gnome-settings-daemon - en to ast translation catalogue (565 entries)

en: GNOME Settings Daemon
ast: Degorriu de configuración de GNOME

en: Command to be run when a device is added or removed.
ast: Orde qu'executar al amestar o quitar un preséu.

en: Device hotplug custom command
ast: Orde personalizada al coneutar un preséu en caliente

en: Disable touchpad while typing
ast: Desactivar el touchpad al escribir

en: Distance before a drag is started.
ast: Distancia enantes d'entamar un arrastre.

en: Double click time
ast: Tiempu de la pulsación duble

en: Drag threshold
ast: Umbral del arrastre

en: Enable horizontal scrolling
ast: Activar desplazamientu horizontal

en: Enable mouse clicks with touchpad
ast: Activar pulsaciones del mur col touchpad

en: Enable touchpad
ast: Activar el touchpad

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ast: Activa la emulación del botón central del mur a traviés d'una pulsación simultánea del botón esquierdu y drechu.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ast: Resalta la posición actual del punteru cuando se calca y se suelta la tecla Control.

en: Length of a double click in milliseconds.
ast: Duración en milisegundos d'una pulsación duble.

en: Middle button emulation
ast: Emulación del botón central

en: Select the touchpad scroll method
ast: Esbillar el métodu de desplazamientu del touchpad

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: "disabled", "edge-scrolling", "two-finger-scrolling".
ast: Esbillar el métodu de desplazamientu del «touchpad». Los valores soportaos son: «disabled» (desactivado), «edge-scrolling» (desplazamientu nel berbesu) y «two-finger-scrolling» (desplazamientu con dos deos).

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ast: Afitar esto a braero si tienes problemes tocando accidentalmente'l touchpad al escribir.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
ast: Afitar esto a braero pa permitir desplazamientu horizontal col mesmu métodu esbilláu na contraseña scroll_method.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ast: Afitar esto a braero pa poder unviar pulsaciones del mur pulsando sobre'l touchpad.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ast: Afitar esto a braero p'activar tolos touchpad.

en: Set this to one of "none", "lock-screen", or "force-logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ast: Afitar esto a una de les siguientes: «none» (denguna), «lock_screen» (bloquiar la pantalla) o «force_logout» (forciar la salida). L'aición va facese cuando se quite la tarxeta intelixente usada p'aniciar sesión.

en: Smartcard removal action
ast: Aición al quitar la tarxeta intelixente

en: Whether the tablet's orientation is locked, or rotated automatically.
ast: Indica si la orientación de la tableta ta bloquiada, o si se rota automáticamente.

en: Activation of this plugin
ast: Activación d'esti complementu

en: Priority to use for this plugin
ast: Prioridá d'usu pa esti complementu

en: Priority to use for this plugin in gnome-settings-daemon startup queue
ast: Prioridá qu'usar pa esti complementu na cola d'aniciu de gnome-settings-daemon

en: Whether this plugin would be activated by gnome-settings-daemon or not
ast: Indica si gnome-settings-daemon activará esti complementu o non

en: Free percentage notify threshold
ast: Umbral de notificación pal espaciu llibre

en: Free space notify threshold
ast: Umbral de notificación d'espaciu llibre

en: Minimum notify period for repeated warnings
ast: Periodu mínimu de notificación p'avisos repetíos

en: Mount paths to ignore
ast: Puntos de montaxe pa inorar

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ast: Porcentaxe d'umbral d'espaciu llibre pal avisu inicial d'espaciu baxo. Si'l porcentaxe d'espaciu ye inferior al porcentaxe amosaráse un avisu.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ast: Especificar una llista de puntos de montaxe pa inorar cuándo tán baxos de espaciu.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ast: Especificar tiempu en minutos. Les subsecuentes alvertencies pa un volume nun aparecerán más a menudo qu'esti periodu.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ast: Especificar el tamañu en GiB. Si l'espaciu llibre ye mayor qu'esto, nun va amosase dengún avisu.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ast: Especificar el porcentaxe de discu llibre que tien d'amenorgase enantes d'amosar un avisu subsecuente.

en: Subsequent free space percentage notify threshold
ast: Umbrales de notificación d'espaciu llibre subsecuentes

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ast: Indica si hai d'usar notificaciones basaes en tiempu. Si s'afita a falso, entós va usase'l porcentaxe de cambéu, que pue solucionar una BIOS ACPI frañada.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery
ast: Indica si se tien d'amosar l'avisu de batería reclamada pa una batería defeutuosa

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery. Set this to false only if you know your battery is okay.
ast: Si se tien d'amosar l'avisu de batería reclamada pa una batería defeutuosa. Desactive esto namái si sabes que la batería ta bien.

en: Percentage action is taken
ast: Porcentaxe sobre'l que se toma l'aición

en: Percentage considered critical
ast: Porcentaxe consideráu críticu

en: Percentage considered low
ast: Porcentaxe consideráu baxu

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ast: El porcentaxe de batería cuando se considera crítica. Namái válidu si «use-time-for-policy» ye cierta.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ast: El porcentaxe de batería cuando se considera baxa. Namái válidu si «use-time-for-policy» ye cierta.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ast: El porcentaxe de batería cuando s'executa l'aición crítica. Namái válidu si «use-time-for-policy» ye cierta.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ast: El tiempu restante de la batería, en segundos, cuando se toma una aición crítica. Namái válidu si «use-time-for-policy» ye cierta.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ast: El tiempu restante de la batería, en segundos, cuando se considera crítica. Namái válidu si «use-time-for-policy» ye cierta.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ast: El tiempu restante de la batería, en segundos, cuando se considera baxa. Namái válidu si «use-time-for-policy» ye cierta.

en: The time remaining when action is taken
ast: El tiempu restante cuando se toma l'aición

en: The time remaining when critical
ast: El tiempu restante cuando ta crítica

en: The time remaining when low
ast: El tiempu restante cuando ta baxa

en: Whether to use time-based notifications
ast: Indica si usar notificaciones basaes en tiempu

en: The duration a display profile is valid
ast: La duración na que'l perfil de pantalla ye válidu

en: The duration a printer profile is valid
ast: La duración na cual el perfil d'imprentadora ye válidu

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
ast: Esti ye'l númberu de díes tres el que'l perfil de color de pantalla nun se considerará válidu.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
ast: Esti ye'l númberu de díes tres el que'l perfil de color d'imprentadora nun se considerará válidu.

en: Allowed keys
ast: Tecles permitíes

en: Binding for the magnifier to zoom in
ast: Vínculu pa que'l magnificador amplíe

en: Binding for the magnifier to zoom out
ast: Vínculu pa que'l magnificador amenorgue

en: Binding to decrease the text size
ast: Vínculu pa xubir l'amenorgar el tamañu del testu.

