gnome-screensaver - en to sk translation catalogue (151 entries)

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Set your screensaver preferences
sk: Nastaviť predvoľby vášho šetriča obrazovky

en: <b>Screensaver preview</b>
sk: <b>Ukážka šetriča obrazovky</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
sk: <b>Upozornenie: obrazovka sa nezamkne pre používateľa root.</b>

en: Power _Management
sk: Správa _napájania

en: Regard the computer as _idle after:
sk: Považovať počítač za neč_inný po:

en: Screensaver Preferences
sk: Predvoľby šetriča obrazovky

en: Screensaver Preview
sk: Ukážka šetriča obrazovky

en: _Activate screensaver when computer is idle
sk: _Aktivovať šetrič obrazovky keď je počítač nečinný

en: _Lock screen when screensaver is active
sk: _Uzamknúť obrazovku keď je aktívny šetrič obrazovky

en: _Preview
sk: _Ukážka

en: _Screensaver theme:
sk: _Téma šetriča obrazovky:

en: Screensaver themes
sk: Témy šetriča obrazovky

en: Screensavers
sk: Šetriče obrazovky

en: Activate when idle
sk: Aktivovať pri nečinnosti

en: Allow embedding a keyboard into the window
sk: Povoliť zabudovanie klávesnice do okna

en: Allow logout
sk: Povoliť odhlásenie

en: Allow the session status message to be displayed
sk: Povoliť zobrazenie správy o stave relácie

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
sk: Povoliť zobrazenie správy o stave relácie, keď je obrazovka uzamknutá.

en: Allow user switching
sk: Povoliť prepnutie používateľa

en: Embedded keyboard command
sk: Príkaz zabudovanej klávesnice

en: Lock on activation
sk: Uzamknúť pri aktivácii

en: Logout command
sk: Príkaz pre odhlásenie

en: Screensaver theme selection mode
sk: Režim výberu šetriča obrazovky

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
sk: Nastavte toto na TRUE, ak sa má pri nečinnosti relácie aktivovať šetrič obrazovky.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
sk: Nastavte toto na TRUE, ak chcete umožniť zabudovanie klávesnice do okna pri pokuse o odomknutie. Kľúč "keyboard_command" musí byť obsahovať príslušný príkaz.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sk: Nastavte toto na TRUE, ak sa má pri aktivovaní šetriča obrazovky uzamknúť obrazovka.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sk: Nastavte toto na TRUE, aby sa ponúkala možnosť prepnutia na iný používateľský účet v odomykacom dialógovom okne.

en: Set this to TRUE to offer an option in unlock dialog to logging out after a delay. The Delay is specified in the "logout_delay" key.
sk: Nastavte toto na TRUE, aby sa ponúkala možnosť odhlásenia po vypršaní lehoty v odomykacom dialógovom okne. Dĺžka trvania lehoty sa nastavuje v kľúči "logout_delay".

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
sk: Príkaz, ktorý sa spustí, ak je kľúč "embedded_keyboard_enabled" nastavený na TRUE, na zabudovanie prvku klávesnice do okna. Tento príkaz musí implementovať XEMBED zásuvné rozhranie a poslať XID okna na štandardný výstup.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sk: Príkaz, ktorý sa vyvolá po kliknutí na tlačidlo odhlásenia. Tento príkaz musí jednoducho odhlásiť používateľa bez akýchkoľvek otázok. Tento kľúč je účinný iba ak je kľúč "logout_enable" nastavený na TRUE.

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
sk: Počet minút od aktivácie šetriča obrazovky po zamknutie obrazovky.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sk: Počet minút od aktivácii šetriča obrazovky po zobrazenie možnosti odhlásenia v odomykacom dialógovom okne. Tento kľúč je účinný iba ak je kľúč "logout_enable" nastavený na TRUE.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
sk: Počet minút nečinnosti kým sa relácia začne považovať za nečinnú.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
sk: Počet minút behu, kým sa zmení téma šetriča obrazovky.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power-management. This key is set and maintained by the session power-management agent.
sk: Počet sekúnd nečinnosti, kým sa odošle signál správe napájania. Tento kľúč nastavuje agent správy napájania relácie.

