gnome-settings-daemon - en to eo translation catalogue (537 entries)

en: Smartcard removal action
eo: Ago de forigo de inteligenta memorkarto

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
eo: Agordu tiun je unu el “none” (neniu), “lock-screen” (ŝlosekrano), aŭ “force-logout” (deviga adiaŭo). La ago plenumiĝos kiam vi detiras la inteligentan memorkarton, kiu estis uzata por saluti.

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
eo: Eblaj valoroj estas “on” (ŝaltite), “off” (malŝaltite), kaj “custom” (propra).

en: Keyboard Bell Custom Filename
eo: Propra dosiernomo de klavara sonorilo

en: File name of the bell sound to be played.
eo: Dosiernomo de la ludonta sonorila sono.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
eo: Ĉu la orientiĝo de la tabulkomputilo estas fiksita, aŭ aŭtomate turnita.

en: Mouse button orientation
eo: Musbutonorientiĝo

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
eo: Permuti dekstrajn kaj maldekstrajn musbutonojn por maldekstramanaj musoj.

en: Single Click
eo: Unuobla klako

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
eo: Plirapidiga obligilo por musmovo. Valoro de -1 estas la implicita agordo.

en: Motion Threshold
eo: Movosojlo

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
eo: Distanco per bilderoj, kiu la musmontrilo devas deloki, antaŭ plirapidigita musmovo estas ŝaltita. Valoro de -1 estas la implicita agordo.

en: Middle button emulation
eo: Imitado de meza musbutono

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
eo: Ŝalti imiton de la meza musbutono per samtempa premo de la maldekstra kaj la dekstra musbutonoj.

en: Double click time
eo: Tempo de duobla klako

en: Length of a double click in milliseconds.
eo: La longo de duobla klako per milisekundoj.

en: Drag threshold
eo: Ŝovsojlo

en: Distance before a drag is started.
eo: Distanco antaŭ ŝovo komencas.

en: Key Repeat Interval
eo: Intertempo de klavripeto

en: Delay between repeats in milliseconds.
eo: Prokrasto inter ripetoj per milisekundoj.

en: Initial Key Repeat Delay
eo: Komenca klavripeta prokrasto

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
eo: Komenca klavripeta prokrasto per milisekundoj.

en: Remember NumLock state
eo: Memori NumLock stato

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
eo: Kiam agordite je vera, GNOME memoros la staton de la NumLock-LED inter seancoj.

en: Disable touchpad while typing
eo: Ŝalti la tuŝplaton dum tajpado

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
eo: Agordu tiun je VERA se vi havas problemojn kun hazardaj tuŝoj de la tuŝplato dum skribado.

en: Enable horizontal scrolling
eo: Ŝalti horizontalan rulumadon

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
eo: Agordu tiun je VERA por permesi horizontalan rulumadon per la sama metodo de la scroll_method ŝlosilo.

en: Select the touchpad scroll method
eo: Elekti rulum-metodon de la tuŝplato

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
eo: Elektu rulum-metodon de la tuŝplato. Eblaj valoroj estas: “disabled” (malŝaltita), “edge-scrolling” (eĝa rulumado), “two-finger-scrolling” (dufingra rulumado).

en: Enable mouse clicks with touchpad
eo: Ŝalti musklakojn per la tuŝplato

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
eo: Agordu tiun je VERA por kapabli musklaki per la tuŝplato.

en: Enable touchpad
eo: Ŝalti la tuŝplaton

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
eo: Agordu tiun je VERA por ŝalti ĉiujn tuŝplatojn.

en: Touchpad button orientation
eo: Orientiĝo de tuŝplatbutono

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
eo: Permutu dekstrajn kaj maldekstrajn musbutonojn uzante “left” (maldekstra) por maldekstramanaj musoj, “right” (dekstra) por dekstramanaj musoj, aŭ “mouse” (muso) por observi la agordon de la muso.

en: Natural scrolling
eo: Natura rulumadon

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
eo: Agordu tiun je VERA por ŝalti naturan (inversan) rulumadon por tuŝplatoj.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
eo: Butono de imitado de rulumilo. 0 por malŝalti la funkcion.

en: Wacom stylus absolute mode
eo: Wacom-grefelo absoluta reĝimo

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
eo: Ŝalti tiun por agordi la tabuleton je absoluta reĝimo.

en: Wacom tablet area
eo: Areo de Wacom-tabuleto

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
eo: Agordu tiun je x1, y1 kaj x2, y2 de la areo uzebla per la iloj.

en: Wacom tablet aspect ratio
eo: Proporcio de Wacom-tabuleto

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
eo: Ŝaltu tiun por limigi la areon de la Wacom tabuleto por kongrui la proporcion de la eligo.

en: Wacom tablet rotation
eo: Turno de Wacom-tabuleto

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
eo: Agordi tiun je “none” (neniu), “cw” por 90 gradoj dekstrume, “half” (duona) por 180 gradoj, aŭ “ccw” por 90 gradoj maldekstrume.

en: Wacom touch feature
eo: Wacom tuŝa funkcio

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
eo: Ŝaltu tiun por movi la musmontrilon kiam la uzanto tuŝas la tabuleton.

en: Wacom stylus pressure curve
eo: Premkurbo de Wacom-grefilo

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
eo: Agordu tiun je x1, y1 kaj x2, y2 de la premkurbo almetita al la grefilo.

en: Wacom stylus button mapping
eo: Mapado de Wacom-grefilaj butonoj

en: Set this to the logical button mapping.
eo: Agordi ĉi tion al la logika butonmapado.

en: Wacom stylus pressure threshold
eo: Premsojlo de Wacom-grefilo

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
eo: Agordu tiun je la premvaloro je kiu generiĝas grefila klakevento.

en: Wacom eraser pressure curve
eo: Premkurbo de Wacom-gumo

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
eo: Agordu tiun je x1, y1 kaj x2, y2 de la premkurbo almetita al la gumo.

en: Wacom eraser button mapping
eo: Mapado de Wacom-gumaj butonoj

en: Wacom eraser pressure threshold
eo: Premsojlo de Wacom-gumo

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
eo: Agordu tiun je la premvaloro je kiu generiĝas guma klakevento.

en: Wacom button action type
eo: Agospeco de Wacom-butono

en: The type of action triggered by the button being pressed.
eo: La agospeco, kiu estas lanĉita de la premata butono.

en: Key combination for the custom action
eo: Klavkombino por la propra ago

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
eo: La klavkombino, kiu estas generita kiam la butono premiĝas por propraj agoj.

