gnome-session - en to br translation catalogue (109 entries)

en: Select Command
br: Dibabit un arc'had

en: Add Startup Program
br: Ouzhpennañ ur goulev-loc'hañ

en: Edit Startup Program
br: Kemmañ ar goulev-loc'hañ

en: The startup command cannot be empty
br: N'hell ket an arc'had-loc'hañ bezañ goullo

en: The startup command is not valid
br: N'eo ket talvoudek an arc'had loc'hañ

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Icon
br: Arlun

en: Program
br: Goulev

en: Startup Applications Preferences
br: Gwellvezioù an arloadoù loc'hañ

en: No name
br: Anv ebet

en: No description
br: Deskrivadur ebet

en: Version of this application
br: Handelv an arload-mañ

en: Could not display help document
br: N'haller ket skrammañ an teul skoazell

en: Assistive technology support has been requested for this session, but the accessibility registry was not found. Please ensure that the AT-SPI package is installed. Your session has been started without assistive technology support.
br: Goulennet eo bet kemer e garg sikour teknikel evit an estez-mañ, Met n'eo ket bet kavet ar marilh haeziadek. Gwirit a zo staliet ar pakad AT-SPI. N'eo ket bet lañset an estez hep kemer e garg sikour teknikel.

en: AT SPI Registry Wrapper
br: Skoazeller marilh AT SPI

en: GNOME Settings Daemon Helper
br: Skoazeller sikour arventennoù GNOME

en: This session logs you into GNOME
br: An estez-mañ a lug ac'hanoc'h davet GNOME

en: Default session
br: Estez dre ziouer

en: File Manager
br: Ardoer restroù

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
br: Ma vez enaouet, e kelaouo gnome-sessions an arveriad-ez a-raok echuiñ gant an estez.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
br: Ma 'z eo dewerekaet, gnome-estez a waredi emgefreek an estez. War an tu kontrol, un dibarzh a zo evit gwarediñ an estez er voest kendiviz digevreadenn.

en: List of applications that are part of the default session.
br: Listennad an arloadoù liammet en estez dre ziouer.

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/desktop/gnome/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
br: Roll ar parzhioù a ret bezañ e-barzh an estez. (Pep elfenn en deus un alc'hwez anvet dindan "/desktop/gnome/session/required_components"). Da gustum n'eo ket aotret prenestr dibarzhioù arloadoù loc'hañ an arveriaded da zilemel ur parzh ret evit an estez ha war an tu ur parzh e vefe dilemel, ouzhpenne anezhañ an ardoer estezioù emgefreek e-lec'h ma vo digennasket.

en: Logout prompt
br: Pedadenn dilugañ

en: Preferred Image to use for login splash screen
br: Skeudenn a blij ganeoc'h da implij evit ar skramm degemer

en: Required session components
br: Parzhoù ret evit an estez

en: Save sessions
br: Gwareziñ an estezioù

en: Show the splash screen
br: Diskouez ar skramm-degemer

en: Show the splash screen when the session starts up
br: Diskouez ar skramm-degemer pa loc'h an estez

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
br: Merañ a ra merour restroù an arluniù burev ha gallout a rit etreoberiañ gant ho restroù.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
br: An niver munutoù a wenedek a-raok eo bezañ an estez e-giz gwenedek.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
br: Ur barrenn ez eus gant an daolenn stur, uhel ouzh izel ar skramm, gant lañseroù, listennad prenestroù, arlunioù diwall, an eurier, hag all.

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
br: Gant an ardoer prenestroù e c'hellit tresañ barrennad titl ha riblennoù war dro prenestroù hag e c'hellit diblasañ ha mentiñ prenestroù.

en: This is a relative path value based off the $datadir/pixmaps/ directory. Sub-directories and image names are valid values. Changing this value will effect the next session login.
br: Treug eo war ar c'havlec'h $datadir/pixmaps/. Talvadoù mat eo an isgavlec'hioù hag anvioù skeudenn. An daskemmadur talvoud a cheñcho o tigoriñ un estez nevez.

en: Time before session is considered idle
br: Amzer a chom a-raok an estez e vo e-giz dioberiant

en: Window Manager
br: ardoer prenestroù

en: <b>Some programs are still running:</b>
br: <b>Arloadoù a lobour c'hoazh:</b>

en: Waiting for program to finish.  Interrupting program may cause you to lose work.
br: Gortoz arload echu. Un arsav a riskle da goll roadennoù bennak.