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
sk: Výberový režim šetriča obrazovky. "blank-only" povolí spustenie šetriča bez akejkoľvek témy, "single" povolí šetrič s jedinou témou (označenou v kľúči "themes"), a "random" povolí šetrič s náhodným výberom témy.

en: Theme for lock dialog
sk: Téma pre dialógové okno uzamknutia

en: Theme to use for the lock dialog.
sk: Téma pre dialógové okno uzamknutia.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
sk: Tento kľúč určuje zoznam tém, ktoré má šetrič orazovky používať. Ignoruje sa, ak je kľúč "mode" nastavený na "blank-only", ináč by mal uvádzať meno témy ak "mode" je "single", alebo zoznam tém keď "mode" je "random".

en: Time before locking
sk: Čas pred uzamknutím

en: Time before logout option
sk: Čas pred možnosťou odhlásenia

en: Time before power-management baseline
sk: Čas pred základom správy napájania

en: Time before session is considered idle
sk: Čas pred tým, než je relácia považovaná za nečinnú

en: Time before theme change
sk: Čas pred zmenou témy

en: <b>Leave a message for %R:</b>
sk: <b>Zanechať správu pre %R:</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
sk: <span size="small">%U na %h</span>

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Leave Message
sk: _Zanechať správu

en: _Log Out
sk: _Odhlásiť

en: _Switch User
sk: _Prepnúť používateľa

en: _Unlock
sk: _Odomknúť

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
sk: Vesmír

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
sk: Zobraziť prezentáciu z obrázkov vesmíru

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
sk: Vybublinkuje logo nohy GNOME okolo obrazovky

en: Floating Feet
sk: Plávajúce nohy

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sk: Zobraziť prezentáciu z vášho priečinka obrázkov

en: Pictures folder
sk: Priečinok s obrázkami

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sk: Pop-artistická matica pulzujúcich farieb

en: Pop art squares
sk: Pop-artistické štvorce

en: %s. See --help for usage information.
sk: %s. Ak chcete informácie o používaní, pozrite --help.

en: Show paths that images follow
sk: Zobraziť cesty ktoré sledujú obrázky

en: Occasionally rotate images as they move
sk: Občas otočiť obrázky počas pohybu

en: Print out frame rate and other statistics
sk: Zobraziť počet snímok za sekundu a iné štatistiky

en: The maximum number of images to keep on screen
sk: Maximálny počet obrázkov, ktoré ponechať na obrazovke

en: MAX_IMAGES
sk: MAX_OBRÁZKOV

en: The initial size and position of window
sk: Úvodná veľkosť a umiestnenie okna

en: The source image to use
sk: Zdrojový obrázok, ktorý použiť

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
sk: image - obrázky plávajú po obrazovke

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sk: Musíte zadať jeden obrázok. Informácie o používaní nájdete pomocou --help.

en: Location to get images from
sk: Umiestnenie, odkiaľ získať obrázky

en: PATH
sk: CESTA

en: Color to use for images background
sk: Farba pozadia obrázkov

en: Do not randomize pictures from location
sk: Obrázky z miesta nepúšťať náhodne

en: Do not try to stretch images on screen
sk: Nepokúšať sa natiahnuť obrázky na obrazovke

en: Copying files
sk: Kopírujú sa súbory

en: From:
sk: Odkiaľ:

en: To:
sk: Kam:

en: Copying themes
sk: Kopírujú sa témy

en: Invalid screensaver theme
sk: Neplatná téma šetriča obrazovky

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
sk: %s nevyzerá ako platná téma šetriča obrazovky.

en: Copying file: %u of %u
sk: Kopíruje sa súbor: %u z %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sk: Spôsobí korektné ukončenie šetriča obrazovky

en: Query the state of the screensaver
sk: Zistiť stav šetriča obrazovky

en: Query the length of time the screensaver has been active
sk: Zistiť dobu aktivity šetriča obrazovky

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sk: Požiada bežiaci šetrič obrazovky, aby okamžite uzamkol obrazovku

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sk: Ak je šetrič obrazovky aktívny, tak prepnúť na iné grafickú ukážku

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sk: Zapnúť šetrič obrazovky (vyprázdniť obrazovku)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sk: Ak je šetrič obrazovky aktívny, tak ho deaktivovať (opustiť režim prázdnej obrazovky)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sk: Šťuchnúť do bežiaceho šetriča obrazovky tak, aby sa napodobnila aktivita používateľa

