gnome-settings-daemon master - en to nds translation catalogue (53 entries)

en: Accessibility
nds: Tongangelikheit

en: Eject
nds: Utwarfen

en: Home folder
nds: Hemverteeknis

en: Launch calculator
nds: Rekner starten

en: Launch email client
nds: E-Post Programm starten

en: Launch help browser
nds: Hölpkieker starten

en: Launch media player
nds: Medienspeeler starten

en: Launch web browser
nds: Netkieker starten

en: Lock screen
nds: Billschirm avsluten

en: Log out
nds: Avmellen

en: Search
nds: Sök

en: Allowed keys
nds: Tolaten Knöppe

en: Mouse keys
nds: Muusknöppe

en: Screen magnifier
nds: Billschirmgrötenännernsprogramm

en: Screen reader
nds: Billschirmleser

en: Don't activate
nds: Nich aktiveren

en: Don't deactivate
nds: nich deaktiveren

en: Activate
nds: Aktiveren

en: Deactivate
nds: Deaktiveren

en: Do_n't activate
nds: _Nich aktiveren

en: Do_n't deactivate
nds: _Nich deaktiveren

en: _Activate
nds: _Aktiveren

en: _Deactivate
nds: _Deaktiveren

en: Use screen _reader
nds: _Billschirmleser bruken

en: Background
nds: Achtergrund

en: Background plugin
nds: Achtergrundplugin

en: Clipboard
nds: Twüschenavlag

en: Clipboard plugin
nds: Twüschenavlagplugin

en: Dummy
nds: Frieholler

en: Dummy plugin
nds: Friehollerplugin

en: Font
nds: Schriftart

en: Font plugin
nds: Schriftartplugin

en: Empty Trash
nds: Papierkörv leeren

en: Emptying the trash
nds: Leere de Papierkörv

en: From:
nds: Vun:

en: _Empty Trash
nds: Papierkörv _leeren

en: Keyboard
nds: Knöppboord

en: Keyboard plugin
nds: Knöppboordplugin

en: _Load
nds: _Laden

en: _Loaded files:
nds: _Laden Dateien:

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
nds[0]: %u Utgav
nds[1]: %u Utgaven

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
nds[0]: %u Ingav
nds[1]: %u Ingaven

en: System Sounds
nds: Systemtöne

en: Media keys
nds: Medienknöppe

en: Media keys plugin
nds: Medienknöppeplugin

en: Mouse Preferences
nds: Muusinstellens

en: Mouse
nds: Muus

en: Mouse plugin
nds: Muusplugin

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
nds[0]: De Billschirmoplösen warrt torüggsett to de Standardinstellens in %d Sekunn
nds[1]: De Billschirmoplösen warrt torüggsett to de Standardinstellens in %d Sekunnen

en: Left
nds: Links

en: Right
nds: Rechts

en: Upside Down
nds: Koppöver

en: X Settings
nds: X Instellens
