gnome-settings-daemon - en to ka translation catalogue (534 entries)

en: Smartcard removal action
ka: სმარტ ბარათის გამოერთების ქმედება

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ka: დააყენეთ ეს ერთ-ერთზე მნიშვნელობებიდან "none" (არაფერი), "lock-screen" (ეკრანის დაბლოკვა ან "force-logout" (ნაძალადევი გასვლა). ეს ქმედება შესრულდება, როცა სმარტ-ბარათს გამოაერთებთ.

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
ka: შესაძლო მნიშვნელობებია "on" (ჩართ), "off"(გამორთ) და "custom" (ხელით).

en: Keyboard Bell Custom Filename
ka: კლავიატურის ზარის ფაილის ხელით მითითება

en: File name of the bell sound to be played.
ka: დასაკრავი ზარის ფაილის სახელი.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
ka: როცა ტაბლეტის ორიენტაცია დაბლოკილია, ან ის ავტომატურად ტრიალდება.

en: Mouse button orientation
ka: თაგუნას ღილაკის ორიენტაცია

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ka: თაგუნას მარცხენა და მარჯვენა ღილაკების მიმოცვლა ცაციებისთვის.

en: Single Click
ka: ერთი წკაპი

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ka: აჩქარების მამრავლი თაგუნას მოძრაობისთვის. მნიშვნელობა -1 სისტემური ნაგულისხმევია.

en: Motion Threshold
ka: მოძრაობის ზღვარი

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ka: დაშორება პიქსელებში, რომელის კურსორმა უნდა გაიაროს, სანამ თაგუნას ჟესტი გააქტიურდება. მნიშვნელობა -1 სისტემის ნაგულისხმევია.

en: Middle button emulation
ka: თაგუნას შუა ღილაკის ემულაცია

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ka: თაგუნას შუა ღილაკის ემულაცია მისი მარჯვენა და მარცხენა ღილაკებზე ერთდროული დაწკაპუნებით.

en: Double click time
ka: ორმაგი წკაპის დრო

en: Length of a double click in milliseconds.
ka: ორმაგი წკაპის ხანგრძლივობა მილიწამებში.

en: Drag threshold
ka: გადათრევის ზღვარი

en: Distance before a drag is started.
ka: მანძილი, სანამ გადათრევა დაიწყება.

en: Key Repeat Interval
ka: ღილაკის გამეორების ინტერვალი

en: Delay between repeats in milliseconds.
ka: დაყოვნება გამეორებებს შორის, მილიწამებში.

en: Initial Key Repeat Delay
ka: საწყისი ღილაკის გამეორების დაყოვნება

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
ka: საწყისი ღილაკის გამეორების დაყოვნება, მილიწამებში.

en: Remember NumLock state
ka: NumLock-ის მდგომარეობის დამახსოვრება

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ka: როცა დაყენებულია ჭეშმარიტზე, GNOME სესიებს შორის დაიმახსოვრებს NumLock LED-ის მდგომარეობას.

en: Disable touchpad while typing
ka: თაჩპედის გამორთვა კრეფისას

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ka: დააყენეთ ეს ჭეშმარიტზე, თუ გაქვთ პრობლემა, რომ ეხებით თაჩპედს, როცა კრეფთ.

en: Enable horizontal scrolling
ka: ჰორიზონტალურ აწევ-ჩამოწევის ჩართვა

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
ka: დააყენეთ ეს ჭეშმარიტზე, რომ დაუშვათ ჰორიზონტალური გადახვევა იგივე მეთოდით, რომელსაც scroll_method პარამეტრი შეიცავს.

en: Select the touchpad scroll method
ka: არჩიეთ თაჩპედით აწევ-ჩამოწევის მეთოდი

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
ka: აირჩიეთ თაჩპედით გადახვევის მეთოდი. მხარდაჭერილი მნიშვნელობებია: "disabled" (გათიშულია), "edge-scrolling" (კიდეზე ჩამოსრიალებით) და "two-finger-scrolling" (ორი თითით გადახვევა.).

en: Enable mouse clicks with touchpad
ka: თაჩპედით თაგუნას დაწკაპუნების ჩართვა

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ka: დააყენეთ ეს ჭეშმარიტზე, რომ გქონდეთ საშუალება, მაუსის წკაპები თაჩპედზე დატყაპუნებით მოახდინოთ.

en: Enable touchpad
ka: თაჩპედის ჩართვა

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ka: დააყენეთ ჭეშმარიტზე ყველა თაჩპედის ჩასართავად.

en: Touchpad button orientation
ka: თაჩპედის ღილაკის ორიენტაცია

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
ka: თაგუნას მარცხენა და მარჯვენა ღილაკების მიმოცვლა.

en: Natural scrolling
ka: ჩვეულებრივი გადახვევა

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
ka: დააყენეთ ეს ჭეშმარიტზე, თაჩპედისთვის რათა ნატურალური (უკუღმა) გადახვევა ჩართოთ.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
ka: თაგუნას ბორბლის ემულაცის ღილაკი. 0 ამ ფუნქციის გასათიშად.

en: Wacom stylus absolute mode
ka: Wacom-ის სტილუსის აბსოლუტური რეჟიმი

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
ka: ჩართეთ, თუ გნებავთ, ტაბლეტი აბსოლუტურ რეჟიმში დააყენოთ.

en: Wacom tablet area
ka: Wacom -ის ტაბლეტის არეალი

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
ka: დააყენეთ ეს x1, y2 და x2, y2 კოორდინატებზე ადგილებისთვის, სადაც ხელსაწყოები მუშაობს.

en: Wacom tablet aspect ratio
ka: Wacom-ის ტაბლეტის ასპექტის ფარდობა

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
ka: ჩართეთ, რომ შეზღუდოთ Wacom-ის ტაბლეტის ადგილი ისე, რომ გამოტანის ზომის ფარდობას ემთხვეოდეს.

en: Wacom tablet rotation
ka: Wacom -ის ტაბლეტის მობრუნება

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
ka: დააყენეთ ეს "none" (არაფერი), "cw" - 90 გრადუსისთვის საათის მიმართულებით, "half" 180 გრადუსისთვის და "ccw" 90 გრადუსისთვის საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით.

en: Wacom touch feature
ka: Wacom-ის შეხების თვისება

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
ka: ჩართეთ, რომ გავამოძორაო კურსორი, როცა მომხმარებელი ტაბლეტს შეეხება.

en: Wacom stylus pressure curve
ka: Wacom-ის სტილუსის დაწოლის მრუდი

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
ka: დააყენეთ ეს x1, y1 და x2, y2-ზე დაწოლის მრუდისა, რომელიც სტილუსზე მოქმედებს.

en: Wacom stylus button mapping
ka: Wacom-ის სტილუსის ღილაკის ასახვა

en: Set this to the logical button mapping.
ka: დააყენეთ ეს ლოგიკური ღილაკის ასახვაზე.

en: Wacom stylus pressure threshold
ka: Wacom-ის სტილუსის დაწოლის ზღვარი

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
ka: დააყენეთ ეს დაწოლის მნიშვნელობაზე, რომელზეც სტილუსით წკაპი დაგენერირდება.

