard command
nn: Kommando for innebygget tastatur

en: Lock on activation
nn: Lås ved aktivering

en: Logout command
nn: Kommando for å logge ut

en: Reason for being away
nn: Årsak til fravær

en: Screensaver theme selection mode
nn: Modus for val av drakt

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
nn: Set denne til TRUE for å aktivere skjermspararen når sesjonen er ubrukt.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
nn: Set denne til TRUE for å gjera det mogleg å innlemme eit tastatur i vindauget ved ein skal låse opp skjermen. Nøkkelen «keyboard_command» må vera sett med rett kommando.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
nn: Set denne til TRUE for å låse skjermen når skjermspararen aktiverast.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
nn: Set denne til TRUE for å gje eit val for å byte til ein annan brukarkonto i dialogen for å låse opp skjermen.

en: Set this to TRUE to offer an option in unlock dialog to logging out after a delay. The Delay is specified in the "logout_delay" key.
nn: Set denne til TRUE for å gje eit val for å logge ut etter eit tidsavbrudd i dialogen for å låse opp skjermen. Tidsavbruddet spesifiserast i nøkkelen «logout_delay».

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
nn: Kommando som skal køyrast viss nøkkelen «embedded_keyboard_enabled» er sett til TRUE. Denne kommandoen må implementere eit grensesnitt basert på XEMBED og skriva ut ein XID for vindauget på standard utdatakanal.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
nn: Kommando som skal køyrast når utloggingsknappen vert klikkat på. Denne kommandoen bør enkelt og greit logge ut brukaren utan noko krav om handling frå brukarens side. Denne nøkkelen har inga effekt viss ikkje "logout_enable"-nøkkelen er sett til TRUE.

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
nn: Tal på minutt før skjermen låses etter aktivering av skjermsparar.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
nn: Tal på minutt før val for utlogging vert viste i dialogen for å låse opp skjermen. Denne nøkkelen vil berre fungere viss nøkkelen «logout_enable» er sett til TRUE.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
nn: Tal på minutt med inaktivitet før sesjonen betraktes som ubrukt.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
nn: Tal på minutt før endring av skjermsparardrakt.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power-management. This key is set and maintained by the session power-management agent.
nn: Tal på sekund med inaktivitet før strømstyring får beskjed. Denne nøkkelen er sett og vedlikeholdt av sesjonens strømstyringsagent.

en: The reason for being away from the computer.
nn: Årsak til fravær frå datamaskinen.

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
nn: Utvalsmodus som brukast av skjermspararen. Kan vera «blank-only» for å aktivere skjermspararen utan å bruka ein drakt, «single» for å aktivere skjermspararen med berre eit drakt (oppgjeven i nøkkelen «themes»), og «random» for å aktivere skjermspararen med eit tilfeldig drakt.

en: Theme for lock dialog
nn: Tema for dialog for låsing av skjerm

en: Theme to use for the lock dialog.
nn: Tema som skal brukast for dialog for låsing av skjerm.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
nn: Denne nøkkelen spesifiserer listen med drakt som skal brukast av skjermspararen. Den ignorerast når «mode»-nøkkslen er «blank-only», gjev draktnamnet når «mode» er «single» og gjev ei lista med draktar når «mode» er «random».

en: Time before locking
nn: Tid før låsing av skjerm

en: Time before logout option
nn: Tid før utloggingsmulighet

en: Time before power-management baseline
nn: Tid før grunnlinje for strømstyring er nådd

en: Time before session is considered idle
nn: Tid før sesjonen betraktes som ubrukt

en: Time before theme change
nn: Tid før endring av drakt

en: <b>Leave a message for %R:</b>
nn: <b>Legg att ein beskjed til %R:</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
nn: <span size="small">%U på %h</span>

en: _Cancel
nn: A_vbryt

en: _Leave Message
nn: _Legg att beskjed

en: _Log Out
nn: _Logg ut

en: _Switch User
nn: _Byt brukar

en: _Unlock
nn: Lå_s opp

en: Cosmos
nn: Kosmos

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
nn: Lysbiletvising med bileta frå verdensrommet

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
nn: GNOME logoen flytande rundt som bobler på skjermen

en: Floating Feet
nn: Glidande føtter

en: Display a slideshow from your Pictures folder
nn: Vis ein lysbiletfremvising frå din biletmappe

en: Pictures folder
nn: Biletmappe

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
nn: Eit popkunst-aktig rutenett med pulserande fargar.

en: Pop art squares
nn: Popkunstfirkantar

en: Show paths that images follow
nn: Vis stigane bileta følger

en: Occasionally rotate images as they move
nn: Roter bileta nokre gonger medan dei beveg seg

en: Print out frame rate and other statistics
nn: Vis bilethastighet og annan statistikk

en: The maximum number of images to keep on screen
nn: Maksimalt tal på bileta som skal behaldast på skjermen

en: MAX_IMAGES
nn: MAKS_BILDER

en: The initial size and position of window
nn: Initiell storleik og posisjon for vindauget

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
nn: BREDDExHØYDE+X+Y

en: The source image to use
nn: Bilete som skal brukast

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
nn: bilete - lèt bileta flyte rundt på skjermen

en: %s. See --help for usage information.
nn: %s. Sjå --help for hjelp til bruk.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
nn: Du må oppgje eitt bilete. Sjå --help for bruksinformasjon.