en: Binding to eject an optical disc.
ast: Vínculu pa espulsar un discu ópticu.

en: Binding to increase the text size
ast: Vínculu p'aumentar el tamañu del testu.

en: Binding to launch the calculator.
ast: Vínculu pa llanzar la calculadora.

en: Binding to launch the email client.
ast: Vínculu pa llanzar el veceru de corréu-e.

en: Binding to launch the help browser.
ast: Vínculu pa llanzar el visor d'ayuda.

en: Binding to launch the media player.
ast: Vínculu pa llanzar el reproductor multimedia.

en: Binding to launch the search tool.
ast: Vínculu pa llanzar la ferramienta de gueta.

en: Binding to launch the web browser.
ast: Vínculu pa llanzar el restolador web.

en: Binding to lock the screen.
ast: Vínculu pa bloquiar la pantalla.

en: Binding to log out.
ast: Vínculu pa colar de la sesión.

en: Binding to lower the system volume.
ast: Vínculu pa baxar el volume del sistema.

en: Binding to mute the system volume.
ast: Vínculu pa silenciar el volume del sistema.

en: Binding to open the Home folder.
ast: Vínculu p'abrir la carpeta personal.

en: Binding to pause playback.
ast: Vínculu pa posar la reproducción.

en: Binding to raise the system volume.
ast: Vínculu pa xubir el volume del sistema.

en: Binding to show the on-screen keyboard
ast: Vínculu p'amosar el tecláu en pantalla.

en: Binding to show the screen magnifier
ast: Vínculu p'amosar el magnificador de pantalla.

en: Binding to skip to next track.
ast: Vínculu pa saltar a la siguiente pista.

en: Binding to skip to previous track.
ast: Vínculu pa saltar a la pista anterior.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ast: Vínculu p'aniciar la reproducción (o conmutar ente reproducción/pausa).

en: Binding to start the screen reader
ast: Vínculu p'aniciar el llector de pantalla.

en: Binding to stop playback.
ast: Vínculu pa parar la reproducción.

en: Binding to toggle the interface contrast
ast: Vínculu pa camudar el contraste de la interface.

en: Decrease text size
ast: Amenorgar el testu

en: Eject
ast: Espulsar

en: Home folder
ast: Carpeta personal

en: If non-empty, keybindings will be ignored unless their settings directory is in the list. This is useful for lockdown.
ast: Si nun ta baleru, van inorase les combinaciones de tecles sacante que'l direutoriu d'axustes tea na llista. Esto ye útil pa bloqueos.

en: Increase text size
ast: Aumentar el testu

en: Launch calculator
ast: Llanzar la calculadora

en: Launch email client
ast: Llanzar el veceru de corréu-e

en: Launch help browser
ast: Llanzar el visor d'ayuda

en: Launch media player
ast: Llanzar el reproductor multimedia

en: Launch web browser
ast: Llanzar el restolador web

en: Lock screen
ast: Bloquiar la pantalla

en: Log out
ast: Colar de la sesión

en: Magnifier zoom in
ast: Ampliación de la magnificación

en: Magnifier zoom out
ast: Reducción de la magnificación

en: Next track
ast: Siguiente pista

en: Pause playback
ast: Posar la reproducción

en: Play (or play/pause)
ast: Reproducir (o reproducir/posar)

en: Previous track
ast: Pista anterior

en: Search
ast: Guetar

en: Stop playback
ast: Detener la reproducción

en: Toggle contrast
ast: Camudar el contraste

en: Toggle magnifier
ast: Conmutar el magnificador

en: Toggle on-screen keyboard
ast: Conmutar el tecláu en pantalla

en: Toggle screen reader
ast: Conmutar el llector de pantalla

en: Volume down
ast: Baxar volume

en: Volume mute
ast: Silenciar

en: Volume up
ast: Xubir volume

en: Ask the user if additional firmware should be installed
ast: Entrugar al usuariu si se tien d'instalar el firmware adicional

en: Ask the user if additional firmware should be installed if it is available.
ast: Entrugar al usuariu si se tien d'instalar el firmware adicional si ta disponible

en: Automatically download updates in the background without confirmation
ast: Baxar automáticamente anovamientos en segundu planu ensin confirmación

en: Automatically download updates in the background without confirmation. Updates will be auto-downloaded when using wired network connnections, and also WiFi if 'connection-use-wifi' is enabled and mobile broadband if 'connection-use-mobile' is enabled.
ast: Baxar automáticamente anovamientos en segundu planu ensin confirmación. Los anovamientos baxaránse automáticamente al usar conexones cableaes, y WiFi nel casu de que «connection-use-wifi» tea activada, y conexones móviles de banda ancha si «connection-use-mobile» ta activada.

en: Automatically install these types of updates
ast: Instalar automáticamente estes tribes d'anovamientos

en: Automatically install these types of updates.
ast: Instalar automáticamente estes tribes d'anovamientos.

en: Devices that should be ignored
ast: Preseos qu'hai d'inorar

en: Devices that should be ignored, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
ast: Preseos qu'hai d'inorar, separtaos por comes. Pueden incluyir los caráuteres «*» y «?».

en: Firmware files that should not be searched for
ast: Ficheros de firmware que nun hai de guetar

en: Firmware files that should not be searched for, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
ast: Ficheros de firmware que nun hai de guetar, separtaos por comes. Puen incluyise los caráuteres «*» y «?».

en: Get the update list when the session starts
ast: Obtener la llista d'anovamientos al aniciar la sesión

en: Get the update list when the session starts, even if not scheduled to.
ast: Obtener la llista d'anovamientos al aniciar la sesión, inclusu si nun ta programáu.

en: How often to check for distribution upgrades
ast: Con qué frecuencia hai de comprobar los anovamientos de la distribución

en: How often to check for distribution upgrades. Value is in seconds.
ast: Con qué frecuencia se tien de comprobar si hai anovamientos de la distribución. Valor en segundos.

en: How often to check for updates
ast: Con qué frecuencia han comprobase los anovamientos

en: How often to check for updates. Value is in seconds. This is a maximum amount of time that can pass between a security update being published, and the update being automatically installed or the user notified.
ast: Con qué frecuencia se comprueba si hai anovamientos. El valor ye en segundos. Esta ye la cantidá máxima de tiempu que pue pasar ente que s'espubliza un anovamientu de seguridá, y s'instala automáticamente o se notifica al usuariu.

en: How often to notify the user that non-critical updates are available
ast: Con qué frecuencia se tien d'avisar al usuariu qu'esisten anovamientos non críticos disponibles

en: How often to refresh the package cache
ast: Con qué frecuencia se tien de comprobar la caché de paquetes

en: How often to refresh the package cache. Value is in seconds.
ast: Con qué frecuencia se tien d'anovar la caché de paquetes. Valor en segundos.

en: How often to tell the user there are non-critical updates. Value is in seconds. Security update notifications are always shown after the check for updates, but non-critical notifications should be shown a lot less frequently.
ast: Con qué frecuencia s'avisa al usuariu de qu'hai anovamientos non críticos. El valor ye en segundos. Les notificaciones d'anovamientos de seguridá amuésense siempre dempués de comprobar si hai anovamientos, pero les notificaciones de los anovamientos non críticos deberían amosase con menos frecuencia.

en: Install updates automatically when running on battery power
ast: Instalar los anovamientos automáticamente cuando tea en mou batería

en: Install updates automatically when running on battery power.
ast: Instalar los anovamientos automáticamente cuando tea en mou batería.

en: Notify the user for completed updates
ast: Avisar al usuariu cuando se completen los anovamientos

en: Notify the user for completed updates where the user needs to restart
ast: Avisar al usuariu cuando se tenga completao un anovamientu y se necesite reaniciar

en: Notify the user for completed updates where the user needs to restart.
ast: Avisar al usuariu cuando s'heba completao un anovamientu y se necesite reaniciar.

en: Notify the user for completed updates. This may be a useful notification for some users as installing updates prevents shutdown.
ast: Avisar al usuariu cuando se tengan completao los anovamientos. Pue ser un avisu útil pa dellos usuarios yá que la instalación de paquetes previén l'apagáu.

en: Notify the user when distribution upgrades are available
ast: Avisar al usuariu cuando heba anovamientos de la distribución disponibles

en: Notify the user when distribution upgrades are available.
ast: Avisar al usuariu cuando heba anovamientos de la distribución disponibles

en: Notify the user when the automatic update was not started on battery power
ast: Avisar al usuariu cuando nun s'heba aniciao un anovamientu automáticu en mou batería

en: Notify the user when the update was not automatically started because the machine is running on battery power.
ast: Avisar al usuariu cuando nun s'anicie automáticamente l'anovamientu porque l'equipu ta funcionando con batería baxa.

en: Notify the user when the update was started
ast: Avisar al usuariu cuando s'anicie l'anovamientu

en: Notify the user when the update was started.
ast: Avisar al usuariu cuando s'anicie l'anovamientu.

en: The filenames on removable media that designate it a software source.
ast: Los nomes de ficheros en preseos extrayíbles que lo designen como una fonte de software.

en: The install root to use when adding and removing packages
ast: El raigañu d'instalación qu'usar al amestar y desaniciar paquetes

en: The install root to use when processing packages, which is changed when using LTSP or when testing.
ast: El raigañu d'instalación qu'usar al amestar y desaniciar paquetes, cambiada al usar LTSP o en pruebes.

en: The last time we notified the user about non-critical updates. Value is in seconds since the epoch, or zero for never.
ast: La cabera vegada que se notificó al usuariu sobre anovamientos non críticos. El valor ye en segundos dende la época, o cero pa «enxamás».

en: The last time we told the user about non-critical notifications
ast: La cabera vegada que s'entrugó al usuariu tocante a los avisos non críticos

en: The number of seconds at session startup to wait before checking for updates
ast: El númberu de segundos que se tien d'esperar al aniciu de la sesión pa comprobar si hai anovamientos

en: The number of seconds at session startup to wait before checking for updates. Value is in seconds.
ast: El númberu de segundos qu'esperar al aniciu de la sesión pa comprobar si hai anovamientos. El valor ye en segundos.

en: Use WiFi (wireless LAN) connections to check for updates. It may be faster to download packages when on a wired connection, and the VPN or proxy required may also only be available on wired connections.
ast: Usar conexón WiFi (LAN inalámbrica) pa comprobar si hai anovamientos. Una rede cableada pue ser más rápida pa baxar paquetes, y la VPN o el proxy requeríos pue tar disponibles namái pa conexones cableaes.

en: Use WiFi connections
ast: Usar conexones WiFi

en: Use mobile broadband connections
ast: Usar conexones de banda ancha móvil

en: Use mobile broadband connections such as GSM and CDMA to check for updates.
ast: Usar conexones móviles de banda ancha como GSM o CDMA pa guetar anovamientos.

en: When removable media is inserted, it is checked to see if it contains any important filenames in the root directory. If the filename matches, then an updates check is performed. This allows post-install disks to be used to update running systems.
ast: cuando se introduz un preséu estrayíble, compruébase pa ver si contién dalgún nome de ficheru importante na carpeta raigañu. Si'l nome del ficheru concasa, faise una comprobación d'anovamientos. Esto permite post-instalar discos p'anovar sistemes n'execución.

en: 'clone' will display the same thing on all monitors, 'dock' will switch off the internal monitor, 'do-nothing' will use the default Xorg behaviour (extend the desktop in recent versions)
ast: «clone» (clonar) amosará lo mesmo en tolos monitores, «dock» (anclar) apagará'l monitor internu, «do-nothing» (nun facer res) usará'l comportamientu predetermináu de Xorg (en versiones recientes estenderá l'escritoriu)

en: File for default configuration for RandR
ast: Ficheru pa la configuración predeterminada de RandR

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
ast: El complementu XRandR guetará pa esta contraseña una configuración predeterminada nel ficheru especificáu. Ye asemeyada a ~/.config/monitors.xml que polo xeneral atróxase nes carpetas personales de los usuarios. Si un usuariu nun tien tal ficheru o tien ún que nun concasa cola configuración de monitores del usuariu, entós úsase en so llugar el ficheru especificáu por esta contraseña.

en: Whether to turn off specific monitors after boot
ast: Indica si apagar determinaos monitores dempués d'aniciar l'equipu

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
ast: Una llista de cadenes que representen los módulos GTK+ que se cargarán, xeneralmente arriendes de los condicionales y los desactivaos a la fuerza.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
ast: Una llista de cadenes que representen los módulos GTK+ que nun van cargase, inclusu si tán activaos na so configuración predeterminada.

en: Antialiasing
ast: Antialies

en: Hinting
ast: Contornu

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
ast: Llista de módulos GTK+ esplícitamente desactivaos

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
ast: Llista de módulos GTK+ esplícitamente activaos

en: RGBA order
ast: Orde RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ast: L'orde de los elementos subpíxel nuna pantalla LCD; namái s'usa cuando l'antialies ta configuráu en «rgba». Los valores posibles son «rgb» pa colloráu a la esquierda (el más común), «bgr» p'azul a la esquierda, «vrgb» pa colloráu arriba y «vbgr» pa colloráu abaxo.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ast: La triba d'antialies qu'usar cuando se reproducen nes fontes. Los valores posibles son: «none» ensin antialies, «grayscale» pa escala de buxos antialies standard, «rgba» p'antialies de subpíxel (namái pa pantalles LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ast: La triba de contornu qu'usar cuando se rendericen les fontes. Los valores posibles son: "none" ensin contornu, "slight" pa un contornu básicu, "medium" pa un contornu moderáu y "full" pa un contornu máximu (pue distorsionar les formes de les lletres).

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
ast: Activar esto pa mover el cursor cuando l'usuariu toca la tableta.

en: Enable this to only report stylus events when the tip is pressed.
ast: Activar esto pa informar d'eventos d'estilu namái cuando se calca el tip.

en: Enable this to set the cursor to absolute mode.
ast: Activar esto p'afitar el cursor nel mou absolutu.

en: Enable this to set the eraser to absolute mode.
ast: Activar esto p'afitar el borráu nel mou absolutu.

en: Enable this to set the stylus to absolute mode.
ast: Activar esto p'afitar el estilu nel mou absolutu.

en: Set this to 'none', 'cw' for 90 degree clockwise, 'half' for 180 degree, and 'ccw' for 90 degree counterclockwise.
ast: Afitar a «none», «cw» pa xiru de 90 graos horariu, «half» pa 180 graos y «ccw» pa 90 graos antihorariu.

en: Set this to the logical button mapping.
ast: Afitar esto pal mapeáu lóxicu de botones.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
ast: Afitar esto al valor de presión nel que se xenera un eventu d'estilu.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
ast: Afitar esto al valor de presión nel que se xenera un eventu de borráu.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the cursor.
ast: Afitar esto a x1, y1 y x2, y2 del área usable pol cursor.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the eraser.
ast: Afitar esto a x1, y1 y x2, y2 del área usable pol borráu.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the pad.
ast: Afitar esto a x1, y1 y x2, y2 del área usable pola tableta.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the stylus.
ast: Afitar esto a x1, y1 y x2, y2 del área usable pol estilu.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
ast: Afitar esto a x1, y1 y x2, y2 de la curva de presión aplicada al borráu.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
ast: Afitar esto a x1, y1 y x2, y2 de la curva de presión aplicada al estilu.

en: Wacom cursor absolute mode
ast: Wacom: mou de cursor absolutu

en: Wacom cursor button mapping
ast: Wacom: mapeáu de botones de cursor

en: Wacom cursor tablet area
ast: Wacom: estaya del cursor de la tableta

en: Wacom eraser absolute mode
ast: Wacom: mou de borráu absolutu

en: Wacom eraser button mapping
ast: Wacom: mapeáu de botones de borráu

en: Wacom eraser pressure curve
ast: Wacom: curva de presión de borráu

en: Wacom eraser pressure threshold
ast: Wacom: umbral de presión de borráu

en: Wacom eraser tablet area
ast: Wacom: estaya de borráu de la tableta

en: Wacom pad button mapping
ast: Wacom: mapeáu de botones de la tableta

en: Wacom pad tablet area
ast: Wacom: estaya de la tableta

en: Wacom stylus absolute mode
ast: Wacom: mou d'estilu absolutu

en: Wacom stylus button mapping
ast: Wacom: mapeáu de botones d'estilu

en: Wacom stylus pressure curve
ast: Wacom: curva de presión d'estilu

en: Wacom stylus pressure threshold
ast: Wacom: umbral de presión d'estilu

en: Wacom stylus tablet area
ast: Wacom: estaya d'estilu de la tableta

en: Wacom tablet PC feature
ast: Wacom: carauterística de la tableta PC

en: Wacom tablet rotation
ast: Wacom: rotación de la tableta

en: Wacom touch feature
ast: Wacomo: carauterística de toque

en: Enable debugging code
ast: Activar el códigu de depuración

en: Exit after a time (for debugging)
ast: Colar dempués d'un tiempu (pa depuración)

en: Accessibility Keyboard
ast: Accesibilidá del tecláu

en: Accessibility keyboard plugin
ast: Complementu d'accesibilidá del tecláu

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: %s

en: Slow Keys Turned On
ast: Tecles lentes prendíes

en: Slow Keys Turned Off
ast: Tecles lentes apages

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ast: Acabes de calcar la tecla «Mayúscules» durante 8 segundos. Esta ye la combinación de tecles pa la carauterística «Tecles lentes», qu'afeuta la forma na que furrula'l tecláu.

en: Universal Access
ast: Accesu universal

en: Turn Off
ast: Apagar

en: Turn On
ast: Prender

en: Leave On
ast: Dexar Prendío

en: Leave Off
ast: Dexar Apagao

en: _Turn Off
ast: _Apagar

en: _Turn On
ast: _Prender

en: _Leave On
ast: _Dexar Prendío

en: _Leave Off
ast: _Dexar Apagao

en: Sticky Keys Turned On
ast: Tecles especiales Prendíes

en: Sticky Keys Turned Off
ast: Tecles Especiales Apagaes

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ast: Acabes de calcar la tecla «Mayúscules» 5 vegaes. Esti ye'l accesu rápidu pa la carauterística «Tecles persistentes», qu'afeuta la manera na que furrula'l tecláu.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ast: Acabes de calcar dos tecles a la empar, o ha primisti la tecla «Mayúscules» 5 vegaes siguíes. Esto desactiva la carauterística de «Tecles persistentes», lo qu'afeuta a la forma na que furrula'l tecláu.

en: Universal Access Preferences
ast: Preferencies d'accesu universal

en: Enhance _contrast in colors
ast: Realzar _contraste nos colores

en: Make _text larger and easier to read
ast: Facer el _testu más grande y fácil de lleer

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
ast: Calcar y _caltener les tecles p'aceutales (tecles lentes)

en: Use on-screen _keyboard
ast: Usar tecláu en pan_talla

en: Use screen _magnifier
ast: Usar _magnificador de pantalla

en: Use screen _reader
ast: Usar _llector de pantalla

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
ast: _Inorar les pulsaciones de (tecles repetidas)

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
ast: _Calcar combinaciones de tecles tecla a tecla (tecles persistentes)

en: Accessibility settings
ast: Configuración d'accesibilidá

en: Accessibility settings plugin
ast: Complementu de configuración d'accesibilidá

en: Automount and autorun plugged devices
ast: Montar y executar automáticamente preseos coneutaos

en: Mount Helper
ast: Encontu de montáu

en: Unable to mount %s
ast: Nun pudo montase %s

en: Unable to open a folder for %s
ast: Nun pudo montase una carpeta pa %s

en: Ask what to do
ast: Entrugar qué facer

en: Do Nothing
ast: Nun facer res

en: Open Folder
ast: Abrir carpeta

en: Unable to eject %p
ast: Nun pudo expulsase %p

en: Unable to unmount %p
ast: Nun pudo desmontase %p

en: You have just inserted an Audio CD.
ast: Introduxisti un CD de soníu.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ast: Introduxisti un DVD de soníu.

