GNOME-SCREENSAVER 2.16 - en to mg translation catalogue (189 entries)

en: Screensaver
mg: Sary mitsitsy

en: Set your screensaver preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny sary mitsitsy

en: <b>Screensaver preview</b>
mg: <b>Topimason'ny sary mitsitsy</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
mg: <b>Fampilazana: tsy ho voageja ny efijery iasan'ny mpampiasa faka.</b>

en: Regard the computer as _idle after:
mg: Hevero ho _tsy miasa ilay solosaina avy eo:

en: Screensaver Preferences
mg: Safidy manokan'ny sary mitsitsy

en: Screensaver Preview
mg: Topimason'ny sary mitsitsy

en: _Activate screensaver when computer is idle
mg: _Alefaso ny sary mitsitsy rehefa tsy miasa ny solosaina

en: _Lock screen when screensaver is active
mg: _Gejao ny efijery rehefa mandeha ny sary mitsitsy

en: _Preview
mg: _Topimaso

en: _Screensaver theme:
mg: Endri-t_sary mitsitsy:

en: Screensaver themes
mg: Endri-tsary mitsitsy

en: Screensavers
mg: Sary mitsitsy

en: Activate when idle
mg: Alefaso rehefa tsy misy tranga

en: Allow logout
mg: Ekeo ny fivoahana

en: Allow user switching
mg: Ekeo ny fiovana mpampiasa

en: Lock on activation
mg: Gejao rehefa alefa

en: Logout command
mg: Baikon'ny fivoahana

en: Screensaver theme selection mode
mg: Fomba fisafidianana endri-tsary mitsitsy

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
mg: Ataovy MARINA ity raha handefa ny sary mitsitsy rehefa tsy misy tranga ny session.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
mg: Ataovy MARINA ity raha hanageja ny efijery rehefa mandeha ny sary mitsitsy.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
mg: Ataovy MARINA ity raha hanome safidy hiovana kaontim-pampiasa hafa anatin'ny takilan'ny famohana.

en: Set this to TRUE to offer an option in unlock dialog to logging out after a delay. The Delay is specified in the "logout_delay" key.
mg: Ataovy MARINA ity raha hanome safidy hivoahana afaka fotoana fohy. Voafaritra anatin'ny famaha "logout_delay" ilay fotoana.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
mg: Ny baiko antsoina rehefa voatsindry ny "hivoaka". Tokony hamoaka ilay mpampiasa fotsiny io baiko io fa tsy mila fifampiresahana. Tsy manan-kery io famaha io raha tsy natao MARINA ny famaha "logout_enable".

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
mg: Ny fotoana iandrasana alohan'ny hangejana ny efijery aorian'ny fandefasana ny sary mitsitsy.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
mg: Ny fotoana iandrasana alohan'ny isehoan'ny takila famohana misy ny safidy fivoahana aorian'ny fandefasana ny sary mitsitsy. Tsy manan-kery io famaha io raha tsy natao MARINA ny famaha "logout_enable".

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
mg: Ny halavam-potoana tsy hiasana alohan'ny hiheverana fa tsy misy tranga ilay session.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
mg: Ny halavam-potoana iandrasana alohan'ny hanovana ny endri-tsary mitsitsy.

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
mg: Ny fomba fisafidianana arahan'ilay sary mitsitsy. Mety ho "blank-only" raha handefa sary mitsitsy tsy misy endrika, "single" raha handefa sary mitsitsy tsy mampiasa afa-tsy endrika tokana (voafaritra anatin'ny famaha "themes"), ary "random" raha handefa sary mitsitsy mampiasa endrika an-tsapaka.

en: Theme for lock dialog
mg: Endrika ho an'ny takilan'ny fangejana

en: Theme to use for the lock dialog.
mg: Ny endrika ampiasana amin'ny takilan'ny fangejana.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
mg: Io famaha io dia mamaritra ny amboaran'endrika hampiasain'ilay sary mitsitsy. Tsy horaharahaina izany rehefa "blank-only" ny famaha "mode", tokony hanome ny anaran'ilay endrika rehefa "single" ny "mode", ary tokony hanome amboaran'endrika rehefa "random" ny "mode".

en: Time before activation
mg: Fotoana alohan'ny fampandehanana

en: Time before locking
mg: Fotoana alohan'ny fangejana

en: Time before logout option
mg: Fotoana alohan'ny isehoan'ny safidy fivoahana

en: Time before theme change
mg: Fotoana alohan'ny fanovana endrika

en: <span size="small">%U on %h</span>
mg: <span size="small">%U amin'ny %h</span>

en: Password:
mg: Teny fanalahidy:

en: S_witch to user:
mg: _Hiova mpampiasa:

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Log Out
mg: _Hivoaka

en: _Switch User...
mg: _Hiova mpampiasa...

en: _Switch user...
mg: _Hiova mpampiasa...

en: _Unlock
mg: _Vohay

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
mg: Mameno tapoaka misy ny fangon'ny GNOME ny efijery

en: Floating Feet
mg: Tongotra mitsingevana

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
mg: Mampiseho misesisesy ny sarin'ny cosmos

en: Display a slideshow from your Pictures folder
mg: Mampiseho misesisesy ny sary avy ao amin'ny lahatahirin'ny sarinao

en: Pictures folder
mg: Lahatahirin'ny Sary

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
mg: Makarakara misy loko marevaka mitovy amin'ny lokona Pop art.

en: Pop art squares
mg: Efamira Pop art

en: show paths that images follow
mg: maneho ny lalana arahan'ny sary

en: occasionally rotate images as they move
mg: manodina ny sary mihetsika tsindraindray

en: print out frame rate and other statistics
mg: maneho ny tahan'ny frame sy rehana hafa

en: the maximum number of images to keep on screen
mg: ny isan'ny sary ambony indrindra azo tanana eo amin'ny efijery

en: the source image to use
mg: ny sary fototra hampiasaina

en: the initial size and position of window
mg: ny habe sy toeran'ny fikandrana eny am-piaigana

note: translators: this is an X geometry spec.  WIDTH, HEIGHT, X, and Y * can be translated, but the 'x' area indicator and '+' offset indicators * need to be untranslated and can't be rearranged.
en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
mg: INDRAxHAAVO+X+Y

note: translators: the word "image" here * represents a command line argument
en: image - floats images around the screen
mg: sary - mampitsingevana sary eraky ny efijery

en: %s. See --help for usage information.
mg: %s. Jereo anatin'ny --help hahalalana ny momba izany.

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
mg: Tsy maintsy mamaritra sary iray ianao. Jereo anatin'ny --help hahalalana ny momba izany.

en: Location to get images from
mg: Ny toeana angalana ireo sary

en: PATH
mg: LALANA

en: Manager
mg: Mpandrindra

en: The manager which owns this object.
mg: Ilay mpandrindra tompon'io zavatra io.

en: Name
mg: Anarana

en: The name of the X11 display this object refers to.
mg: Ny anaran'ilay seho X11 mifandraika amin'io zavatra io.

en: User
mg: Mpampiasa

en: The user currently logged in on this virtual terminal.
mg: Ny mpampiasa tafiditra anatin'ity terminal virtoaly iry izao.

en: Console
mg: Konsoly

en: The number of the virtual console this display can be found on, or %-1.
mg: Ny isan'ny konsoly virtoaly mety hisy ity seho ity, na %-1.

en: Nested
mg: Mifampiditra

en: Whether or not this display is a windowed (Xnest) display.
mg: Raha anaty fikandrana (Xnest) ity seho ity na tsia.

en: The display manager could not be contacted for unknown reasons.
mg: Tsy mety ifandraisana noho ny antony tsy fantatra ilay mpandrindra seho.

en: The display manager is not running or too old.
mg: Tsy mandeha na antitra loatra ilay mpandrindra seho.

en: The configured limit of flexible servers has been reached.
mg: Tratra ilay fetran'ireo mpizara mora miovaova izay voafaritra.

en: There was an unknown error starting X.
mg: Nisy olana tsy fantatra teo am-panombohana ny X.

en: The X server failed to finish starting.
mg: Tsy afaka nitsahatra niantomboka ny mpizara X.

en: There are too many X sessions running.
mg: Be loatra ireo session X misokatra.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny mpizara X-nao izao ny mpizara X mifampiditra (Xnest).

en: The X server in the GDM configuration could not be found.
mg: Tsy mety hita ilay mpizara X anatin'ny kirakiran'ny GDM.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
mg: Manandrana mamaritra asa fivoahana tsy fantatra, na manandrana mamaritra asa fivoahana tsy misy.

en: Virtual terminals not supported.
mg: Tsy raisina an-tànana ny terminal virtoaly.

en: Invalid virtual terminal number.
mg: Laharana terminal virtoaly diso.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
mg: Manandrana manavao famahan-kirakira tsy raisina an-tànana.

en: ~/.Xauthority file badly configured or missing.
mg: Tsy voakirakira tsara na tsy eo ny rakitra ~/.Xauthority.

en: Too many messages were sent to the display manager, and it hung up.
mg: Be loatra ireo filazana nalefa tany amin'ny mpandrindra seho, dia niraikitra ilay izy.