en: Wacom eraser pressure curve
ka: Wacom-ის საშლელის დაწოლის მრუდი

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
ka: დააყენეთ ეს x1, y1 და x2,y2-ზე დაწოლის მრუდისა, რომელიც საშლელზე მოქმედებს.

en: Wacom eraser button mapping
ka: Wacom-ის წაშლელის ღილაკის ასახვა

en: Wacom eraser pressure threshold
ka: Wacom-ის საშლელის დაწოლის ზღვარი

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
ka: დააყენეთ ეს დაწოლის მნიშვნელობაზე, რომელზეც საშლელის წკაპის მოვლენა დაგენერირდება.

en: Wacom button action type
ka: Wacom-ის ღილაკის ქმედების ტიპი

en: The type of action triggered by the button being pressed.
ka: იმ ქმედების ტიპი, რომელიც ამ ღილაკის დაწოლით დატრიგერდა.

en: Key combination for the custom action
ka: ღილაკების მიმდევრობა მომხმარებლის ქმედებისთვის

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
ka: კლავიატურის მალსახმობი, რომელიც შეიქმნა, როცა მომხმარებლის ქმედებისთვის ღილაკს დააწექით.

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
ka: ღილაკების კომბინაციები შეხებისთვის ან შეხების ზოლის მომხმარებლის ქმედებისთვის

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
ka: კლავიატურის მალსახმობები, რომლებიც გენერირდება, როცა მომხმარებლის ქმედებებისთვის შეხება გამოიყენება (ზემოდან, რომელსაც ქვემო მოჰყვება).

note: Translators: This is the OLED display on an Intuos4 tablet: http://eu.shop.wacom.eu/images/articles/d9abd9f2d4d88aa0649cda97a8077e2b_8.jpg
en: Button label for OLED display.
ka: ღილაკის ჭდე OLED ეკრანისთვის.

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
ka: ჭდე დარენდერდება OLED ეკრანზე, რომელიც ღილაკს ეკუთვნის

en: The duration a display profile is valid
ka: ეკრანის პროფილის ხანგრძლივობა სწორია

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
ka: ეს არის დღეების რაოდენობა, რომლის გასვლის შემდეგაც ეკრანის ფერის პროფილი არასწორად გამოცხადდება.

en: The duration a printer profile is valid
ka: პრინტერის პროფილის ხანგრძლივობა სწორია

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
ka: ეს არის დღეების რაოდენობა, რომლის გასვლის შემდეგაც პრინტერის ფერის პროფილი არასწორად გამოცხადდება.

en: If the night light mode is enabled
ka: თუ ჩართულია ღამის განათების რეჟიმი

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
ka: ღამის რეჟიმი ცვლის თქვენი ეკრანის ფერის ტემპერატურას, როცა მზე ჩავა, ან მაშინ, როცა მოინდომებთ.

en: Temperature of the display when enabled
ka: ეკრანის ტემპერატურა, როცა ჩართულია

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
ka: ეს ტემპერატურა კელვინებშია და გამოიყენება ეკრანის ტონის შესაცვლელად, როცა ღამის რეჟიმ ჩართულია. მაღალი მნიშვნელობები უფრო ლურჯია, დაბალი კი უფრო წითელი.

en: Use the sunrise and sunset
ka: აისისა და დაისის გამოყენება

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
ka: აისის და დაისის დროების ავტომატური გამოთვლა მიმდინარე მდებარეობაზე დაყრდნობით.

en: The start time
ka: დაწყების დრო

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
ka: როცა “night-light-schedule-automatic” გამორთული იქნება, აქ მითითებული საწყისი დროის გამოყენება, საათებში, შუაღამის შემდეგ.

en: The end time
ka: დასრულების დრო

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
ka: როცა “night-light-schedule-automatic” გამორთული იქნება, აქ მითითებული საბოლოო დროის გამოყენება, საათებში, შუაღამის შემდეგ.

en: The last detected position
ka: ბოლო აღმოჩენილი მდებარეობა

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
ka: როცა მდებარეობის სერვისებ ხელმისაწვდომია, ეს ბოლოს აღმოჩენილ მდებარეობას წარმოადგენს. ნაგულისხმევი მნიშვნელობა არასწორია, რათა დავრწმუნდეთ, რომ ის, გაშვებისას, აუცილებლად განახლდება.

en: List of plugins that are allowed to be loaded
ka: ჩასატვირთად დაშვებული დამატებების სია

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
ka: სტრიქონების სია, რომელიც წარმოადგენს დამატებები სიას, რომლებიც იტვირთება სისტემის გაშვების დროს (ნაგულისხმები: 'ყველა'). სია მხოლოდ გაშვებისას მოწმდება.

en: Mount paths to ignore
ka: გამოსატოვებელი მიმაგრების ბილიკები

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ka: მიუთითეთ მიმაგრების წერტილის ბილიკები, რომლებზეც ადგილის სიცოტავე გამოტოვებული იქნება.

en: Free percentage notify threshold
ka: თავისუფალი პროცენტულობის გაფრთხილების ზღვარი

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ka: დისკზე ცოტა ადგილის ქონისას ამ ადგილის პროცენტული მაჩვენებელი, რომლის ჩამოცდენის შემდეგაც განგაშს გაჩვენებთ.

en: Subsequent free space percentage notify threshold
ka: თავისუფალი ადგილის შესახებ გაფრთხილების შემდეგი ზღვარი

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ka: მიუთითეთ პროცენტული მაჩვენებელი, რომელსაც, როცა დისკზე არსებული თავისუფალი ადგილი ჩამოცდება, გაფრთხილებას გაჩვენებთ.

en: Free space notify threshold
ka: თავისუფალი ადგილის შესახებ გაფრთხილების ზღვარი

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ka: მიუთითეთ რაოდენობა გბ-ში. თუ თავისუფალი დისკი ამაზე მეტია, განგაში ნაჩვენები არ იქნება.

en: Minimum notify period for repeated warnings
ka: მინიმალური გაფრთხილების პერიოდი განმეორებადი შეტყობინებებისთვის

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ka: მიუთითეთ დრო, წუთებში, დისკზე ადგილის არქონის შემდეგი გაფრთხილება ამ პერიოდზე ხშირად არ გამოჩნდება.

en: Launch calculator
ka: კალკულატორის გაშვება

en: Binding to launch the calculator.
ka: ღილაკების კომბინაცია კალკულატორის გასაშვებად.

en: Launch settings
ka: გაშვების მორგება

en: Binding to launch GNOME Settings.
ka: ღილაკების კომბინაცია GNOME-ის მორგების გასაშვებად.

en: Launch email client
ka: ელფოსტის კლიენტის გაშვება

en: Binding to launch the email client.
ka: ღილაკების კომბინაცია ელფოსტის კლიენტის გასაშვებად.

en: Eject
ka: მოხსნა

en: Binding to eject an optical disc.
ka: ღილაკების კომბინაცია ოპტიკური დისკის გამოსაღებად.

