gnome-session - en to xh translation catalogue (99 entries)

en: Allow TCP connections
xh: Vumela unxulumano lweTCP

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
xh: Ngezizathu zokhuseleko, kumaqonga kukho oku _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), i-gnome-session ayilumameli unxulumano kumazibuko eTCP. Oku kukhetha kuya kuvumela unxulumano oluvela kubamkeli beendwendwe abakude (abagunyazisiweyo). i-gnome-session mayiqaliswe kwakhona ukuze oku kwenzeke.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
xh: Xa yenzwe yangasebenzi, i-gnome-session iya kuthundeza umsebenzisi phambi kokuphelisa iseshoni.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
xh: Xa yenzwe yangasebenzi, i-gnome-session iya kulondoloza iseshoni ngokuzenzekelayo. Ngaphandle koko, ingxoxo yokuphuma iya kuba nendlela yokukhetha ukuyilondoloza iseshoni.

en: Logout prompt
xh: Ukuthundeza ukuphuma

en: Save sessions
xh: Londoloza iiseshoni

en: Show the splash screen
xh: Bonisa iskrini esidanyazayo

en: Show the splash screen when the session starts up
xh: Bonisa iskrini esidanyazayo xa kuqalisa iseshoni

en: _Order:
xh: _Ulandelelwano:

en: The order in which applications are started in the session.
xh: Ulandelelwano apho iinkqubo ziqaliswa khona kwiseshoni.

en: What happens to the application when it exits.
xh: Kwenzeka ntoni kwinkqubo xa ikhona.

en: _Style:
xh: I_simbo:

en: Order
xh: Ulandelelwano

en: Style
xh: Isimbo

en: State
xh: Isimo

en: Program
xh: Inkqubo

en: Inactive
xh: Yekisa ukusebenza kwayo

en: Waiting to start or already finished.
xh: Ukulinda ukuqalisa okanye sekugqityiwe.

en: Starting
xh: Ukuqalisa

en: Started but has not yet reported state.
xh: Kuqalisiwe kodwa isimo asikaxelwa.

en: Running
xh: Kuyaphunyezwa

en: A normal member of the session.
xh: Ilungu lesiqhelo leseshoni.

en: Saving
xh: Kuyagcinwa

en: Saving session details.
xh: Kugcinwa iinkcukacha zeseshoni.

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: State not reported within timeout.
xh: Isimo esingaxelwanga ngethuba lokuphuma.

en: Normal
xh: Okuqhelekileyo

en: Unaffected by logouts but can die.
xh: Akuchatshazelwa ngamaxa okuphuma kodwa kunokufa.

en: Restart
xh: Phinda uqalise

en: Never allowed to die.
xh: Ayizange ivunyelwe ukuba ife.

en: Trash
xh: Okulahlwayo

en: Discarded on logout and can die.
xh: Ilahlwa xa kuphunywayo kwaye inokufa.

en: Settings
xh: Imimiselo

en: Always started on every login.
xh: Isoloko iqalisa qho xa kungenwa.

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
xh: Bekukho imposiso eqalise Imimiselo YeDaemon YeGNOME 
    
    Ezinye izinto, ezifana nemixholo, izandi, okanye imimiselo engasemva zisenokungasebenzi ngokuchanekileyo.

en: 
    
    The last error message was:
xh: 
    
    Umyalezo oyimposiso wokugqibela:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
xh: 
    
    I-GNOME iya kusoloko izama ukuqalisa Imimiselo YeDaemon kwixesha elizayo ungena.

en: There was an unknown activation error.
xh: Bekukho imposiso engaziwayo yokunika isakhono sokusebenza.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
xh: Imimiselo YeDaemon iphinde yaqalisa amaxa amaninzi kakhulu.

en: Are you sure you want to log out?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukuphuma?

en: _Save current setup
xh: _Gcina ukusekwa kwangoku

en: Action
xh: Inyathelo

en: _Log out
xh: _Phuma

en: Sh_ut down
xh: Vala_tu

en: _Restart the computer
xh: _Qalisa kwakhona ikhompyutha

en: Specify a session name to load
xh: Xela igama leseshoni elayishayo

en: Only read saved sessions from the default.session file
xh: Funda kuphela i-default.session kwifayile yeseshoni elondoloziweyo

