gnome-session-2.0 - en to ast translation catalogue (108 entries)

en: Select Command
ast: Comandu Selección

en: Add Startup Program
ast: Amestar Programa d'Arranque

en: Edit Startup Program
ast: Remanar Programa d'Arranque

en: No description
ast: Ensin descrición

en: The name of the startup program cannot be empty
ast: El nome del comandu d'arranque nun pue tar vacíu

en: The startup command cannot be empty
ast: El comandu d'arranque nun puede tar vacíu

en: The startup command is not valid
ast: El comandu d'arranque nun ye válidu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Icon
ast: Iconu

en: Program
ast: Programa

en: Sessions Preferences
ast: Preferencies de Sesión

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

en: Assistive technology support has been requested for this session, but the accessibility registry was not found. Please ensure that the AT-SPI package is installed. Your session has been started without assistive technology support.
ast: Tiense solicitao sofitu de teunoloxíes d'asistencia pa esta sesión, pero nun s'alcontró el rexistru p'accesibilidá. Asegúrese de que'l paquete AT-SPI ta instaláu. La so sesión anicióse ensin sofitu de teunoloxíes d'asistencia.

en: AT SPI Registry Wrapper
ast: Endolcu de rexistru AT SPI

en: GNOME Settings Daemon Helper
ast: Aidante del demoñu de les preferencies de GNOME

en: This session logs you into GNOME
ast: Esta sesión conéuta-y a GNOME

en: Default session
ast: Sesión por defeutu

en: File Manager
ast: Remanador de ficheros

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
ast: Si ta habilitao, gnome-session entrugará al usuariu antes de terminar una sesión.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
ast: Si ta habilitao, gnome-session guardará la sesión automáticamente. D'otra miente, el diálogu de salida tendrá una opción pa guardar la sesión.

en: List of applications that are part of the default session.
ast: Llista d'aplicaciones que formen parte de la sesión por defeutu.

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/desktop/gnome/session/required-components".) The Session Preferences will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session if they do get removed.
ast: Llista de componentes necesarios como parte de la sesión (cada elementu noma una clave baxo "/desktop/gnome/session/required-components"). Les preferencies de la sesión normalmente nun van permitir a los usuarios eliminar un componente necesariu de la sesión, y el remanador de sesiones volverá a añader automáticamente los componentes necesarios pa la sesión si fueron eliminaos.

en: Logout prompt
ast: Diálogu de salida

en: Preferred Image to use for login splash screen
ast: Imaxe preferida pa usar na pantalla d'entrada

en: Required session components
ast: componentes de sesión requeríos

en: Save sessions
ast: Guardar sesiones

en: Selected option in the log out dialog
ast: Opción seleicionada nel diálogu de pieslle de sesión

en: Show the splash screen
ast: Amosar la pantalla d'entamu

en: Show the splash screen when the session starts up
ast: Amosar la pantalla d'entamu si arranca la sesión

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
ast: El remanador de ficheros proporciona los iconos del escritoriu y permítete interaccionar colos tos ficheros guardaos.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ast: El númberu de minutos d'inactividá antes de considerar la sesión inactiva.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
ast: El panel proporciona la barra de la parte superior o inferior de la pantalla y que contién menús, la llista de ventanes, los iconos d'estáu, el reló, etc.

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
ast: El remanador de ventanes ye'l programa que dibuxa la barra de títulu y les llendes d'al rodiu les ventanes, y permítete mover y camudar el tamañu de les ventanes.

en: This is a relative path value based off the $datadir/pixmaps/ directory. Sub-directories and image names are valid values. Changing this value will effect the next session login.
ast: Esta ye una ruta rellativa sofitada nel directoriu $datadir/pixmaps/. Los subdirectorios y los nomes d'imáxenes son valores válidos. Los cambeos d'esti valor surtirán efeutu a partir del siguiente entamu de sesión.

en: This is the option that will be selected in the logout dialog, valid values are "logout" for logging out, "shutdown" for halting the system and "restart" for restarting the system.
ast: Esta ye la opción que tara seleicionado nel diálogu de pieslle de sesión, los valores válidos son "logout" pa zarrar la sesión, "shutdown" p'apagar el sistema y "restart" pa reaniciar el sistema.

en: Time before session is considered idle
ast: Tiempu enantes de considerar la sesión como inactiva

en: Window Manager
ast: Alministrador de Ventanes

en: <b>Some programs are still running:</b>
ast: <b>Tovía tán executándose dalgunos programes:</b>

en: Waiting for program to finish.  Interrupting program may cause you to lose work.
ast: Esperando que fine'l programa. Interrumpir el programa pue facer que pierdas datos.

