gnome-utils-2.0 - en to sr translation catalogue (62 entries)

en: Window-specific screenshot (deprecated)
sr: Снимак одређеног прозора (превазиђено)

en: Grab just the current window, rather than the whole desktop. This key has been deprecated and it is no longer in use.
sr: Снима само текући прозор уместо целе радне површи. Овај кључ је превазиђен и више се не користи.

en: Screenshot delay
sr: Застој пре снимања

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
sr: Време у секундама након кога ће бити направљен снимак екрана.

en: Screenshot directory
sr: Фасцикла за снимке

en: The directory where the screenshots will be saved by default.
sr: Фасцикла у којој ће бити сачувани снимци екрана.

en: Last save directory
sr: Последња фасцикла чувања

en: The last directory a screenshot was saved in interactive mode.
sr: Последња фасцикла у којој је био сачуван снимак екрана у међудејственом режиму.

en: Include Pointer
sr: Обухвата показивач

en: Include the pointer in the screenshot
sr: Укључује показивач у снимак екрана

en: Include ICC Profile
sr: Укључује ИЦЦ профил

en: Include the ICC profile of the target in the screenshot file
sr: Уграђује ИЦЦ профил у датотеку са снимком екрана

en: Default file type extension
sr: Основно проширење врсте датотеке

en: The default file type extension for screenshots.
sr: Основно проширење врсте датотеке за снимке екана.

en: Screenshot
sr: Снимач екрана

en: Save images of your screen or individual windows
sr: Сачувајте слике вашег екрана или појединачних прозора

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: snapshot;capture;print;screenshot;
sr: снимак;сними;штампај;снимак екрана;snimak;snimi,štampaj;snimak ekrana;snapshot;capture;print;screenshot;

en: Take a Screenshot of the Whole Screen
sr: Направите снимак целог екрана

en: Take a Screenshot of the Current Window
sr: Направите снимак текућег прозора

en: GNOME Screenshot
sr: Гномов снимач екрана

en: GNOME Screenshot is a simple utility that lets you take pictures of your computer screen. Screenshots can be of your whole screen, any specific application, or a selected rectangular area. You can also copy the captured screenshot directly into the GNOME clipboard and paste it into other applications.
sr: Гномов снимач екрана је једноставно помагало које вам омогућава да направите слике екрана вашег рачунара. Можете направити снимке читавог екрана, било ког програма, или одабране правоугаоне области. Можете такође да умножите снимак екрана управо у Гномовој остави и да је убаците у друге програме.

en: GNOME Screenshot allows you to take screenshots even when it’s not open: just press the PrtSc button on your keyboard, and a snapshot of your whole screen will be saved to your Pictures folder. Hold Alt while pressing PrtSc and you will get a screenshot of only the currently selected window.
sr: Гномов снимач екрана вам омогућава да направите снимке екрана чак и када није отворен: само притисните тастер PrtSc на вашој тастатури, и снимак читавог екрана биће сачуван у вашој фасцикли слика. Држите Alt док притискате „PrtSc“ и добићете снимак екрана само тренутно изабраног прозора.

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Save
sr: _Сачувај

en: C_opy to Clipboard
sr: Умножи у _оставу

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: _Take Screenshot
sr: Ухва_ти снимак екрана

note: Translators: This is a noun. This label is displayed above three buttons where users can chose the type of screenshot they want to make
en: Capture Area
sr: Област снимања

en: _Screen
sr: Е_кран

en: _Window
sr: Про_зор

en: Se_lection
sr: _Избор

en: Show _Pointer
sr: Прикажи _показивач

en: _Delay in Seconds
sr: Зас_тој у секундама

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Screenshot
sr: О сним_ачу екрана

en: A file named “%s” already exists in “%s”
sr: Датотека под називом „%s" већ постоји у „%s“

en: Overwrite existing file?
sr: Да препишем постојећу датотеку?

en: Unable to capture a screenshot
sr: Нисам могао да направим снимак екрана

en: Error creating file. Please choose another location and retry.
sr: Грешка при стварању датотеке. Молим изаберите неко друго место и покушајте поново.

en: Error creating file
sr: Грешка стварања датотеке

en: Screenshot taken
sr: Снимак екрана је урађен

en: All possible methods failed
sr: Није успео ниједан од могућих начина

en: Send the grab directly to the clipboard
sr: Шаље снимљено директно у оставу

en: Grab a window instead of the entire screen
sr: Снима прозор уместо читавог екрана

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
sr: Обухвата област екрана уместо читавог екрана

en: Include the window border with the screenshot. This option is deprecated and window border is always included
sr: Укључи ивице прозора у снимак екрана. Ова опција је застарела и ивица прозора биће увек приказана

en: Remove the window border from the screenshot. This option is deprecated and window border is always included
sr: Уклони ивице прозора са снимка екрана. Ова опција је застарела и ивица прозора биће увек приказана

en: Include the pointer with the screenshot
sr: Укључује показивач у снимак екрана

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sr: Снима екран након наведеног времена [у секундама]

en: seconds
sr: секунде

en: Effect to add to the border (‘shadow’, ‘border’, ‘vintage’ or ‘none’). Note: This option is deprecated and is assumed to be ‘none’
sr: Ефекте које треба додати на ивице (‘shadow', ‘border', ‘vintage' или ‘none'). Напомена: ова опција је застарела и претпоставља се вредност 'none'

en: effect
sr: ефекат

en: Interactively set options
sr: Међудејствено поставља опције

en: Save screenshot directly to this file
sr: Чува снимак у ову датотеку

en: filename
sr: назив датотеке

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
sr: Сукоб опција: „--window“ и „--area“ не могу бити коришћене у исто време.

en: Screenshot.png
sr: Снимак-екрана.png

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken. The first placeholder is a * timestamp (e.g. "2017-05-21 12-24-03"); the second placeholder is the * file format (e.g. "png").
en: Screenshot from %s.%s
sr: Снимак екрана од %s.%s

note: translators: this is the name of the file that gets made up with the * screenshot if the entire screen is taken and the simpler filename * already exists. The first and second placeholders are a timestamp and * a counter to make it unique (e.g. "2017-05-21 12-24-03 - 2"); the third * placeholder is 
en: Screenshot from %s - %d.%s
sr: Снимак екрана од %s — %d.%s

en: Error loading the help page
sr: Грешка учитавања странице помоћи