en: Launch help browser
ka: დახმარების ბრაუზერის გაშვება

en: Binding to launch the help browser.
ka: ღილაკების კომბინაცია დახმარების ბრაუზერის გასაშვებად.

en: Home folder
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Binding to open the Home folder.
ka: ღილაკების კომბინაცია საწყისი საქაღალდის გასახსნელად.

en: Launch media player
ka: მედია დამკვრელი

en: Binding to launch the media player.
ka: ღილაკების კომბინაცია მედიის დამკვრელის გასაშვებად.

en: Next track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

en: Binding to skip to next track.
ka: ღილაკების კომბინაცია შემდეგ ტრეკზე გადასახტომად.

en: Pause playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Binding to pause playback.
ka: ღილაკების კომბინაცია დაკვრის შესაჩერებლად..

en: Play (or play/pause)
ka: დაკვრა (ან დაკვრა/პაუზა)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ka: ღილაკების კომბინაცია დაკვრის დასაწყებად (ან შეჩერება/დაკვრის გადასართავად).

en: Log out
ka: გასვლა

en: Binding to log out.
ka: ღილაკების კომბინაცია გასასვლელად.

en: Previous track
ka: წინა აუდიობილიკი

en: Binding to skip to previous track.
ka: ღილაკების კომბინაცია წინა ტრეკზე გადასახტომად.

en: Lock screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Binding to lock the screen.
ka: ღილაკების კომბინაცია ეკრანის ჩასაკეტად.

en: Search
ka: ძებნა

en: Binding to launch the search tool.
ka: ღილაკების კომბინაცია ძებნის პროგრამის გასაშვებად.

en: Stop playback
ka: დაკვრის გაჩერება

en: Binding to stop playback.
ka: ღილაკების კომბინაცია დაკვრის გასაჩერებლად.

en: Volume down
ka: ხმის ჩაწევა

en: Binding to lower the volume.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმის ჩასაწევად.

en: Volume mute/unmute
ka: ხმის დადუმება/ხმის აწევა

en: Binding to mute/unmute the volume.
ka: ღილაკების კომბინაცია დადუმების ჩასართავად/გამოსართავად.

en: Volume up
ka: ხმის აწევა

en: Binding to raise the volume.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმი ასაწევად.

en: Microphone mute/unmute
ka: მიკროფონის დადუმება/დადუმების მოხსნა

en: Binding to mute/unmute the microphone.
ka: ღილაკების კომბინაცია მიკროფონის დადუმების ჩასართავად/გამოსართავად.

en: Launch web browser
ka: ბრაუზერის გაშვება

en: Binding to launch the web browser.
ka: ღილაკების კომბინაცია ვებ-ბრაუზერის გასაშვებად.

en: Toggle magnifier
ka: გამადიდებლის გადართვა

en: Binding to show the screen magnifier
ka: ღილაკების კომბინაცია ეკრანის გამადიდებლის საჩვენებლად

en: Toggle screen reader
ka: ეკრანის წამკითხველის ჩართვა/გამორთვა

en: Binding to start the screen reader
ka: ღილაკების კომბინაცია ერანი წამკითხველის გასაშვებად

en: Toggle on-screen keyboard
ka: ეკრანის კლავიატურის გადართვა

en: Binding to show the on-screen keyboard
ka: ღილაკების კომბინაცია ეკრანის კლავიატურის საჩვენებლად

en: Increase text size
ka: ტექსტის ზომის გადიდება

en: Binding to increase the text size
ka: ღილაკების კომბინაცია ტექსტის ზომის გასადიდებლად

en: Decrease text size
ka: ტექსტის ზომის შემცირება

en: Binding to decrease the text size
ka: ღილაკების კომბინაცია ტექსტის ზომის შესამცირებლად

en: Toggle contrast
ka: კონტრასტის გადართვა

en: Binding to toggle the interface contrast
ka: ღილაკების კომბინაცია კალკულატორის გასაშვებად.

en: Magnifier zoom in
ka: გამადიდებელი შუშით გადიდება

en: Binding for the magnifier to zoom in
ka: ღილაკების კომბინაცია გამადიდებლის საჩვენებლად

en: Magnifier zoom out
ka: გამადიდებელი შუშით გადიდება

en: Binding for the magnifier to zoom out
ka: ღილაკების კომბინაცია დამპატარავებლის საჩვენებლად

en: Custom keybindings
ka: მომხმარებლის ღილაკის კომბინაციები

en: List of custom keybindings
ka: მომხმარებლის ღილაკის კომბინაციების სია

en: Size of volume step
ka: ხმს ბიჯის ზომა

en: Size of the volume step for each volume change
ka: ხმის ცვლლების ბიჯი

en: Quiet volume down
ka: ხმის დადუმება

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმის ჩასაწევად ხმის გამოცემის გარეშე.

en: Quiet volume mute/unmute
ka: მედიის ხის დადუმება/აწევა

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმის დადუმება/განდუმებისთვის ხმის გამოცემის გარეშე.

en: Quiet volume up
ka: ჩმუმი ხმის აწევა

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმის ასაწევად ხმის გამოცემის გარეშე.

en: Precise volume down
ka: ზუსტი ხმის ჩაწევა

en: Binding to lower the volume with higher precision.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმის ზუსტად ჩასაწევად.

en: Precise volume up
ka: ზუსტი ხმის აწევა

en: Binding to raise the volume with higher precision.
ka: ღილაკების კომბინაცია ხმის ზუსტად ასაწევად.

en: Toggle touchpad on/off
ka: თაჩპედის ჩართვა/გამორთვა

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
ka: ღილაკების კომბინაცია თაჩპედის გადასართავად.

en: Switch touchpad on
ka: თაჩპედის ჩართვა

en: Binding to switch the touchpad on.
ka: ღილაკების კომბინაცია თაჩპედის ჩასართავად.

en: Switch touchpad off
ka: თაჩპედის გამორთვა

en: Binding to switch the touchpad off.
ka: ღილაკების კომბინაცია თაჩპედის გამოსართავად.

en: Skip backward in current track
ka: მიმდინარე ტრეკის წინა ტრეკზე გადართვა

en: Binding to skip backward in current track.
ka: მიმდინარე ტრეკში წინ გადახვევა.

en: Skip forward in current track
ka: მიმდინარე ტრეკში უკან გადახვევა

en: Binding to skip forward in current track.
ka: ღილაკების კომბინაცია მიმდინარე ტრეკში წინ გადასახვევად.

en: Toggle repeat playback mode
ka: დაკვრის გამეორების რეჟიმის გადართვა

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
ka: ღილაკების კომბინაცია მედიის დამკვრელში გამეორების რეჟიმის გადასართავად.

en: Toggle random playback mode
ka: შემთხვევითი დაკვრის რეჟიმის გადართვა

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
ka: ღილაკების კომბინაცია მედიის დამკვრელში შემთხვევითობის რეჟიმის გადასართავად.

en: Toggle automatic screen orientation
ka: ავტომატური ეკრანის ორიენტაციის გადართვა