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
xh: Ithuba ngokwee-millisecond elichithwe kulindwe abaxumi ukuba babhalise (0=naphakade)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
xh: Ithuba ngokwee-millisecond elichithwe kulindwe abaxumi ukuba baphendule (0=naphakade)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
xh: Ithuba ngokwee-millisecond elichithwe kulindwe abaxumi ukuba bafe (0=naphakade)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
xh: Ayikwazanga kukhangela idilesi yothungelwano kwikhompyutha ukwenzela oku %s.
    Oku kuya kuthintela iGNOME ekusebenzeni ngokuchanekileyo.
    Yinto enokwenzeka ukulungisa ingxaki ngokufakela oku
    %s efayilini /etc/hosts.

en: Log in Anyway
xh: Ngena Nokuba Kunjalo

en: Try Again
xh: Zama Kwakhona

en: Your session has been saved
xh: Iseshoni igciniwe

en: Wait abandoned due to conflict.
xh: Linda ushiyiwe ngenxa yongquzulwano.

en: No response to the %s command.
xh: Akukho mpendulo kumyalezo woku %s.

en: The program may be slow, stopped or broken.
xh: Inkqubo isenokucotha, iyekiswe okanye yaphuke.

en: You may wait for it to respond or remove it.
xh: Usenokuyilinda ukuba iphendule okanye iyisuse.

en: Restart abandoned due to failures.
xh: Phinda uqalise ushiyiwe ngenxa yamaxa okusilela.

en: A session shutdown is in progress.
xh: Ukuvalwa kweseshoni tu kuyaqhuba.

en: Set the current session
xh: Seta iseshoni yangoku

en: Kill session
xh: Bulala iseshoni

en: Use dialog boxes
xh: Sebenzisa iibhokisi zengxoxo

en: Could not connect to the session manager
xh: Ayikwazanga ukunxulumana nomlawuli weseshoni

en: The session name cannot be empty
xh: Igama leseshoni alikwazi kungabi nanto

en: The session name already exists
xh: Igama leseshoni selikho

en: Add a new session
xh: Fakela iseshoni entsha

en: Edit session name
xh: Hlela igama leseshoni

en: _Edit
xh: _Hlela

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
xh: Ezinye iinguquko azigcinwanga.
    KUSALUNGILE ukuphuma?

en: Sessions
xh: Iiseshoni

en: Show splash screen on _login
xh: Bonisa iskrini esidanyazayo xa_ungena

en: As_k on logout
xh: Bu_za xa uphuma

en: Automatically save chan_ges to session
xh: Igcina iingu_qu kwiseshoni ngokuzenzekela

en: _Sessions:
xh: Ii_seshoni:

en: Session Name
xh: Igama Leseshoni

en: Session Options
xh: Okukhethwa Kwiseshoni

en: Current Session
xh: Iseshoni Yangoku

en: Additional startup _programs:
xh: _Iinkqubo ezifakelweyo zokuqalisa:

en: Command
xh: Umyalezo

en: Startup Programs
xh: Iinkqubo Zokuqalisa

en: Remove the currently selected client from the session.
xh: Susa umxumi okhethwe ngoku kwiseshoni.

en: Apply changes to the current session
xh: Yenza iinguqu kwiseshoni yangoku

en: The list of programs in the session.
xh: Uludwe lweenkqubo kwiseshoni.

en: Currently running _programs:
xh: _Iinkqubo eziphunyezwa ngoku:

en: Initialize session settings
xh: Ndulula imimiselo yeseshoni

en: Configure your sessions
xh: Misela iiseshoni zakho

en: Sawfish Window Manager
xh: Umlawuli Wefestile Ye-Sawfish

en: Metacity Window Manager
xh: Umlawuli Wefestile YeMatacity

en: Window Manager
xh: Umlawuli Wefestile

en: The Panel
xh: Indawo Yolawulo

en: Session Manager Proxy
xh: Ummeli Womlawuli Weseshoni

en: Nautilus
xh: I-Nautilus

en: Desktop Settings
xh: Imimiselo Yolwazi Oluseskrinini

en: _Startup Command:
xh: _Umyalezo Wokuqalisa:

en: Startup Command
xh: Umyalezo Wokuqalisa

en: The startup command cannot be empty
xh: Umyalezo wokuqalisa awukwazi kungabi nanto

en: Add Startup Program
xh: Fakela Inkqubo Yokuqalisa

en: Edit Startup Program
xh: Hlela Inkqubo Yokuqalisa