en: You have just inserted a Video DVD.
ast: Introduxisti un DVD de videu.

en: You have just inserted a Video CD.
ast: Introduxisti un Videu CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ast: Introduxisti un CD de Super Videu.

en: You have just inserted a blank CD.
ast: Introduxisti un CD virxe.

en: You have just inserted a blank DVD.
ast: Introduxisti un DVD virxe.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ast: Introduxisti un discu Blu-Ray virxe.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ast: Introduxisti un HD DVD virxe.

en: You have just inserted a Photo CD.
ast: Introduxisti un discu de semeyes Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ast: Introduxisti un discu de semeyes Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ast: Introduxisti un sofitu con semeyes dixitales.

en: You have just inserted a digital audio player.
ast: Introduxisti un reproductor de soníu dixital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ast: Introduxisti un sofitu con software previstu pa que s'execute automáticamente.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
ast: Introduxisti un 'media'.

en: Choose what application to launch.
ast: Escueyi qué aplicación llanzar.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ast: Escueyi cómo abrir «%s» y si se fadrá esta aición nel futuru pa otros soportes de la triba «%s».

en: _Always perform this action
ast: _Facer siempre esta aición

en: _Eject
ast: E_spulsar

en: _Unmount
ast: _Desmontar

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: Background plugin
ast: Complementu de fondu de pantalla

en: Clipboard
ast: Cartafueyu

en: Clipboard plugin
ast: Complementu del cartafueyu

en: Color plugin
ast: Complementu de color

en: Default
ast: Predetermináu

en: Recalibrate now
ast: Recalibrar agora

note: TRANSLATORS: this is when the device has not been recalibrated in a while
en: Recalibration required
ast: Necesítase recalibrar

note: TRANSLATORS: this is when the display has not been recalibrated in a while
en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ast: La pantalla «%s» tendría de recalibrase aína.

note: TRANSLATORS: this is when the printer has not been recalibrated in a while
en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ast: La imprentadora «%s» tendría de recalibrase aína.

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
ast: Complementu de color del alministrador de preferencies de GNOME

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device added
ast: Preseos de calibración de color amestáu

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device removed
ast: Preseos de calibración de color desaniciáu

en: Dummy
ast: De prueba

en: Dummy plugin
ast: Complementu de prueba

note: TRANSLATORS: this is the notification application name
en: Power
ast: Enerxía

en: Power plugin
ast: Adautador de corriente

en: Unknown time
ast: Tiempu desconocíu

en: %i minute | %i minutes
ast[0]: %i minutu
ast[1]: %i minutos

en: %i hour | %i hours
ast[0]: %i hora
ast[1]: %i hores

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

note: TRANSLATORS: The laptop battery is charged, and we know a time. * The parameter is the time, e.g. 7 hours 6 minutes
en: provides %s laptop runtime
ast: proporciona %s d'usu del portátil

note: TRANSLATORS: the device is discharging, and we have a time remaining * The first parameter is the device type, e.g. "Laptop battery" and * the second is the time, e.g. 7 hours 6 minutes
en: %s %s remaining
ast: %s queden %s

note: TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage * The first parameter is the device type, e.g. "Laptop battery" and * the second is the time, e.g. "7 hours 6 minutes" TRANSLATORS: device is charging, and we have a time to full and a percentage.
en: %s %s until charged
ast: %s: %s fasta la so carga

note: TRANSLATORS: the device is charging, and we have a time to full and empty. * The parameter is a time string, e.g. "7 hours 6 minutes"
en: provides %s battery runtime
ast: proporciona %s d'usu de batería

note: TRANSLATORS: the type of data, e.g. Laptop battery
en: Product:
ast: Productu:

note: TRANSLATORS: device is missing TRANSLATORS: device is charged TRANSLATORS: device is charging TRANSLATORS: device is discharging
en: Status:
ast: Estáu:

en: Missing
ast: Ausente

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charged
ast: Cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Charging
ast: Cargando

note: TRANSLATORS: battery state
en: Discharging
ast: Descargando

note: TRANSLATORS: percentage
en: Percentage charge:
ast: Porcentaxe de carga:

note: TRANSLATORS: manufacturer
en: Vendor:
ast: Fabricante:

note: TRANSLATORS: how the battery is made, e.g. Lithium Ion
en: Technology:
ast: Teunoloxía:

note: TRANSLATORS: serial number of the battery
en: Serial number:
ast: Númberu de serie:

note: TRANSLATORS: model number of the battery
en: Model:
ast: Modelo:

note: TRANSLATORS: time to fully charged
en: Charge time:
ast: Tiempu de carga:

note: TRANSLATORS: time to empty
en: Discharge time:
ast: Tiempu de descarga:

note: TRANSLATORS: Excellent, Good, Fair and Poor are all related to battery Capacity
en: Excellent
ast: Escelente

en: Good
ast: Buenu

en: Fair
ast: Normal

en: Poor
ast: Malu

en: Capacity:
ast: Capacidá:

en: Current charge:
ast: Carga actual:

en: Last full charge:
ast: Cabera carga completa:

en: Design charge:
ast: Carga de diseñu:

en: Charge rate:
ast: Tasa de carga:

note: TRANSLATORS: system power cord
en: AC adapter | AC adapters
ast[0]: Adautador de corriente
ast[1]: Adautadores de corriente

note: TRANSLATORS: laptop primary battery
en: Laptop battery | Laptop batteries
ast[0]: Batería de portátil
ast[1]: Bateríes de portátil

note: TRANSLATORS: battery-backed AC power source
en: UPS | UPSs
ast[0]: SAI
ast[1]: SAI

note: TRANSLATORS: a monitor is a device to measure voltage and current
en: Monitor | Monitors
ast[0]: Monitor
ast[1]: Monitores

note: TRANSLATORS: wireless mice with internal batteries
en: Mouse | Mice
ast[0]: Mur
ast[1]: Mures

note: TRANSLATORS: wireless keyboard with internal battery
en: Keyboard | Keyboards
ast[0]: Tecláu
ast[1]: Teclaos

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile...)
en: Cell phone | Cell phones
ast[0]: Teléfonu móvil
ast[1]: Teléfonos móviles

note: TRANSLATORS: media player, mp3 etc
en: Media player | Media players
ast[0]: Reproductor multimedia
ast[1]: Reproductores multimedia

note: TRANSLATORS: tablet device
en: Tablet | Tablets
ast[0]: Tableta
ast[1]: Tabletes

note: TRANSLATORS: tablet device
en: Computer | Computers
ast[0]: Equipu
ast[1]: Equipos

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Ion
ast: Ion litiu

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Polymer
ast: Polímeru de litiu

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lithium Iron Phosphate
ast: Fosfatu de litiu fierro

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Lead acid
ast: Plombu y ácidu

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel Cadmium
ast: Níquel cadmiu

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Nickel metal hydride
ast: Híbridu de níquel metal

note: TRANSLATORS: battery technology
en: Unknown technology
ast: Teunoloxía desconocida

note: TRANSLATORS: battery state
en: Empty
ast: Balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Waiting to charge
ast: Esperando pa cargar

note: TRANSLATORS: battery state
en: Waiting to discharge
ast: Esperando pa baxar

note: TRANSLATORS: device not present
en: Laptop battery not present
ast: Falta la batería del portátil

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is charging
ast: La batería del portátil ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is discharging
ast: La batería del portátil ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is empty
ast: La batería del portátil ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is charged
ast: La batería del portátil ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is waiting to charge
ast: La batería del portátil ta esperando pa cargase

note: TRANSLATORS: battery state
en: Laptop battery is waiting to discharge
ast: La batería del portátil ta esperando pa descargase

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is charging
ast: El SAI ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is discharging
ast: El SAI ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is empty
ast: La batería del SAI ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: UPS is charged
ast: La batería del SAI ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is charging
ast: El mur ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is discharging
ast: El mur ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is empty
ast: La batería del mur ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Mouse is charged
ast: La batería del mur ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is charging
ast: El tecláu ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is discharging
ast: El tecláu ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is empty
ast: La batería del tecláu ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Keyboard is charged
ast: La batería del tecláu ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is charging
ast: La PDA ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is discharging
ast: La PDA ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is empty
ast: La batería de la PDA ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: PDA is charged
ast: La batería del la PDA ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is charging
ast: El teléfonu móvil ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is discharging
ast: El teléfonu móvil ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is empty
ast: La batería del teléfonu móvil ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Cell phone is charged
ast: La batería del teléfonu móvil ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is charging
ast: El reproductor multimedia ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is discharging
ast: El reproductor multimedia ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is empty
ast: La batería del reproductor multimedia ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Media player is charged
ast: La batería del reproductor multimedia ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is charging
ast: La tableta ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is discharging
ast: La tableta ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is empty
ast: La batería de la tableta ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Tablet is charged
ast: La batería de la tableta ta cargada

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is charging
ast: El equipu ta cargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is discharging
ast: El equipu ta descargándose

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is empty
ast: La batería del equipu ta balera

note: TRANSLATORS: battery state
en: Computer is charged
ast: La batería del equipu ta cargada

note: TRANSLATORS: the battery may be recalled by it's vendor
en: Battery may be recalled
ast: La batería podría tar reclamada

en: A battery in your computer may have been recalled by %s and you may be at risk.
ast: La batería nel to equipu seique fore reclamada por %s y pues tar en riesgu.

en: For more information visit the battery recall website.
ast: Pa obtener más información visita'l sitiu de reclamación de bateríes.

note: TRANSLATORS: button text, visit the manufacturers recall website
en: Visit recall website
ast: Visitar sitiu web de reclamaciones

note: TRANSLATORS: button text, do not show this bubble again
en: Do not show me this again
ast: Nun amosar esto más

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
ast: SAI descargándose

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining
ast: Queden %s de SAI de respaldu

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we only have one battery
en: Battery low
ast: Batería baxa

note: TRANSLATORS: laptop battery low, and we have more than one kind of battery
en: Laptop battery low
ast: Batería del portátil baxa

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
ast: Queden aproximadamente <b>%s</b> (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: UPS is starting to get a little low
en: UPS low
ast: SAI baxu

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ast: Queden aproximadamente <b>%s</b> d'enerxía del SAI de respaldu (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: mouse is getting a little low TRANSLATORS: the mouse battery is very low
en: Mouse battery low
ast: Batería del mur baxa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ast: El mur inalámbricu tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: keyboard is getting a little low TRANSLATORS: the keyboard battery is very low
en: Keyboard battery low
ast: Batería del tecláu baxa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ast: El tecláu inalámbricu tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: PDA is getting a little low TRANSLATORS: the PDA battery is very low
en: PDA battery low
ast: Batería del PDA baxa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: PDA is low in power (%.0f%%)
ast: La pda tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: cell phone (mobile) is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Cell phone battery low
ast: Batería del teléfonu móvil baxa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ast: El teléfonu móvil tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: media player, e.g. mp3 is getting a little low
en: Media player battery low
ast: Batería del reproductor multimedia baxa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Media player is low in power (%.0f%%)
ast: El reproductor multimedia tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: graphics tablet, e.g. wacom is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Tablet battery low
ast: Batería de la tableta baxa

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ast: La tableta tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: computer, e.g. ipad is getting a little low TRANSLATORS: the cell battery is very low
en: Attached computer battery low
ast: El equipu coneutáu tien poca batería

note: TRANSLATORS: tell user more details
en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ast: El equipu coneutáu tien poca batería (%.0f%%)

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
ast: La batería ta baxa

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and only have one kind of battery
en: Battery critically low
ast: Batería críticamente baxa

note: TRANSLATORS: laptop battery critically low, and we have more than one type of battery TRANSLATORS: laptop battery is really, really, low
en: Laptop battery critically low
ast: Batería del portátil críticamente baxa

note: TRANSLATORS: tell the use to insert the plug, as we're not going to do anything
en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ast: Coneuta l'adautador de corriente pa evitar la perda de datos.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ast: L'equipu va suspendese aína, sacante que lu coneutes.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ast: L'equipu va ivernar aína, sacante que lu coneutes.

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ast: L'equipu va apagase aína, sacante que lu coneutes.

note: TRANSLATORS: the UPS is very low TRANSLATORS: UPS is really, really, low
en: UPS critically low
ast: SAI críticamente baxu

note: TRANSLATORS: give the user a ultimatum
en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ast: Queda aproximadamente <b>%s</b> d'enerxía del SAI de respaldu (%.0f%%). Restablez la CA nel equipu pa evitar la perda de datos.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: El mur inalámbricu tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: El tecláu inalámbricu tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: La PDA tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: El teléfonu móvil tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: El reproductor multimedia tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: La tableta tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: the device is just going to stop working
en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ast: L'equipu coneutáu tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is critically low
ast: La batería ta críticamente baxa

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu va <b>apagase</b> cuando la batería s'escose ensembre.

note: TRANSLATORS: computer will suspend
en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques de <b>suspendese</b>. Necesítase daqué de batería pa caltener l'equipu nel estáu suspendíu.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques d'ivernar.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques d'apagase.

note: TRANSLATORS: computer will shutdown without saving data
en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ast: El SAI ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu va <b>apagase</b> cuando'l SAI s'escose ensembre.

note: TRANSLATORS: computer will hibernate
en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ast: El SAI ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a puntu de hibernar.

note: TRANSLATORS: computer will just shutdown
en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ast: El SAI ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques d'apagase.

