gnome-session - en to crh translation catalogue (108 entries)

en: Select Command
crh: Emir Sayla

en: Add Startup Program
crh: Başlanğıç Programı Ekle

en: Edit Startup Program
crh: Başlanğıç Programı Tahrir Et

en: The startup command cannot be empty
crh: Başlanğıç emri boş olalmaz

en: The startup command is not valid
crh: Başlanğıç emri keçerli degil

en: Enabled
crh: Qabilleştirilgen

en: Icon
crh: İşaretçik

en: Startup Applications Preferences
crh: Başlanğıç Uyğulamaları Tercihleri

en: No name
crh: İsim yoq

en: No description
crh: Tasvirsiz

en: Version of this application
crh: Bu uyğulamanıñ sürümi

en: Could not display help document
crh: Yardım vesiqası kösterilamadı

en: This session logs you into GNOME
crh: Bu oturım sizni GNOME'ğa içeri imzalandırır

en: Custom
crh: Özel

en: This entry lets you select a saved session
crh: Bu kirildi sizge saqlanğan bir oturımnı saylamağa imkân berir

en: GNOME dummy
crh: GNOME qorçağı

en: Custom Session
crh: Özel Oturım

en: Please select a custom session to run
crh: Lütfen çalıştırmaq üzre şahsiyleştirilgen bir oturımnı saylañız

en: _New Session
crh: _Yañı Oturım

en: _Remove Session
crh: Oturımnı _Çetleştir

en: Rena_me Session
crh: Oturımnı Kene _adlandır

en: _Continue
crh: _Devam Et

en: Some programs are still running:
crh: Bazı programlar ale çapmaqta:

en: Startup Applications
crh: Başlanğıç Uyğulamaları

en: Choose what applications to start when you log in
crh: İçeri imzalanğan soñ başlatılacaq uyğulamalarnı saylañız

en: Additional startup _programs:
crh: Ek başlanğıç _programları:

en: Startup Programs
crh: Başlanğıç Uyğulamaları

en: _Automatically remember running applications when logging out
crh: Tışarı imzalanğanda çapmaqta olğan uyğulamalarnı _öz-özünden hatırla

en: _Remember Currently Running Applications
crh: Hal-hazırda Çapmaqta Olğan Uyğulamalarnı _Hatırla

en: Options
crh: İhtiyariyat

en: Browse…
crh: Kezin…

en: Comm_ent:
crh: _Şerh:

en: Co_mmand:
crh: _Emir:

en: _Name:
crh: _İsim:

en: File is not a valid .desktop file
crh: Dosye keçerli bir .desktop dosyesi degil

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
crh: Tanılmağan masaüstü dosyesi Sürümi '%s'

en: Starting %s
crh: %s Başlatıla

en: Application does not accept documents on command line
crh: Uyğulama emir satrında vesiqalarnı qabul etmey

en: Unrecognized launch option: %d
crh: Tanılmağan fırlatma ihtiyariyatı: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
crh: Bir 'Tür=İlişim' masaüstü kirildisine vesiqa URI'leri keçirilalmaz

en: Not a launchable item
crh: Fırlatılabilir bir unsur degil

en: Disable connection to session manager
crh: Oturım idarecisine bağlantını ğayrı qabilleştir

en: Specify file containing saved configuration
crh: Saqlanğan ayarlamanı ihtiva etken dosyeni belirtiñiz

en: FILE
crh: DOSYE

en: Specify session management ID
crh: Oturım idaresi kimligini belirtiñiz

en: ID
crh: Kimlik

en: Session management options:
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatı:

en: Show session management options
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatını köster

en: Oh no!  Something has gone wrong.
crh: Aman!  Bir şey yañlış ketkendir.

en: A problem has occurred and the system can't recover. Please contact a system administrator
crh: Bir mesele hasıl oldı ve sistem toparlanalmay. Lütfen bir sistem memurı ile temasqa keçiñiz

en: A problem has occurred and the system can't recover. All extensions have been disabled as a precaution.
crh: Bir mesele hasıl oldı ve sistem toparlanalmay. İhtiyat olaraq eklentilerniñ hepsi ğayrıfaalleştirilgendir.

en: A problem has occurred and the system can't recover.
    Please log out and try again.
crh: Bir mesele hasıl oldı ve sistem toparlanalmay.Lütfen tışarı imzalanıp tekrar deñeñiz.

en: _Log Out
crh: _Tışarı İmzalan

en: Enable debugging code
crh: Arızasızlandıruv kodunı qabilleştir

en: Allow logout
crh: Tışarı imzalanmağa izin ber

en: Show extension warning
crh: Uzantı tenbihini köster

en: Unknown
crh: Bilinmey

en: A program is still running:
crh: Bir program ale çapmaqta:

en: Waiting for the program to finish. Interrupting the program may cause you to lose work.
crh: Programnıñ tamamlanuvı içün beklene. Bu programnı inqıtağa oğratuv emekni ğayıp etüviñizge sebep olabilir.

