gnome-session - en to ug translation catalogue (44 entries)

en: This session logs you into GNOME
ug: بۇ ئەڭگىمە سىزنى GNOME غا ئەكىرىدۇ

en: GNOME on Wayland
ug: Wayland دىكى GNOME

en: GNOME on Xorg
ug: Xorg دىكى GNOME

en: Logout prompt
ug: تىزىمدىن چىقىش ئەسكەرتىشى

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا، GNOME ئەڭگىمە ئاخىرلىشىشتىن ئىلگىرى ئەسكەرتىدۇ.

en: Show the fallback warning
ug: زاپاسلاش ئاگاھلاندۇرۇشىنى كۆرسەت

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا gnome-session تىزىمغا كىرگەندىن كېيىن، ئەگەر ئەڭگىمە ئۆزلۈكىدىن زاپاسلانغان بولسا،  ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلەشكۈنى كۆرسىتىدۇ.

en: Not responding
ug: ئىنكاس يوق

en: _Log out
ug: چىق(_L)

en: Session to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئەڭگىمە

en: SESSION_NAME
ug: ئەڭگىمە ئىسمى

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: Version of this application
ug: بۇ پىروگراممىنىڭ نەشرى

en: This option is ignored
ug: بۇ تاللانمىغا پەرۋا قىلمايدۇ

en: Don't re-exec into a login shell
ug: تىزىمغا كىرىش shell نى قايتا ئىجرا قىلمايدۇ

en:  — the GNOME session manager
ug:  — GNOME ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ

en: Start gnome-session-shutdown.target
ug: gnome-session-shutdown.target باشلا

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
ug: EOF نى تاپشۇرۇۋالغان ياكى stdin دا يەككە بايت بولغاندا gnome-session-shutdown.target نى باشلايدۇ

en: Signal initialization done to gnome-session
ug: gnome-session غا دەسلەپلەشتۈرۈش سىگنالى تاماملاندى

en: Restart dbus.service if it is running
ug: ئەگەر ئۇ ئىجرا قىلىنىۋاتقان بولسا dbus.service نى قايتا قوزغىتىدۇ

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-shutdown.target on service failure
ug: مۇلازىمەت مەغلۇپ بولغاندا ExecStopPost دىن gnome-session-shutdown.target نى ئىجرا قىلىدۇ

en: Program needs exactly one parameter
ug: پىروگرامما دەل بىر پارامېتىرغا موھتاج

en: Unknown inhibit argument: %s
ug: يوچۇن چەكلىمە ئۆزگەرگۈچى: %s

en: Failed to execute %s: %m
ug: %s نى ئىجرا قىلالمىدى: %m

en: Show program version
ug: پىروگرامما نەشرىنى كۆرسەت

en: The application id to use when inhibiting (optional)
ug: چەكلىمىگە ئۇچرىغاندا ئىشلىتىدىغان پىروگرامما كىملىكى (تاللاشچان)

en: ID
ug: كىملىك

en: The reason for inhibiting (optional)
ug: چەكلەشنىڭ سەۋەبى (تاللاشچان)

en: REASON
ug: سەۋەب

en: Add action to inhibit (repeatable)
ug: چەكلەش مەشغۇلاتى قوش (تەكرارلاشچان)

en: ACTION
ug: مەشغۇلات

en: Do not launch COMMAND and wait forever instead
ug: بۇيرۇقنى قوزغاتماي كۈتۈشنى ساقلايدۇ

en: List the existing inhibitions, and exit
ug: نۆۋەتتىكى چەكلىمە تىزىمىنى كۆرسىتىپ ۋە چىكىنىدۇ

en: COMMAND
ug: بۇيرۇق

en: Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
ug: بۇيرۇقنى ئىجرا قىلغاندا بەزى ئەڭگىمە ئىقتىدارىنى چەكلەيدۇ.

en: Valid ACTION values are: logout, switch-user, suspend, idle, and automount.
    If no --inhibit options are specified, idle is assumed.
ug: ئىناۋەتلىك مەشغۇلات قىممىتى: logout، switch-user، suspend، idle ۋە automount.
    ئەگەر --inhibit تاللانمىسى بەلگىلەنمىگەن بولسا، idle دەپ پەرەز قىلىدۇ.

en: Neither COMMAND nor --inhibit-only were specified.
ug: بۇيرۇق ياكى --inhibit-only بەلگىلەنمىگەن.

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Power off
ug: توكنى ئۈز

en: Reboot
ug: قايتا قوزغات

en: Ignoring any existing inhibitors
ug: نۆۋەتتىكى چەكلىمە ئامىللىرىغا پەرۋا قىلما

en: Don’t prompt for user confirmation
ug: ئىشلەتكۈچى جەزملەشنى كۆرسەتمە

en: Could not connect to the session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا  باغلىنالمىدى

en: Program called with conflicting options
ug: چاقىرغان پىروگراممىنىڭ تاللانمىسى ئۆز ئارا توقۇنۇشىدۇ
