gnome-control-center HEAD - en to sq translation catalogue (68 entries)

en: Sync text/plain and text/* handlers
sq: Sinkronizo trajtuesit e text/plain dhe text/*

en: Eject
sq: Nxirr jashtë

en: Home folder
sq: Kartela personale

en: Launch help browser
sq: Lësho shfletuesin e ndihmës

en: Launch web browser
sq: Lësho shfletuesin web

en: Lock screen
sq: Blloko ekranin

en: Log out
sq: Përfundo seancën

en: Play (or play/pause)
sq: Luaj (ose luaj/pusho)

en: Search
sq: Kërko

en: Volume down
sq: Ul zërin

en: Volume mute
sq: Pa zë

en: Volume step
sq: Shkalla për ndryshimin e volumit

en: Volume step as percentage of volume.
sq: Hapi për ndryshimin e zërit si përqindje e volumit.

en: Volume up
sq: Ngre zërin

en: Start screensaver
sq: Fillo ruajtësin e ekranit

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
sq: Aktivizon ngadalsimin e tasteve?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
sq: Çaktivon ngadalsimin e tasteve?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Është mbajtur i shtypur për 8 sekonda tasti Shift.  Ky veprim është shtegu për funksionin e ngadalsimit të tasteve, që ndryshon funksionimin aktual të tastierës.

en: Do_n't activate
sq: Mo_s aktivizo

en: Do_n't deactivate
sq: Mo_s çaktivizo

en: _Activate
sq: _Aktivo

en: _Deactivate
sq: Ç_aktivo

en: Slow Keys Alert
sq: Paralajmërim ngadalsimi i tasteve

en: Do you want to activate Sticky Keys?
sq: Aktivon qendrimin e tasteve?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
sq: Çaktivon qendrimin e tasteve?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Është shtypur 5 herë rresht tasti Shift.  Ky veprim është shtegu për funksionin e qendrimit të tasteve, që ndryshon funksionimin aktual të tastierës.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sq: Janë shtypur njëkohësisht dy taste, apo është shtypur tasti·Shift·5·herë· rradhazi.··Kjo·çaktivon funksionin e qendrimit të tasteve, që ndryshon funksionimin aktual të tastierës.

en: Sticky Keys Alert
sq: Paralajmërim qendrimi i tasteve

en: Font
sq: Gërmat

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing the mouse pointer theme.
sq: I pamundur krijimi kartelës "%s".
    Nevoitet për të mundësuar ndryshimin e temës së kursorit.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
sq: I pamundur krijimi kartelës "%s".
    Nevoitet për të mundësuar ndryshimin e kursorëve.

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
sq: Veprimi i shtegut (%s) është përdorur njëherë

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
sq: Kombinimi i tasteve të shtegut (%s) është përdorur njëherë

en: Key Binding (%s) is incomplete
sq: Shtegu (%s) është i paplotë

en: Key Binding (%s) is invalid
sq: Shtegu (%s) është i pavlefshëm

en: It seems that another application already has access to key '%u'.
sq: Mesa duket një program tjetër përdor rregullisht tastin '%u'.

en: Key Binding (%s) is already in use
sq: Shtegu (%s) është rregullisht në përdorim

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
sq: Gabim në përpjekjen për të ekzekutuar (%s)
    që shoqërohet me tastin (%s)

en: Keyboard
sq: Tastiera

en: A_vailable files:
sq: File në d_ispozicion:

en: Do _not show this warning again.
sq: _Mos e shfaq më këtë paralajmërim.

en: Load modmap files
sq: Ngarko file-t modmap

en: Would you like to load the modmap file(s)?
sq: Dëshiron të ngarkosh file(t) modmap?

en: _Load
sq: _Ngarko

en: _Loaded files:
sq: File-t e nga_rkuar:

en: Volume
sq: Volumi

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
sq: E pamundur vënja e kompjuterit në gjumë.
    Kontrollo që makina të jetë konfiguruar me saktësi.

en: Mouse Preferences
sq: Preferimet e miut

en: Mouse
sq: Miu

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
sq: U ndesh një gabim në nisjen e ruajtësit të ekranit:
    
    %s
    
    Funksioni i ruajtes së ekranit nuk do punojë për këtë seancë.

en: _Do not show this message again
sq: _Mos shfaq më këtë mesazh

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
sq: I pamundur ngarkimi i tingullit %s si shembull %s

en: Login
sq: Fillimi i seancës

en: Logout
sq: Përfundimi i seancës

en: Siren
sq: Sirenë

en: Beep
sq: Bip

en: No sound
sq: Asnjë tingull

en: Sound not set for this event.
sq: Asnjë tingull i caktuar për këtë ndodhi.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package for a set of default sounds.
sq: Tingulli për këtë veprim nuk ekziston.
    Duhet të instaloni paketin gnome-audio për një sërë tingujsh të zakonshëm.

en: The sound file for this event does not exist.
sq: Tingulli për këtë veprim nuk ekziston.

en: Select Sound File
sq: Zgjidh file e tingullit

en: The file %s is not a valid wav file
sq: File %s nuk është një file i vlefshëm wav

en: System Sounds
sq: Tingujt e sistemit

en: Sound
sq: Zëri

en: Typing Break
sq: Pushim gjatë shkrimit

en: Cannot determine user's home directory
sq: I pamundur përcaktimi i directory shtëpi të përdoruesit

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
sq: Çelësi GConf %s është caktuar si lloj %s por duhet të jetë %s
