gnome-screensaver - en to sr translation catalogue (56 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sr: Čini da čuvar ekrana bude zaustavljen prirodno

en: Query the state of the screensaver
sr: Ispitaj stanje čuvara ekrana

en: Query the length of time the screensaver has been active
sr: Ispituj vreme za koje je čuvar ekrana bio aktivan

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sr: Govori pokrenutom procesu čuvara ekrana da odmah zaključa ekran

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sr: Uključi čuvara ekrana (očisti ekran)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sr: Ako je čuvar ekrana prisutan, prekini ga (vrati pređašnju sliku na ekranu)

en: Version of this application
sr: Verzija ovog programa

en: The screensaver is active
sr: Čuvar ekrana je pokrenut

en: The screensaver is inactive
sr: Čuvar ekrana je isključen

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
sr[0]: Čuvar ekrana je aktivan %d sekundu.
sr[1]: Čuvar ekrana je aktivan %d sekunde.
sr[2]: Čuvar ekrana je aktivan %d sekundi.
sr[3]: Čuvar ekrana je aktivan %d sekundu.

en: The screensaver is not currently active.
sr: Čuvar ekrana je trenutno zaustavljen.

en: Show debugging output
sr: Prikaži ispis za traženje grešaka

en: Show the logout button
sr: Prikaži dugme za odjavu

en: Command to invoke from the logout button
sr: Naredba koja se poziva pritiskom na dugme za odjavu

en: Show the switch user button
sr: Prikaži dugme za promenu korisnika

en: Message to show in the dialog
sr: Poruka za prikaz u prozorčetu

note: Translators: This is the example input for the --status-message command line option. Translators: This is the example input for the --away-message command line option.
en: MESSAGE
sr: PORUKA

en: Not used
sr: Nije korišćeno

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Password:
sr: Lozinka:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sr: Potrebno je da odmah promenite vašu lozinku (lozinka je stara)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sr: Potrebno je da odmah promenite vašu lozinku (primoran je administrator)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sr: Vaš nalog je istekao; potražite vašeg administratora sistema

en: No password supplied
sr: Nije dostavljena šifra

en: Password unchanged
sr: Šifra je nepromenjena

en: Cannot get username
sr: Ne mogu da dobijem korisničko ime

en: Retype new Unix password:
sr: Ponovite Uniksovu lozinku:

en: Enter new Unix password:
sr: Unesite novu Uniksovu lozinku:

en: (current) Unix password:
sr: (trenutna) Uniksova lozinka:

en: Error while changing NIS password.
sr: Greška pri promeni NIS lozinke.

en: You must choose a longer password
sr: Morate da odaberete dužu lozinku

en: Password has been already used. Choose another.
sr: Lozinka je već u upotrebi. Izaberite drugu.

en: You must wait longer to change your password
sr: Morate da čekate duže za promenu vaše šifre

en: Sorry, passwords do not match
sr: Lozinke se ne poklapaju

en: Checking…
sr: Proveravam…

en: Authentication failed.
sr: Identifikacija neuspela.

en: Don't become a daemon
sr: Nemoj biti pozadinski proces

en: Enable debugging code
sr: Omogući ispis za traženje grešaka

en: Launch screensaver and locker program
sr: Pokreće čuvara ekrana i program za zaključavanje ekrana

en: Screensaver
sr: Čuvar ekrana

en: Unable to establish service %s: %s
sr: Ne mogu da uspostavim servis %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sr: Ne mogu da postavim PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
sr: Neisipravna lozinka

en: Not permitted to gain access at this time.
sr: Pristup u ovo vreme nije dozvoljen.

en: No longer permitted to access the system.
sr: Više nemate dozvolu za pristup sistemu.

en: failed to register with the message bus
sr: neuspela prijava na magistralu poruka

en: not connected to the message bus
sr: nije povezan na magistralu poruka

en: screensaver already running in this session
sr: čuvar ekrana je već pokrenut u ovoj sesiji

en: Time has expired.
sr: Vreme je isteklo.

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
sr: Uključen je taster za velika slova i numerički taster.

en: You have the Caps Lock key on.
sr: Uključen je taster za sva velika slova.

en: You have the Num Lock key on.
sr: Uključen je numerički taster.

en: S_witch User…
sr: Promeni _korisnika…

en: Log _Out
sr: Odja_va

en: _Unlock
sr: Ot_ključaj

en: _Password:
sr: _Lozinka:
