gnome-utils - en to ms translation catalogue (77 entries)

en: Window-specific screenshot (deprecated)
ms: Tangkap layar khusu-tetingkap (lapuk)

en: Grab just the current window, rather than the whole desktop. This key has been deprecated and it is no longer in use.
ms: Hanya cekau tetingkap semasa, berbanding keseluruhan atas meja. Kekunci ini telah lapuk dan tidak lagi digunakan.

en: Screenshot delay
ms: Lengah tangkap layar

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
ms: Bilangan saat untuk menunggu sebelum mengambil tangkap layar.

en: Screenshot directory
ms: Direktori tangkap layar

en: The directory where the screenshots will be saved by default.
ms: Direktori yang mana tangkap layar akan disimpan secara lalai.

en: Last save directory
ms: Direktori simpan terakhir

en: The last directory a screenshot was saved in interactive mode.
ms: Direktori terakhir yang mana tangkap layar disimpan dalam mod interaktif.

en: Include Border
ms: Sertakan Sempadan

en: Include the window manager border along with the screenshot
ms: Sertakan sempadan pengurus tetingkap bersama-sama dengan tangkap layar

en: Include Pointer
ms: Sertakan Penuding

en: Include the pointer in the screenshot
ms: Sertakan penuding dalam tangkap layar

en: Include ICC Profile
ms: Sertakan Profil ICC

en: Include the ICC profile of the target in the screenshot file
ms: Sertakan profil ICC bagi sasaran didalam fail tangkap layar

en: Border Effect
ms: Kesan Sempadan

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are “shadow”, “none”, and “border”.
ms: Kesan ditambah pada luar sempadan. Nilai yang mungkin adalah “shadow”, “none”, dan “border”.

en: Default file type extension
ms: Sambungan jenis fail lalai

en: The default file type extension for screenshots.
ms: Sambungan jenis fail lalai untuk tangkap layar.

en: Screenshot
ms: Tangkap layar

en: Save images of your screen or individual windows
ms: Simpan imej skrin atau tetingkap individu anda

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: snapshot;capture;print;screenshot;
ms: petikan;tangkap;cetak;tangkap layar;

en: Take a Screenshot of the Whole Screen
ms: Ambil satu Tangkap Layar bagi Keseluruhan Skrin

en: Take a Screenshot of the Current Window
ms: Ambil satu Tangkap Layar bagi Tetingkap Semasa

en: GNOME Screenshot
ms: Tangkap Layar GNOME

en: GNOME Screenshot is a simple utility that lets you take pictures of your computer screen. Screenshots can be of your whole screen, any specific application, or a selected rectangular area. You can also copy the captured screenshot directly into the GNOME clipboard and paste it into other applications.
ms: Tangkap Layar GNOME merupakan utiliti ringkas yang membolehkan anda mengambil gambar skrin komputer anda. Tangkap layar boleh jadi keseluruhan skrin anda, mana-mana aplikasi, atau kawasan segi empat terpilih. Anda juga boleh menyalin tangkap layar yang tertangkap secara terus ke dalam papan keratan GNOME dan tampal ia ke dalam lain-lain aplikasi.

en: GNOME Screenshot allows you to take screenshots even when it’s not open: just press the PrtSc button on your keyboard, and a snapshot of your whole screen will be saved to your Pictures folder. Hold Alt while pressing PrtSc and you will get a screenshot of only the currently selected window.
ms: Tangkap Layar GNOME membolehkan anda ambil tangkap layar walaupun ia tidak dibuka: hanya tekan butang PrtSc pada papan kekunci, dan satu petikan keseluruhan skrin anda akan disimpan ke dalam folder Gambar anda. Tahan Alt ketika menekan PrtSc dan anda akan dapat satu tangkap layar tetingkap terpilih semasa sahaja.

en: Help
ms: Bantuan

en: About
ms: Perihal

en: Quit
ms: Keluar

en: A file named “%s” already exists in “%s”
ms: Satu fail bernama “%s” sudah wujud dalam "%s"

en: Overwrite existing file?
ms: Tulis-ganti fail sedia ada?

en: Unable to capture a screenshot
ms: Tidak boleh menangkap satu tangkap layar

en: Error creating file. Please choose another location and retry.
ms: Ralat mencipta fail. Sila pilih lokasi lain dan cuba lagi.

en: Error creating file
ms: Ralat mencipta fail

en: Screenshot taken
ms: Tangkap layar diambil

en: All possible methods failed
ms: Semua kaedah yang mungkin mengalami kegagalan

en: Send the grab directly to the clipboard
ms: Hantar cekauan terus ke papan keratan

en: Grab a window instead of the entire screen
ms: Cekau tetingkap selain dari keseluruhan skrin

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ms: Cekau satu kawasan skrin selain dari keseluruhan skrin

en: Include the window border with the screenshot
ms: Sertakan sempadan tetingkap bersama-sama tangkap layar

en: Remove the window border from the screenshot
ms: Buang sempadan tetingkap dari tangkap layar

en: Include the pointer with the screenshot
ms: Sertakan penuding dengan tangkap layar

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ms: Ambil tangkap layar selepas lengah yang ditentukan [dalam saat]

note: translators: this is the last part of the "grab after a * delay of <spin button> seconds".
en: seconds
ms: saat

en: Effect to add to the border (shadow, border, vintage or none)
ms: Kesan yang ditambahkan pada bingkai (bayangan, batas, antik/kuno, atau tiada)

en: effect
ms: kesan

en: Interactively set options
ms: Tetapkan pilihan secara interaktif

en: Save screenshot directly to this file
ms: Simpan tangkap layar terus ke dalam fail ini

en: filename
ms: nama fail

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
ms: Pilihan berkonflik: --windows dan --area tidak patut digunakan pada masa yang sama.

en: Conflicting options: --area and --delay should not be used at the same time.
ms: Pilihan berkonflik: --area dan --delay tidak patut digunakan pada masa yang sama.

en: Screenshot.png
ms: Tangkap_layar.png

en: Save Screenshot
ms: Simpan Tangkap Layar

en: Back
ms: Undur

en: C_opy to Clipboard
ms: Sa_lin  ke Papan Keratan

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Name
ms: _Nama

en: Save in _folder
ms: Simpan dalam _folder

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken. The first placeholder is a * timestamp (e.g. "2017-05-21 12-24-03"); the second placeholder is the * file format (e.g. "png").
en: Screenshot from %s.%s
ms: Tangkap layar dari %s.%s

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken and the simpler filename * already exists. The first and second placeholders are a timestamp and * a counter to make it unique (e.g. "2017-05-21 12-24-03 - 2"); the third * placeholder is 
en: Screenshot from %s - %d.%s
ms: Tangkap layar dari %s - %d.%s

note: Translators: * these are the names of the effects available which will be * displayed inside a combo box in interactive mode for the user * to chooser.
en: None
ms: Tiada

en: Drop shadow
ms: Letak bayang

en: Border
ms: Sempadan

en: Vintage
ms: Antik

note: * Include pointer *
en: Include _pointer
ms: Sertakan_penuding

note: * Include window border *
en: Include the window _border
ms: Sertakan _sempadan tetingkap

en: Apply _effect:
ms: Laksana _kesan:

en: Grab the whole sc_reen
ms: Cekau keseluruhan s_krin

en: Grab the current _window
ms: Cekau _tetingkap semasa

en: Select _area to grab
ms: Pilih _kawasan untuk dicekau

note: translators: this is the first part of the "grab after a * delay of <spin button> seconds".
en: Grab after a _delay of
ms: Cekau selepas _lengah selama

en: Take Screenshot
ms: Ambil Tangkap Layar

en: Effects
ms: Kesan

en: Take _Screenshot
ms: _Ambil Tangkap Layar

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Error loading the help page
ms: Ralat memuatkan halaman bantuan