en: The display manager sent an unknown error message.
mg: Nandefa filazana tsy fetezana tsy fantatra ny mpandrindra seho.

en: The user this menu item represents.
mg: Ilay mpampiasa soloin'ity safidin-tolotra ity tena.

en: Icon Size
mg: Haben'ny kisary

en: The size of the icon to use.
mg: Ny haben'ilay kisary hampiasaina.

en: Indicator Size
mg: Haben'ny mpilaza

en: Indicator Spacing
mg: Fanelanelan'ny mpilaza

en: Space between the username and the indicator
mg: Elanelan'ny anaran'ny mpampiasa sy ny mpilaza

en: The user manager object this user is controlled by.
mg: Ny zavatry ny mpandrindra mpampiasa mifehy io mpampiasa io.

en: Show Details
mg: Asehoy ny antsipiriany

note: markup
en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
mg: Tsy mandeha ny GDM (Ilay mpandrindra sehon'ny GNOME).

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
mg: Mety mampiasa mpandrindra seho hafa toy ny KDM (mpandrindra sehon'ny KDE) na xdm kosa angamba ianao.

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
mg: Raha toa ka mbola maniry hampiasa io fahasahaza io ianao, dia alefaso na asaivo alefan'ny mpitantana ny rafitrao ny GDM.

note: markup
en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny GDM (Ilay mpandrindra sehon'ny GNOME)

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
mg: Mety kinovan'ny GDM taloha no alefanao.

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny gdm. Mety kinovan'ny gdm taloha no alefanao.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
mg: Tratra ny fara-fetran'ireo mpizara X mora miovaova.

en: There were errors trying to start the X server.
mg: Nisy olana maro teo am-panandrama mandefa ny mpizara X.

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
mg: Tsy nandeha ny mpizara X. Mety tsy voakirakira tsara angamba izy io.

en: Too many X sessions running.
mg: Be loatra ireo session X misokatra.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
mg: Tsy afaka mifandray amin'ny mpizara X-nao izao ilay mpizara X mifampiditra (Xnest). Mety tsy ampy raki-pahazoan-dàlana X angamba ianao.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
mg: Tsy mety ampiasaina ilay mpizara X mifampiditra (Xnest), na tsy voakirakira tsara ny gdm.
    Apetrao ilay fehy Xnest ahafahana mampiasa ny session mifampiditra.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
mg: Tsy mety ampiasaina ny mpizara X. Mety tsy voakirakira tsara  ny gdm.

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
mg: Manandrana miova laharana terminal virtoaly diso.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
mg: Toa tsy manana ny fanamarinana ilaina amin'io asa io ianao. Mety tsy voakirakira tsara angamba ny rakitra .Xauthority-nao.

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
mg: Be loatra ireo filazana nalefa tany amin'ny gdm dia niraikitra izy.

en: Unknown error occurred.
mg: Nisy olana tsy fantatra nitranga.

en: Copying file: %u of %u
mg: Mandika rakitra: %u amin'ny %u

en: Copying '%s'
mg: Mandika ny '%s'

en: From URI
mg: Avy amin'ny URI

en: URI currently transferring from
mg: Ny URI mamindra avy amin'ny

en: To URI
mg: Mankany amin'ny URI

en: URI currently transferring to
mg: Ny URI mamindra mankany amin'ny

en: Fraction completed
mg: Feno ilay ampaha

en: Fraction of transfer currently completed
mg: Feno ilay ampaha-javatra nafindra

en: Current URI index
mg: Ny fiazahan-takilan'URI izao

en: Current URI index - starts from 1
mg: Ny fizahan-takilan'URI izao - manomboka amin'ny 1

en: Total URIs
mg: Tontalin'ny URI

en: Total number of URIs
mg: Ny tontalin'ny isan'ny URI

en: Copying files
mg: Mandika rakitra

en: From:
mg: Avy amin'ny:

en: To:
mg: Mankany amin'ny:

en: Connecting...
mg: Mifandray...

en: Causes the screensaver to exit gracefully
mg: Mahatonga ilay sary mitsitsy hijanona moramora fotsiny

en: Query the state of the screensaver
mg: Manontany ny toetran'ilay sary mitsitsy

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
mg: Milaza ny asan'ny sary mitsitsy mandeha mba hangeja ny efijery avy hatrany

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
mg: Raha mandeha ny sary mitsitsy, dia miovà démon-tsary hafa

