gnome-session 2.3.7 - en to ca translation catalogue (44 entries)

en: This session logs you into GNOME
ca: Aquesta sessió us entra al GNOME

en: GNOME on Wayland
ca: GNOME sobre Wayland

en: GNOME on Xorg
ca: GNOME sobre Xorg

en: Logout prompt
ca: Indicador de sortida

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
ca: Si s'habilita, el gnome-session preguntarà a l'usuari abans de finalitzar una sessió.

en: Show the fallback warning
ca: Mostra l'avís de mode clàssic

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
ca: Si s'habilita, el gnome-session mostrarà un diàleg d'avís després d'iniciar la sessió si aquesta és en mode clàssic.

en: Not responding
ca: No està responent

en: _Log out
ca: _Surt

en: Session to use
ca: Sessió que s'utilitzarà

en: SESSION_NAME
ca: NOM_DE_SESSIÓ

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

en: This option is ignored
ca: Aquesta opció s'ignora

en: Don't re-exec into a login shell
ca: No tornis a executar en un intèrpret d'ordres d'inici de sessió

en:  — the GNOME session manager
ca:  — el gestor de sessions del GNOME

en: Start gnome-session-shutdown.target
ca: Inicia gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
ca: Inicia gnome-session-shutdown.target quan es rep EOF o un únic byte a stdin

en: Signal initialization done to gnome-session
ca: S'ha completat el senyal d'inicialització a gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
ca: Reinicia dbus.service si està executant-se

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-shutdown.target on service failure
ca: Executa des de ExecStopPost per a iniciar gnome-session-shutdown.target quan hi hagi una fallada del servei

en: Program needs exactly one parameter
ca: El programa necessita exactament un paràmetre

en: Unknown inhibit argument: %s
ca: Argument d'inhibició desconegut: %s

en: Failed to execute %s: %m
ca: No s'ha pogut executar %s: %m

en: Show program version
ca: Mostra la versió del programa

en: The application id to use when inhibiting (optional)
ca: L'identificador de l'aplicació a utilitzar quan s'inhibeix (opcional)

en: ID
ca: IDENTIFICADOR

en: The reason for inhibiting (optional)
ca: El motiu d'inhibició (opcional)

en: REASON
ca: MOTIU

en: Add action to inhibit (repeatable)
ca: Afegeix una acció per inhibir (repetible)

en: ACTION
ca: ACCIÓ

en: Do not launch COMMAND and wait forever instead
ca: No llanceu l'ORDRE i espereu indefinidament

en: List the existing inhibitions, and exit
ca: Llista les inhibicions existents i surt

en: COMMAND
ca: ORDRE

en: Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
ca: Executa l'ordre mentre s'inhibeix alguna funcionalitat de sessió.

en: Valid ACTION values are: logout, switch-user, suspend, idle, and automount.
    If no --inhibit options are specified, idle is assumed.
ca: Els valors d'ACCIÓ vàlids són: logout, switch-user, suspend, idle i automount.
    Si no s'especifica cap opció --inhibit, s'assumeix que està inactiva.

en: Neither COMMAND nor --inhibit-only were specified.
ca: No s'ha especificat cap ORDRE ni --inhibit-only.

en: Log out
ca: Surt

en: Power off
ca: Apaga

en: Reboot
ca: Reinicia

en: Ignoring any existing inhibitors
ca: S'està ignorant qualsevol inhibidor existent

en: Don’t prompt for user confirmation
ca: No demanis la confirmació de l'usuari

en: Could not connect to the session manager
ca: No s'ha pogut connectar al gestor de sessions

en: Program called with conflicting options
ca: El programa s'ha invocat amb opcions que entren en conflicte entre elles
