gnome-utils - en to eo translation catalogue (77 entries)

en: Window-specific screenshot (deprecated)
eo: Fenestro-specifa ekrankopio (evitinda)

en: Grab just the current window, rather than the whole desktop. This key has been deprecated and it is no longer in use.
eo: Kapti nur la aktualon fenestron, prefere ol la tuta tabulo. Ĉi tiu ŝlosilo evitindiĝis kaj oni ne plu uzas ĝin.

en: Screenshot delay
eo: Ekrankopia prokrasto

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
eo: La nombro da sekundoj por atendi antaŭ ol fari la ekrankopion.

en: Screenshot directory
eo: Ekrankopia dosierujo

en: The directory where the screenshots will be saved by default.
eo: La dosierujo, en kiu la ekrankopioj konserviĝos implicite.

en: Last save directory
eo: Dosierujo de lasta konservo

en: The last directory a screenshot was saved in interactive mode.
eo: La lasta dosierujo, en kiu ekrankopio konserviĝis en interaga reĝimo.

en: Include Border
eo: Inkluzivi borderon

en: Include the window manager border along with the screenshot
eo: Inkluzivi la borderon de la fenestra agordilo kun la ekrankopio

en: Include Pointer
eo: Inkluzivi musmontrilon

en: Include the pointer in the screenshot
eo: Inkluzivi la musmontrilon en la ekrankopio

en: Include ICC Profile
eo: Inkluzivi IKK-profilon

en: Include the ICC profile of the target in the screenshot file
eo: Inkluzivi la IKK-profilon de la celo en la ekrankopia dosiero

en: Border Effect
eo: Bordera efekto

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are “shadow”, “none”, and “border”.
eo: Efekto por aldoni al la ekstero de bordero. Eblaj valoroj estas “ombro”, “neniu”, kaj “bordero”.

en: Default file type extension
eo: Implicita dosiertipa sufikso

en: The default file type extension for screenshots.
eo: La implicita dosiertipa sufikso por ekrankopioj.

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Save images of your screen or individual windows
eo: Konservi bildojn de via ekrano aŭ de unuopaj fenestroj

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: snapshot;capture;print;screenshot;
eo: ekkapti;ekrankopiilo;ekrankopio;ekranpresaĵo;kapti;presi;

en: Take a Screenshot of the Whole Screen
eo: Fari ekrankopion de la tuta ekrano

en: Take a Screenshot of the Current Window
eo: Fari ekrankopion de la aktuala fenestro

en: GNOME Screenshot
eo: GNOME Ekrankopio

en: GNOME Screenshot is a simple utility that lets you take pictures of your computer screen. Screenshots can be of your whole screen, any specific application, or a selected rectangular area. You can also copy the captured screenshot directly into the GNOME clipboard and paste it into other applications.
eo: GNOME Ekrankopio estas simpla utilaĵo por fari bildojn de via ekrano. Ekrankopioj povas esti tutekranaj, de iu ajn aplikaĵo, aŭ de elektita rektangula areo. Vi ankaŭ povas kopii la faritan ekronkopion rekte al la tondejo aŭ alglui ĝin al aliaj aplikaĵoj.

en: GNOME Screenshot allows you to take screenshots even when it’s not open: just press the PrtSc button on your keyboard, and a snapshot of your whole screen will be saved to your Pictures folder. Hold Alt while pressing PrtSc and you will get a screenshot of only the currently selected window.
eo: GNOME Ekrankopio permesas al vi fari ekrankopion eĉ se ĝi ne estas malfermita: nur premu la Pres-butonon de via klavaro, tiel la ekrankopio estos konservita en la Bildoj-dosierujo. Entenante Aldoni Alt-klavon dum premo de Pres-butono, vi ricevos ekrankopion de la aktuala elektita fenestro.

en: Help
eo: Helpo

en: About
eo: Pri

en: Quit
eo: Ĉesi

en: A file named “%s” already exists in “%s”
eo: Dosiernomo “%s” jam ekzistas en “%s”

en: Overwrite existing file?
eo: Ĉu anstataŭigi ekzistantan dosieron?