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
mg: Mandefa ny sary mitsitsy (manafoana ny efijery)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
mg: Atsaharo ny sary mitsitsy raha mandeha (mamerina ny efijery)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
mg: Manosika ny sary mitsitsy mandeha haka tahaka ny fihetsiketsehan'ny mpampiasa

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
mg: Misakana ny sary mitsitsy handeha. Voasakana ny baiko rehefa mandeha ny fisakanana.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
mg: Ny rindranasa mpiantso misakana ilay sary mitsitsy

en: The reason for inhibiting the screensaver
mg: Ny antony isakanana ilay sary mihetsika

en: Version of this application
mg: Ny kinovan'io rindranasa io

en: The screensaver is %s
mg: %s ilay sary mitsitsy

en: active
mg: miasa

en: inactive
mg: tsy miasa

en: Show debugging output
mg: Mampiseho ny lazan'ny debugging

en: Show the logout button
mg: Mampiseho ny tsindrin'ny fivoahana

en: Command to invoke from the logout button
mg: Ny baiko antsoin'ny tsindrin'ny fivoahana

en: Show the switch user button
mg: Mampiseho ny tsindrin'ny fiovana mpampiasa

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
mg: Anaran'ny mpampiasa:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
mg: Mila manova ny teny fanalahidinao izao dieny izao ianao (tonta ny teny fanalahidy)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
mg: Mila manova ny teny fanalahidinao izao dieny izao ianao (teren'ny faka)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
mg: Tapi-potoana ny kaontinao.

en: No password supplied
mg: Tsy misy teny fanalahidy nomena

en: Password unchanged
mg: Tsy niova ilay teny fanalahidy

en: Can not get username
mg: Tsy mety azo ny anaran'ny mpampiasa

en: Retype new UNIX password:
mg: Avereno soratana ny teny fanalahidy UNIX vaovao:

en: Enter new UNIX password:
mg: Soraty ny teny fanalahidy UNIX vaovao:

en: (current) UNIX password:
mg: Ny teny fanalahidy UNIX (izao):

en: Error while changing NIS password.
mg: Nisy olana teo am-panovana ny teny fanalahidy NIS.

en: You must choose a longer password
mg: Tsy maintsy mitady teny fanalahidy lavalava ianao

en: Password has been already used. Choose another.
mg: Efa nampiasaina io teny fanalahidy io. Manomeza hafa.

en: You must wait longer to change your password
mg: Tsy maintsy miandry elaela ianao vao afaka manova ny teny fanalahidinao

en: Sorry, passwords do not match
mg: Miala tsiny. Tsy mitovy ilay teny fanalahidy

en: Authentication failed.
mg: Tsy nety ny fanamarinana.

en: Blank screen
mg: Efijery foana

en: Random
mg: An-tsapaka

en: Invalid screensaver theme
mg: Endri-tsary mitsitsy tsy mety

en: This file does not appear to be a valid screensaver theme.
mg: Tahaka ny tsy endri-tsary mitsitsy mety io rakitra io.

en: %d hour | %d hours
mg[0]: %d ora
mg[1]: %d ora

en: %d minute | %d minutes
mg[0]: %d minitra
mg[1]: %d minitra

en: %d second | %d seconds
mg[0]: %d segaondra
mg[1]: %d segaondra

en: Never
mg: Na oviana na oviana

en: Could not load the main interface
mg: Tsy afaka naka ny mpanera fototra

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
mg: Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ny sary mitsitsy

en: Don't become a daemon
mg: Aza mivadika daemon

en: Enable debugging code
mg: Mandefa ny fangon'ny debugging

en: Unable to establish service %s: %s
mg: Tsy afaka nametraka ny sampan'asa %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
mg: Tsy afaka mamaritra ny  PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
mg: Teny fanalahidy diso.

en: Not permitted to gain access at this time.
mg: Tsy mahazo alalana hihiditra amin'izao fotoana izao.

en: No longer permitted to access the system.
mg: Tsy mahazo alalana hampiasa ny rafitra.

en: failed to register with the message bus
mg: Tsy afaka nanao fanambarana tamin'ny alalan'ny mpampitan'ny hafatra

en: not connected to the message bus
mg: tsy mifandray amin'ny mpampitan'ny hafatra

en: screensaver already running in this session
mg: Efa mandeha amin'ity session ity ny sary mitsitsy

en: Time has expired.
mg: Tapitra ny fotoana.

en: You have the Caps Lock key on.
mg: Mandeha ny kitendry Caps Lock.

en: S_witch User...
mg: Hi_ova mpampiasa...

en: Log _Out
mg: Hi_ovaka

en: %U on %h
mg: %U amin'ny %h

en: _Password:
mg: _Teny fanalahidy:
