Gnome-control-center 2.14 - en to br translation catalogue (64 entries)

en: Accessibility
br: Haezadusted

en: Eject
br: Kas er-maez

en: Home folder
br: Teuliad ar gêr

en: Lock screen
br: Prennañ ar skramm

en: Log out
br: Dilugañ

en: Next track
br: Loabr da-heul

en: Pause playback
br: Ehan al lenn

en: Play (or play/pause)
br: Seniñ (pe seniñ/ehan)

en: Search
br: Klask

en: RGBA order
br: Urzh RGBA

en: Allowed keys
br: Alc'hwezioù aotret

en: Enable background plugin
br: Gweredekaat enlugellad an drekleur

en: Enable clipboard plugin
br: Gweredekaat enlugellad ar golver

en: Enable font plugin
br: Gweredekaat enlugellad an nodrezhoù

en: Enable keyboard plugin
br: Gweredekaat enlugellad ar c'hlavier

en: Enable mouse plugin
br: Gweredekaat enlugellad al logodenn

en: Enable sound plugin
br: Gweredekaat enlugellad ar son

en: Enable xrandr plugin
br: Gweredekaat enlugellad xrandr

en: Enable xrdb plugin
br: Gweredekaat enlugellad xrdb

en: Enable xsettings plugin
br: Gweredekaat enlugellad

en: Mouse keys
br: Alc'hwezioù al logodenn

en: Screen magnifier
br: Loupenn ar skramm

en: Screen reader
br: Lenner skramm

en: Don't activate
br: Na gweredekaat ket

en: Don't deactivate
br: Na diweredekaat ket

en: Activate
br: Gweredekaat

en: Deactivate
br: Diweredekaat

en: Do_n't activate
br: Na gweredekaat _ket

en: Do_n't deactivate
br: Na diweredekaat _ket

en: _Activate
br: Gweredek_aat

en: _Deactivate
br: _Diweredekaat

en: Background
br: Drekleur

en: Background plugin
br: Enlugellad an drekleur

en: Clipboard
br: Golver

en: Clipboard plugin
br: Enlugellad ar golver

en: Font
br: Nodrezh

en: Font plugin
br: Enlugellad an nodrezh

en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

en: Examine...
br: Ensellout...

en: Ignore
br: Leuskel a-gostez

en: Emptying the trash
br: O goulonderiñ al lastez

en: Preparing to empty trash...
br: Prientiñ ar goullonderiñ al lastez...

en: From:
br: Adalek :

en: _Empty Trash
br: Goullond_eriñ al lastez

en: Keyboard
br: Klavier

en: Keyboard plugin
br: Enlugellad ar c'hlavier

en: A_vailable files:
br: Restroù _hegerz :

en: _Load
br: Kargañ

en: _Loaded files:
br: Restroù karget :

en: System Sounds
br: Reizhiad sonioù

en: GNOME Volume Control
br: Reoler an ampled GNOME

en: Media keys
br: Alc'hwezioù ar media

en: Media keys plugin
br: Enlugellad alc'hwezioù ar media

en: Mouse Preferences
br: Gwellvezioù al logodenn

en: Mouse
br: Logodenn

en: Mouse plugin
br: Enlugellad al logodenn

en: _Keep This Configuration
br: _Mirout ar c'hefluniad-mañ

en: Normal
br: Reizh

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehou

en: _Configure Display Settings ...
br: _Kefluniañ arventennoù ar skrammañ...

en: Configure display settings
br: Kefluniañ arventennoù ar skrammañ

en: Manage X Settings
br: Ardeiñ an arventennoù X

en: X Settings
br: Arventennoù X