en: Unable to capture a screenshot
eo: Ne povas kapti ekrankopion

en: Error creating file. Please choose another location and retry.
eo: Eraro dum kreo de dosiero. Bonvolu elekti alian lokon, kaj reprovi.

en: Error creating file
eo: Eraro dum kreo de dosiero

en: Screenshot taken
eo: Faris ekrankopion

en: All possible methods failed
eo: Ĉiuj eblaj metodoj malsukcesis

en: Send the grab directly to the clipboard
eo: Sendi la kaptaĵon rekte al la tondujo

en: Grab a window instead of the entire screen
eo: Kapti fenestron anstataŭ ol la tuta ekrano

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
eo: Kapti areon de la ekrano anstataŭ ol la tuta ekrano

en: Include the window border with the screenshot
eo: Inkluzivi la fenestran borderon kun la ekrankopio

en: Remove the window border from the screenshot
eo: Forigi la fenestran borderon de la ekrankopio

en: Include the pointer with the screenshot
eo: Inkluzivi la musmontrilon kun la ekrankopio

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
eo: Fari ekrankopion post specifita prokrasto [en sekundoj]

note: translators: this is the last part of the "grab after a * delay of <spin button> seconds".
en: seconds
eo: sekundoj

en: Effect to add to the border (shadow, border, vintage or none)
eo: Efekto (ombro, bordero, antikveco aŭ neniu) kiu estu aplikota al la bordero

en: effect
eo: efekto

en: Interactively set options
eo: Interage agordi elekteblojn

en: Save screenshot directly to this file
eo: Konservi ekrankopion rekte al ĉi dosiero

en: filename
eo: dosiernomo

en: Print version information and exit
eo: Eligi versian informon kaj ĉesi

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
eo: Konfliktaj elektebloj: oni devus ne uzi je --window kaj je --area samtempe.

en: Conflicting options: --area and --delay should not be used at the same time.
eo: Konfliktaj elektebloj: oni devus ne uzi je --area kaj je --delay samtempe.

en: Screenshot.png
eo: Ekrankopio.png

en: Save Screenshot
eo: Konservi ekrankopion

en: Back
eo: Reen

en: C_opy to Clipboard
eo: K_opii al tondujo

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Save in _folder:
eo: Konservi en _dosierujon:

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken. The first placeholder is a * timestamp (e.g. "2017-05-21 12-24-03"); the second placeholder is the * file format (e.g. "png").
en: Screenshot from %s.%s
eo: Ekrankopio de %s.%s

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken and the simpler filename * already exists. The first and second placeholders are a timestamp and * a counter to make it unique (e.g. "2017-05-21 12-24-03 - 2"); the third * placeholder is 
en: Screenshot from %s - %d.%s
eo: Ekrankopio de %s - %d.%s

note: Translators: * these are the names of the effects available which will be * displayed inside a combo box in interactive mode for the user * to chooser.
en: None
eo: Neniu

en: Drop shadow
eo: Demeti ombron

en: Border
eo: Bordero

en: Vintage
eo: Antikveco

note: * Include pointer *
en: Include _pointer
eo: Inkluzivi _musmontrilon

note: * Include window border *
en: Include the window _border
eo: Inkluzivi la fenestran _borderon

en: Apply _effect:
eo: Apliki _efekton:

en: Grab the whole sc_reen
eo: Kapti la tutan ek_ranon

en: Grab the current _window
eo: Kapti la aktualan _fenestron

en: Select _area to grab
eo: Elekti _areon por kapti

note: translators: this is the first part of the "grab after a * delay of <spin button> seconds".
en: Grab after a _delay of
eo: Kapti post _prokrasto de

en: Take Screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Effects
eo: Efektoj

en: Take _Screenshot
eo: Fari _ekrankopion

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Error loading the help page
eo: Eraro dum ŝarĝado de la helpa paĝo