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
eo: Klavkombinoj por tuŝringa aŭ tuŝstria propra ago

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
eo: La klavkombinoj, kiuj estas generita kiam tuŝringo aŭ tuŝstrio uziĝas por propraj agoj (supre antaŭ sube).

note: Translators: This is the OLED display on an Intuos4 tablet: http://eu.shop.wacom.eu/images/articles/d9abd9f2d4d88aa0649cda97a8077e2b_8.jpg
en: Button label for OLED display.
eo: Etikedo de butono por OLED-ekrano.

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
eo: Etikedo montriĝos sur la OLED-ekrano de la butono

en: The duration a display profile is valid
eo: La daŭro, ke la ekrana profilo validas

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
eo: Tiu estas la nombro da tagoj, post kiu la ekrana kolora profilo konsideriĝos nevalida.

en: The duration a printer profile is valid
eo: La daŭro, ke la presila profilo validas

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
eo: Tiu estas la nombro da tagoj, post kiu la presila kolora profilo konsideriĝos nevalida.

en: If the night light mode is enabled
eo: Ĉu la noktluma reĝimo estas ŝaltita

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
eo: Noktluma reĝimo ŝanĝas la koloran temperaturon de via ekrano post kiam la suno subiris aŭ je antaŭagordita horoj.

en: Temperature of the display when enabled
eo: Temperaturo de la ekrano se ŝaltita

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
eo: Tiun temperaturon en Kelvino oni uzas por aliigi la ekranan tonon kiam noktluma reĝimo estas ŝaltita. Pli altaj valoroj estas pli bluaj, malpli altaj estas pli ruĝaj.

en: Use the sunrise and sunset
eo: Uzi la sunleviĝo kaj sunsubiro

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
eo: Aŭtomate determini la sunleviĝa kaj sunsubira tempoj, el aktuala loko.

en: The start time
eo: La komencotempo

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
eo: Kiam “night-light-schedule-automatic” estas malŝaltita, uzi tiun komencotempon en horoj de post meznokto.

en: The end time
eo: La fintempo

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
eo: Kiam “night-light-schedule-automatic” estas malŝaltita, uzi tiun fintempon en horoj de post meznokto.

en: The last detected position
eo: La lastdetektita loko

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
eo: Kiam lokaj servoj estas disponeblaj, tiu estas la lastdetektita loko. La implicita valoro estas nevalida valoro por certigi, ke tiu ĉiam ĝisdatiĝas dum startigo.

en: List of plugins that are allowed to be loaded
eo: Listo de kromprogramoj, kiujn oni permesas ŝargi

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
eo: Listo de ĉenoj reprezentante la kromprogramojn, kiujn oni permesas ŝargi (implicita: “ĉiuj”). Tiu nur taksiĝas je startigo.

en: Mount paths to ignore
eo: Surmetaj indikoj por malatenti

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
eo: Specifu liston de surmetaj indikoj por malatenti kiam ili havas malmulte da spaco.

en: Free percentage notify threshold
eo: Libera procenta averta sojlo

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
eo: Sojlo de libera spaco en procentoj por komenca averto pri malmulta diskospaco. Se la procento de libera spaco malkreskas sub tiun, averto montriĝas.

en: Subsequent free space percentage notify threshold
eo: Sekva libera spaco procenta averta sojlo

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
eo: Specifu la procenton per kiu la libera diskospaco malkreskus antaŭ sekva averto montriĝas.

en: Free space notify threshold
eo: Libera spaca averta sojlo

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
eo: Specifu la sumon en GB. Se la sumo da libera spaco estas pli ol tiu, neniu averto montriĝos.

en: Minimum notify period for repeated warnings
eo: Minimuma averta periodo por ripetitaj avertoj

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
eo: Specifu tempon en minutoj. Sekvaj avertoj por portilo ne montriĝos antaŭ ol tiu periodo finas.

en: Launch calculator
eo: Lanĉi kalkulilon

en: Binding to launch the calculator.
eo: Klavkombino por malfermi kalkulilon.

en: Launch settings
eo: Lanĉi agordojn

en: Binding to launch GNOME Settings.
eo: Klavkombino por lanĉi GNOME Agordojn.

en: Launch email client
eo: Lanĉi retpoŝtilon

en: Binding to launch the email client.
eo: Klavkombino por lanĉi retpoŝtilon.

en: Eject
eo: Elĵeti

en: Binding to eject an optical disc.
eo: Klavkombino por elĵeti lumdiskon.

en: Launch help browser
eo: Lanĉi helpfoliumilon

en: Binding to launch the help browser.
eo: Klavkombino por lanĉi la help-foliumilon.

en: Home folder
eo: Hejma dosierujo

en: Binding to open the Home folder.
eo: Klavkombino por malfermi la Hejman dosierujon.

en: Launch media player
eo: Lanĉi medioludilon

en: Binding to launch the media player.
eo: Klavkombino por lanĉi la medioludilon.

en: Next track
eo: Sekva trako

en: Binding to skip to next track.
eo: Klavkombino por salti al la sekva titolo.

en: Pause playback
eo: Paŭzigi ludadon

en: Binding to pause playback.
eo: Klavkombino por paŭzigi ludadon.

en: Play (or play/pause)
eo: Ludi (aŭ ludi/paŭzi)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
eo: Klavkombino por startigi ludadon (aŭ baskuligi ludi/paŭzigi).

en: Log out
eo: Adiaŭi

en: Binding to log out.
eo: Klavkombino por adiaŭi.

en: Previous track
eo: Antaŭa trako

en: Binding to skip to previous track.
eo: Klavkombino por salti al la antaŭa titolo.

en: Lock screen
eo: Ŝlosi la ekranon

en: Binding to lock the screen.
eo: Klavkombino por ŝlosi la ekranon.

en: Search
eo: Serĉi

en: Binding to launch the search tool.
eo: Klavkombino por lanĉi la serĉilon.

en: Stop playback
eo: Haltigi ludadon

en: Binding to stop playback.
eo: Klavkombino por haltigi ludadon.

en: Volume down
eo: Malplilaŭtigi

en: Binding to lower the volume.
eo: Klavkombino por malplilaŭtigi.

en: Volume mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi

en: Binding to mute/unmute the volume.
eo: Klavkombino por silentigi/malsilentigi.

en: Volume up
eo: Plilaŭtigi

en: Binding to raise the volume.
eo: Klavkombino por altigi la laŭtecon.

en: Microphone mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi mikrofonon

en: Binding to mute/unmute the microphone.
eo: Klavkombino por silentigi/malsilentigi la mikrofonon.

en: Launch web browser
eo: Lanĉi retumilon

en: Binding to launch the web browser.
eo: Klavkombino por lanĉi la retumilon.

en: Toggle magnifier
eo: Baskuligi ekranlupeon

en: Binding to show the screen magnifier
eo: Klavkombino por montri la ekran-lupeon

en: Toggle screen reader
eo: Baskuligi ekranlegilon

en: Binding to start the screen reader
eo: Klavkombino por montri la ekran-legilon

en: Toggle on-screen keyboard
eo: Baskuligi ekranklavaron

en: Binding to show the on-screen keyboard
eo: Klavkombino por montri la ekran-klavaron

en: Increase text size
eo: Pligrandigi la tekstgrandon

en: Binding to increase the text size
eo: Klavkombino por pligrandigi la tekstgrandon

en: Decrease text size
eo: Malpligrandigi la tekstgrandon

en: Binding to decrease the text size
eo: Klavkombino por malpligrandigi la tekstgrandon

en: Toggle contrast
eo: Baskuligi kontraston

en: Binding to toggle the interface contrast
eo: Klavkombino por baskuligi fasadan kontraston

en: Magnifier zoom in
eo: Pligrandigilo zomi

en: Binding for the magnifier to zoom in
eo: Klavkombino por la pligrandigilo por zomi

en: Magnifier zoom out
eo: Pligrandigilo malzomi

en: Binding for the magnifier to zoom out
eo: Klavkombino por la pligrandigilo por malzomi

en: Custom keybindings
eo: Propraj klavkombinoj

en: List of custom keybindings
eo: Listo de propraj klavkombinoj

en: Size of volume step
eo: Amplekso de laŭteca paŝo

en: Size of the volume step for each volume change
eo: La paŝogrando por ŝanĝi la laŭtecon

en: Quiet volume down
eo: Malplilaŭtigi kaŝe

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
eo: Klavkombino por malplilaŭtigi sen sonefekto.

en: Quiet volume mute/unmute
eo: Silentigi/malsilentigi kaŝe

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
eo: Klavkombino por silentigi/malsilentigi sen sonefekto.

en: Quiet volume up
eo: Plilaŭtigi kaŝe

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
eo: Klavkombino por plilaŭtigi sen sonefekto.

en: Precise volume down
eo: Malplilaŭtigi precize

en: Binding to lower the volume with higher precision.
eo: Klavkombino por malplilaŭtigi pli precize.

en: Precise volume up
eo: Plilaŭtigi precize

en: Binding to raise the volume with higher precision.
eo: Klavkombino por plilaŭtigi pli precize.

en: Toggle touchpad on/off
eo: Baskuligi tuŝplaton

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
eo: Klavkombino por baskuligi tuŝplaton.

en: Switch touchpad on
eo: Ŝalti tuŝplaton

en: Binding to switch the touchpad on.
eo: Klavkombino por ŝalti tuŝplaton.

en: Switch touchpad off
eo: Malŝalti tuŝplaton

en: Binding to switch the touchpad off.
eo: Klavkombino por malŝalti tuŝplaton.

en: Skip backward in current track
eo: Salti malantaŭen en aktuala trako

en: Binding to skip backward in current track.
eo: Klavkombino por salta malantaŭen en aktuala trako.

en: Skip forward in current track
eo: Salti antaŭen en aktuala trako

en: Binding to skip forward in current track.
eo: Klavkombino por salti antaŭen en aktuala trako.

en: Toggle repeat playback mode
eo: Baskuligi ripetan ludreĝimon

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
eo: Klavkombino por baskuligi ripetan reĝimon en aŭdovidludilo.

en: Toggle random playback mode
eo: Baskuligi hazardan ludreĝimon

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
eo: Klavkombino por baskuligi hazardan reĝimon en aŭdovidludilo.

en: Toggle automatic screen orientation
eo: Baskuligi aŭtomatan ekranorientiĝon

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
eo: Klavkombino por baskuligi aŭtomatan ekranorientiĝon.

en: Power button
eo: Ŝaltbutono

en: Binding for power button.
eo: Klavkombino por ŝaltbutono.

en: Hibernate button
eo: Pasivuma butono

en: Binding to hibernate the machine.
eo: Klavkombino por pasivumigi la maŝinon.

en: Suspend button
eo: Halteta butono

en: Binding to suspend the machine.
eo: Klavkombino por halteti la maŝinon.

en: Screen brightness up
eo: Pliheligi ekranon

en: Binding to increase the screen brightness.
eo: Klavkombino por pliheligi la ekranon.

en: Screen brightness down
eo: Malpliheligi ekranon

en: Binding to decrease the screen brightness.
eo: Klavkombino por malpliheligi la ekranon.

en: Screen brightness cycle
eo: Cikligi ekranhelecon

en: Binding to cycle the screen brightness.
eo: Klavkombino por cikligi la ekranhelecon.

en: Keyboard brightness up
eo: Pliheligi klavaron

en: Binding to increase the keyboard brightness.
eo: Klavkombino por pliheligi la klavaron.

en: Keyboard brightness down
eo: Malpliheligi klavaron

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
eo: Klavkombino por malpliheligi la klavaron.

en: Keyboard brightness toggle
eo: Baskuligi klavaran helecon

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
eo: Klavkombino por baskuligi la helecon de la klavaro.

en: Show battery status
eo: Montri baterian staton

en: Binding to show current battery status.
eo: Klavkombino por montri la baterian staton.

en: Binding to toggle airplane mode.
eo: Klavkombino por baskuligi aviadilan reĝimon.

en: Bluetooth RF kill
eo: Bludenta RF kill

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
eo: Klavkombino por baskuligi bludentan aviadilan reĝimon.

en: Static binding to launch the calculator.
eo: Statika klavkombino por malfermi kalkulilon.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
eo: Statika klavkombino por lanĉi GNOME Agordojn.

en: Static binding to launch the email client.
eo: Statika klavkombino por lanĉi retpoŝtilon.

en: Static binding to eject an optical disc.
eo: Statika klavkombino por elĵeti lumdiskon.

en: Static binding to open the Home folder.
eo: Statika klavkombino por malfermi la Hejman dosierujon.

en: Static binding to launch the media player.
eo: Statika klavkombino por lanĉi la aŭdovidludilon.

en: Static binding to skip to next track.
eo: Statika klavkombino por salti al la sekva trako.

en: Static binding to pause playback.
eo: Statika klavkombino por paŭzigi ludadon.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
eo: Statika klavkombino por komenci ludadon (aŭ baskuligi ludadon).

en: Static binding to skip to previous track.
eo: Statika klavkombino por salti al la antaŭa trako.

en: Static binding to lock the screen.
eo: Statika klavkombino por ŝlosi la ekranon.

en: Static binding to launch the search tool.
eo: Statika klavkombino por lanĉi la serĉilon.

en: Static binding to stop playback.
eo: Statika klavkombino por haltigi ludadon.

en: Static binding to lower the volume.
eo: Statika klavkombino por malplilaŭtigi.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
eo: Statika klavkombino por silentigi/malsilentigi.

en: Static binding to raise the volume.
eo: Statika klavkombino por plilaŭtigi.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
eo: Statika klavkombino por malplilaŭtigi sen sonefekto.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
eo: Statika klavkombino por plilaŭtigi sen sonefekto.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
eo: Statika klavkombino por malplilaŭtigi pli precize.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
eo: Statika klavkombino por plilaŭtigi pli precize.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
eo: Statika klavkombino por silentigi/malsilentigi la mikrofonon.

en: Static binding to launch the web browser.
eo: Statika klavkombino por lanĉi la retumilon.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
eo: Statika klavkombino por baskuligi la tuŝplaton.

en: Static binding to switch the touchpad on.
eo: Statika klavkombino por ŝalti la tuŝplaton.

en: Static binding to switch the touchpad off.
eo: Statika klavkombino por malŝalti la tuŝplaton.

en: Static binding to skip backward in current track.
eo: Statika klavkombino por salti malantaŭen en aktuala trako.

en: Static binding to skip forward in current track.
eo: Statika klavkombino por salti antaŭen en aktuala trako.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
eo: Statika klavkombino por baskuligi ripetan reĝimon en aŭdovidludilo.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
eo: Statika klavkombino por baskuligi hazardan reĝimon en aŭdovidludilo.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
eo: Statika klavkombino por baskuligi aŭtomatan ekranorientiĝon.

en: Static binding for power button.
eo: Statika klavkombino por ŝaltbutono.

en: Static binding to hibernate the machine.
eo: Statika klavkombino por pasivumigi la maŝinon.

en: Static binding to suspend the machine.
eo: Statika klavkombino por pasivumigi la maŝinon.

en: Static binding to increase the screen brightness.
eo: Statika klavkombino por pliheligi la ekranon.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
eo: Statika klavkombino por malpliheligi la ekranon.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
eo: Statika klavkombino por cikligi la ekranhelecon.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
eo: Statika klavkombino por pliheligi la klavaron.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
eo: Statika klavkombino por malpliheligi la klavaron.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
eo: Statika klavkombino por baskuligi la helecon de la klavaro.

en: Static binding to show current battery status.
eo: Statika klavkombino por montri la baterian staton.

en: Static binding to toggle airplane mode.
eo: Statika klavkombino por baskuligi aviadilan reĝimon.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
eo: Statika klavkombino por baskuligi bludentan aviadilan reĝimon.

en: Name
eo: Nomo

en: Name of the custom binding
eo: Nomo de la propra klavkombino

en: Binding
eo: Klavkombino

en: Binding for the custom binding
eo: Klavkombino por la propra klavkombino

en: Command
eo: Komando

en: Command to run when the binding is invoked
eo: Rulenda komando kiam la klavkombino estas uzata

en: The brightness of the screen when idle
eo: La heleco de la ekrano kiam senokupe

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
eo: Tiu estas la heleco de la klapkomputila ekrano kiam la seanco estas senokupa.

en: Dim the screen after a period of inactivity
eo: Malheligi la ekranon post periodo de senokupo

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
eo: Ĉu la ekrano devus malheliĝi por konservi elektron kiam la komputilo estas senokupe.

en: Sleep timeout computer when on AC
eo: Tempolimo de dormado de komputilo kiam konektite

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
eo: La tempo en sekundoj, post kiu dormos la komputilo konektita al hejmelektro. Valoro de 0 signifas neniam.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
eo: Ĉu pasivumi, halteti aŭ fari neniun kiam senokupe

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
eo: La speco de dormado, kiun oni devus plenumi kiam la komputilo estas senokupe.

en: Sleep timeout computer when on battery
eo: Tempolimo de dromado de komputlo kiam uzante baterion

