gnome-control-center 2.6-branch - en to af translation catalogue (101 entries)

en: Eject
af: Uitskiet

en: Search
af: Soek

en: Volume down
af: Volume sagter

en: Volume mute
af: Volume uit

en: Volume step
af: Volume trap

en: Volume step as percentage of volume.
af: Volume trap as 'n persentasie van die volume.

en: Volume up
af: Volume harder

en: Accessibility Keyboard
af: Toeganklikheidsleutelbord

en: Accessibility keyboard plugin
af: Inprop vir toeganklikheidsleutelbord

en: There was an error displaying help: %s
af: Daar was 'n fout met die vertoning van hulp: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
af: Wil jy die Stadige-sleutels aktiveer?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
af: Wil jy die Stadige-sleutels deaktiveer?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
af: Jy het pas die Shift-sleutel vir 8 sekondes gedruk.  Dit is die kortpad vir die Stadige-sleuteleienskap wat die manier waarop jou sleutelbord werk, affekteer.

en: Don't activate
af: Moenie aktiveer nie

en: Don't deactivate
af: Moenie deaktiveer nie

en: Activate
af: Aktiveer

en: Deactivate
af: Deaktiveer

en: Do_n't activate
af: Moe_nie aktiveer nie

en: Do_n't deactivate
af: Moe_nie deaktiveer nie

en: _Activate
af: _Aktiveer

en: _Deactivate
af: _Deaktiveer

en: Slow Keys Alert
af: Stadige-sleutels waarskuwing

en: Do you want to activate Sticky Keys?
af: Wil jy Taai-sleutels aktiveer?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
af: Wil jy Taai-sleutels deaktiveer?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
af: Jy het pas die Shift-sleutel 5 keer namekaar gedruk.  Dit is die kortpad vir die Taai-sleutels eienskap wat die manier waarop jou sleutelbord werk, affekteer.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
af: Jy het pas twee sleutels gelyktydig gedruk, of die Shift-sleutel 5 keer namekaar gedruk.  Dit skakel die Taai-sleutels eienskap af wat die manier waarop jou sleutelbord werk, affekteer.

en: Sticky Keys Alert
af: Taaisleutels-waarskuwing

en: Universal Access Preferences
af: Voorkeure vir universele toegang

en: Enhance _contrast in colors
af: Verbeter _kleurkontras

en: Make _text larger and easier to read
af: Maak _teks groter en makliker om te lees

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
af: Druk en _hou sleutels om hulle te aanvaar (Stadige-sleutels)

en: Use on-screen _keyboard
af: Gebruik sleutelbord op die s_kerm

en: Use screen _magnifier
af: Gebruik skerm_vergrootglas

en: Use screen _reader
af: Gebruik _skermleser

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
af: _Ignoreer duplikaat sleuteldrukke (bonssleutels)

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
af: _Druk sleutelbordkortpaaie een sleutel op 'n slag (Taai-sleutels)

en: Background
af: Agtergrond

en: Background plugin
af: Agtergrond-inprop

en: Clipboard
af: Knipbord

en: Clipboard plugin
af: Inprop vir knipbord

en: Font
af: Lettertipe

en: Font plugin
af: Inprop vir lettertipes

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing the mouse pointer theme.
af: Kan nie die gids "%s" skep nie.
    Dit word benodig vir die verandering van die muiswysertema.

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
af: Kan nie die gids "%s" skep nie.
    Dit word benodig vir die verandering van wysers.

en: Key binding (%s) is incomplete
af: Sleutelbinding (%s) is onvolledig

en: Key binding (%s) is invalid
af: Sleutelbinding (%s) is ongeldig

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
af: Fout terwyl probeer is om (%s)
     te laat loopwat gekoppel is aan sleutel (%s)

en: Keybindings
af: Sleutelbindings

en: Keybindings plugin
af: Inprop vir sleutelbindings

en: Keyboard
af: Sleutelbord

en: Keyboard plugin
af: Inprop vir die sleutelbord

en: A_vailable files:
af: _Beskikbare lêers:

en: Do _not show this warning again.
af: Moe_nie weer hierdie boodskap wys nie.

en: Load modmap files
af: Laai modmap-lêers

en: Would you like to load the modmap file(s)?
af: Wil u die modmap-lêer(s) laai?

en: _Load
af: _Laai

en: _Loaded files:
af: Ge_laaide lêers:

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
af: Kon nie opdrag uitvoer nie: %s
    Verifieer dat hierdie 'n geldige opdrag is.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
af: Kon nie die masjien in slaap stel nie.
    Verifieer dat die masjien korrek gekonfigureer is.

en: Media keys
af: Mediasleutels

en: Media keys plugin
af: Inprop vir mediasleutels

en: Could not enable mouse accessibility features
af: Kon nie muis-toeganklikheidskenmerke aktiveer nie

en: Mouse accessibility requires mousetweaks to be installed on your system.
af: Muis-toeganklikheidskenmerke benodig dat mousetweaks op u stelsel geïnstalleer is.

en: Mouse Preferences
af: Muisvoorkeure

en: Mouse
af: Muis

en: Mouse plugin
af: Inprop vir die muis

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
af: Daar was 'n probleem met die laai van die skermskut:
    
    %s
    
    Skermskut funksionaliteit sal nie in hierdie sessie werk nie.

en: _Do not show this message again
af: _Moenie weer hierdie boodskap wys nie

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
af: Kon nie klanklêer %s laai as voorbeeld %s nie

en: Login
af: Aanmelding

en: Logout
af: Afmelding

en: Siren
af: Sirene

en: Beep
af: Biep

en: No sound
af: Geen klank

en: Sound not set for this event.
af: Geen klank opgestel vir hierdie gebeurtenis nie.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package for a set of default sounds.
af: Die klanklêer vir hierdie gebeurtenis bestaan nie.
    Oorweeg om die pakket gnome-audio te installeer vir 'n stel van verstek klanke.

en: The sound file for this event does not exist.
af: Die klanklêer vir hierdie gebeurtenis bestaan nie.

en: Select Sound File
af: Kies Klanklêer

en: The file %s is not a valid wav file
af: Die lêer %s is nie 'n geldige wav-lêer nie

en: Select sound file...
af: Kies klanklêer...

en: System Sounds
af: Stelselklanke

en: Sound
af: Klank

en: Sound plugin
af: Inprop vir klank

en: Typing Break
af: Tikonderbreking

en: Typing break plugin
af: Inprop vir tikonderbreking

en: Set up screen size and rotation settings
af: Instellings vir skermgrootte en -rotasie

en: <i>Rotation not supported</i>
af: <i>Rotasie nie geondersteun nie</i>

en: The selected rotation could not be applied
af: Die gekose rotasie kon nie toegepas word nie

en: An error occurred while configuring the screen
af: 'n Fout het voorgekom met die opstelling van die skerm

en: Normal
af: Normaal

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Upside Down
af: Onderstebo

en: _Configure Display Settings ...
af: _Opstelling van visuele vertoon ...

en: Configure display settings
af: Opstelling van visuele vertoon

en: Cannot determine user's home directory
af: Kan nie gebruiker se tuisgids vasstel nie

en: Manage the X resource database
af: Bestuur die X-hulpbrondatabasis

en: X Resource Database
af: X-hulpbrondatabasis

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
af: GConf-sleutel %s is ingestel na tipe %s maar sy verwagte tipe was %s

en: Manage X Settings
af: Bestuur X-instellings

en: X Settings
af: X-instellings