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
ka: ღილაკების კომბინაცია ავტომატური ეკრანის ორიენტაციის გადასართავად.

en: Power button
ka: კვების ღილაკი

en: Binding for power button.
ka: ღილაკების კომბინაცია კვების ღილაკისთვის.

en: Hibernate button
ka: პროგრამული ძილის ღილაკი

en: Binding to hibernate the machine.
ka: ღილაკების კომბინაცია მანქანის პროგრამული ძილისთვის.

en: Suspend button
ka: შეჩერების ღილაკი

en: Binding to suspend the machine.
ka: ღილაკების კომბინაცია მანქანის მუშაობის შესაჩერებლად.

en: Screen brightness up
ka: ეკრანის სიკაშკაშის აწევა

en: Binding to increase the screen brightness.
ka: ღილაკების კომბინაცია ეკრანის სიკაშკაშის გასაზრდელად.

en: Screen brightness down
ka: ეკრანის სიკაშკაშის დაწევა

en: Binding to decrease the screen brightness.
ka: ღილაკების კომბინაცია ეკრანის სიკაშკაშის შესამცირებლად.

en: Screen brightness cycle
ka: ეკრანის სიკაშკაშის ციკლი

en: Binding to cycle the screen brightness.
ka: ღილაკების კომბინაცია ეკრანის სიკაშკაშის ციკლისთვის.

en: Keyboard brightness up
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის აწევა

en: Binding to increase the keyboard brightness.
ka: ღილაკების კომბინაცია კლავიატურის სიკაშკაშის გასაზრდელად.

en: Keyboard brightness down
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის დაწევა

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
ka: ღილაკების კომბინაცია კლავიატურის სიკაშკაშის შესამცირებლად.

en: Keyboard brightness toggle
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის გადართვა

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
ka: ღილაკების კომბინაცია კლავიატურის სიკაშკაშის გადასართავად.

en: Show battery status
ka: ელემენტის მდგომარეობის ჩვენება

en: Binding to show current battery status.
ka: ღილაკების კომბინაცია ელემენტის მიმდინარე მდგომარეობის საჩვენებლად.

en: Binding to toggle airplane mode.
ka: ღილაკების კომბინაცია თვითმფრინავის რეჟიმის გადასართავად.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
ka: ღილაკების კომბინაცია ბლუთუზის თვითმფრინავის რეჟიმის გადასართავად.

en: Static binding to launch the calculator.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია კალკულატორის გასაშვებად.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია GNOME-ის მორგების გასაშვებად.

en: Static binding to launch the email client.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ელფოსტის კლიენტის გასაშვებად.

en: Static binding to eject an optical disc.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ოპტიკური დისკის გამოსაღებად.

en: Static binding to open the Home folder.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია საწყისი საქაღალდის გასახსნელად.

en: Static binding to launch the media player.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მედიის დამკვრელის გასაშვებად.

en: Static binding to skip to next track.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია შემდეგ ტრეკზე გადასახტომად.

en: Static binding to pause playback.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია დაკვრის შესაჩერებლად..

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია დაკვრის დასაწყებად (ან შეჩერება/დაკვრის გადასართავად).

en: Static binding to skip to previous track.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია წინა ტრეკზე გადასახტომად.

en: Static binding to lock the screen.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ეკრანის ჩასაკეტად.

en: Static binding to launch the search tool.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ძებნის პროგრამის გასაშვებად.

en: Static binding to stop playback.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია დაკვრის შესაჩერებლად..

en: Static binding to lower the volume.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ხმის ჩასაწევად.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია დადუმების ჩასართავად/გამოსართავად.

en: Static binding to raise the volume.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ხმის ასაწევად.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ხმის ჩასაწევად ხმის გამოცემის გარეშე.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ხმის ასაწევად ხმის გამოცემის გარეშე.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ხმის ზუსტად ჩასაწევად.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ხმის ზუსტად ასაწევად.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მიკროფონის დადუმების ჩასართავად/გამოსართავად.

en: Static binding to launch the web browser.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ვებ-ბრაუზერის გასაშვებად.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია თაჩპედის გადასართავად.

en: Static binding to switch the touchpad on.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია თაჩპედის ჩასართავად.

en: Static binding to switch the touchpad off.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია თაჩპედის გამოსართავად.

en: Static binding to skip backward in current track.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მიმდინარე ტრეკში უკან გადასახვევად.

en: Static binding to skip forward in current track.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მიმდინარე ტრეკში წინ გადასახვევად.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მედიის დამკვრელში გამეორების რეჟიმის გადასართავად.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მედიის დამკვრელში შემთხვევითობის რეჟიმის გადასართავად.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ავტომატური ეკრანის ორიენტაციის გადასართავად.

en: Static binding for power button.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია კვების ღილაკისთვის.

en: Static binding to hibernate the machine.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მანქანის პროგრამული ძილისთვის.

en: Static binding to suspend the machine.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია მანქანის მუშაობის შესაჩერებლად.

en: Static binding to increase the screen brightness.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ეკრანის სიკაშკაშის გასაზრდელად.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ეკრანის სიკაშკაშის შესამცირებლად.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ეკრანის სიკაშკაშის ციკლისთვის.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია კლავიატურის სიკაშკაშის გასაზრდელად.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია კლავიატურის სიკაშკაშის შესამცირებლად.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია კლავიატურის სიკაშკაშის გადასართავად.

en: Static binding to show current battery status.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ელემენტის მიმდინარე მდგომარეობის საჩვენებლად.

en: Static binding to toggle airplane mode.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია თვითმფრინავის რეჟიმის გადასართავად.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
ka: სტატიკური ღილაკების კომბინაცია ბლუთუზის თვითმფრინავის რეჟიმის გადასართავად.

en: Name
ka: სახელი

en: Name of the custom binding
ka: ხელით მიმაგრების სახელი

en: Binding
ka: აკინძვა

en: Binding for the custom binding
ka: მიმაგრება ხელით მიმაგრებისთვის

en: Command
ka: ბრძანება

en: Command to run when the binding is invoked
ka: ბრძანება, რომელიც მიმაგრების ჩაწოდებისას გაეშვება

en: The brightness of the screen when idle
ka: ეკრანის სიკაშკაშე, როცა კომპიუტერი უქმედეაა

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
ka: ეს ლეპტოპის პანელის ეკრანის სიკაშკაშეა, რომელიც გამოიყენება, როცა სესია უქმედაა.

en: Dim the screen after a period of inactivity
ka: ეკრანის მინავლება უქმე პერიოდის შემდეგ

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
ka: უნდა გამკრთალდეს თუ არა ეკრანი ენერგიის დასაზოგად, როცა კომპიუტერი უქმედაა.

en: Sleep timeout computer when on AC
ka: ძილის უქმეობის დრო, როცა კვება დამტენიდანაა