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
eo: La tempo en sekundoj, post kiu dormos la komputilo uzante baterian elektron. Valoro de 0 signifias neniam.

en: Enable the ALS sensor
eo: Ŝalti ALS sensilon

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
eo: Ĉu la funkcio de la ĉirkaŭluma sensilo estas ŝaltita.

en: Power button action
eo: Ago de ŝaltbutono

en: The action to take when the system power button is pressed. Virtual machines only honor the 'nothing' action, and will shutdown otherwise. Tablets always suspend, ignoring all the other action options.
eo: La ago farata kiam la ŝaltbutono de la sistemo estas premata. La ago farata kiam la ŝaltbutono de la sistemo estas premata. Virtualaj maŝinoj nur sekvas la agon "nenio", kaj alie malŝaltos. tabulkomputiloj ĉiam suspendas, ignorante ĉiujn aliajn agadopciojn.

en: Enable power-saver profile when battery is low
eo: Ebligi la profilon pri ŝparado de energio kiam la baterio estas malalta

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
eo: Aŭtomate ebligi la "energioŝparan" profilon uzante power-profiles-daemon se la baterio estas malalta.

en: On which connections the service is enabled
eo: Per kiuj konektoj la servo estas ŝaltita

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
eo: Listo de NetworkManager konektoj (ĉiu reprezentita per ĝia UUID) per kiuj tiu servo estas ŝaltita kaj startigita.

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
eo: Listo de eksplicite malŝaltitaj GTK+ moduloj

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
eo: Listo de ĉenoj reprezentante la GTK+ modulojn, kiuj ne estos ŝargitaj, eĉ se implicite ŝaltitaj per siaj agordoj.

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
eo: Listo de eksplicite ŝaltitaj GTK+ moduloj

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
eo: Listo de ĉenoj reprezentante la GTK+ moduloj, kiuj estos ŝargitaj, kutime aldone al kondiĉaj kaj devige malŝaltitaj moduloj.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
eo: Vortaro de XSETTINGS por transpasi

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
eo: Ĉi tiu vortaro mapas XSETTINGS-nomojn por anstataŭi valorojn. La valoroj devas esti aŭ ĉenoj, subskribitaj int32s aŭ (ĉe koloroj), 4-opoj de uint16 (ruĝa, verda, blua, alfa; 65535 estas plene maldiafana).

en: Antialiasing
eo: Glatigo

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
eo: La speco de glatigo por bildigi tiparojn. Eblaj valoroj estas: “none” (neniu) por neniu glatigo, “grayscale” (grizoskalo) por norma grizoskala glatigo, kaj “rgba” por subbildera glatigo (nur LCD ekranoj).

en: Hinting
eo: Polurado

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
eo: La speco de polurado por bildigi tiparojn. Eblaj valoroj estas: “none” (neniu) por neniu polurado kaj “slight” (iomete) por fiksi nur al Y-akso kiel Microsoft ClearType, DirectWrite, kaj mallibera bildiga modulo de Adobe. Malatentas indiĝenan poluradon ene la tiparo, generas polurojn algortime. Ubuntu implicite uzas tiun. Rekomendita. La signifo de “medium” (meze) kaj “full” (tute) dependas de la fontara formo (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) kaj la instalita versio de FreeType. Ili kutime provas fiksi signobildojn al kaj la X- kaj la Y-akso (krom .otf: nur Y). Tiu eble kaŭzas misformon kaj/aŭ nekoheran poluradon, depende de la kvalito de la fontaro, la fontara formo kaj la stato de FreeType.

en: RGBA order
eo: RGBA ordo

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
eo: La ordo de subbilderaj eroj sur LCD ekrano; uzita nur kiam glatigo estas agordita je “rgba”. Eblaj valoroj estas: “rgb” por ruĝa maldekstraflanke (plej kutima), “bgr” por blua maldekstraflanke, “vrgb” por ruĝa supre, “vbgr” por ruĝa sube.

en: Color
eo: Koloro

note: TRANSLATORS: button: this is to open GCM
en: Recalibrate now
eo: Laŭnormigi nun

note: TRANSLATORS: this is when the device has not been recalibrated in a while
en: Recalibration required
eo: Laŭnormigo necesas

note: TRANSLATORS: this is when the display has not been recalibrated in a while
en: The display “%s” should be recalibrated soon.
eo: Oni devus laŭnormigi la ekranon “%s” baldaŭ.

note: TRANSLATORS: this is when the printer has not been recalibrated in a while
en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
eo: Oni devus laŭnormigi la presilon “%s” baldaŭ.

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
eo: GNOME Agorda Demona Kolora Kromprogramo

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device added
eo: Kolorlaŭnormiga aparato estas aldonita

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device removed
eo: Kolorlaŭnormiga aparato estas forigita

note: Translators: UTC here means the Coordinated Universal Time. * %:::z will be replaced by the offset from UTC e.g. UTC+02
en: UTC%:::z
eo: UTK%:::z

en: Time Zone Updated to %s (%s)
eo: Horzono ĝisdatiĝis al %s (%s)

en: Settings
eo: Agordoj

en: Date & Time Settings
eo: Agordoj de dato kaj horo

en: Disk Space
eo: Diskospaco

en: Examine
eo: Kontroli

en: Empty Trash
eo: Malplenigi la rubujon

en: Ignore
eo: Malatenti

en: Low Disk Space on “%s”
eo: Malmulte da libera diskospaco sur “%s”

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
eo: En la portila “%s” restas nur %s da diska spaco.  Vi povus liberigi iom de spaco per malplenigi la rubujo.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
eo: En la portilo “%s” restas nur %s da diska spaco.

en: Low Disk Space
eo: Malmulte da libera diskospaco

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
eo: En la komputilo restas nur %s da diska spaco.  Vi povus liberigi iom de spaco per malplenigi la rubujo.

en: This computer has only %s disk space remaining.
eo: En la komputilo restas nur %s da diska spaco.

note: TRANSLATORS: %s is the application name.
en: %s Stopped
eo: %s haltita

note: TRANSLATORS: %s is the application name.
en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
eo: La memoro de la aparato estas preskaŭ plena. %s uzis multe da memoro kaj estis devigita halti.

note: TRANSLATORS: A terminal tab/window was killed.
en: Virtual Terminal Stopped
eo: Virtuala terminalo haltis

note: TRANSLATORS: A terminal tab/window was killed.
en: Device memory is nearly full. Virtual terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
eo: La memoro de la aparato estas preskaŭ plena. Virtualaj finaj procezoj uzis multe da memoro kaj estis devigitaj ĉesi.

note: TRANSLATORS: We don't have a good description of what was killed.
en: Application Stopped
eo: Aplikaĵo haltis

note: TRANSLATORS: We don't have a good description of what was killed.
en: Device memory is nearly full. An application that was using a lot of memory and was forced to stop.
eo: La memoro de la aparato estas preskaŭ plena. Aplikaĵo kiu uzis multe da memoro kaj estis devigita ĉesi.

en: Bluetooth disabled
eo: Bludento malŝaltita

en: Bluetooth enabled
eo: Bludento ŝaltita

en: Airplane mode enabled
eo: Aviadila reĝimo ŝaltita

en: Airplane mode disabled
eo: Aviadila reĝimo malŝaltita

en: Hardware Airplane Mode
eo: Aparata aviadila reĝimo

en: Unknown time
eo: Nekonata tempo

en: %i minute | %i minutes
eo[0]: %i minuto
eo[1]: %i minutoj

en: %i hour | %i hours
eo[0]: %i horo
eo[1]: %i horoj

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
eo: %i %s kaj %i %s

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is critically low
eo: Baterio estas danĝere malplena

note: TRANSLATORS: this is the notification application name
en: Power
eo: Elektro

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
eo: Malŝargante la vicnutrilon

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining
eo: Restas %s da vicnutrila rezerva elektro

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
eo: Restas nekonata sumo da vicnutrila rezerva elektro

note: TRANSLATORS: notification title, a wireless mouse is low or very low on power
en: Mouse battery low
eo: Baterio de la muso estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless mouse is low on power
en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
eo: Sendrata muso havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Wireless mouse is low on power
eo: Sendrata muso havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless mouse is very low on power
en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Sendrata muso havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ne estas ŝargita.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Sendrata muso havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a wireless keyboard is low or very low on power
en: Keyboard battery low
eo: Baterio de la klavaro estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless keyboard is low on power
en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
eo: Sendrata klavaro havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is low on power
eo: Sendrata klavaro havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless keyboard is very low on power
en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Sendrata klavaro havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Sendrata klavaro havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a PDA (Personal Digital Assistance device) is low or very on power
en: PDA battery low
eo: Baterio de la poŝkomputilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a PDA (Personal Digital Assistance device) is low on power
en: PDA is low on power (%.0f%%)
eo: Poŝkomputilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: PDA is low on power
eo: Poŝkomputilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a PDA (Personal Digital Assistance device) is very low on power
en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Poŝkomputilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Poŝkomputilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a cell phone (mobile phone) is low or very low on power
en: Cell phone battery low
eo: Baterio de la poŝtelefono estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a cell phone (mobile phone) is low on power
en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
eo: Poŝtelefono havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Cell phone is low on power
eo: Poŝtelefono havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a cell phone (mobile phone) is very low on power
en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Poŝtelefono havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Poŝtelefono havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a media player (e.g. mp3 player) is low or very low on power
en: Media player battery low
eo: Baterio de la medioludilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a media player (e.g. mp3 player) is low on power
en: Media player is low on power (%.0f%%)
eo: Medioludilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Media player is low on power
eo: Medioludilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a media player (e.g. mp3 player) is very low on power
en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Medioludilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Medioludilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a graphics tablet (e.g. wacom) is low or very low on power
en: Tablet battery low
eo: Baterio de la tabulkomputilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a graphics tablet (e.g. wacom) is low on power
en: Tablet is low on power (%.0f%%)
eo: Tabulkomputilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Tablet is low on power
eo: Tabulkomputilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a graphics tablet (e.g. wacom) is very low on power
en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Tabulkomputilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Tabulkomputilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, an attached computer (e.g. ipad) is low or very low on power
en: Attached computer battery low
eo: Baterio de la alfiksita komputilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, an attached computer (e.g. ipad) is low on power
en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
eo: Alfiksita komputilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Attached computer is low on power
eo: Alfiksita komputilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, an attached computer (e.g. ipad) is very low on power
en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Alfiksita komputilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Alfiksita komputilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a game controller (e.g. joystick or joypad) is low or very low on power
en: Game controller battery low
eo: Baterio de la ludstirilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a game controller (e.g. joystick or joypad) is low on power
en: Game controller is low on power (%.0f%%)
eo: Ludstirilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Game controller is low on power
eo: Ludstirilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, an attached game controller (e.g. joystick or joypad) is very low on power
en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Ludstirilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Ludstirilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a pen is low or very low on power
en: Pen battery low
eo: Baterio de la skribilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a pen is low on power
en: Pen is low on power (%.0f%%)
eo: Skribilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Pen is low on power
eo: Skribilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a pen is very low on power
en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Skribilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Skribilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, an external touchpad is low or very low on power
en: Touchpad battery low
eo: Baterio de la tuŝplato estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, an external touchpad is low on power
en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
eo: Tuŝplato havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Touchpad is low on power
eo: Tuŝplato havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, an external touchpad is very low on power
en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Tuŝplato havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Tuŝplato havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a headset (headphones + microphone) is low or very low on power
en: Headset battery low
eo: Baterio de la kapaŭdilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a headset (headphones + microphone) is low on power
en: Headset is low on power (%.0f%%)
eo: Kapaŭdilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Headset is low on power
eo: Kapaŭdilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a headset (headphones + microphone) is very low on power
en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Kapaŭdilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Kapaŭdilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, speaker is low or very low on power
en: Speaker battery low
eo: Baterio de la laŭtparolilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a speaker is low on power
en: Speaker is low on power (%.0f%%)
eo: Laŭtparolilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Speaker is low on power
eo: Laŭtparolilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a speaker is very low on power
en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Laŭtparolilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Laŭtparolilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, headphones (no microphone) are low or very low on power
en: Headphones battery low
eo: Baterio de la kapaŭskultiloj estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, headphones (no microphone) are low on power
en: Headphones are low on power (%.0f%%)
eo: Kapaŭskultiloj havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Headphones are low on power
eo: Kapaŭskultiloj havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, headphones (no microphone) are very low on power
en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Kapaŭskultiloj havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Kapaŭskultiloj havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, an audio device is low or very low on power
en: Audio device battery low
eo: Baterio de la sonaparato estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, an audio device is low on power
en: Audio device is low on power (%.0f%%)
eo: Sonaparato havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Audio device is low on power
eo: Sonaparato havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, an audio device is very low on power
en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Sonaparato havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Sonaparato havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a remote control is low or very low on power
en: Remote battery low
eo: Baterio de la teleregilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, an remote control is low on power
en: Remote is low on power (%.0f%%)
eo: Teleregilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Remote is low on power
eo: Teleregilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a remote control is very low on power
en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Teleregilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Teleregilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a printer is low or very low on power
en: Printer battery low
eo: Baterio de la presilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a printer is low on power
en: Printer is low on power (%.0f%%)
eo: Presilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Printer is low on power
eo: Presilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a printer is very low on power
en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Presilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Presilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a scanner is low or very low on power
en: Scanner battery low
eo: Baterio de la skanilo estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a scanner is low on power
en: Scanner is low on power (%.0f%%)
eo: Skanilo havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Scanner is low on power
eo: Skanilo havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a scanner is very low on power
en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Skanilo havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Skanilo havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a camera is low or very low on power
en: Camera battery low
eo: Baterio de la kamerao estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a camera is low on power
en: Camera is low on power (%.0f%%)
eo: Kamerao havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Camera is low on power
eo: Kamerao havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a camera is very low on power
en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Kamerao havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Kamerao havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a Bluetooth device is low or very low on power
en: Bluetooth device battery low
eo: Baterio de la bludenta aparato estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a Bluetooth device is low on power
en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
eo: Bludenta aparato havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: Bluetooth device is low on power
eo: Bludenta aparato havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a Bluetooth device is very low on power
en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Bludenta aparato havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Bludenta aparato havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is low or very on power
en: Connected device battery is low
eo: Baterio de la konektita aparato estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is low on power
en: A connected device is low on power (%.0f%%)
eo: Konektita aparato havas malmulte da energio (%.0f%%)

en: A connected device is low on power
eo: Konektita aparato havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is very low on power
en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Konektita aparato havas malmulte da energio (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
eo: Konektita aparato havas malmulte da energio. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii se ĝi ne estos ŝargita.

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is running low, shows percentage remaining
en: Low Battery
eo: Malalta baterio

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is running low, shows percentage remaining
en: %.0f%% battery remaining
eo: %.0f%% baterio restas

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, shows percentage remaining
en: UPS Low
eo: NEP havas malmulte da energio

note: TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, shows percentage remaining TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, warning about action happening soon
en: %.0f%% UPS power remaining
eo: Restas %.0f%% da NPE-energio

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
eo: Baterio estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, advice on what the user should do
en: Battery Almost Empty
eo: Baterio estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is critically running low, advice on what the user should do
en: Connect power now
eo: Konekti energion nun

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, warning about action happening soon
en: UPS Almost Empty
eo: NEP estas preskaŭ malplena

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, warning about action happening now
en: Battery is Empty
eo: Baterio estas malplena

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, warning about action about to happen TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is critically low, warning about action about to happen
en: This device is about to hibernate
eo: La aparato ekdormas nun

en: This device is about to shutdown
eo: Ĉi tiu aparato estas haltonta

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is critically low, warning about action about to happen
en: UPS is Empty
eo: NEP estas malplena

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been opened
eo: Kovrilo malfermiĝis

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been closed
eo: Kovrilo fermiĝis

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: On battery power
eo: Je bateria elektro

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: On AC power
eo: Je hejmelektra elektro

en: Automatic logout
eo: Aŭtomata adiaŭado

en: You will soon log out because of inactivity.
eo: Vi baldaŭ adiaŭos pro senokupo.

en: Automatic suspend
eo: Aŭtomata haltetado

en: Suspending soon because of inactivity.
eo: Komputilo tre baldaŭ haltetos pro senokupo.

en: Automatic hibernation
eo: Aŭtomata pasivumado

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the backlight brightness.
en: Modify the laptop brightness
eo: Aliigi la helecon de klapkomputilo

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
eo: Aŭtentigo necesas por aliigi la helecon de la klapkomputilo

note: Translators: We are configuring new printer
en: Configuring new printer
eo: Agordante novan presilon

note: Translators: Just wait
en: Please wait…
eo: Bonvolu atendi…

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: Missing printer driver
eo: Mankante presilpelilo

note: Translators: We have no driver installed for the device
en: No printer driver for %s.
eo: Neniu presilpelilo por %s.

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: No driver for this printer.
eo: Neniu presilpelilo por tiu presilo.

en: Printers
eo: Presiloj

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is low on toner.
eo: Presilo “%s” havas malmulte da inko.

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” has no toner left.
eo: Presilo “%s” ne plu havas inkon.

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” may not be connected.
eo: Presilo “%s” eble ne estas konekita.

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The cover is open on printer “%s”.
eo: La kovrilo de la presilo “%s” estas malfermita.

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: There is a missing print filter for printer “%s”.
eo: Presfiltrilo por la presilo “%s” mankas.

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The door is open on printer “%s”.
eo: La pordo de la presilo “%s” estas malfermita.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on a marker supply.
eo: Presilo “%s” havas mulmulta da markilo.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of a marker supply.
eo: Presilo “%s” ne plu havas markilon.

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is low on paper.
eo: Presilo “%s” havas malmulte da papero.

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is out of paper.
eo: Presilo “%s” ne plu havas paperon.

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is currently off-line.
eo: Presilo “%s” estas aktuale malkonektita.

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: There is a problem on printer “%s”.
eo: Estas problemo rilate al presilo “%s”.

note: Translators: The printer has a job to print but the printer needs authentication to continue with the print
en: %s Requires Authentication
eo: %s bezonas aŭtentigon

note: Translators: A printer needs credentials to continue printing a job
en: Credentials required in order to print
eo: Akreditaĵo necesas por presi

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Toner low
eo: Malmulte da inko

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Toner empty
eo: Neniu inko

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Not connected?
eo: Ĉu ne konektita?

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Cover open
eo: Kovrilo malfermita

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: Printer configuration error
eo: Presilagorda eraro

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Door open
eo: Pordo malfermita

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Marker supply low
eo: Mulmulta da markilo

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
eo: Neniu markilo

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Paper low
eo: Malmulta papero

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Out of paper
eo: Neniu papero

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer off-line
eo: Malkonektita presilo

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer) Translators: This is a title of an error notification for a printer
en: Printer error
eo: Presileraro

note: Translators: New printer has been added
en: Printer added
eo: Presilo aldonita

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been stopped
en: Printing stopped
eo: Haltigis presadon

[ctx: print job]
note: Translators: "print-job xy" on a printer
en: “%s” on %s
eo: “%s” je %s

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been canceled
en: Printing canceled
eo: Nuligis presadon

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been aborted
en: Printing aborted
eo: Presado ĉesigita

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been completed
en: Printing completed
eo: Plenumis presadon

[ctx: print job state]
note: Translators: A job is printing
en: Printing
eo: Presante

note: Translators: This is a title of a report notification for a printer
en: Printer report
eo: Presila raporto

note: Translators: This is a title of a warning notification for a printer
en: Printer warning
eo: Presila averto

note: Translators: "Printer 'MyPrinterName': 'Description of the report/warning/error from a PPD file'."
en: Printer “%s”: “%s”.
eo: Presilo “%s”: “%s”.

en: User was not logged in with smartcard.
eo: Uzanto ne salutis per inteligenta memorkarto.

en: USB Protection
eo: USB-protekto

en: New USB device
eo: Nova USB-aparato

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
eo: Detektis novan aparaton dum la seanco estis malferma. Se vi ne konektis iun aparaton, kontrolu vian sistemon por suspekta aparato.

en: New device detected
eo: Detektis novan aparaton

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
eo: Aŭ ekzista aparato rekonektiĝis aŭ nova konektiĝis. Se vi ne faris tion, kontrolu vian sistemon por suspekta aparato.

en: Reconnect USB device
eo: Rekonekti USB-aparaton

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
eo: Detektis novan aparaton dum vi ne ĉeestis. Bonvolu malkonekti kaj rekonekti la aparaton por komenci ĝian uzadon.

en: USB device blocked
eo: USB-aparato blokita

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
eo: Detektis novan aparaton dum vi ne ĉeestis. Ĝi blokiĝis ĉar USB-proteko estas ŝaltita.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active. If you want to activate the device, disable the USB protection and re-plug the device.
eo: La nova enmetita aparato estas blokita ĉar la USB-protekto estas aktiva. Se vi volas aktivigi la aparaton, malŝaltu la USB-protekton kaj rekonektu la aparaton.

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the LED setting for a Wacom tablet
en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
eo: Aliigi la lumanta LED por Wacom tabuleto

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
eo: Aŭtentigo necesas por aliigi la lumanta LED por Wacom tabuleto

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the OLED images for a Wacom tablet
en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
eo: Aliigi la OLED bildon por Wacom tabuleton

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
eo: Aŭtentigo necesas por aliigi la OLED bildon de Wacom tabuleton

en: Phone failure
eo: Telefona fiasko

en: No connection to phone
eo: Neniu konekto al telefono

en: Operation not allowed
eo: Operacio ne permesata

en: Operation not supported
eo: Operacio ne estas subtenata

en: SIM not inserted
eo: SIM-karto ne enmetita

en: SIM PIN required
eo: SIM-PIN-kodo necesas

en: SIM PUK required
eo: SIM-PUK-kodo necesas

en: SIM failure
eo: SIM-fiasko

en: SIM busy
eo: SIM estas okupata

en: SIM wrong
eo: SIM-karto malĝusta

en: Incorrect password
eo: Malĝusta pasvorto

en: SIM PIN2 required
eo: SIM-PIN2-kodo necesas

en: SIM PUK2 required
eo: SIM-PUK2-kodo necesas

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Action Cancelled
eo: Nuligis agon

en: Access denied
eo: Aliro rifuzita

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: New PIN for SIM
eo: Nova PIN por SIM

en: Set
eo: Agordi

en: Unlock SIM card
eo: Malŝlosi SIM-karton

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
eo: Bonvolu enigi novan PIN-kodon por SIM-karto %s

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
eo: Enigu novan PIN-kodon por malŝlosi vian SIM-karton

en: Please provide the PIN for SIM card %s
eo: Bonvolu enigi la PIN-kodon de SIM-karto %s

en: Enter PIN to unlock your SIM card
eo: Enigu PIN-kodon por malŝlosi vian SIM-karton

en: Please provide the PUK for SIM card %s
eo: Bonvolu enigi la PUK-kodon de SIM-karto %s

en: Enter PUK to unlock your SIM card
eo: Enigu PUK-kodon por malŝlosi vian SIM-karton

note: msg is already localised
en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
eo[0]: %2$s. Restas %1$u peno
eo[1]: %2$s. Restas %1$u penoj

en: You have %u try left | You have %u tries left
eo[0]: Restas %u peno
eo[1]: Restas %u penoj
