gnome-session - en to sr translation catalogue (50 entries)

en: Custom
sr: Prilagođeno

en: This entry lets you select a saved session
sr: Ova stavka vam dopušta da izaberete sačuvanu sesiju

en: GNOME
sr: Gnom

en: This session logs you into GNOME
sr: Ova sesija vas prijavljuje u Gnom

en: GNOME on Xorg
sr: Gnom na Iks serveru

en: GNOME dummy
sr: Gnomov lažnjak

en: Custom Session
sr: Prilagođena sesija

en: Please select a custom session to run
sr: Izaberite prilagođenu sesiju za pokretanje

en: _New Session
sr: _Nova sesija

en: _Remove Session
sr: _Ukloni sesiju

en: Rena_me Session
sr: Preimenuj _sesiju

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: Oh no!  Something has gone wrong.
sr: O, ne!  Nešto je pošlo naopako!

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
sr: Došlo je do problema i sistem ne može da se oporavi. Obratite se administratoru sistema

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
sr: Došlo je do problema i sistem ne može da se oporavi. Sva proširenja su isključena zarad predostrožnosti.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
sr: Došlo je do problema i sistem ne može da se oporavi.
    Odjavite se i pokušajte opet.

en: _Log Out
sr: _Odjavi me

en: Enable debugging code
sr: Uključuje kod za ispravljanje grešaka

en: Allow logout
sr: Dozvoljava odjavljivanje

en: Show extension warning
sr: Prikazuje upozorenje proširenja

en: Not responding
sr: Ne daje odziv

en: _Log out
sr: _Odjavi me

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
sr: Zapamćeni program

en: This program is blocking logout.
sr: Ovaj program onemogućava odjavu.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sr: Odbacujem vezu sa novim klijentom jer je u toku gašenje sesije

en: Could not create ICE listening socket: %s
sr: Ne mogu da napravim priključak ICE osluškivanja: %s

en: Override standard autostart directories
sr: Zaobilazi uobičajene direktorijume samopokretanja

en: AUTOSTART_DIR
sr: DIREKTORIJUM_SAMOPOKRETANJA

en: Session to use
sr: Sesije koje će biti korišćene

en: SESSION_NAME
sr: NAZIV_SESIJE

en: Do not load user-specified applications
sr: Ne učitava programe koje je zadao korisnik

en: Version of this application
sr: Izdanje ovog programa

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
sr: Prikazuje prozorče neuspeha za isprobavanje

en: Disable hardware acceleration check
sr: Isključuje proveru hardverskog ubrzanja

en:  — the GNOME session manager
sr:  — upravnik Gnomovom sesijom

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
sr: %s [OPCIJA...] NAREDBA
    
    Izvršite NAREDBU uz sprečavanje nekih funkcionalnosti sesije.
    
      -h, --help        Prikazuje ovu pomoć
      --version         Prikazuje izdanje programa
      --app-id IB       IB programa za korišćenje prilikom
                        sprečavanja (izborno)
      --reason RAZLOG   Razlog sprečavanja (izborno)
      --inhibit ARG     Spisak stvari za sprečavanje, razdvojenih dvotačkama:
                        logout (odjavljivanje), switch-user (promena korisnika),
                        suspend (obustava), idle (mirovanje), automount (samoprikačinjanje)
      --inhibit-only    Ne pokreće NAREDBU i umesto toga čeka u nedogled
    
    Ako nijedna opcija sprečavanja (--inhibit) nije navedena, podrazumeva se stanje mirovanja (idle).

en: Failed to execute %s
sr: Nisam uspeo da izvršim „%s“

en: %s requires an argument
sr: „%s“ zahteva argument

en: Session %d
sr: Sesija „%d“

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
sr: Nazivi sesija ne mogu da počinju tačkom (.) ili da sadrže kosu crtu (/)

en: Session names are not allowed to start with “.”
sr: Nazivi sesija ne mogu da počinju tačkom (.)

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
sr: Nazivi sesija ne mogu da sadrže kosu crtu (/)

en: A session named “%s” already exists
sr: Već postoji sesija pod nazivom „%s“

en: Log out
sr: Odjavi me

en: Power off
sr: Isključi

en: Reboot
sr: Ponovo pokreni

en: Ignoring any existing inhibitors
sr: Zanemarujem postojeće ometače

en: Don’t prompt for user confirmation
sr: Ne traži potvrdu od korisnika

en: Could not connect to the session manager
sr: Ne mogu da se povežem sa upravnikom sesije

en: Program called with conflicting options
sr: Program je pozvan sa nesaglasnim mogućnostima
