gnome-session - en to ug translation catalogue (107 entries)

en: Select Command
ug: بۇيرۇق تاللا

en: Add Startup Program
ug: قوزغىلىش پروگراممىسى قوش

en: Edit Startup Program
ug: قوزغىلىش پروگرامما تەھرىر

en: The startup command cannot be empty
ug: قوزغىلىش بۇيرۇقى بوش قالسا بولمايدۇ.

en: The startup command is not valid
ug: قوزغىلىش بۇيرۇقى ئىناۋەتسىز

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Program
ug: پروگرامما

en: Startup Applications Preferences
ug: قوزغىلىش پروگرامما مايىللىقى

en: No name
ug: ئاتسىز

en: No description
ug: چۈشەندۈرۈش يوق

en: Version of this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ نەشرى

en: Could not display help document
ug: ياردەم پۈتۈكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: GNOME
ug: گىنوم(GNOME)

en: This session logs you into GNOME
ug: بۇ ئەڭگىمە سىزنى گىنومغا ئەكىرىدۇ.

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: This entry lets you select a saved session
ug: بۇ كىرگۈدە ساقلانغان ئەڭگىمەلەرنى تاللىيالايسىز

en: GNOME dummy
ug: گىنوم dummy

en: Custom Session
ug: ئىختىيارى ئەڭگىمە

en: Please select a custom session to run
ug: ئىجرا قىلىدىغان ئىختىيارى ئەڭگىمەنى تاللاڭ

en: _New Session
ug: يېڭى ئەڭگىمە(_N)

en: _Remove Session
ug: ئەڭگىمەنى چىقىرىۋەت(_N)

en: Rena_me Session
ug: ئەڭگىمەنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت(_M)

en: _Continue
ug: داۋاملاشتۇر(_C)

en: Some programs are still running:
ug: بەزى پروگراممىلار يەنىلا ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ:

en: Startup Applications
ug: قوزغىتىش(باشلانغاندا ئىجرا بولىدىغان) پروگراممىلىرى

en: Choose what applications to start when you log in
ug: سىز تىزىمغا كىرگەندىن كېيىن قوزغىتىدىغان پروگراممىنى تاللاڭ

en: Additional startup _programs:
ug: قوشۇمچە قوزغىلىش پروگراممىلىرى(_P):

en: Startup Programs
ug: قوزغىلىش پروگراممىسى

en: _Automatically remember running applications when logging out
ug: تىزىمدىن چىققاندا ئىجرا قىلغان پروگراممىنى ئۆزلۈكىدىن ئەستە تۇت(_A)

en: _Remember Currently Running Applications
ug: نۆۋەتتە ئىجرا قىلىنغان پروگراممىلارنى ئەستە تۇت(_R)

en: Options
ug: تاللانما

en: Browse…
ug: كۆز يۈگۈرت…

en: Comm_ent:
ug: ئىزاھات(_E):

en: Co_mmand:
ug: بۇيرۇق(_M):

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: تونۇيالمىغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت نەشرى ‹%s›

en: Starting %s
ug: قوزغىلىۋاتقىنى %s

en: Application does not accept documents on command line
ug: پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈكنى قوبۇل قىلالمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: URI پۈتۈكنى 'Type=Link' ئۈستەلئۈستى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Specify file containing saved configuration
ug: سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەتنى بەلگىلە

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى كۆرسەت

en: Oh no!  Something has gone wrong.
ug: ئاپلا! خاتالىق كۆرۈلدى.

en: A problem has occurred and the system can't recover. Please contact a system administrator
ug: كاشىلا كۆرۈلدى، سىستېمىنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ. سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ.

en: A problem has occurred and the system can't recover. All extensions have been disabled as a precaution.
ug: سىستېمىدا مەسىلە كۆرۈلۈپ، ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىدى. ھەر ئېھتىمالغا قارىشى، بارلىق كېڭەيتىلمىلەر ئىناۋەتسىز قىلىندى.

en: A problem has occurred and the system can't recover.
    Please log out and try again.
ug: كاشىلا كۆرۈلدى سىستېمىنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيدۇ.
    تىزىمدىن چىقىپ قايتا سىناڭ.

en: _Log Out
ug: تىزىمدىن چىق(_L)

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: Allow logout
ug: چىقىشقا ئىجازەت

en: Show extension warning
ug: كېڭەيتىلمە ئاگاھلاندۇرۇشىنى كۆرسەتسۇن

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: A program is still running:
ug: پروگرامما يەنىلا ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ:

en: Waiting for the program to finish. Interrupting the program may cause you to lose work.
ug: پروگراممىنىڭ تاماملىنىشىنى كۈتۈۋاتىدۇ. ئارىلىقتا ئۈزۈۋەتسە بىر قىسىم ئىشلىگەن خىزمەتلەر يوقىلىشى مۇمكىن.

en: Waiting for programs to finish. Interrupting these programs may cause you to lose work.
ug: پروگراممىنىڭ تاماملىنىشىنى كۈتۈۋاتىدۇ. ئارىلىقتا ئۈزۈۋەتسە بىر قىسىم ئىشلىگەن خىزمەتلەر يوقىلىشى مۇمكىن.

