gnome-session 4.4 - en to nb translation catalogue (64 entries)

en: Custom
nb: Egendefinert

en: This entry lets you select a saved session
nb: Dette feltet lar deg velge en lagret økt

en: This session logs you into GNOME
nb: Denne økten logger deg inn i GNOME

en: GNOME dummy
nb: GNOME-testmodell

en: GNOME on Wayland
nb: GNOME på Wayland

en: GNOME on Xorg
nb: GNOME på Xorg

en: Save sessions
nb: Lagre økter

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
nb: Hvis denne innstillingen er slått på, vil gnome-session lagre økten automatisk.

en: Save this session
nb: Lagre denne økten

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
nb: Hvis denne innstillingen er slått på, vil gnome-session automatisk lagre neste økt ved utlogging, selv hvis automatisk lagring er slått av.

en: Logout prompt
nb: Utloggingsvindu

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
nb: Hvis denne innstillingen er slått på, vil gnome-session be brukeren om bekreftelse før økten avsluttes.

en: Show the fallback warning
nb: Vis advarsel for reserveløsning

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
nb: Hvis denne innstillingen er slått på, vil gnome-session vise et advarselsvindu etter innlogging hvis en reserveløsning for økten ble tatt i bruk.

en: Custom Session
nb: Egendefinert økt

en: Please select a custom session to run
nb: Velg en egendefinert økt som skal kjøres

en: _New Session
nb: _Ny økt

en: _Remove Session
nb: Fjern _økt

en: Rena_me Session
nb: _Endre navn på økt

en: _Continue
nb: _Fortsett

en: Oh no!  Something has gone wrong.
nb: Å nei! Noe har gått galt.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
nb: Det har oppstått et problem, og systemet kan ikke gjenopprettes. Kontakt en systemadministrator

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
nb: Det har oppstått et problem, og systemet kan ikke gjenopprettes. For sikkerhets skyld har alle utvidelser blitt slått av.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
nb: Det har oppstått et problem, og systemet kan ikke gjenopprettes.
    Logg ut og prøv igjen.

en: _Log Out
nb: _Logg ut

en: Enable debugging code
nb: Slå på feilsøkingskode

en: Allow logout
nb: Tillat utlogging

en: Show extension warning
nb: Vis advarsel om utvidelser

en: Not responding
nb: Svarer ikke

en: _Log out
nb: _Logg ut

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
nb: Husket app

en: This program is blocking logout.
nb: Dette programmet hindrer utlogging.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
nb: Ny klienttilkobling avslått fordi økten avsluttes for øyeblikket

en: Could not create ICE listening socket: %s
nb: Kunne ikke opprette mottakspunkt for ICE-lytting: %s

en: Running as systemd service
nb: Kjører som systemd-tjeneste

en: Override standard autostart directories
nb: Overstyr forvalgte kataloger for autostart

en: Session to use
nb: Økt som skal brukes

en: Do not load user-specified applications
nb: Ikke last brukerdefinerte programmer

en: Version of this application
nb: Versjon av dette programmet

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
nb: Vis feildialog for testing

en: Disable hardware acceleration check
nb: Slå av sjekk for maskinvareaksellerasjon

en:  — the GNOME session manager
nb:  — GNOME sin øktstyrer

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
nb: Start gnome-session-shutdown.target når EOF eller en enkelt byte mottas på stdin

en: Signal initialization done to gnome-session
nb: Signaliser initiering ferdig til gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
nb: Start dbus.service på nytt hvis den kjører

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
nb: Kjør fra ExecStopPost for å starte gnome-session-failed.target ved feil på tjenesten

en: Program needs exactly one parameter
nb: Programmet trenger nøyaktig ett parameter

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
nb: %s [FLAGG …] KOMMANDO
    
    Kjør KOMMANDO mens noe av øktens funksjonalitet holdes tilbake.
    
      -h, --help        Vis denne hjelpen
      --version         Vis versjon for programmet
      --app-id ID       Applikasjons-ID som skal brukes
                        ved hindring (valgfri)
      --reason ÅRSAK    Årsak til hindring
      --inhibit ARG     Ting som skal hindres. Kolonseparert liste med:
                        logout, switch-user, suspend, idle og automount
      --inhibit-only    Ikke start KOMMANDO og vent for alltid i stedet
      -l, --list        Vis eksisterende hindringer og avslutt
      
    Hvis ingen flagg gis til --inhibit vil idle brukes.

en: Error while creating pipe: %s
nb: Oppretting av forbindelse mislyktes: %s

en: Failure reading pipe
nb: Lesing av forbindelse mislyktes

en: Failed to execute %s
nb: Klarte ikke å kjøre %s

en: %s requires an argument
nb: %s krever et argument

en: Log out
nb: Logg ut

en: Power off
nb: Slå av

en: Reboot
nb: Start på nytt

en: Ignoring any existing inhibitors
nb: Overser eventuelle hindringer

en: Don’t prompt for user confirmation
nb: Ikke spør etter bekreftelse fra bruker

en: Could not connect to the session manager
nb: Kunne ikke koble til økthåndterer

en: Program called with conflicting options
nb: Program kjørt med motstridende alternativer

en: Session %d
nb: Økt %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
nb: Øktnavn kan ikke starte med «.» eller inneholde tegnet «/»

en: Session names are not allowed to start with “.”
nb: Øktnavn kan ikke starte med «.»

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
nb: Øktnavn kan ikke inneholde «/»-tegn

en: A session named “%s” already exists
nb: En økt med navn «%s» finnes allerede
