gnome-session - en to sr translation catalogue (68 entries)

en: Custom
sr: Прилагођено

en: This entry lets you select a saved session
sr: Ова ставка вам допушта да изаберете сачувану сесију

en: GNOME
sr: Гном

en: This session logs you into GNOME
sr: Ова сесија вас пријављује у Гном

en: GNOME dummy
sr: Гномов лажњак

en: GNOME on Wayland
sr: Гном на Вејланду

en: GNOME on Xorg
sr: Гном на Икс серверу

en: Save sessions
sr: Сачувај сесије

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
sr: Ако је омогућено, гномова сесија ће самостално чувати сесију.

en: Save this session
sr: Сачувај ову сесију

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
sr: Када је омогућено, гномова сесија ће самостално сачувати следећу сесију при одјави чак иако је самостално чување искључено.

en: Logout prompt
sr: Упит за одјаву

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
sr: Ако је омогућено, гномова сесија ће питати корисника да ли жели да оконча сесију.

en: Show the fallback warning
sr: Прикажи упозорење о одступању

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
sr: Ако је омогућено, гномова сесија ће приказати прозорче са упозорењем након пријаве ако је сесија одступна.

en: Custom Session
sr: Прилагођена сесија

en: Please select a custom session to run
sr: Изаберите прилагођену сесију за покретање

en: _New Session
sr: _Нова сесија

en: _Remove Session
sr: _Уклони сесију

en: Rena_me Session
sr: Преименуј _сесију

en: _Continue
sr: _Настави

en: Oh no!  Something has gone wrong.
sr: О, не!  Нешто је пошло наопако!

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
sr: Дошло је до проблема и систем не може да се опорави. Обратите се администратору система

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
sr: Дошло је до проблема и систем не може да се опорави. Сва проширења су искључена зарад предострожности.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
sr: Дошло је до проблема и систем не може да се опорави.
    Одјавите се и покушајте опет.

en: _Log Out
sr: _Одјави ме

en: Enable debugging code
sr: Укључује код за исправљање грешака

en: Allow logout
sr: Дозвољава одјављивање

en: Show extension warning
sr: Приказује упозорење проширења

en: Not responding
sr: Не даје одзив

en: _Log out
sr: _Одјави ме

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
sr: Запамћени програм

en: This program is blocking logout.
sr: Овај програм онемогућава одјаву.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sr: Одбацујем везу са новим клијентом јер је у току гашење сесије

en: Could not create ICE listening socket: %s
sr: Не могу да направим прикључак ИЦЕ ослушкивања: %s

en: Running as systemd service
sr: Покрени као систем-де услугу

en: Use systemd session management
sr: Користи систем-де управљање сесијом

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
sr: Користи уграђено управљање сесије (уместо оне засноване на систем-деу)

en: Override standard autostart directories
sr: Заобилази уобичајене директоријуме самопокретања

en: AUTOSTART_DIR
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ_САМОПОКРЕТАЊА

en: Session to use
sr: Сесије које ће бити коришћене

en: SESSION_NAME
sr: НАЗИВ_СЕСИЈЕ

en: Do not load user-specified applications
sr: Не учитава програме које је задао корисник

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
sr: Приказује прозорче неуспеха за испробавање

en: Disable hardware acceleration check
sr: Искључује проверу хардверског убрзања

en:  — the GNOME session manager
sr:  — управник Гномовом сесијом

en: Start gnome-session-shutdown.target
sr: Покрени gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
sr: Покрени gnome-session-shutdown.target након примања EOF сигнала или примања једног бајта на стандардном улазу

en: Signal initialization done to gnome-session
sr: Иницијализација сигнала урађено за gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
sr: Поново покрени dbus.service ако је покренут

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
sr: Покретање из ExecStopPost-а зарад покретања gnome-session-failed.target при неуспешној услузи

en: Program needs exactly one parameter
sr: Програму треба тачно један параметар

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
sr: %s [ОПЦИЈА...] НАРЕДБА
    
    Извршите НАРЕДБУ уз спречавање неких функционалности сесије.
    
      -h, --help        Приказује ову помоћ
      --version         Приказује издање програма
      --app-id ИБ       ИБ програма за коришћење приликом
                        спречавања (изборно)
      --reason РАЗЛОГ   Разлог спречавања (изборно)
      --inhibit АРГ     Списак ствари за спречавање, раздвојених двотачкама:
                        logout (одјављивање), switch-user (промена корисника),
                        suspend (обустава), idle (мировање), automount (самоприкачињање)
      --inhibit-only    Не покреће НАРЕДБУ и уместо тога чека у недоглед
      -l, --list        Приказује тренутна спречавања и излази
    
    Ако ниједна опција спречавања (--inhibit) није наведена, подразумева се стање мировања (idle).

en: Failed to execute %s
sr: Нисам успео да извршим „%s“

en: %s requires an argument
sr: „%s“ захтева аргумент

en: Log out
sr: Одјави ме

en: Power off
sr: Искључи

en: Reboot
sr: Поново покрени

en: Ignoring any existing inhibitors
sr: Занемарујем постојеће ометаче

en: Don’t prompt for user confirmation
sr: Не тражи потврду од корисника

en: Could not connect to the session manager
sr: Не могу да се повежем са управником сесије

en: Program called with conflicting options
sr: Програм је позван са несагласним могућностима

en: Session %d
sr: Сесија „%d“

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
sr: Називи сесија не могу да почињу тачком (.) или да садрже косу црту (/)

en: Session names are not allowed to start with “.”
sr: Називи сесија не могу да почињу тачком (.)

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
sr: Називи сесија не могу да садрже косу црту (/)

en: A session named “%s” already exists
sr: Већ постоји сесија под називом „%s“
