gnome-session 0 - en to hr translation catalogue (67 entries)

en: Custom
hr: Prilagođen

en: This entry lets you select a saved session
hr: Ovaj unos vam omogućuje odabir spremljene sesije

en: This session logs you into GNOME
hr: Ova sesija vas prijavljuje u GNOME

en: GNOME dummy
hr: GNOME lažno

en: GNOME on Wayland
hr: GNOME na Waylandu

en: GNOME on Xorg
hr: GNOME na Xorgu

en: Save sessions
hr: Spremi sesiju

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
hr: Ako je omogućeno, gnome-session će spremiti sesiju automatski.

en: Save this session
hr: Spremi ovu sesiju

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
hr: Kada je omogućeno, gnome-session će automatski spremiti sljedeću sesiju pri odjavi čak i ako je automatsko spremanje onemogućeno.

en: Logout prompt
hr: Upit pri odjavi

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
hr: Ako je omogućeno, gnome-session će upitati korisnika prije završetka sesije.

en: Show the fallback warning
hr: Prikaži upozorenje pričuvne prijave

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
hr: Ako je omogućeno, gnome-session će prikazati dijalog upozorenja nakon prijave u pričuvnu prijavu.

en: Custom Session
hr: Prilagođena sesija

en: Please select a custom session to run
hr: Odaberite prilagođenu sesiju za pokretanje

en: _New Session
hr: _Nova sesija

en: _Remove Session
hr: _Ukloni sesiju

en: Rena_me Session
hr: Preimen_uj sesiju

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: Oh no!  Something has gone wrong.
hr: O, ne! Nešto je pošlo po krivu.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
hr: Došlo je do problema od kojeg se sustav ne može oporaviti. Obavijestite administratora sustava

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
hr: Problem se pojavio i sustav se ne može oporaviti. Sva proširenja su onemogućena iz predostrožnosti.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
hr: Došlo je do problema od kojeg se sustav ne može oporaviti.
    Odjavite se i pokušajte ponovno.

en: _Log Out
hr: _Odjavljivanje

en: Enable debugging code
hr: Omogući otkrivanje grešaka

en: Allow logout
hr: Dopusti odjavu

en: Show extension warning
hr: Prikaži upozorenje proširenja

en: Not responding
hr: Ne reagira

en: _Log out
hr: _Odjavljivanje

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
hr: Zapamćene aplikacije

en: This program is blocking logout.
hr: Ovaj program blokira odjavu.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
hr: Odbija se novo povezivanje s klijentom jer se sesija trenutno isključuje.

en: Could not create ICE listening socket: %s
hr: Nije moguće izraditi ICE priključak: %s

en: Running as systemd service
hr: Pokrenuto kao systemd usluga

en: Use systemd session management
hr: Koristi systemd upravitelj sesijama

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
hr: Koristi ugrađeni upravitelj sesijama (radije nego systemd temeljeni)

en: Override standard autostart directories
hr: Nadvladaj standardne direktorije automatskog pokretanja

en: AUTOSTART_DIR
hr: DIR_AUTOPOKRETANJA

en: Session to use
hr: Sesija za korištenje

en: SESSION_NAME
hr: NAZIV_SESIJE

en: Do not load user-specified applications
hr: Nemoj učitati aplikacije koje je odredio korisnik

en: Version of this application
hr: Inačica ove aplikacije

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
hr: Prikaži fail whale dijalog za testiranje

en: Disable hardware acceleration check
hr: Onemogući provjeru hardverskog ubrzanja

en:  — the GNOME session manager
hr:  — GNOME upravitelj sesijama

en: Start gnome-session-shutdown.target
hr: Pokreni gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
hr: Pokreni gnome-session-shutdown.target kada se primi EOF ili jedan bajt na stdinu

en: Signal initialization done to gnome-session
hr: Pokretanje signala je završeno za gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
hr: Ponovno pokreni dbus.service ako je pokrenut

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
hr: Pokrenite iz ExecStopPost za pokretanje gnome-session-failed.target pri neuspjehu usluge

en: Program needs exactly one parameter
hr: Programu je potreban točno jedan parametar

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
hr: %s [MOGUĆNOST...] NAREDBA
    
    Pokreni NAREDBU dok su zabranjene neke funkcije sesije.
    
      -h, --help       Prikaži ovu pomoć
      --version         Prikaži inačicu programa
      --app-id ID       ID aplikacije koja se koristi
                        pri zabranjivanju (neobavezno)
      --reason RAZLOG   Razlog zabranjivanja (neobavezno)
      --inhibit ARG     Stvari za zabraniti, Dvotočkom odvojen popis:
                        odjave, zemjene-korisnika, suspenzije, mirovanja, automatskog montiranja
      --inhibit-only    Ne pokreći NAREDBU i čekaj zauvijek
      -l, --list        Prikaži postojeće zabrane, i izađi
    
    ako nije --inhibit mogućnost zabrane je određena, mirovanje je pretpostavljeno.

en: Failed to execute %s
hr: Neuspjelo pokretanje %s

en: %s requires an argument
hr: %s zahtijeva argument

en: Log out
hr: Odjavljivanje

en: Power off
hr: Isključivanje

en: Reboot
hr: Ponovno pokretanje

en: Ignoring any existing inhibitors
hr: Zanemarivanje svih poznatih sprječavatelja

en: Don’t prompt for user confirmation
hr: Ne traži potvrdu korisnika

en: Could not connect to the session manager
hr: Nemoguće povezivanje s upraviteljem  sesije

en: Program called with conflicting options
hr: Program pozvan s proturječnim mogućnostima

en: Session %d
hr: Sesija %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
hr: Nazivima sesija nije dopušteno da počinju s "." ili sadrže "/" znakove

en: Session names are not allowed to start with “.”
hr: Nazivima sesija nije dopušteno da počinju s "."

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
hr: Nazivima sesija nije dopušteno da sadrže "/" znakove

en: A session named “%s” already exists
hr: Sesija naziva "%s" već postoji
