GNOME-SESSION 2.16 - en to mg translation catalogue (105 entries)

en: Allow TCP connections
mg: Ekeo ny fifandraisana TCP

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
mg: Noho ny antony ara-piarovana, dia tsy mihaino fifandraisana amin'ny irika TCP ny gnome-session amin'ny plateforme misy _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems). Io safidy io dia ahafahana mifandray amin'ny mpampiantrano lavi-toerana (ekena). Tsy maintsy averina alefa ny gnome-session izay vao mihatra izany.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
mg: Raha toa ka alefa, dia hanontany ny mpampiasa ny gnome-session alohan'ny hamaranana session iray.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
mg: Raha toa ka alefa, dia horaiketin'ny gnome-session hoazy ilay session. Raha tsy izany, dia hisy safidy handraiketana ilay session eo amin'ny takila fivoahana.

en: Logout prompt
mg: Fanontaniana momba ny fivoahana

en: Preferred Image to use for login splash screen
mg: Sary tiana ampiasaina amin'ny takila fanokafan'ny fidirana

en: Save sessions
mg: Raiketo ny session

en: Selected option in the log out dialog
mg: Safidy voafaritra tanatin'ny takilan'ny fivoahana

en: Show the splash screen
mg: Asehoy ny takila fanokafana

en: Show the splash screen when the session starts up
mg: Maneho ny takila fanokafana rehefa miantomboka ny session

en: This is a relative path value based off the $datadir/pixmaps/ directory. Sub-directories and image names are valid values. Changing this value will effect the next session login.
mg: Sanda anankina mitoetra lavitra ny lahatahiry $datadir/pixmaps/ io sanda io. Sanda mitombina ny zana-dahatahiry sy ny anaran-tsary. Hihatra amin'ny fidirana amin'ny session manaraka ny fanovana io sanda io.

en: This is the option that will be selected in the logout dialog, valid values are "logout" for logging out, "shutdown" for halting the system and "restart" for restarting the system.
mg: Io ilay safidy hofaritana ao anatin'ny takilan'ny fivoahana. Ireto avy ireo sanda ekena: "logout" raha hivoaka, "shutdown" raha hanajanona ny rafitra, ary "restart" raha hiverina handefa ny rafitra.

en: _Order:
mg: _Filaharana:

en: The order in which applications are started in the session.
mg: Ny filaharan'ny fandefasana ireo rindranasa anatin'ilay session.

en: What happens to the application when it exits.
mg: Ny mitranga amin'ilay rindranasa rehefa mijanona ilay izy.

en: _Style:
mg: _Endrika:

en: Order
mg: Filaharana

en: Style
mg: Endrika

en: State
mg: Toetra

en: Program
mg: Rindranasa

en: Inactive
mg: Tsy miasa

en: Waiting to start or already finished.
mg: Miandry fanombohana na efa vita.

en: Starting
mg: Miantomboka

en: Started but has not yet reported state.
mg: Voatomboka fa tsy mbola nitatitra ny toetra.

en: Running
mg: Mandeha

en: A normal member of the session.
mg: Mpikambana ara-dalàna anatin'ilay session.

en: Saving
mg: Mandraikitra

en: Saving session details.
mg: Mandraikitra ny antsipirian'ilay session.

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: State not reported within timeout.
mg: Tsy voatatitra tanatin'ny fe-potoana ny toetra.

en: Normal
mg: Ara-dalàna

en: Unaffected by logouts but can die.
mg: Tsy voakitiky ny fivoahana saingy mety maty.

en: Restart
mg: Avereno alefa

en: Never allowed to die.
mg: Tsy mahazo maty.

en: Trash
mg: Daba

en: Discarded on logout and can die.
mg: Ariana rehefa mivoaka ka mety ho faty.

en: Settings
mg: Fandrindrana

en: Always started on every login.
mg: Alefa foana isaka ny miditra.

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ny Daemon'ny fandrindran'ny GNOME.
    
    Misy zavatra toy ny fandrindran'endrika, feo na afara tsy mandeha araka ny tokony ho izy any ho any.

en: 
    
    The last error message was:
mg: 
    
    Ny filazana tsy fetezana farany:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
mg: 
    
    Hanandrana ny handefa ny Daemon'ny fandrindrana ihany ny GNOME rehefa miditra amin'ny manaraka ianao.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
mg: Naverina nalefa imbetsaka loatra ny Daemon'ny fandrindrana.

en: Are you sure you want to log out?
mg: Te hivoaka marina ve ianao?

en: _Save current setup
mg: _Raiketo ny kirakira izao

en: Action
mg: Asa

en: _Log out
mg: _Hivoaka

en: Sh_ut down
mg: _Ajanony

en: _Restart the computer
mg: _Avereno alefa ny solosaina

en: Specify a session name to load
mg: Mamarita anarana session alaina

en: NAME
mg: ANARANA

en: Only read saved sessions from the default.session file
mg: Vakio ao anatin'ny rakitra default.session fotsiny izay session voaraikitra

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
mg: Fotoana (milisegaondra) lany niandrasana ireo mpivatsy hanao fanambarana (0=tsy manam-petra)

en: DELAY
mg: FOTOANA IANDRASANA

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
mg: Fotoana (milisegaondra) lany niandrasana ny mpivatsy hamaly (0=tsy manam-petra)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
mg: Fotoana (milisegaondra) lany niandrasana ny mpivatsy ho faty (0=tsy manam-petra)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
mg: Tsy nahita adiresy Internet ho an'ny %s.
    Hahatonga ny GNOME tsy handeha ara-dalàna izany.
    Azo vahana amin'ny alalan'ny fanampiana ny %s
    anatin'ny rakitra /etc/hosts izany olana izany.

en: Log in Anyway
mg: Hiditra ihany na dia izany aza

en: Try Again
mg: Andramo indray

en: - Manage the GNOME session
mg: - Mandrindra ny session'ny GNOME

en: Your session has been saved
mg: Voaraikitra ny sessionao

en: Wait abandoned due to conflict.
mg: Nadaboka ny fiandrasana noho ny fisian'ny fifanipahana.

en: No response to the %s command.
mg: Tsy misy valin-teny ho an'ny baiko %s.

en: The program may be slow, stopped or broken.
mg: Mety votsa, najanona na simba angamba ilay rindranasa.

en: You may wait for it to respond or remove it.
mg: Azonao atao ny miandry azy hamaly na koa manala azy.

en: Restart abandoned due to failures.
mg: Nadaboka ny famerenana ny famelomana noho ny tsy fetezana maro.

en: A session shutdown is in progress.
mg: Misy fanajanona session mitranga.

en: Set the current session name
mg: Hamaritra ny anaran'ity session ity

en: Kill session
mg: Vonoy io session io

en: Use dialog boxes
mg: Mampiasà takila filazana

en: Could not connect to the session manager
mg: Tsy afaka nifandray tamin'ilay mpandrindra session

en: - Save the current session
mg: - Mandraikitra ity session ity

en: The session name cannot be empty
mg: Tsy azo atao foana ny anaran'ilay session

en: The session name already exists
mg: Efa misy io anarana session io

en: Add a new session
mg: Hampiditra session iray vaovao

en: Edit session name
mg: Hanova ilay anarana session

en: Enable
mg: Alefaso

en: Disable
mg: Atsaharo

en: _Edit
mg: _Ovay

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
mg: Misy fanovana tsy voaraikitra.
    Mety ihany ve raha miala izao?

en: Sessions
mg: Session

en: Show splash screen on _login
mg: Asehoy eny am-_pidirana ny takila fanokafana

en: As_k on logout
mg: _Anontanio rehefa mivoaka

en: Automatically save chan_ges to session
mg: Avy dia raiketo ireo _fanovana natao tamin'ilay session

en: _Sessions:
mg: _Session:

en: Session Name
mg: Anaran'ilay session

en: Session Options
mg: Safidin'ilay session

en: Current Session
mg: Ny session izao

en: Additional startup _programs:
mg: _Rindranasam-piantombohana fanampiny:

en: Command
mg: Baiko

en: Startup Programs
mg: Rindranasam-piatombohana

en: Remove the currently selected client from the session.
mg: Esory tanatin'ny session io mpivatsy voafaritra io.

en: Apply changes to the current session
mg: Ampiharo amin'ity session ity ireo fanovana ireo

en: The list of programs in the session.
mg: Ny lisitr'ireo rindranasa anatin'ilay session.

en: Currently running _programs:
mg: Ny _rindranasa mandeha izao:

en: Configure your sessions
mg: Mikirakira ny sessionao

en: Sawfish Window Manager
mg: Mpandrindra fikandrana Sawfish

en: Metacity Window Manager
mg: Mpandrindra fikandran'ny Metacity

en: Window Manager
mg: Mpandrindra fikandrana

en: The Panel
mg: Ilay tontonana

en: Desktop Settings
mg: Fandrindran'ny sehatrasa

en: _Startup Command:
mg: _Baikom-piantombohana:

en: Startup Command
mg: Baikom-piantombohana

en: The startup command cannot be empty
mg: Tsy azo atao foana ny baikom-piantombohana

en: Add Startup Program
mg: Hampiditra rindranasam-piantombohana

en: Edit Startup Program
mg: Hanova rindranasam-piantombohana