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
ka: დროის რაოდენობა წამებში, რომელიც სჭირდება კომპიუტერს, რომელიც დამტენზეა შეერთებული, უქმედ იყოს, რომ დაიძინოს. მნიშვნელობა 0 ნიშნავს - არასოდეს.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ka: პროგრამული ძილი, აპარატურული თუ არაფერი ვქნა, როცა კომპიუტერი უქმადაა

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
ka: ძილის ტიპი, რომელშიც კომპიუტერი გადავა, როცა ის უქმედაა.

en: Sleep timeout computer when on battery
ka: ძილის დრო უქმეობის შემდეგ, როცა კვება ელემენტიდანაა

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
ka: დროის რაოდენობა წამებში, რომელიც სჭირდება კომპიუტერს, რომელიც ელემენტზეა, უქმედ იყოს, რომ დაიძინოს. მნიშვნელობა 0 ნიშნავს - არასოდეს.

en: Enable the ALS sensor
ka: ALS სენსორის ჩართვა

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
ka: ჩართულია თუ არა გარემო სინათლის სენსორი.

en: Power button action
ka: ჩართვის ღილაკის ქმედება

en: The action to take when the system power button is pressed. Virtual machines only honor the 'nothing' action, and will shutdown otherwise. Tablets always suspend, ignoring all the other action options.
ka: ქმედება, რომელიც შესრულდება, როცა სისტემურ კვების ღილაკს დააწვებით. ვირტუალურ მანქანებს მხოლოდ 'არაფერი' ქმედება აქვთ და სხვა შემთხვევაში, უბრალოდ, გაითიშებიან. ტაბლეტები ყოველთვის იძინებენ და ყველა სხვა მნიშვნელობა გამოტოვებულია.

en: Enable power-saver profile when battery is low
ka: ენერგიის-დაზოგვის პროფილის გამოყენება, როცა ელემენტის მუხტი ცოტაღაა

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
ka: როცა ელემენტი თითქმის დაჯდება, power-profiles-daemon-ის გამოყენებით "ელემენტის-დაზოგვის" პროფილის გამოყენება.

en: On which connections the service is enabled
ka: რომელი მიერთებებისთვის ჩაირთვება სერვისი

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
ka: NetworkManager-ის მიერთებების სია (წარმოდგენილია თავისი UUID-ით), რომლებიც სერვისის გააქტიურებისას ჩაირთვება და გაეშვება.

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
ka: ა

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
ka: სტრიქონების სია, რომელიც წარმოადგენს GTK+-ს მოდულებს სიას, რომლებიც არ ჩაიტვირთება, მაშინაც კი, როცა ისინი მათ კონფიგურაციაში ნაგულისხმევად არიან ჩართულები.

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
ka: აშკარად ჩართული GTK+-ის მოდულების სია

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
ka: სტრიქონების სია, რომელიც წარმოადგენს GTK+-ს მოდულებს სიას, რომლებიც ჩაიტვირთება პირობით და აშკარად გათიშულ მოდულებთან ერთად.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
ka: XSETTING-ის გადასაფარი ლექსიკონი

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
ka: ეს ლექსიკონ ასახავს XSETTINGS_ის სახელებს, რომ მნიშვნელობები გადაფაროს. მნიშვნელობები ან სტრიქონები უნდა იყოს, ან ნიშნიანი int32-ები (ფერების შემთხვევაში) uint16-ის 4 კორტეჟი (წითელი, მწვანე, ლურჯი, ალფა. 65535 სრულად გაუმჭვირვალეა).

en: Antialiasing
ka: მომრგვალება

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ka: მომრგვალების ტიპი ფონტების რენდერისთვის. შესაძლო მნიშვნელობებია: "none" მომრგვალების გამოსართავად. "ნაცრისფერი" სტანდარტული ნაცრისფერი მომრგვალებისთვის და "rgba" ქვეპიქსელის მომრგვალებისთვის (მხოლოდ LCD ეკრანებზე).

en: Hinting
ka: მომრგვალება

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
ka: მოგლუვების ტიპი ფონტების რენდერისას. შესაძლო მნიშვნელობებია "არაფერი" დაჰინტვის გამოსართავად და "ოდნავ", თუ დაჰინტვა, მხოლოდ Y ღერძზე ხდება, როგორც ამას Microsoft ClearType, DirectWrite და Adobe-ის ფონტის რენდერის ძრავა აკეთებს. გამოტოვებს ფონტის საკუთარ მოგლუვებას და დაჰინტვას ალგორითმით შეეცდება. Ubuntu-ზე გამოიყენება ნაგულისხმევად. რეკომენდებულია. "საშუალო" და "სრული" მნიშვნელობების მნიშვნელობა დამოკიდებულია ფონტის ფორმატზე (.ttf, .otf, .pfa/pfb) და Freetype-ის დაყენებულ ვერსიაზე. ისინი, ჩვეულებრივ, ცდილობენ გლიფები, ორივე, X და Y ღერძებზე (.otf-ის გარდა. ის მხოლოდ Y ღერძს იყენებს). ამან შეიძლება დამახინჯებულ ან მოულოდნელ რენდერამდე მიგიყვანოთ და ის ფონტის ხარისხზე, ზომაზე, ფორმატზე და FreeType-ის ფონტის ძრავების მდგომარეობაზეა დამოკიდებული.

en: RGBA order
ka: RGBA მიმდევრობა

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
ka: ქვეპიქსელის ელემენტების მიმდევრობა LCD ეკრანზე. მხოლოდ გამოიყენება, როცა მოგლუვება "rgba"-ზე აყენია. შესაძლო მნიშვნელობებია: "rgb" წითლით მარცხნივ (ყველაზე გავრცელებული), "bgr" ლურჯით მარცხნივ, "vrgb" წითლით ზემოთ, "vbgr" წითლით ქვემოთ.

en: Color
ka: ფერი

note: TRANSLATORS: button: this is to open GCM
en: Recalibrate now
ka: თავიდან კალიბრაცია ახლავე

note: TRANSLATORS: this is when the device has not been recalibrated in a while
en: Recalibration required
ka: საჭიროა თავიდან კალიბრაცია

note: TRANSLATORS: this is when the display has not been recalibrated in a while
en: The display “%s” should be recalibrated soon.
ka: მალე საჭირო იქნება ეკრანის "%s" რეკალიბრაცია.

note: TRANSLATORS: this is when the printer has not been recalibrated in a while
en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
ka: მალე საჭირო იქნება პრინერის "%s" რეკალიბრაცია.

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
ka: GNOME-ის პარამეტრების დემონის ფერის დამატება

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device added
ka: ფერის კალიბრაციის მოწყობილობა დაემატა

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device removed
ka: ფერის კალიბრაციის მოწყობილობა წაიშალა

en: Time Zone Updated to %s (%s)
ka: დროის სარტყელი განახლდა %s-ზე (%s)

en: Settings
ka: მორგება

en: Date & Time Settings
ka: თარიღისა და დროის მორგება

en: Disk Space
ka: დისკის ზომა

en: Examine
ka: გამოცდა

en: Empty Trash
ka: ნაგვის დაცარიელება

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Low Disk Space on “%s”
ka: დისკზე ცოტა ადგილია "%s"

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ka: ტომზე "%s" დარჩენილია, მხოლოდ, %s.  ადგილის რაღაც რაოდენობის გათავისუფლება ნაგვის ყუთის წაშლით შეგიძლიათ.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
ka: ტომზე "%s" დარჩენილია მხოლოდ %s ადგილი.

en: Low Disk Space
ka: დისკზე ცოტა ადგილია

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ka: კომპიუტერზე დარჩენილია, მხოლოდ, %s.  ადგილის რაღაც რაოდენობის გათავისუფლება ნაგვის ყუთის წაშლით შეგიძლიათ.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ka: ამ კომპიუტერის დისკზე, მხოლოდ, %s-ა დარჩენილი.

note: TRANSLATORS: %s is the application name.
en: %s Stopped
ka: %s გაჩერდა

note: TRANSLATORS: %s is the application name.
en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
ka: მოწყობილობის მეხსიერება თითქმის სავსეა. %s ძალიან ბევრ მეხსიერებას იყენებდა და ძალით გავაჩერე.

note: TRANSLATORS: A terminal tab/window was killed.
en: Virtual Terminal Stopped
ka: ვირტუალური ტერმინალი შეჩერდა

note: TRANSLATORS: A terminal tab/window was killed.
en: Device memory is nearly full. Virtual terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
ka: მოწყობილობის მეხსიერება თითქმის სავსეა. ვირტუალური ტერმინალის პროცესები მეტისმეტად ბევრ მეხსიერებას იყენებდნენ და ძალით გავაჩერე.

note: TRANSLATORS: We don't have a good description of what was killed.
en: Application Stopped
ka: აპლიკაციამ მუშაობა დაასრულა

note: TRANSLATORS: We don't have a good description of what was killed.
en: Device memory is nearly full. An application that was using a lot of memory and was forced to stop.
ka: მოწყობილობის მეხსიერება თითქმის სავსეა. აპლიკაცია, რომელიც ბევრ მეხსიერებას ხარჯავდა, ძალით დავასრულე.

en: Bluetooth disabled
ka: ბლუთუზი გამორთულია

en: Bluetooth enabled
ka: ბლუთუზი ჩართულია

en: Airplane mode enabled
ka: თვითმფრინავის რეჟიმი ჩართულია

en: Airplane mode disabled
ka: თვითმფრინავის რეჟიმი გამორთულია

en: Hardware Airplane Mode
ka: აპარატურული თვითმფრინავის რეჟიმი

en: Unknown time
ka: უცნობი დრო

en: %i minute | %i minutes
ka[0]: %i წუთი

en: %i hour | %i hours
ka[0]: %i საათი

en: hour | hours
ka[0]: საათი

en: minute | minutes
ka[0]: წუთი

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is critically low
ka: ელემენტის მუხტი კრიტიკულად დაბალია

note: TRANSLATORS: this is the notification application name
en: Power
ka: კვება

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
ka: USP იცლება

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining
ka: დარჩენილია UPS-ის ელემენტის %s

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
ka: UPS-ის ელემენტის მუხტის უცნობი რაოდენობა

note: TRANSLATORS: notification title, a wireless mouse is low or very low on power
en: Mouse battery low
ka: თაგუნას ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless mouse is low on power
en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
ka: უსადენო თაგუნას ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Wireless mouse is low on power
ka: უსადენო თაგუნას ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless mouse is very low on power
en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ka: უსადენო თაგუნას ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ka: უსადენო თაგუნას ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a wireless keyboard is low or very low on power
en: Keyboard battery low
ka: კლავიატურის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless keyboard is low on power
en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
ka: უსადენო კლავიატურის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is low on power
ka: უსადენო კლავიატურის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless keyboard is very low on power
en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ka: უსადენო კლავიატურის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ka: უსადენო კლავიატურის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a PDA (Personal Digital Assistance device) is low or very on power
en: PDA battery low
ka: PDA-ის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a PDA (Personal Digital Assistance device) is low on power
en: PDA is low on power (%.0f%%)
ka: PDA-ის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: PDA is low on power
ka: PDA-ის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a PDA (Personal Digital Assistance device) is very low on power
en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ka: PDA-ის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ka: PDA-ის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a cell phone (mobile phone) is low or very low on power
en: Cell phone battery low
ka: ტელეფონის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a cell phone (mobile phone) is low on power
en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
ka: მობილური ტელეფონის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Cell phone is low on power
ka: მობილური ტელეფონის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a cell phone (mobile phone) is very low on power
en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ka: მობილური ტელეფონის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ka: მობილური ტელეფონის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a media player (e.g. mp3 player) is low or very low on power
en: Media player battery low
ka: მედიის დამკვრელის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a media player (e.g. mp3 player) is low on power
en: Media player is low on power (%.0f%%)
ka: მედიის დამკვრელის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Media player is low on power
ka: მედიის დამკვრელის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a media player (e.g. mp3 player) is very low on power
en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ka: მედიის დამკვრელის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ka: მედიის დამკვრელის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a graphics tablet (e.g. wacom) is low or very low on power
en: Tablet battery low
ka: ტაბლეტის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a graphics tablet (e.g. wacom) is low on power
en: Tablet is low on power (%.0f%%)
ka: ტაბლეტის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Tablet is low on power
ka: ტაბლეტს კვება აღარ ჰყოფნის

note: TRANSLATORS: notification body, a graphics tablet (e.g. wacom) is very low on power
en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ka: ტაბლეტის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
ka: ტაბლეტის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, an attached computer (e.g. ipad) is low or very low on power
en: Attached computer battery low
ka: მიმაგრებული კომპიუტერის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, an attached computer (e.g. ipad) is low on power
en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
ka: მიმაგრებული კომპიუტერის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Attached computer is low on power
ka: მიმაგრებული კომპიუტერის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, an attached computer (e.g. ipad) is very low on power
en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: მიმაგრებული კომპიუტერის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: მიმაგრებული კომპიუტერის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a game controller (e.g. joystick or joypad) is low or very low on power
en: Game controller battery low
ka: სათამაშო კონტროლერის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a game controller (e.g. joystick or joypad) is low on power
en: Game controller is low on power (%.0f%%)
ka: სათამაშო კონტროლერის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Game controller is low on power
ka: სათამაშო კონტროლერის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, an attached game controller (e.g. joystick or joypad) is very low on power
en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: სათამაშო კონტროლერის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: სათამაშო კონტროლერის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a pen is low or very low on power
en: Pen battery low
ka: ფანქრის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a pen is low on power
en: Pen is low on power (%.0f%%)
ka: სტილუსის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Pen is low on power
ka: ფანქარს კვება აღარ ჰყოფნის

