gnome-utils 0 - en to hr translation catalogue (60 entries)

en: Window-specific screenshot (deprecated)
hr: Slika određenog prozora (zastarjelo)

en: Grab just the current window, rather than the whole desktop. This key has been deprecated and it is no longer in use.
hr: Uslikaj samo trenutni prozor, a ne cijelu radnu površinu. Ova tipka je zastarjela te se više ne koristi.

en: Screenshot delay
hr: Odgoda uslikavanja

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
hr: Broj sekundi koji će se čekati prije uslikavanja.

en: Screenshot directory
hr: Direktorij slika zaslona

en: The directory where the screenshots will be saved by default.
hr: Uobičajeni direktorij za spremanje slika zaslona i prozora.

en: Last save directory
hr: Posljednji direktorij spremanja

en: The last directory a screenshot was saved in interactive mode.
hr: Posljednji direktorij gdje je spremljena slika u interaktivnom načinu.

en: Include Pointer
hr: Vidljiv pokazivač miša

en: Include the pointer in the screenshot
hr: Uključi pokazivač u slici

en: Include ICC Profile
hr: Uključi ICC profil

en: Include the ICC profile of the target in the screenshot file
hr: Uključi ICC profil mete u datoteci slike

en: Default file type extension
hr: Zadana vrsta datoteke

en: The default file type extension for screenshots.
hr: Zadana vrsta datoteke za slike zaslona.

en: Screenshot
hr: Slikanje zaslona

en: Save images of your screen or individual windows
hr: Spremite slike vašeg zaslona ili određenih prozora

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: snapshot;capture;print;screenshot;
hr: snimak;snimi;ispiši;slika zaslona;

en: Take a Screenshot of the Whole Screen
hr: Uslikajte cijeli zaslon

en: Take a Screenshot of the Current Window
hr: Uslikajte trenutni prozor

en: Screenshot is a simple utility that lets you take pictures of your computer screen. Screenshots can be of your whole screen, any specific application, or a selected rectangular area. You can also copy the captured screenshot directly into the GNOME clipboard and paste it into other applications.
hr: Slikanje zaslona je jednostavan alat koji vam omogućuje uslikavanje zaslona vašeg računala. Uslikati možete cijeli zaslon, određenu apliakciju ili odabrano područje zaslona. Možete i kopirati sliku zaslona izravno u GNOME međuspremnik i zalijepiti ju u neku drugu aplikaciju.

en: Screenshot allows you to take screenshots even when it’s not open: just press the PrtSc button on your keyboard, and a snapshot of your whole screen will be saved to your Pictures folder. Hold Alt while pressing PrtSc and you will get a screenshot of only the currently selected window.
hr: Slikanje zaslona omogućuje vam uslikavanje čak i ako nije otvoren. Jednostavno pritisnite PrtSc tipku na vašoj tipkovnici i snimak vašeg cijelog zaslona će bit spremljen u vašu mapu Slika. Držite pritisnutim Alt dok pritiskate PrtSc i dobiti ćete snimku trenutno odabranog prozora.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Save
hr: _Spremi

en: C_opy to Clipboard
hr: K_opiraj u međuspremnik

en: _Name:
hr: _Naziv:

en: _Folder:
hr: _Mapa:

en: _Take Screenshot
hr: _Uslikaj sliku zaslona

note: Translators: This is a noun. This label is displayed above three buttons where users can chose the type of screenshot they want to make
en: Capture Area
hr: Područje slikanja

en: _Screen
hr: _Zaslon

en: _Window
hr: _Prozor

en: Se_lection
hr: Od_abir

en: Show _Pointer
hr: Prikaži _pokazivač

en: _Delay in Seconds
hr: _Odgoda u sekundama

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Screenshot
hr: _O Slikanju zaslona

en: A file named “%s” already exists in “%s”
hr: Datoteka naziva "%s" već postoji u "%s"

en: Overwrite existing file?
hr: Prepisati preko postojeće datoteke?

en: Unable to capture a screenshot
hr: Nemoguće uslikati

en: Error creating file. Please choose another location and retry.
hr: Greška pri stvaranju datoteke. Odaberite drugu lokaciju i pokušajte ponovno.

en: Error creating file
hr: Greška pri stvaranju datoteke

en: All possible methods failed
hr: Nije uspio nijedan način

en: Send the grab directly to the clipboard
hr: Pošalji uslikano područje izravno u međuspremnik

en: Grab a window instead of the entire screen
hr: Uslikaj prozor umjesto cijelog zaslona

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
hr: Uslikaj određeno područje zaslona umjesto cijelog zaslona

en: Include the window border with the screenshot. This option is deprecated and window border is always included
hr: Uključi rubove prozora u slici zaslona. Ova mogućnost je zastrjela i rubovi prozora su uvijek uključeni

en: Remove the window border from the screenshot. This option is deprecated and window border is always included
hr: Ukloni rubove prozora iz slike zaslona. Ova mogućnost je zastrjela i rubovi prozora su uvijek uključeni

en: Include the pointer with the screenshot
hr: Uključi pokazivač miša u slici zaslona

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
hr: Uslikaj sliku zaslona nakon određene odgode [u sekundama]

en: seconds
hr: sekunda

en: Effect to add to the border (‘shadow’, ‘border’, ‘vintage’ or ‘none’). Note: This option is deprecated and is assumed to be ‘none’
hr: Efekti za dodavanje na rub (‘shadow’, ‘border’, ‘vintage’ ili ‘none’). Napomena: Ova mogućnost je zastarjela i pretpostavljeno je da je ‘none’

en: effect
hr: efekt

en: Interactively set options
hr: Interaktivno postavi mogućnosti

en: Save screenshot directly to this file
hr: Spremi slike zaslona izravno u ovu datoteku

en: filename
hr: naziv datoteke

en: Print version information and exit
hr: Ispiši podatke o inačici i izađi

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
hr: Mogućnosti su u sukobu: --window i --area se ne bi trebale upotrebljavati istodobno.

en: Screenshot.png
hr: Slika zaslona.png

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken. The first placeholder is a * timestamp (e.g. "2017-05-21 12-24-03"); the second placeholder is the * file format (e.g. "png").
en: Screenshot from %s.%s
hr: Slika zaslona %s.%s

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken and the simpler filename * already exists. The first and second placeholders are a timestamp and * a counter to make it unique (e.g. "2017-05-21 12-24-03 - 2"); the third * placeholder is 
en: Screenshot from %s - %d.%s
hr: Slika zaslona %s - %d.%s

en: Error loading the help page
hr: Greška pri učitavanju stranice pomoći