en: Waiting for programs to finish. Interrupting these programs may cause you to lose work.
crh: Programlarnıñ tamamlanuvı içün beklene. Bu programlarnıñ inqıtağa oğratıluvı işleriñizni ğayıp etüviñizge sebep olabilir.

en: Switch User Anyway
crh: Kene de Qullanıcını Deñiştir

en: Log Out Anyway
crh: Kene de Tışarı İmzalan

en: Suspend Anyway
crh: Kene de Sarqıt

en: Hibernate Anyway
crh: Kene de Yuqlat

en: Shut Down Anyway
crh: Kene de Qapat

en: Restart Anyway
crh: Kene de Yañıdan Başlat

en: Lock Screen
crh: Ekrannı Kilitle

en: Cancel
crh: Vazgeç

note: This string is shared with gsm-fail-whale-dialog.c
en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
crh[0]: %d saniyeden soñ avtomatik olaraq tışarı imzalandırılacaqsıñız.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
crh[0]: Bu sistem %d saniyeden soñ avtomatik olaraq qapatılacaq.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be automatically restarted in %d seconds.
crh[0]: Bu sistem %d saniyeden soñ avtomatik olaraq kene başlatılacaq.

en: You are currently logged in as "%s".
crh: Hal-hazırda "%s" olaraq içeri imzalanğansıñız.

en: Log out of this system now?
crh: Bu sistemden şimdi çıqılsınmı?

en: _Switch User
crh: _Qullanıcı Almaştır

en: Shut down this system now?
crh: Bu sistem şimdi qapatılsınmı?

en: S_uspend
crh: _Sarqıt

en: _Hibernate
crh: _Yuqlat

en: _Restart
crh: _Kene Başlat

en: _Shut Down
crh: _Söndür

en: Restart this system now?
crh: Bu sistem şimdi kene başlatılsınmı?

en: Not responding
crh: Cevap bermey

en: _Log out
crh: _Tışarı imzalan

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
crh: Hatırlanğan Uyğulama

en: This program is blocking logout.
crh: Bu program tışarı imzalanuvnı bloklay.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
crh: Oturım şu ande qapatılmaqta olğandan dolayı yañı müşteri bağlantısı red etile

en: Could not create ICE listening socket: %s
crh: ICE diñlev oyuğı (soketi) icat etilamadı: %s

en: Override standard autostart directories
crh: Standart avto-başlanğıç fihristleriniñ üstünden ayda

en: AUTOSTART_DIR
crh: AVTOBAŞLATMA_FİHRİSTİ

en: Session to use
crh: Qullanılacaq oturım

en: SESSION_NAME
crh: OTURIM_ADI

en: Do not load user-specified applications
crh: Qullanıcı tarafından belirtilgen programlarnı yükleme

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
crh: Sınama içün ciddiy hata dialoğını köster

en:  - the GNOME session manager
crh:  - GNOME oturım idarecisi

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
crh: %s [SEÇENEK...] EMİR
    
    EMİR, bazı oturım işleyişine mania etilerek ifa etilsin.
    
      -h, --help        Bu yardımnı köster
      --version         Program sürümini köster
      --app-id KİMLİK   Mania etkende qullanılacaq
                        uyğulama kimligi (ihtiyariy)
      --reason SEBEP    Mania etmeniñ sebebi (ihtiyariy)
      --inhibit ARG     Mania etilecek şeyler, eki-noqta-ayırğıçlı listesi:
                        logout (tışarı imzalan), switch-user (qullanıcı-almaştır), suspend (sarqıt), idle (atıl), automount (avtotaq)
      --inhibit-only    EMİR'ni fırlatma ve onıñ yerine ilelebet bekle
    
    Hiç bir --inhibit seçenegi belirtilmegen ise, idle (atıl) üstlenilir.

en: Failed to execute %s
crh: %s ifa etilamadı

en: %s requires an argument
crh: %s içün bir argument şarttır

en: Session %d
crh: Oturım %d

en: Session names are not allowed to start with ‘.’ or contain ‘/’ characters
crh: Oturım isimleriniñ ‘.’ ile başlaması yaki ‘/’ remizlerini ihtiva etmesi caiz degildir

en: Session names are not allowed to start with ‘.’
crh: Oturım isimleriniñ ‘.’ ile başlaması caiz degildir

en: Session names are not allowed to contain ‘/’ characters
crh: Oturım isimleriniñ ‘/’ remizlerini ihtiva etmesi caiz degildir

en: A session named ‘%s’ already exists
crh: Bir '%s' isimli oturım endi mevcuttır

en: Log out
crh: Tışarı imzalan

en: Power off
crh: Söndür

en: Reboot
crh: Kene başlat

en: Ignoring any existing inhibitors
crh: Mevcut her türlü sedlerni ihmal eterek

en: Don't prompt for user confirmation
crh: Qullanıcı teyiti içün indeme

en: Could not connect to the session manager
crh: Oturım idarecisine bağlanılamadı

en: Program called with conflicting options
crh: Program çatışqan ihtiyariyat ile çağırıldı