note: TRANSLATORS: notification body, a pen is very low on power
en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: სტილუსის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: სტილუსის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, an external touchpad is low or very low on power
en: Touchpad battery low
ka: თაჩპედის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, an external touchpad is low on power
en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
ka: თაჩპედის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Touchpad is low on power
ka: თაჩპედის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, an external touchpad is very low on power
en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: თაჩპედის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: თაჩპედის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a headset (headphones + microphone) is low or very low on power
en: Headset battery low
ka: ყურსაცვამის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a headset (headphones + microphone) is low on power
en: Headset is low on power (%.0f%%)
ka: ყურსაცვამის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Headset is low on power
ka: ყურსაცვამის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a headset (headphones + microphone) is very low on power
en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, speaker is low or very low on power
en: Speaker battery low
ka: დინამიკის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, a speaker is low on power
en: Speaker is low on power (%.0f%%)
ka: დინამიკის ელემენტი ჯდება (%.0f%%)

en: Speaker is low on power
ka: დინამიკის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, a speaker is very low on power
en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: დინამიკის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: დინამიკის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, headphones (no microphone) are low or very low on power
en: Headphones battery low
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, headphones (no microphone) are low on power
en: Headphones are low on power (%.0f%%)
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ჯდება (%.0f%%)

en: Headphones are low on power
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, headphones (no microphone) are very low on power
en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: ყურსაცვამის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, an audio device is low or very low on power
en: Audio device battery low
ka: აუდიო მოწყობილობის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, an audio device is low on power
en: Audio device is low on power (%.0f%%)
ka: აუდიო მოწყობილობის ელემენტი ჯდება (%.0f%%)

en: Audio device is low on power
ka: აუდიო მოწყობილობის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, an audio device is very low on power
en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: აუდიო მოწყობილობის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: აუდიო მოწყობილობის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a remote control is low or very low on power
en: Remote battery low
ka: დაშორებული ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, an remote control is low on power
en: Remote is low on power (%.0f%%)
ka: პულტის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Remote is low on power
ka: პულტის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a remote control is very low on power
en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: პულტის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: პულტის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a printer is low or very low on power
en: Printer battery low
ka: პრინტერის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a printer is low on power
en: Printer is low on power (%.0f%%)
ka: პრინტერის ელემენტი ჯდება (%.0f%%)

en: Printer is low on power
ka: პრინტერის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, a printer is very low on power
en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: პრინტერის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: პრინტერის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a scanner is low or very low on power
en: Scanner battery low
ka: სკანერის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a scanner is low on power
en: Scanner is low on power (%.0f%%)
ka: სკანერის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Scanner is low on power
ka: სკანერის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, a scanner is very low on power
en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: სკანერის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: სკანერის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a camera is low or very low on power
en: Camera battery low
ka: კამერის ლემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a camera is low on power
en: Camera is low on power (%.0f%%)
ka: კამერის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Camera is low on power
ka: კამერის ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, a camera is very low on power
en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: კამერის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: კამერის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a Bluetooth device is low or very low on power
en: Bluetooth device battery low
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a Bluetooth device is low on power
en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის ელემენტი დასატენია (%.0f%%)

en: Bluetooth device is low on power
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a Bluetooth device is very low on power
en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: ბლუთუზის მოწყობილობის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is low or very on power
en: Connected device battery is low
ka: მიერთბული მოწყობილობის ელემენტი დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is low on power
en: A connected device is low on power (%.0f%%)
ka: მიერთბული მოწყობილობა დასატენია (%.0f%%)

en: A connected device is low on power
ka: მიერთბული მოწყობილობა დასატენია

note: TRANSLATORS: notification body, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is very low on power
en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ka: მიერთებული მოწყობილობის ელემენტი ძალიან დასატენია (%.0f%%). თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
ka: მიერთებული მოწყობილობის ელემენტი ძალიან დასატენია. თუ არ დატენით, მოწყობილობა მუშაობას შეწყვეტს.

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is running low, shows percentage remaining
en: Low Battery
ka: ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is running low, shows percentage remaining
en: %.0f%% battery remaining
ka: დარჩენილია ელემენტი %.0f%%

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, shows percentage remaining
en: UPS Low
ka: UPS იცლება

note: TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, shows percentage remaining TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, warning about action happening soon
en: %.0f%% UPS power remaining
ka: დარჩენილია UPS-ის მუხტი %.0f%%

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
ka: ელემენტი ჯდება

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, advice on what the user should do
en: Battery Almost Empty
ka: ელემენტი თითქმის ცარიელია

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is critically running low, advice on what the user should do
en: Connect power now
ka: შეაერთეთ კვების კაბელი ახლავე

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, warning about action happening soon
en: UPS Almost Empty
ka: UPS თითქმის ცარიელია

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, warning about action happening now
en: Battery is Empty
ka: ელემენტი ცარიელია

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, warning about action about to happen TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is critically low, warning about action about to happen
en: This device is about to hibernate
ka: მოწყობილობა პროგრამულ ძილს აპირებს

en: This device is about to shutdown
ka: მოწყობილობა აპირებს, გამოირთოს

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is critically low, warning about action about to happen
en: UPS is Empty
ka: UPS დაჯდა

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been opened
ka: თავსახური ახდილია

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been closed
ka: ლეპტოპი დახურულია

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: On battery power
ka: იკვებება ელემენტიდან

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: On AC power
ka: შეერთებულია დენის წყაროში

en: Automatic logout
ka: ავტომატური გასვლა

en: You will soon log out because of inactivity.
ka: მალე ძალით გაგიყვანთ, არააქტიურობის გამო.

en: Automatic suspend
ka: ავტომატურად შეჩერება

en: Suspending soon because of inactivity.
ka: კომპიუტერი მალე დაიძინებს, არააქტიურობის გამო.

en: Automatic hibernation
ka: ავტომატური პროგრამული ძილი

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the backlight brightness.
en: Modify the laptop brightness
ka: ლეპტოპის სიკაშკაშის შეცვლა

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
ka: ლეპტოპის სიკაშკაშის შეცვლას ავთენტიკაცია სჭირდება

note: Translators: We are configuring new printer
en: Configuring new printer
ka: ახალი პრინტერის მორგება

note: Translators: Just wait
en: Please wait…
ka: გთხოვთ, მოითმინოთ…

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: Missing printer driver
ka: აკლია პრინტერის დრაივერი

note: Translators: We have no driver installed for the device
en: No printer driver for %s.
ka: პრინტერის დრაივერი '%s'-სთვის არ არსებობს.

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: No driver for this printer.
ka: ამ პრინტერის დრაივერი არ აყენია.

en: Printers
ka: პრინტერები

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is low on toner.
ka: პრინტერში %s ტონერი ცოტაღაა.

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” has no toner left.
ka: პრინტერში %s ტონერი აღარ დარჩა.

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” may not be connected.
ka: პრინტერი %s შეიძლება დაერთებული არაა.

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The cover is open on printer “%s”.
ka: პრინტერ %s-ზე თავსახურია ახდილი.

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: There is a missing print filter for printer “%s”.
ka: პრინტერისთვის "%s" პრინტერის ფილტრი ვერ ვიპოვე.

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The door is open on printer “%s”.
ka: პრინტერზე %s კარი ღიაა.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on a marker supply.
ka: პრინტერში "%s კარტრიჯი ცოტაღაა.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of a marker supply.
ka: პრინტერი '%s' კარტრიჯის გარეშეა.