en: Location to get images from
nn: Stad bileta skal hentes frå

en: PATH
nn: STIGE

en: Color to use for images background
nn: Farge som skal brukast for biletbakgrunn

en: "#rrggbb"
nn: «#rrggbb»

en: Do not randomize pictures from location
nn: Ikkje hent bileta i tilfeldig rekkjefølgja frå stad

en: Do not try to stretch images on screen
nn: Ikkje strekk bileta på skjermen

en: Copying files
nn: Kopierer filer

en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

en: Copying themes
nn: Kopierer draktar

en: Invalid screensaver theme
nn: Ugyldig drakt for skjermsparar

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
nn: %s ser ikkje ut til å vera ein gyldig skjermsparardrakt.

en: Copying file: %u of %u
nn: Kopierer fil: %u av %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
nn: Sørger for sikker avslutning av skjermspararen

en: Query the state of the screensaver
nn: Spør etter skjermspararstatus

en: Query the length of time the screensaver has been active
nn: Spør kor lenge skjermspararen har vore aktiv

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
nn: Tvingar køyrande skjermsparar til å låse skjermen omgåande

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
nn: Skift til eit anna drakt om skjermspararen er aktiv

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
nn: Slå på skjermspararen (blank ut skjermen)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
nn: Deaktiver skjermspararen om den er aktiv

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
nn: Kommuniser med køyrande skjermsparar for å simulere brukaraktivitet

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
nn: Hindre skjermspararen frå å aktiverast. Kommandoen blokkerer så lenge hindringa er aktiv.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
nn: Programmet som hindrar skjermspararen

en: The reason for inhibiting the screensaver
nn: Årsak for hinding av skjermsparar.

en: Version of this application
nn: Skjermspararversjon

en: The screensaver is %s
nn: Skjermsparar er %s

en: active
nn: aktiv

en: inactive
nn: inaktiv

en: The screensaver has been active for %d seconds.
nn: Skjermspararen har vore aktiv i %d sekund.

en: Show debugging output
nn: Vis avlusingsinformasjon

en: Show the logout button
nn: Vis knapp for å logge ut

en: Command to invoke from the logout button
nn: Kommando som skal køyrast ved klikk på utloggingsknappen

en: Show the switch user button
nn: Vis knapp for å byte brukar

en: Message to show in the dialog
nn: Melding som skal vert viste i dialogen

en: MESSAGE
nn: MELDING

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
nn: Du må endra ditt passord no (passordet er utløpt)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
nn: Du må endra ditt passord no (bestemt av administrator)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
nn: Din konto har utgått; vennligst kontakt systemadministrator

en: No password supplied
nn: Inga passord oppgjeven

en: Password unchanged
nn: Passordet er ikkje endra

en: Can not get username
nn: Kan ikkje finna brukarnamn

en: Retype new UNIX password:
nn: Skriv inn nytt UNIX-passord på nytt:

en: Enter new UNIX password:
nn: Oppgje nytt UNIX-passord:

en: (current) UNIX password:
nn: (aktivt) UNIX-passord:

en: Error while changing NIS password.
nn: Feil under endring av NIS-passord.

en: You must choose a longer password
nn: Du må velja eit lenger passord

en: Password has been already used. Choose another.
nn: Passordet er allereie brukt. Vel eit anna.

en: You must wait longer to change your password
nn: Du må vente lenger før du endrar ditt passord

en: Sorry, passwords do not match
nn: Beklager, passorda er ikkje like

en: Checking...
nn: Sjekkar...

en: Authentication failed.
nn: Autentisering feilet.

en: Blank screen
nn: Blank skjerm

en: Random
nn: Tilfeldig

en: %d hour | %d hours
nn[0]: %d time
nn[1]: %d timar

en: %d minute | %d minutes
nn[0]: %d minutt
nn[1]: %d minutt

en: %d second | %d seconds
nn[0]: %d sekund
nn[1]: %d sekund

en: Never
nn: Aldri

en: Could not load the main interface
nn: Kunne ikkje lasta hovudbrukargrensesnittet

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
nn: Vennligst sjå til at skjermspararen er skikkeleg installert

en: Don't become a daemon
nn: Ikkje køyr som teneste

en: Enable debugging code
nn: Aktiver avlusingskode

en: Unable to establish service %s: %s
nn: Kan ikkje etablere teneste %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
nn: Kan ikkje setja PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
nn: Ugyldig passord.

en: Not permitted to gain access at this time.
nn: Inga tillatelse til å få tilgang no.

en: No longer permitted to access the system.
nn: Tilgangen til systemet er fjerna.

en: failed to register with the message bus
nn: klarte ikkje å registrere hos meldingsbussen

en: not connected to the message bus
nn: ikkje koblet til meldingsbussen

en: screensaver already running in this session
nn: skjermsparar køyrer allereie i denne sesjonen

en: Time has expired.
nn: Tida har løpt ut.

en: You have the Caps Lock key on.
nn: Caps-Lock tasten er aktivert.

en: S_witch User...
nn: _Byt brukar...

en: Log _Out
nn: Logg _ut

note: To translators: This expands to USERNAME on HOSTNAME
en: %U on %h
nn: %U på %h

en: _Password:
nn: _Passord:
