gnome-session - en to sr translation catalogue (45 entries)

en: GNOME
sr: Gnom

en: This session logs you into GNOME
sr: Ova sesija vas prijavljuje u Gnom

en: GNOME on Wayland
sr: Gnom na Vejlandu

en: GNOME on Xorg
sr: Gnom na Iks serveru

en: Logout prompt
sr: Upit za odjavu

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
sr: Ako je omogućeno, gnomova sesija će pitati korisnika da li želi da okonča sesiju.

en: Show the fallback warning
sr: Prikaži upozorenje o odstupanju

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
sr: Ako je omogućeno, gnomova sesija će prikazati prozorče sa upozorenjem nakon prijave ako je sesija odstupna.

en: Not responding
sr: Ne daje odziv

en: _Log out
sr: _Odjavi me

en: Session to use
sr: Sesije koje će biti korišćene

en: SESSION_NAME
sr: NAZIV_SESIJE

en: Enable debugging code
sr: Uključuje kod za ispravljanje grešaka

en: Version of this application
sr: Izdanje ovog programa

en: This option is ignored
sr: Ova opcija je zanemarena

en: Don't re-exec into a login shell
sr: Ne pokrećite ponovo unutar ljuske za prijavu

en:  — the GNOME session manager
sr:  — upravnik Gnomovom sesijom

en: Start gnome-session-shutdown.target
sr: Pokreni gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
sr: Pokreni gnome-session-shutdown.target nakon primanja EOF signala ili primanja jednog bajta na standardnom ulazu

en: Signal initialization done to gnome-session
sr: Inicijalizacija signala urađeno za gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
sr: Ponovo pokreni dbus.service ako je pokrenut

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-shutdown.target on service failure
sr: Pokretanje iz ExecStopPost-a zarad pokretanja gnome-session-shutdown.target pri neuspešnoj usluzi

en: Program needs exactly one parameter
sr: Programu treba tačno jedan parametar

en: Unknown inhibit argument: %s
sr: Nepoznat argument za zabranu %s

en: Failed to execute %s: %m
sr: Ne mogu da izvršim %s: %m

en: Show program version
sr: Prikaži verziju programa

en: The application id to use when inhibiting (optional)
sr: IB aplikacije koji se koristi za zabranu (opciono)

en: ID
sr: IB

en: The reason for inhibiting (optional)
sr: Razlog za zabranu (opciono)

en: REASON
sr: RAZLOG

en: Add action to inhibit (repeatable)
sr: Dodaj radnju za zabranu (ponavlja se)

en: ACTION
sr: RADNJA

en: Do not launch COMMAND and wait forever instead
sr: Ne pokreći NAREDBU i čekaj neograničeno

en: List the existing inhibitions, and exit
sr: Ispisuje postojeće zabrane i izlazi

en: COMMAND
sr: NAREDBA

en: Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
sr: Izvrši NAREDBU uz zabranu nekih mogućnosti sesije.

en: Valid ACTION values are: logout, switch-user, suspend, idle, and automount.
    If no --inhibit options are specified, idle is assumed.
sr: Moguće RADNJE su: logout (odjavi me), switch-user (promeni korisnika), 
    suspend (obustavi), idle (mirovanje) i automount (sam montiraj).
    Ukoliko nisu date opcije uz --inhibit, podrazumevano se koristi mirovanje.

en: Neither COMMAND nor --inhibit-only were specified.
sr: Nije data ni NAREDBA ni --inhibit-only.

en: Log out
sr: Odjavi me

en: Power off
sr: Isključi

en: Reboot
sr: Ponovo pokreni

en: Ignoring any existing inhibitors
sr: Zanemarujem postojeće zabrane

en: Don’t prompt for user confirmation
sr: Ne traži potvrdu od korisnika

en: Could not connect to the session manager
sr: Ne mogu da se povežem sa upravnikom sesije

en: Program called with conflicting options
sr: Program je pozvan sa nesaglasnim mogućnostima