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is low on paper.
ka: პრინტერში %s ფურცლები ცოტაღაა.

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is out of paper.
ka: პრინტერში %s ქაღალდი გათავდა.

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is currently off-line.
ka: პრინტერი '%s' ამჟამად გათიშულია.

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: There is a problem on printer “%s”.
ka: %s პრინტერის პრობლემა.

note: Translators: The printer has a job to print but the printer needs authentication to continue with the print
en: %s Requires Authentication
ka: %s-ს სჭირდება ავთენტიკაცია

note: Translators: A printer needs credentials to continue printing a job
en: Credentials required in order to print
ka: დასაბეჭდად საჭიროა ავტორიზაციის დეტალები

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Toner low
ka: ტონერი ცოტაღაა

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Toner empty
ka: ტონერი გათავდა

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Not connected?
ka: არაა მიერთებული?

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Cover open
ka: თავსახური ახდილია

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: Printer configuration error
ka: პრინტერის კონფიგურაციის შეცდომა

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Door open
ka: კარი ღიაა

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Marker supply low
ka: მარკერი ცოტაღა დარჩა

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
ka: მარკერი გათავდა

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Paper low
ka: ფურცლები ცოტაა

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Out of paper
ka: ქაღალდი გათავდა

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer off-line
ka: პრინტერი გამორთულია

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer) Translators: This is a title of an error notification for a printer
en: Printer error
ka: პრინტერის სეცდომა

note: Translators: New printer has been added
en: Printer added
ka: პრინტერი დამატებულია

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been stopped
en: Printing stopped
ka: დაბეჭდვა გაჩერდა

[ctx: print job]
note: Translators: "print-job xy" on a printer
en: “%s” on %s
ka: “%s” პრინტერზე %s

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been canceled
en: Printing canceled
ka: დაბეჭდვა შეწყდა

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been aborted
en: Printing aborted
ka: დაბეჭდვა გაუქმდა

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been completed
en: Printing completed
ka: დაბეჭდვა დასრულდა

[ctx: print job state]
note: Translators: A job is printing
en: Printing
ka: დაბეჭდვა

note: Translators: This is a title of a report notification for a printer
en: Printer report
ka: პრინტერის ანგარიში

note: Translators: This is a title of a warning notification for a printer
en: Printer warning
ka: პრინტერის გაფრთხილება

note: Translators: "Printer 'MyPrinterName': 'Description of the report/warning/error from a PPD file'."
en: Printer “%s”: “%s”.
ka: პრინტერი “%s”: “%s”.

en: User was not logged in with smartcard.
ka: მომხმარებელი სმარტ-ბარათით არ შემოსულა.

en: USB Protection
ka: USB უსაფრთხოება

en: New USB device
ka: ახალი USB მოწყობილობა

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
ka: აღმოჩენილია ახალი მოწყობილობე, სანამ სესა დაბლოკილი არ იყო. თუ თქვენ არაფერი შეგიერთებიათ, შეამოწმეთ სისტემა საეჭვო მოწყობილობების არსებობაზე.

en: New device detected
ka: აღმოჩენილია ახალი მოწყობილობა

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
ka: ან თქვენი ერთ-ერთი მოწყობილობა შეაერთეთ თავიდან, ან ახალი. თუ ეს არ გიქნიათ, შეამოწმეთ სისტემა საეჭვო მოწყობილობებზე.

en: Reconnect USB device
ka: თავიდან შეაერთეთ USB მოწყობილობა

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
ka: სანამ გასული ბრძანდებოდით, აღმოჩენილია ახალი მოწყობილობები. გამოსაყენებლად ჯერ გამოაერთეთ ისინი, შემდეგ კი თავიდან მიაერთეთ.

en: USB device blocked
ka: USB მოწყობილობა დაიბლოკა

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
ka: აღმოჩენილია ახალი მოწყობილობა, სანამ გასული იყავით. ის დაიბლოკა, რადგან USB უსაფრთხოება ჩართულია.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active. If you want to activate the device, disable the USB protection and re-plug the device.
ka: ახლა შეერთებული მოწყობილობა დაიბლოკა, რადგან USB უსაფრთხოება ჩართულია. თუ გნებავთ, გაააქტიუროთ ეს მოწყობილობა, გამორთეთ USB უსაფრთხოება და მოწყობილობა თავიდან მიაერთეთ.

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the LED setting for a Wacom tablet
en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
ka: Wacom-ის ტაბლეტის ანთებული LED-ის შეცვლა

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
ka: Wacom-ის ტაბლეტის ანთებული LED-ის შესაცვლელად ავთენტიკაციაა საჭირო

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to change the OLED images for a Wacom tablet
en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
ka: Wacom-ის ტაბლეტისთვის OLED გამოსახულების შეცვლა

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
ka: Wacom-ის ტაბლეტის OLED გამოსახულები შესაცვლელად ავთენტიკაციაა საჭირო

en: Phone failure
ka: ტელეფონის შეცდომა

en: No connection to phone
ka: ტელეფონთან კავშირი არ არსებობს

en: Operation not allowed
ka: ოპერაცია დაუშვებელია

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: SIM not inserted
ka: SIM ბარათი არ დევს

en: SIM PIN required
ka: SIM Pin აუცილებელია

en: SIM PUK required
ka: SIM Puk აუცილებელია

en: SIM failure
ka: SIM ბარათის შეცდომა

en: SIM busy
ka: SIM დაკავებულია

en: SIM wrong
ka: SIM არასწორია

en: Incorrect password
ka: არასწორი პაროლი

en: SIM PIN2 required
ka: SIM PIN2 აუცილებელია

en: SIM PUK2 required
ka: SIM PUK2 აუცილებელია

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Action Cancelled
ka: ქმედება გაუქმდა

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: New PIN for SIM
ka: ახალი PIN-კოდი SIM ბარათისთვის

en: Set
ka: დაყენება

en: Unlock SIM card
ka: SIM-ის განბლოკვა

en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
ka: შეიყვანეთ ახალი PIN-კოდი SIM ბარათისთვის %s

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
ka: შეიყვანეთ ახალი PIN-კოდი თქვენი SIM ბარათის განბლოკვისთვის

en: Please provide the PIN for SIM card %s
ka: შეიყვანეთ PIN-კოდი SIM-ბარათისთვის %s

en: Enter PIN to unlock your SIM card
ka: გთხოვთ, შეიყვანეთ PIN-კოდი SIM-ბარათის განსაბლოკად

en: Please provide the PUK for SIM card %s
ka: შეიყვანეთ PUK-კოდი SIM-ბარათისთვის %s

en: Enter PUK to unlock your SIM card
ka: გთხოვთ, შეიყვანეთ PUK-კოდი SIM-ბარათის განსაბლოკად

note: msg is already localised
en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
ka[0]: %2$s. გაქვთ დარჩენილი %1$u ცდა

en: You have %u try left | You have %u tries left
ka[0]: დაგრჩათ %u ცდა