en: Switch User Anyway
ug: ئىشلەتكۈچىنى مەجبۇرىي ئالماشتۇر

en: Log Out Anyway
ug: تىزىمدىن چىقىۋەر

en: Suspend Anyway
ug: توڭلىتىۋەر

en: Hibernate Anyway
ug: ئۈچەككە كىرىۋەر

en: Shut Down Anyway
ug: تاقاۋەر

en: Restart Anyway
ug: قايتا قوزغىتىۋەر

en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلاش

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

note: This string is shared with gsm-fail-whale-dialog.c
en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
ug[0]: %d سېكۇنتتىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن تىزىمدىن چىقىدۇ.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
ug[0]: بۇ سىستېما %d سېكۇنتتىن كېيىن ئۆزلۈكىدىن تاقىلىدۇ.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be automatically restarted in %d seconds.
ug[0]: سىستېما يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن قايتا قوزغىلىدۇ.

en: You are currently logged in as "%s".
ug: نۆۋەتتە «%s» سۈپىتىدە تىزىمغا كىردىڭىز.

en: Log out of this system now?
ug: سىستېمىدىن ھازىرلا چىقسۇنمۇ؟

en: _Switch User
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر(_S)

en: Shut down this system now?
ug: بۇ سىستېمىنى ھازىر تاقامسىز؟

en: S_uspend
ug: توڭلات(_U)

en: _Hibernate
ug: ئۈچەككە كىر(_H)

en: _Restart
ug: قايتا قوزغات(_R)

en: _Shut Down
ug: تاقا(_S)

en: Restart this system now?
ug: سىستېمىنى ھازىرلا قايتا قوزغاتسۇنمۇ؟

en: Not responding
ug: ئىنكاس يوق

en: _Log out
ug: چىق(_L)

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
ug: پروگراممىنى ئەستە تۇت

en: This program is blocking logout.
ug: بۇ پروگرامما تىزىمدىن چىقىشنى چەكلەيدۇ.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى باغلىنىشى رەت قىلىندى. چۈنكى ئەڭگىمە تاقىلىۋاتىدۇ

en: Could not create ICE listening socket: %s
ug: ICE تىڭشاش روزېتكىسى قۇرالمىدى: %s

en: Override standard autostart directories
ug: كۆڭۈلدىكى ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىش مۇندەرىجىسىنىڭ ئورنىنى ئىگىلىيەلمىدى

en: Session to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئەڭگىمە

en: Do not load user-specified applications
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن پروگراممىنى يۈكلىمە

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
ug: سىناش ئۈچۈن fail whale سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىڭ

en:  - the GNOME session manager
ug:  گىنوم(GNOME) ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
ug: %s [تاللانما...] بۇيرۇق
    
    ئەڭگىمە ئىقتىدارلىرى چەكلەپ تۇرۇپ «بۇيرۇق» نى ئىجرا قىلىدۇ.
    
      -h, --help        بۇ ياردەمنى كۆرسىتىدۇ
      --version         پروگرامما نەشرىنى كۆرسىتىدۇ
      --app-id ID       چەكلەيدىغان چاغدا ئىشلىتىدىغان
                        پروگرامما كىملىكى (ئىختىيار)
      --reason REASON   چەكلەش سەۋەبى (ئىختىيار)
      --inhibit ARG     چەكلەيدىغان نەرسىلەر، پەش بىلەن ئايرىلغان تۆۋەندىكى تىزىمدۇر:
                        logout، switch-user، suspend، idle, automount
      --inhibit-only    «بۇيرۇق» نى ئىجرا قىلماي مەڭگە كۈتۈپ تۇرىدۇ
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.

en: Failed to execute %s
ug: %s نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: %s requires an argument
ug: %s ئۈچۈن بىر پارامېتىر كېرەك

en: Session %d
ug: ئەڭگىمە %d

en: Session names are not allowed to start with ‘.’ or contain ‘/’ characters
ug: ئەڭگىمە ئاتى چېكىت‹.› بىلەن باشلانسا ۋە تەركىبىدە ‹/› بەلگىسى بولسا بولمايدۇ

en: Session names are not allowed to start with ‘.’
ug: ئەڭگىمە ئاتى چېكىت‹.› بىلەن باشلانسا بولمايدۇ

en: Session names are not allowed to contain ‘/’ characters
ug: ئەڭگىمە ئاتى تەركىبىدە ‹/› بەلگىسى بولسا بولمايدۇ

en: A session named ‘%s’ already exists
ug: ئاتى ‹%s› بولغان ئەڭگىمە مەۋجۇت

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Power off
ug: توكنى ئۈز

en: Reboot
ug: قايتا قوزغات

en: Ignoring any existing inhibitors
ug: نۆۋەتتىكى چەكلىمە ئامىللىرىغا پەرۋا قىلما

en: Don't prompt for user confirmation
ug: ئىشلەتكۈچى جەزملەشنى كۆرسەتمە

en: Could not connect to the session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا  باغلىنالمىدى

en: Program called with conflicting options
ug: چاقىرغان پروگراممىنىڭ تاللانمىسى ئۆز ئارا توقۇنۇشىدۇ