en: Choose what applications to start when you log in
br: Diuziñ arloadoù da lañsañ er gevreadur

en: Startup Applications
br: Arloadoù loc'hañ

en: Additional startup _programs:
br: _Goulevioù loc'hañ ouzhpenn :

en: Browse...
br: Furchal...

en: Co_mmand:
br: A_rc'had :

en: Comm_ent:
br: As_kelenn :

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Startup Programs
br: Meziantoù loc'hañ

en: _Name:
br: A_nv :

en: _Remember Currently Running Application
br: E_n em soñjañ arloadoù o labourat

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Starting %s
br: O kregiñ gant %s

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zedegemer ket an teulioù dre arroudennoù arc'had

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh lañsañ dianavezet : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'haller lakaat URIoù an teul da dremen d'un enankad war ar burev evel 'Type=Link'

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra a c'haller lañsañ

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: There is a problem with the configuration server.
    (%s exited with status %d)
br: Ur gudenn zo gant an dafariad kefluniadur.
    (Kuitaet en deus %s gant ar stad %d)

en: Icon '%s' not found
br: N'eo ket bet kavet an arlun '%s'

en: Unknown
br: Dianav

en: A program is still running:
br: Ur goulev a labour c'hoazh:

en: Some programs are still running:
br: Gouleviù a labour c'hoazh:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
br: Gortoz arload echu. Un arsav a riskle da goll roadennoù bennak.

en: Switch User Anyway
br: Kemmañ an arveriad memes tra

en: Logout Anyway
br: Dilugañ memes tra

en: Suspend Anyway
br: Lakaat da gousket memes tra

en: Hibernate Anyway
br: Goañviñ memes tra

en: Shutdown Anyway
br: Lazhañ memes tra

en: Reboot Anyway
br: Adloc'hañ memes tra

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

en: Cancel
br: Nullañ

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
br[0]: C'hwi a vo diweredekaet emgefre en %d eilenn.
br[1]: C'hwi a vo diweredekaet emgefre en %d eilenn.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
br[0]: An urzhiataer a lazho emgefre en %d eilenn.
br[1]: An urzhiataer a lazho emgefre en %d eilenn.

en: You are currently logged in as "%s".
br: Kennasket oc'h emgefre a-vremañ e-giz "%s".

en: Log out of this system now?
br: En em dilugañ eus ar reizhiad bremañ ?

en: _Switch User
br: _Kemmañ an arveriad

en: _Log Out
br: Di_lugañ

en: Shut down this system now?
br: Lazhañ ar reizhiad bremañ ?

en: S_uspend
br: L_akaat da gousket

en: _Hibernate
br: _Goañviñ

en: _Restart
br: _Adloc'hañ

en: _Shut Down
br: _Lazhañ

en: Not responding
br: Respont ebet

en: This program is blocking log out.
br: Bloket eo an digevreadur gant ar goulev-se.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
br: N'eo ket aotret ar c'hennask nevez arval rak eo an estez a-vremañ o serriñ

en: Could not create ICE listening socket: %s
br: N'eus ket tu da grouiñ ur soked selaou ICE : %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
br: N'eus ket tu da lañsañ an estez (ha kennaskañ ouzh an dafariad X)

en: Override standard autostart directories
br: Erlec'hiañ kavlec'hioù autostart skoueriek

en: GConf key used to lookup default session
br: An alc'hwez GConf arveret evit teurle ur sell war an estez dre ziouer

en: Enable debugging code
br: Gweredekaat ar boneg diveugañ

en: Do not load user-specified applications
br: Ne garg ket an arloadoù goulennet gant an arveriad

en:  - the GNOME session manager
br:  - ardoer estezioù GNOME

en: - GNOME Splash Screen
br: - Skramm degemer GNOME

en: GNOME Splash Screen
br: Skramm degemer GNOME

en: Log out
br: Dilugañ

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
br: Digennaskañ, o tisoñjañ inibourad a chom

en: Show logout dialog
br: Diskouez ar voestad emziviz Dilugañ

en: Show shutdown dialog
br: Diskouez ar voestad emziviz Lazhañ

en: Use dialog boxes for errors
br: Arverañ ar voestad emziviz evit ar fazioù

note: deprecated options
en: Set the current session name
br: Despizañ an anv estez a-vremañ

en: NAME
br: ANV

en: Kill session
br: Lazhañ an estez

en: Do not require confirmation
br: Chom hep goulenn ma vo kadarnaet

en: Could not connect to the session manager
br: N'haller ket en em gennaskañ ouzh an ardoer estezioù

en: Program called with conflicting options
br: Goulev galvet gant dibarzhioù tabutek