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been opened
ast: La tapa abrióse

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been closed
ast: La tapa zarróse

note: TRANSLATORS: this is the title of the power manager status icon * that is only shown in fallback mode
en: Power Manager
ast: Xestor d'enerxía

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
ast: Requierse autenticación pa camudar el brillu del portátil

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the backlight brightness.
en: Modify the laptop brightness
ast: Camudar el brillu del portátil

en: Low Disk Space on "%s"
ast: Espaciu de discu baxu en «%s»

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ast: El volume «%s» namái tien %s d'espaciu en discu llibre. Pues lliberar dalgún espaciu vaciando la papelera.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ast: El volume «%s» namái tien %s d'espaciu en discu llibre.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
ast: Espaciu de discu baxu

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ast: Esti equipu namái tien %s d'espaciu en discu llibre. Pues lliberar dalgún espaciu vaciando la papelera.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ast: Esti equipu namái tien %s d'espaciu en discu llibre.

en: Disk space
ast: Espaciu nel discu

en: Examine
ast: Desaminar

en: Empty Trash
ast: Vaciar la papelera

en: Ignore
ast: Inorar

en: Don't show any warnings again for this file system
ast: Nun amosar dengún avisu de nuevu pa esti sistema de ficheros

en: Don't show any warnings again
ast: Nun amosar dengún avisu de nuevu.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ast: Pues lliberar espaciu vaciando la papelera, desaniciando programes o ficheros ensin usar o moviendo ficheros a otru discu o partición.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ast: Pues lliberar espaciu desaniciando programes o ficheros ensin usar o moviendo ficheros a otru discu o partición.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ast: Pues lliberar espaciu vaciando la papelera, desaniciando programes usaos o moviendo ficheros a un discu esternu.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ast: Pues lliberar espaciu desaniciando programes o ficheros ensin usar o moviendo ficheros a un discu esternu.

en: Examine…
ast: Desaminar…

en: Key binding (%s) is invalid (%d)
ast: L'asociación de tecles (%s) nun ye válida (%d)

en: Key binding (%s) is incomplete
ast: La combinación de tecles (%s) ta incompleta

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ast: Hebo un fallu al intentar executar (%s)
    que ta asociáu a la tecla (%s)

en: Keybindings
ast: Combinaciones de tecles

en: Keybindings plugin
ast: Complementu de combinaciones de tecles

en: Keyboard plugin
ast: Complementu de tecláu

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
ast: Fallu al activar la configuración de XKB.
    Puen esistir delles razones pa ello.
    
    Si informes d'esto como un fallu, inclúi los resultaos de
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>
     • <b>%s</b>

en: _Layouts
ast: _Distribuciones

en: Show _Keyboard Layout...
ast: Amosar la _distribución del tecláu…

note: translators note: * This is the name of the gnome-control-center "region" panel
en: Region and Language Settings
ast: Configuración rexonal y de llingua

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
ast: Nun pudo obtenese'l terminal predetermináu. Comprueba que la orde predeterminada del terminal ta configurada y apunta a una aplicación válida.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ast: Nun pudo executase la orde: %s
    Comprueba que ye una orde válida.

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
ast: Desactiváu

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
ast[0]: %u salida
ast[1]: %u salides

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
ast[0]: %u entrada
ast[1]: %u entraes

en: System Sounds
ast: Soníos del sistema

en: Media keys
ast: Tecles multimedia

en: Media keys plugin
ast: Complementu de tecles multimedia

en: Could not enable mouse accessibility features
ast: Nun pudieron activase les carauterístiques d'accesibilidá del mur

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ast: L'accesibilidá del mur requier que los axustes finos del mur tean instalaos nel to sistema.

en: Mouse plugin
ast: Complementu del mur

en: Print-notifications
ast: Notificaciones de la imprentadora

en: Print-notifications plugin
ast: Complementu de notificaciones de la imprentadora

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Toner low
ast: Nivel de tóner baxu

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Toner empty
ast: Tóner baleru

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Not connected?
ast: Nun ta coneutada?

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Cover open
ast: Tapa abierta

note: Trnaslators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: Printer configuration error
ast: Fallu de configuración de la imprentadora

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Door open
ast: Puerta abierta

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Marker supply low
ast: Nivel de marcador baxu

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
ast: Marcador escosáu

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Paper low
ast: Nivel de papel baxu

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Out of paper
ast: Papel escosáu

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer off-line
ast: Imprentadora desconeutada

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: Printer error
ast: Fallu na imprentadora

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is low on toner.
ast: A la imprentadora «%s» quéda-y pocu tóner.

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' has no toner left.
ast: A la imprentadora «%s» nun-y queda tóner.

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' may not be connected.
ast: La imprentadora «%s» paez nun tar coneutada.

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The cover is open on printer '%s'.
ast: La tapa de la imprentadora «%s» ta abierta.

note: Trnaslators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ast: Nun s'alcuentra un peñera pa la imprentadora «%s».

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The door is open on printer '%s'.
ast: La puerta de la imprentadora «%s» ta abierta.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ast: La imprentadora «%s» tien pocu marcador.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ast: La imprentadora «%s» nun tien marcador.

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is low on paper.
ast: La imprentadora «%s» tien pocu papel.

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is out of paper.
ast: La imprentadora «%s» nun tien papel.

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer '%s' is currently off-line.
ast: La imprentadora «%s» ta anguaño desconeutada.

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: There is a problem on printer '%s'.
ast: Esiste un problema cola imprentadora «%s».

en: Printer added
ast: Imprentadora amestada

en: Printer removed
ast: Imprentadora desaniciada

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been stopped
en: Printing stopped
ast: Imprentación detenida

[ctx: print job]
note: Translators: "print-job xy" on a printer
en: "%s" on %s
ast: «%s» en %s

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been canceled
en: Printing canceled
ast: Imprentación encaboxada

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been aborted
en: Printing aborted
ast: Imprentación albortada

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been completed
en: Printing completed
ast: Imprentación completa

[ctx: print job state]
note: Translators: A job is printing
en: Printing
ast: Imprentando

en: Printers
ast: Imprentadores

note: Translators: We are configuring new printer
en: Configuring new printer
ast: Configurando la imprentadora nueva

note: Translators: Just wait
en: Please wait...
ast: Espera un segundu...

