gnome-screensaver - en to ug translation catalogue (57 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ug: ئېكران قوغدىغۇچ ئادەتتىكىدەك چېكىنىدۇ

en: Query the state of the screensaver
ug: ئېكران قوغدىغۇچنىڭ ھالىتىنى سۈرۈشتۈرىدۇ

en: Query the length of time the screensaver has been active
ug: ئېكران قوغدىغۇچنىڭ ئاكتىپلانغان ۋاقتىنى سۈرۈشتۈرىدۇ

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان ئېكران قوغدىغۇچقا ئېكراننى دەرھال قۇلۇپلاشنى ئۇقتۇرىدۇ

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ug: ئېكران قوغدىغۇچنى ئاچىدۇ(قارا ئېكران)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ug: ئەگەر ئېكران قوغدىغۇچ ئاكتىپ بولسا ئۇنى ئاكتىپسىز قىلىدۇ (قارا ئېكراننى بىكار قىلىدۇ)

en: Version of this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ نەشرى

en: The screensaver is active
ug: ئېكران قوغدىغۇچ ئاكتىپ

en: The screensaver is inactive
ug: ئېكران قوغدىغۇچ پاسسىپ

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
ug[0]: ئېكران قوغدىغۇچ %d سېكۇنت ئىجرا قىلىندى.

en: The screensaver is not currently active.
ug: نۆۋەتتە ئېكران قوغدىغۇچ ئاكتىپلانمىغان.

en: Show debugging output
ug: سازلاپ چىقىرىشنى كۆرسەت

en: Show the logout button
ug: تىزىمدىن چىق توپچىنى كۆرسەت

en: Command to invoke from the logout button
ug: تىزىمدىن چىق توپچىسى چاقىرىدىغان بۇيرۇق

en: Show the switch user button
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر توپچىسىنى كۆرسەت

en: Message to show in the dialog
ug: سۆزلەشكۈدە كۆرۈنىدىغان ئۇچۇر

note: Translators: This is the example input for the --status-message command line option. Translators: This is the example input for the --away-message command line option.
en: MESSAGE
ug: ئۇچۇر

en: Not used
ug: ئىشلىتىلمىگەن

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Password:
ug: ئىم:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ug: ئىمنى دەرھال ئۆزگەرتىڭ (ئىم ۋاقتى توشتى)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ug: ئىمنى دەرھال ئۆزگەرتىڭ(root مەجبۇرلاۋاتىدۇ).

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ug: ھېساباتىڭىزنىڭ ۋاقتى ئۆتتى؛ سىستېما باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ

en: No password supplied
ug: ئىم تەمىنلەنمىگەن

en: Password unchanged
ug: ئىم ئۆزگەرتىلمىدى

en: Cannot get username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتىغا ئېرىشەلمىدى

en: Retype new Unix password:
ug: يېڭى UNIX ئىمنى قايتىلاڭ:

en: Enter new Unix password:
ug: يېڭى UNIX ئىم كىرگۈزۈڭ:

en: (current) Unix password:
ug: (نۆۋەتتىكى) UNIX ئىم:

en: Error while changing NIS password.
ug: NIS ئىم ئۆزگەرتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You must choose a longer password
ug: ئۇزۇنراق ئىم تاللىشىڭىز لازىم

en: Password has been already used. Choose another.
ug: ئىم ئىشلىتىلگەن. باشقا ئىم تاللاڭ.

en: You must wait longer to change your password
ug: ئىم ئۆزگەرتىش ئۈچۈن تېخىمۇ ئۇزاق ساقلىشىڭىز لازىم

en: Sorry, passwords do not match
ug: كەچۈرۈڭ، ئىم ماس كەلمىدى

en: Checking…
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Authentication failed.
ug: دەلىللىيەلمىدى.

en: Don't become a daemon
ug: قوغدىغۇچ جەريان بولما

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: Launch screensaver and locker program
ug: ئېكران قوغدىغۇچ ۋە قۇلۇپلاش پروگراممىسىنى قوزغات

en: Screensaver
ug: ئېكران قوغدىغۇچ

en: Unable to establish service %s: %s
ug: مۇلازىمەت قۇرالمىدى %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ug: PAM_TTY تەڭشىيەلمىدى=%s

en: Incorrect password.
ug: ئىم خاتا.

en: Not permitted to gain access at this time.
ug: نۆۋەتتە زىيارەتكە ئېرىشكىلى بولمايدۇ.

en: No longer permitted to access the system.
ug: سىستېما زىيارەت قىلىشقا يول قويۇلمايدۇ.

en: failed to register with the message bus
ug: ئۇچۇر ئاساسىي لىنىيىسىنى خەتلىتەلمىدى

en: not connected to the message bus
ug: ئۇچۇر ئاساسىي لىنىيىسىگە باغلىنالمىدى

en: screensaver already running in this session
ug: ئېكران قوغدىغۇچ بۇ ئەڭگىمەدە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: Time has expired.
ug: ۋاقىت توشتى.

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
ug: سىز Caps & Num Lock كۇنۇپكىنى ئاچتىڭىز.

en: You have the Caps Lock key on.
ug: سىز Caps Lock كۇنۇپكىنى ئاچتىڭىز.

en: You have the Num Lock key on.
ug: سىز Num Lock كۇنۇپكىنى ئاچتىڭىز.

en: S_witch User…
ug: ئىشلەتكۈچىنى ئالماشتۇر(_W)…

en: Log _Out
ug: تىزىمدىن چىق(_O)

en: _Unlock
ug: قۇلۇپ ئاچ(_U)

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

note: Translators, this is the 12h date format used in the panel clock
en: %a %l:%M %p
ug: %p%l:%M (%a)
