gnome-session-2.0 - en to uz translation catalogue (64 entries)

en: Custom
uz: Maxsus

en: This entry lets you select a saved session
uz: Ushbu yozuv saqlangan seansni tanlash imkonini beradi

en: This session logs you into GNOME
uz: Ushbu seans GNOME'ga kirishingizni taʼminlaydi

en: GNOME dummy
uz: GNOME qo'g'irchoq

en: GNOME on Wayland
uz: Waylanddagi GNOME

en: GNOME on Xorg
uz: Xorg-da GNOME

en: Save sessions
uz: Seanslarni saqlash

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
uz: Agar yoqilgan bo'lsa, gnome-session seansni avtomatik ravishda saqlaydi.

en: Save this session
uz: Ushbu seansni saqlang

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
uz: Agar yoqilgan bo’lsa, gnome-session avtomatik saqlash o’chirilgan bo’lsa ham, tizimdan chiqishda keyingi seansni avtomatik ravishda saqlaydi.

en: Logout prompt
uz: Chiqish so’rovi

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
uz: Agar yoqilgan bo’lsa, gnome-session seansni tugatishdan oldin foydalanuvchini so’raydi.

en: Show the fallback warning
uz: Qayta tiklash ogohlantirishini ko’rsating

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
uz: Agar yoqilgan bo’lsa, gnome-session tizimga kirgandan so’ng, agar seans avtomatik ravishda orqaga qaytsa, ogohlantirish oynasini ko’rsatadi.

en: Custom Session
uz: Maxsus seans

en: Please select a custom session to run
uz: Iltimos, ishga tushirish uchun maxsus seansni tanlang

en: _New Session
uz: _Yangi sessiya

en: _Remove Session
uz: _Seansni olib tashlash

en: _Continue
uz: _Davom etish

en: Oh no!  Something has gone wrong.
uz: Yo’q! Nimadir xato ketdi.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
uz: Muammo yuz berdi va tizim tiklana olmadi. Tizim administratoriga murojaat qiling

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
uz: Muammo yuz berdi va tizim tiklana olmadi. Ehtiyotkorlik maqsadida barcha kengaytmalar oʻchirib qoʻyilgan.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
uz: Muammo yuz berdi va tizim tiklana olmadi.
    Iltimos, tizimdan chiqing va qaytadan urining.

en: _Log Out
uz: _Chiqish

en: Enable debugging code
uz: Nosozliklarni tuzatish kodini yoqing

en: Allow logout
uz: Chiqishga ruxsat bering

en: Show extension warning
uz: Kengaytma haqida ogohlantirishni ko’rsatish

en: Not responding
uz: Javob bermayapti

en: _Log out
uz: _Chiqish

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
uz: Eslab qolingan dastur

en: This program is blocking logout.
uz: Ushbu dastur tizimdan chiqishni bloklamoqda.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
uz: Seans hozirda yopilganligi sababli yangi mijoz ulanishini rad etish

en: Could not create ICE listening socket: %s
uz: ICE tinglash socket yaratib bo‘lmadi: %s

en: Running as systemd service
uz: Systemd xizmati sifatida ishlaydi

en: Override standard autostart directories
uz: Standart avtomatik ishga tushirish kataloglarini bekor qilish

en: Session to use
uz: Foydalanish uchun seans

en: Do not load user-specified applications
uz: Foydalanuvchi tomonidan belgilangan ilovalarni yuklamang

en: Version of this application
uz: Dastur versiyasi

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
uz: Sinov uchun muvaffaqiyatsiz kit dialogini ko’rsating

en: Disable hardware acceleration check
uz: Uskuna tezlashuvini tekshirishni o’chiring

en:  — the GNOME session manager
uz:  — GNOME seans menejeri

en: Start gnome-session-shutdown.target
uz: Gnome-session-shutdown.target-ni ishga tushiring

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
uz: EOF yoki stdin-da bitta bayt olayotganda gnome-session-shutdown.target-ni ishga tushiring

en: Signal initialization done to gnome-session
uz: Gnome-sessiyada signal ishga tushirildi

en: Restart dbus.service if it is running
uz: Agar dbus.service ishlayotgan bo’lsa, uni qayta ishga tushiring

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
uz: Xizmat ishlamay qolganda gnome-session-failed.target-ni ishga tushirish uchun ExecStopPost-dan ishga tushiring

en: Program needs exactly one parameter
uz: Dasturga aynan bitta parametr kerak

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
uz: %s [OPTION…] BUYRUQ
    
    Ba'zi seans funksiyalarini inhibe qilgan holda COMMANDni bajaring.
    
     -h, --help Ushbu yordamni ko'rsating
     --version Dastur versiyasini ko'rsatish
     --app-id ID Foydalanish uchun ilova identifikatori
     inhibe qilganda (ixtiyoriy)
     --reason REASON Inhibe qilish sababi (ixtiyoriy)
     —inhibit ARG inhibe qilinishi kerak bo’lgan narsalar, yo’g’on ichak bilan ajratilgan ro’yxati:
     chiqish, foydalanuvchini almashtirish, to’xtatib turish, bo’sh turish, avtomatik o’rnatish
     —inhibit-only COMMAND-ni ishga tushirmang va uning o’rniga abadiy kuting
     -l, —list Mavjud taqiqlarni sanab chiqing va chiqing
    
    Agar —inhibit opsiyasi ko’rsatilmagan bo’lsa, ishlamay qolgan deb hisoblanadi.

en: Error while creating pipe: %s
uz: Quvurni yaratishda xatolik yuz berdi: %s

en: Failure reading pipe
uz: O’qish trubkasi noto’g’ri

en: Failed to execute %s
uz: %s bajarilmadi

en: %s requires an argument
uz: %s argument talab qiladi

en: Log out
uz: Chiqish

en: Power off
uz: O’chirish

en: Reboot
uz: Qayta ishga tushirish

en: Ignoring any existing inhibitors
uz: Mavjud inhibitorlarga e’tibor bermaslik

en: Don’t prompt for user confirmation
uz: Foydalanuvchini tasdiqlashni so’ramang

en: Could not connect to the session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga ulanib bo‘lmadi

en: Program called with conflicting options
uz: Qarama-qarshi variantlar bilan chaqirilgan dastur

en: Session %d
uz: Seans %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
uz: Seans nomlarini “.” bilan boshlash mumkin emas. yoki “/” belgilaridan iborat

en: Session names are not allowed to start with “.”
uz: Seans nomlarini “.” bilan boshlash mumkin emas.

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
uz: Seans nomlarida “/” belgilari bo‘lishi mumkin emas

en: A session named “%s” already exists
uz: “%s” nomli sessiya allaqachon mavjud