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: Missing printer driver
ast: Falta'l controlador de la imprentadora

note: Translators: We have no driver installed for the device
en: No printer driver for %s.
ast: Nun esiste un controlador d'imprentadora pa %s.

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: No driver for this printer.
ast: Nun esiste un controlador pa esta imprentadora.

en: Set up screen size and rotation settings
ast: Afitar los axustes de tamañu y rotación de la pantalla

en: Could not switch the monitor configuration
ast: Nun pudo camudase la configuración del monitor

en: Could not restore the display's configuration
ast: Nun pudo restaurase la configuración del monitor

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ast: Nun pudo restaurase la configuración del monitor dende un respaldu

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
ast[0]: La pantalla va reiniciase a la so configuración anterior en %d segundu
ast[1]: La pantalla va reiniciase a la so configuración anterior en %d segundos

en: Does the display look OK?
ast: ¿Vese bien la pantalla?

en: _Restore Previous Configuration
ast: _Restaurar la configuración anterior

en: _Keep This Configuration
ast: _Caltener esta configuración

en: The selected configuration for displays could not be applied
ast: Nun pudo aplicase la configuración esbillada pa les pantalles

en: Could not refresh the screen information: %s
ast: Nun pudo refrescase la información de la pantalla: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ast: Intentando camudar la configuración del monitor de toes formes.

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ast: Nun pudo aplicase la configuración almacenada pa los monitores

en: Manage X Settings
ast: Xestionar los axustes de les X

en: X Settings
ast: Axustes de les X

en: Module Path
ast: Camín del módulu

en: path to smartcard PKCS #11 driver
ast: camín al controlador de tarxetes intelixentes PKCS #11

en: received error or hang up from event source
ast: recibióse un fallu o un cuelgue dende l'orixe d'eventos

en: NSS security system could not be initialized
ast: Nun pudo anicializase'l sistema de seguridá NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
ast: nun pudo atopase un controlador de tarxeta intelixente afayadizu

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ast: nun pudo cargase'l controlador de tarxeta intelixente «%s»

en: could not watch for incoming card events - %s
ast: nun pudo vixilase los eventos entrantes de la tarxeta: %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ast: atopóse un fallu inesperáu al esperar los eventos de la tarxeta intelixente

en: Slot ID
ast: ID de la ranura

en: The slot the card is in
ast: La ranura na que ta la tarxeta

en: Slot Series
ast: Serie de la ranura

en: per-slot card identifier
ast: Identificador de tarxetes por ranura

en: name
ast: nome

en: Module
ast: Módulu

en: smartcard driver
ast: controlador de tarxeta intelixente

en: Change system time and date settings
ast: Camudar la configuración de la hora y la data del sistema

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
ast: Pa camudar la configuración de la data o de la hora, tienes d'autenticate.

note: TRANSLATORS: a distro update is available, e.g. Fedora 8 to Fedora 9
en: Distribution upgrades available
ast: Esisten anovamientos pa la distribución

en: Software Updates
ast: Anovamientos de software

note: TRANSLATORS: provides more information about the upgrade
en: More information
ast: Más información

note: TRANSLATORS: title in the libnotify popup
en: Update | Updates
ast[0]: Anovamientu
ast[1]: Anovamientos

note: TRANSLATORS: message when there are security updates
en: An important software update is available | Important software updates are available
ast[0]: Esiste una importante anovamientu de software disponible
ast[1]: Esisten importantes anovamientos de software disponibles

note: TRANSLATORS: button: open the update viewer to install updates
en: Install updates
ast: Instalar anovamientos

note: TRANSLATORS: message when there are non-security updates
en: A software update is available. | Software updates are available.
ast[0]: Esiste un anovamientu de software disponible
ast[1]: Esisten anovamientos de software disponibles

note: TRANSLATORS: policy says update, but we are on battery and so prompt
en: Automatic updates are not being installed as the computer is running on battery power
ast: Los anovamientos automáticos nun van a instalase porque l'equipu ta en mou batería

note: TRANSLATORS: informs user will not install by default
en: Updates not installed
ast: Anovamientos non instalaos

note: TRANSLATORS: to hell with my battery life, just do it
en: Install the updates anyway
ast: Instalar los anovamientos de toes formes

en: No restart is required.
ast: Nun ye necesario reaniciar.

en: A restart is required.
ast: Ye necesario reaniciar.

en: You need to log out and log back in.
ast: Tienes de zarrar la sesión y aniciala de nueves.

en: You need to restart the application.
ast: Tienes de reaniciar l'aplicación.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
ast: Tienes de colar de la sesión y entamar sesión de nuevu pa caltener la seguridá.

en: A restart is required to remain secure.
ast: Faise necesario reaniciar pa caltener la seguridá.

note: TRANSLATORS: we did the update, but some updates were skipped and not applied
en: One package was skipped: | Some packages were skipped:
ast[0]: Omitióse un paquete:
ast[1]: Omitiéronse dellos paquetes:

note: TRANSLATORS: title: system update completed all okay
en: The system update has completed
ast: Completóse l'anovamientu del sistema

note: TRANSLATORS: restart computer as system packages need update
en: Restart computer now
ast: Reaniciar l'equipu agora

note: TRANSLATORS: the updates mechanism
en: Updates
ast: Anovamientos

note: TRANSLATORS: we failed to get the updates multiple times, * and now we need to inform the user that something might be wrong
en: Unable to access software updates
ast: Nun pudo accedese a los anovamientos de software

note: TRANSLATORS: try again, this time launching the update viewer
en: Try again
ast: Intentar otra vuelta

note: TRANSLATORS: the reason why we've inhibited it
en: A transaction that cannot be interrupted is running
ast: Ta executándose una trensaición que nun se pue interrumpir

note: TRANSLATORS: we need to restart so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to restart this computer before the hardware will work correctly.
ast: Tienes de reaniciar l'equipu pa que'l hardware funcione correcho.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional software was installed
ast: Instalóse software adicional

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: You will need to remove and then reinsert the hardware before it will work correctly.
ast: Tiendes d'estrayer y volver a introducir el hardware pa que funcione correcho.

note: TRANSLATORS: we need to remove an replug so the new hardware can re-request the firmware
en: Your hardware has been set up and is now ready to use.
ast: El hardware configuróse y ta llistu pa usase.

note: TRANSLATORS: we need another package to keep udev quiet
en: Additional firmware is required to make hardware in this computer function correctly.
ast: Necesítase firmware adicional pa que'l hardware d'esti equipu funcione correcho.

note: TRANSLATORS: title of libnotify bubble
en: Additional firmware required
ast: Necesítase firmware adicional

note: TRANSLATORS: button label
en: Install firmware
ast: Instalar firmware

note: TRANSLATORS: we should ignore this device and not ask anymore
en: Ignore devices
ast: Inorar preseos
