gnome-session - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: This session logs you into GNOME
tr: Bu oturum GNOME’a girmenizi sağlar

en: GNOME on Wayland
tr: Wayland üzerinde GNOME

en: GNOME on Xorg
tr: Xorg üzerinde GNOME

en: Logout prompt
tr: Oturum kapatma istemi

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
tr: Etkinse, gnome-session, oturumu bitirmeden önce kullanıcıya soracaktır.

en: Show the fallback warning
tr: Yedeğe dönüş uyarısını göster

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
tr: Etkinse, gnome-session, oturum kendiliğinden yedeğe düşmüşse girişin ardından uyarı penceresi gösterecektir.

en: Not responding
tr: Yanıtlamıyor

en: _Log out
tr: _Oturumu kapat

en: Session to use
tr: Kullanılacak oturum

en: SESSION_NAME
tr: OTURUM_ADI

en: Enable debugging code
tr: Kod hatası ayıklamayı etkinleştir

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

en: This option is ignored
tr: Bu seçenek yok sayıldı

en: Don't re-exec into a login shell
tr: Oturum açma kabuğuna yeniden girme

en:  — the GNOME session manager
tr:  — GNOME oturum yöneticisi

en: Start gnome-session-shutdown.target
tr: gnome-session-shutdown.target’ı başlat

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
tr: stdin’de EOF veya tek bayt alınırken gnome-session-shutdown.target’ı başlat

en: Signal initialization done to gnome-session
tr: Sinyal ilklendirilmesi gnome-session’a tamamlandı

en: Restart dbus.service if it is running
tr: Çalışıyorsa dbus.service’i yeniden başlat

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-shutdown.target on service failure
tr: Hizmet hatasında gnome-session-shutdown.target’ı ExecStopPost’tan başlat

en: Program needs exactly one parameter
tr: Program tam olarak bir parametreye gereksiniyor

en: Unknown inhibit argument: %s
tr: Bilinmeyen önleme argümanı: %s

en: Failed to execute %s: %m
tr: %s çalıştırılamadı: %m

en: Show program version
tr: Program sürümünü göster

en: The application id to use when inhibiting (optional)
tr: Önlenirken kullanılacak uygulama kimliği (isteğe bağlı)

en: ID
tr: KİMLİK

en: The reason for inhibiting (optional)
tr: Önleme nedeni (isteğe bağlı)

en: REASON
tr: NEDEN

en: Add action to inhibit (repeatable)
tr: Önlemeye eylem ekle (yinelenebilir)

en: ACTION
tr: EYLEM

en: Do not launch COMMAND and wait forever instead
tr: KOMUTU çalıştırma ve bunun yerine sonsuza dek bekle

en: List the existing inhibitions, and exit
tr: Var olan önlemeleri listele ve çık

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
tr: Bazı oturum işlevselliğini önlerken KOMUTU çalıştır

en: Valid ACTION values are: logout, switch-user, suspend, idle, and automount.
    If no --inhibit options are specified, idle is assumed.
tr: Geçerli EYLEM değerleri şunlardır: logout (oturumu kapat), switch-user (kullanıcı değiştir), suspend (askıya al), idle (boşta) ve automount (kendiliğinden bağla).
    Eğer herhangi bir --inhibit seçeneği belirtilmezse idle (boşta) kullanılır.

en: Neither COMMAND nor --inhibit-only were specified.
tr: Ne KOMUT ne de --inhibit-only belirtildi.

en: Log out
tr: Oturumu kapat

en: Power off
tr: Bilgisayarı kapat

en: Reboot
tr: Yeniden başlat

en: Ignoring any existing inhibitors
tr: Var olan tüm önleyiciler yok sayılıyor

en: Don’t prompt for user confirmation
tr: Kullanıcıdan onay isteme

en: Could not connect to the session manager
tr: Oturum yöneticisine bağlanılamadı

en: Program called with conflicting options
tr: Program çakışan seçeneklerle çağırıldı
