gnome-session 1.5.0 - en to wa translation catalogue (98 entries)

en: Allow TCP connections
wa: Permete les raloyaedjes rantoele TCP

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
wa: Po des råjhons di såvrité, so les platfômes k' ont «_IceTcpTransNoListen()» (les sistinmes XFree86), gnome-session ni schoûte nén po les raloyaedjes rantoele so les pôrts TCP. Cisse tchuze chal permete les raloyaedjes a pårti di lodjoes (otorijhîs) då lon. gnome-session doet esse renondé po cisse tchuze si mete en alaedje.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
wa: S' il est metou, gnome-session dmandrè a l' uzeu d' acertiner divant di clôre li session.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
wa: Si metou, gnome-session schaprè otomaticmint les sessions. Ôtrumint, li purnea di dmande di dislodjaedje a-st ene tchuze po schaper l' session.

en: Logout prompt
wa: Prompt di dislodjaedje

en: Preferred Image to use for login splash screen
wa: Preferêye imådje a-z eployî pol purnea di bénvnowe

en: Save sessions
wa: Schaper les sessions

en: Show the splash screen
wa: Mostrer li purnea di bénvnowe

en: Show the splash screen when the session starts up
wa: Mostrer li purnea di bénvnowe å moumint di l' elodjaedje

en: This is a relative path value based off the $datadir/pixmaps/ directory. Sub-directories and image names are valid values. Changing this value will effect the next session login.
wa: Çouchal c' est ene valixhance k' est on tchmin relatif a pårti do ridant $datadir/pixmaps/ Les dzo-ridants eyet les nos d' fitchîs sont des valixhances valides. On candjmint del valixhance serè-st efectif a l' elodjaedje shuvant.

en: _Order:
wa: Ô_re:

en: The order in which applications are started in the session.
wa: L' ôre ki les programes sont-st enondés el session.

en: What happens to the application when it exits.
wa: Çou k' arive å programe cwand on cwite li session.

en: _Style:
wa: _Stîle:

en: Order
wa: Ôre

en: Style
wa: Stîle

en: State
wa: Estat

en: Program
wa: Programe

en: Inactive
wa: Essocté

en: Waiting to start or already finished.
wa: Ratindant po s' enonder oudonbén il a ddja fini.

en: Starting
wa: S' enondant

en: Started but has not yet reported state.
wa: Dedja enondé mins ki n' a nén co rapoirté si estat.

en: Running
wa: En alaedje

en: A normal member of the session.
wa: On mimbe normå del session (programe en alaedje).

en: Saving
wa: Schapant

en: Saving session details.
wa: Schapant l' apontiaedje des detays pol session.

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: State not reported within timeout.
wa: Estat nén rapoirté et li tårdjaedje est houte.

en: Normal
wa: Normå

en: Unaffected by logouts but can die.
wa: Nén afecté pal fén del session, mins i pout mori.

en: Restart
wa: Renonder

en: Never allowed to die.
wa: Ni pout måy mori (i ravicrè).

en: Trash
wa: Batch

en: Discarded on logout and can die.
wa: Oisté al fén del session et pout mori.

en: Settings
wa: Apontiaedjes

en: Always started on every login.
wa: Tofer enondé po tchaeke session.

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
wa: Åk n' a nén stî tot-z enondant li démon d' apontiaedjes di Gnome.
    
    Sacwantès sacwès, come les tinmes, les sons, ou l' apontiaedje do fond del waitroûle, pôrént n' nén roter comifåt.

en: 
    
    The last error message was:
wa: 
    
    Li dierin messaedje d' aroke fourit:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
wa: 
    
    Gnome va tot l' minme rissayî d' enonder li démon d' apontiaedjes li côp ki vént k' vos vs elodjroz.

en: There was an unknown activation error.
wa: I gn a-st avou ene aroke d' activaedje nén cnoxhowe.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
wa: Li démon d' apontiaedjes a stî renondé pår trop d' feyes.

en: Are you sure you want to log out?
wa: Estoz vs seur di vs voleur dislodjî?

en: _Save current setup
wa: _Schaper l' apontiaedje do moumint

en: Action
wa: Accion

en: _Log out
wa: Si _dislodjî

en: Sh_ut down
wa: Dis_tinde l' éndjole

en: _Restart the computer
wa: _Renonder li copiutrece

en: Specify a session name to load
wa: Specifyî on no di session a tcherdjî

en: Only read saved sessions from the default.session file
wa: Èn lére les schapêyès sessions ki foû do fitchî «default.session»

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
wa: Tins (e milisegondes) a ratinde po on cliyint s' eredjistrer (0=tofer)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
wa: Tins (e milisegondes) a ratinde po on cliyint responde (0=tofer)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
wa: Tins (e milisegondes) a ratinde po on cliyint mori (0=tofer)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
wa: Dji n' sai cweri l' adresse Internet po %s.
    Çoula va fé ki GNOME ni pôrè nén roter comifåt.
    Si sreut possibe di coridjî l' problinme e metant
    %s el fitchî /etc/hosts.

en: Log in Anyway
wa: S' elodjî tot l' minme

en: Try Again
wa: Sayîz co on côp

en: Your session has been saved
wa: Vosse session a stî schapêye

en: Wait abandoned due to conflict.
wa: Dji n' ratind pus: i gn a deus sacwès ki n' vont nén eshonne

en: No response to the %s command.
wa: Nole response al comande %s.

en: The program may be slow, stopped or broken.
wa: I s' pôreut ki li programe soeye londjin, djoké ou scheté.

en: You may wait for it to respond or remove it.
wa: Vos poloz rawårder ene response - oudonbén el oister!

en: Restart abandoned due to failures.
wa: Renonder on programe k' a stî passé houte cåze des arokes tot l' enondant.

en: A session shutdown is in progress.
wa: Li session est ki s' clôt pol moumint

en: Set the current session
wa: Definixh li session do moumint

en: Kill session
wa: Touwer li session

en: Use dialog boxes
wa: Eployî des purneas di messaedje

en: Could not connect to the session manager
wa: Dji n' a nén parvnou a m' adjonde å manaedjeu des sessions

en: The session name cannot be empty
wa: Li no del session ni pout nén esse vude

en: The session name already exists
wa: Ci no di session egzistêye dedja

en: Add a new session
wa: Radjouter ene novele session

en: Edit session name
wa: Candjî l' no del session

en: _Edit
wa: _Candjî...

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
wa: Sacwants candjmints n' ont nén stî schapés.
    Estoz todi d' acoird di moussî foû?

en: Show splash screen on _login
wa: Mostrer li purnea di bénvnowe å moumint di l' e_lodjaedje

en: As_k on logout
wa: Di_mander å moumint di s' dislodjî

en: Automatically save chan_ges to session
wa: Schaper otomaticmint les cand_jmints del session

en: Session Name
wa: No del session

en: Session Options
wa: Tchuzes del session

en: Current Session
wa: Session do moumint

en: Additional startup _programs:
wa: _Programes di rawete a l' enondaedje:

en: Command
wa: Comande

en: Startup Programs
wa: Programes a l' enondaedje

en: Remove the currently selected client from the session.
wa: Oister del session li cliyint tchoezi pol moumint.

en: Apply changes to the current session
wa: Mete en ouve les candjmints pol session do moumint

en: The list of programs in the session.
wa: Li djivêye des programes del session.

en: Currently running _programs:
wa: _Programes en alaedje pol moumint:

en: Initialize session settings
wa: Dj' enonde l' apontiaedje del session

en: Configure your sessions
wa: Apontyî vos sessions

en: Sawfish Window Manager
wa: Manaedjeu di purneas Sawfish

en: Metacity Window Manager
wa: Manaedjeu di purneas Metacity

en: Window Manager
wa: Manaedjeu di purneas

en: The Panel
wa: Li scriftôr

en: Session Manager Proxy
wa: Procsi pol manaedjeu di sessions

en: Desktop Settings
wa: Apontiaedjes do scribanne

en: _Startup Command:
wa: Comande d' _enondaedje

en: Startup Command
wa: Comande d' enondaedje

en: The startup command cannot be empty
wa: Li cmande d' enondaedje ni pout nén esse vude

en: Add Startup Program
wa: Radjouter on programe d' enondaedje

en: Edit Startup Program
wa: Candjî on programe d' enondaedje
