gnome-session - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Custom
tr: Özel

en: This entry lets you select a saved session
tr: Bu girdi, kaydedilmiş oturum seçmenizi sağlar

en: This session logs you into GNOME
tr: Bu oturum GNOME’a girmenizi sağlar

en: GNOME on Wayland
tr: Wayland üzerinde GNOME

en: GNOME on Xorg
tr: Xorg üzerinde GNOME

en: Save sessions
tr: Oturumları kaydet

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
tr: Etkinse; gnome-session, oturumu kendiliğinden kaydedecektir.

en: Save this session
tr: Bu oturumu kaydet

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
tr: Etkinleştirildiğinde; gnome-session, kendiliğinden kaydetme devre dışı olsa bile oturum kapatıldığında sonraki oturumu kendiliğinden kaydedecektir.

en: Logout prompt
tr: Oturum kapatma istemi

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
tr: Etkinse; gnome-session, oturumu bitirmeden önce kullanıcıya soracaktır.

en: Show the fallback warning
tr: Yedeğe dönüş uyarısını göster

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
tr: Etkinse; gnome-session, oturum kendiliğinden yedeğe düşmüşse girişin ardından uyarı penceresi gösterecektir.

en: Custom Session
tr: Özel Oturum

en: Please select a custom session to run
tr: Lütfen çalıştırılacak özel oturum seçin

en: _New Session
tr: _Yeni Oturum

en: _Remove Session
tr: Oturumu _Kaldır

en: Rena_me Session
tr: Oturumu Yeniden _Adlandır

en: _Continue
tr: _Sürdür

en: Oh no!  Something has gone wrong.
tr: Tüh!  Bir şeyler yanlış gitti.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
tr: Sorun oluştu ve sistem kurtarılamıyor. Lütfen sistem yöneticisine başvurun

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
tr: Sorun oluştu ve sistem kurtarılamıyor. Önlem olarak tüm uzantılar devre dışı bırakıldı.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
tr: Sorun oluştu ve sistem kurtarılamıyor.
    Lütfen oturumu kapatıp yeniden deneyin.

en: _Log Out
tr: _Oturumu Kapat

en: Enable debugging code
tr: Kod hatası ayıklamayı etkinleştir

en: Allow logout
tr: Oturumu kapatmaya izin ver

en: Show extension warning
tr: Uzantı uyarısını göster

en: Not responding
tr: Yanıtlamıyor

en: _Log out
tr: _Oturumu kapat

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
tr: Anımsanan Uygulama

en: This program is blocking logout.
tr: Bu program, oturumu kapatmayı engelliyor.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
tr: Oturum şu anda kapatıldığından yeni istemci bağlantısı reddediliyor

en: Could not create ICE listening socket: %s
tr: ICE dinleme soketi oluşturulamadı: %s

en: Running as systemd service
tr: systemd hizmeti olarak çalışıyor

en: Override standard autostart directories
tr: Standart kendiliğinden başlat dizinlerinin yerine geç

en: AUTOSTART_DIR
tr: KENDILIGINDANBASLAT_DIZINI

en: Session to use
tr: Kullanılacak oturum

en: SESSION_NAME
tr: OTURUM_ADI

en: Do not load user-specified applications
tr: Kullanıcıya özel programları yükleme

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
tr: Sınama için büyük hata iletişim penceresini göster

en: Disable hardware acceleration check
tr: Donanım hızlandırma denetimini devre dışı bırak

en:  — the GNOME session manager
tr:  — GNOME oturum yöneticisi

en: Start gnome-session-shutdown.target
tr: gnome-session-shutdown.target’ı başlat

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
tr: stdin’de EOF veya tek bayt alınırken gnome-session-shutdown.target’ı başlat

en: Signal initialization done to gnome-session
tr: Sinyal ilklendirilmesi gnome-session’a tamamlandı

en: Restart dbus.service if it is running
tr: Çalışıyorsa dbus.service’i yeniden başlat

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
tr: Hizmet hatasında gnome-session-failed.target’ı ExecStopPost’tan başlat

en: Program needs exactly one parameter
tr: Program tam olarak bir parametreye gereksiniyor

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
tr: %s [SEÇENEK…] KOMUT
    
    Bazı oturum işlevlerini kısıtlayarak KOMUT çalıştır.
    
      -h, --help        Bu yardımı göster
      --version         Program sürümünü göster
      --app-id ID       Kısıtlama yapılırken kullanılacak
                        uygulama ID’si (isteğe bağlı)
      --reason REASON   Kısıtlama nedeni (isteğe bağlı)
      --inhibit ARG     Kısıtlamaların virgülle ayrılmış listesi:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    KOMUT’u çalıştırmak yerine sürekli bekle
      -l, --list        Var olan kısıtlamaları göster ve çık
    
    Eğer hiç --inhibit seçeneği verilmediyse, idle kısıtı kabul edilir.

en: Error while creating pipe: %s
tr: Boru oluşturulurken hata: %s

en: Failure reading pipe
tr: Boru okuma hatası

en: Failed to execute %s
tr: %s çalıştırılamadı

en: %s requires an argument
tr: %s için parametre eksik

en: Log out
tr: Oturumu kapat

en: Power off
tr: Bilgisayarı kapat

en: Reboot
tr: Yeniden Başlat

en: Ignoring any existing inhibitors
tr: Var olan tüm engelleyiciler yok sayılıyor

en: Don’t prompt for user confirmation
tr: Kullanıcıdan onay isteme

en: Could not connect to the session manager
tr: Oturum yöneticisine bağlanılamadı

en: Program called with conflicting options
tr: Program çakışan seçeneklerle çağırıldı

en: Session %d
tr: %d Oturumu

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
tr: Oturum adları “.” ile başlayamaz ve “/” karakterini içeremez

en: Session names are not allowed to start with “.”
tr: Oturum adları “.” ile başlayamaz

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
tr: Oturum adları “/” karakterini içeremez

en: A session named “%s” already exists
tr: “%s” adında oturum var