en: Configure your sessions
ast: Configurar les sos sesiones

en: Sessions
ast: Sesiones

en: Additional startup _programs:
ast: _Programes d'entamu adicionales:

en: Browse...
ast: Ñavegar...

en: Co_mmand:
ast: Co_mandu:

en: Comm_ent:
ast: Com_entariu

en: Options
ast: Opciones

en: Startup Programs
ast: Programes d'Entamu

en: _Automatically remember running applications when logging out
ast: Remembrar _automáticamente les aplicaciones n'execución al salir de la sesión

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Remember Currently Running Application
ast: _Remembrar les aplicaciones actualmente n'execución

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun se puen pasar los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanciable

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón al remanador de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID del remanamientu de sesión

en: Session Management Options
ast: Opciones del remanamientu de sesiones

en: Show Session Management options
ast: Amosar les opciones del remanamientu de sesiones

en: There is a problem with the configuration server.
    (%s exited with status %d)
ast: Hai un problema col servidor de configuración.
    (%s salió col estáu %d)

en: Icon '%s' not found
ast: Nun s'atopó l'iconu '%s'

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: A program is still running:
ast: Tovía hai un programa executándose:

en: Some programs are still running:
ast: Tovía hai dalgunos programes executándose:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ast: Esperando a que finen los programes. Interrumpir estos programes pue facer que pierdas datos.

en: Switch User Anyway
ast: Trocar usuariu de toes maneres

en: Logout Anyway
ast: Zarrar sesión de toes maneres

en: Suspend Anyway
ast: Suspender de toes maneres

en: Hibernate Anyway
ast: Hibernar de toes maneres

en: Shutdown Anyway
ast: Apagar de toes maneres

en: Reboot Anyway
ast: Reaniciar de toes maneres

en: Lock Screen
ast: Candar pantalla

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: You are currently logged in as "%s".
    You will be automatically logged out in %d second. | You are currently logged in as "%s".
    You will be automatically logged out in %d seconds.
ast[0]: Anguaño tas rexistráu como «%s».
    Vas salir automáticamente de la sesión en %d segundu.
ast[1]: Anguaño tas rexistráu como «%s».
    Vas salir automáticamente de la sesión en %d segundos.

en: You are currently logged in as "%s".
    This system will be automatically shut down in %d second. | You are currently logged in as "%s".
    This system will be automatically shut down in %d seconds.
ast[0]: Anguaño tas rexistráu como «%s».
    El sistema va apagase automáticamente en %d segundu.
ast[1]: Anguaño tas rexistráu como «%s».
    El sistema va apagase automáticamente en %d segundos.

en: _Switch User
ast: _Trocar usuariu

en: _Log Out
ast: _Zarrar Sesión

en: S_uspend
ast: S_uspender

en: _Hibernate
ast: I_vernar

en: _Restart
ast: _Reaniciar

en: _Shut Down
ast: _Apagar

en: Not responding
ast: Nun respuende

en: This program is blocking log out.
ast: Esti programa ta bloquiando la salida de la sesión.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ast: Refugando la conexón d'un cliente nuevu porque la sesión ta siendo zarrada

en: Could not create ICE listening socket: %s
ast: Nun se pudo crear el socket d'escucha ICE: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
ast: Nun ye posible entamar la sesión (y nun ye posible coneutar al sirvidor X)

en: Override standard autostart directories
ast: Sobreescribir los direutorios d'aniciu automáticu estándar

en: GConf key used to lookup default session
ast: Clave GConf usada pa guetar la sesión por defeutu

en: Enable debugging code
ast: Activar códigu de depuración

en: Do not load user-specified applications
ast: Nun cargar les aplicaciones especificaes pol usuariu

en:  - the GNOME session manager
ast:  - el remanador de sesiones de GNOME

en: - GNOME Splash Screen
ast: - Pantalla de presentación de GNOME

en: GNOME Splash Screen
ast: Pantalla de presentación de GNOME

en: Set the current session name
ast: Establecer el nome de sesión actual

en: NAME
ast: NOME

en: Log out
ast: Finar la sesión

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
ast: Finar la sesión, inorando cualesquier inhibidor esistente

en: Show logout dialog
ast: Amosar el diálogu de finalización de sesión

en: Show shutdown dialog
ast: Amosar el diálogu d'apagáu

en: Kill session
ast: Matar sesión

en: Use dialog boxes for errors
ast: Emplegar cuadros de diálogu pa los errores

en: Do not require confirmation
ast: Nun requerir confirmación

en: Could not connect to the session manager
ast: Nun pudo coneutase al alministrador de sesiones

en: Program called with conflicting options
ast: Programa llamáu con opciones conflictives