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
sk: Potlačiť aktiváciu šetriča obrazovky. Príkaz blokuje, kým je aktívne potlačenie.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
sk: Volajúca aplikácia, ktorá potláča šetrič obrazovky

en: The reason for inhibiting the screensaver
sk: Dôvod potlačenia šetriča obrazovky

en: Version of this application
sk: Verzia tejto aplikácie

en: The screensaver is %s
sk: Šetrič obrazovky je %s

en: active
sk: aktívny

en: inactive
sk: neaktívny

en: The screensaver is not inhibited
sk: Šetrič obrazovky nie je potlačený

en: The screensaver is being inhibited by:
sk: Šetrič obrazovky potlačuje:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
sk: Doterajšia aktivita šetriča obrazovky trvala %d sekúnd.

en: The screensaver is not currently active.
sk: Šetrič obrazovky teraz nie je aktívny.

en: Show debugging output
sk: Zobraziť ladiaci výstup

en: Show the logout button
sk: Zobraziť tlačidlo odhlásenia

en: Command to invoke from the logout button
sk: Príkaz, ktorý sa má spustiť tlačidlom pre odhlásenie

en: Show the switch user button
sk: Zobraziť tlačidlo prepnutia používateľa

en: Message to show in the dialog
sk: Správa, ktorá sa má zobraziť v dialógovom okne

en: MESSAGE
sk: SPRÁVA

en: Not used
sk: Nepoužité

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sk: Musíte si ihneď zmeniť heslo (je príliš staré)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sk: Musíte si ihneď zmeniť heslo (zmenu vyžiadal správca)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sk: Platnosť vášho účtu vypršala; prosím, kontaktujte správcu systému

en: No password supplied
sk: Nebolo zadané heslo

en: Password unchanged
sk: Heslo nezmenené

en: Can not get username
sk: Nie je možné zistiť používateľské meno

en: Retype new UNIX password:
sk: Znovu zadajte UNIXové heslo:

en: Enter new UNIX password:
sk: Zadajte nové UNIXové heslo:

en: (current) UNIX password:
sk: (aktuálne) UNIXové heslo:

en: Error while changing NIS password.
sk: Chyba pri zmene hesla NIS.

en: You must choose a longer password
sk: Musíte vybrať dlhšie heslo

en: Password has been already used. Choose another.
sk: Toto heslo ste už použili. Vyberte iné.

en: You must wait longer to change your password
sk: Pred zmenou hesla musíte počkať dlhšie

en: Sorry, passwords do not match
sk: Ľutujem, heslá sa nezhodujú

en: Checking...
sk: Kontrola...

en: Authentication failed.
sk: Overenie totožnosti zlyhalo.

en: Blank screen
sk: Prázdna obrazovka

en: Random
sk: Náhodné

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

en: Never
sk: Nikdy

en: Could not load the main interface
sk: Nepodarilo sa načítať hlavné rozhranie

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sk: Prosím, uistite sa, či je šetrič obrazovky správne nainštalovaný

en: Don't become a daemon
sk: Nestať sa démonom

en: Enable debugging code
sk: Povoliť ladiaci kód

en: Launch screen saver and locker program
sk: Spustiť šetrič obrazovky a uzamykací program

en: Unable to establish service %s: %s
sk: Nepodarilo sa ustanoviť službu %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sk: Nepodarilo sa nastaviť PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
sk: Nesprávne heslo.

en: Not permitted to gain access at this time.
sk: V tomto čase nemáte povolený prístup.

en: No longer permitted to access the system.
sk: Už viac nemáte prístup do systému.

en: failed to register with the message bus
sk: nepodarilo sa zaregistrovať u zbernice správ

en: not connected to the message bus
sk: bez pripojenia ku zbernici správ

en: screensaver already running in this session
sk: šetrič obrazovky už v tejto relácii beží

en: Time has expired.
sk: Čas vypršal.

en: You have the Caps Lock key on.
sk: Máte zapnutý Caps Lock.

en: S_witch User...
sk: _Prepnúť používateľa...

en: Log _Out
sk: _Odhlásiť

note: To translators: This expands to USERNAME on HOSTNAME
en: %U on %h
sk: %U na %h

en: _Password:
sk: _Heslo:
