gnome-control-center HEAD - en to fa translation catalogue (537 entries)

en: Applications
fa: برنامه‌ها

en: Applications that have defined global shortcuts
fa: برنامه‌هایی که میان‌برهای سراسری تعریف کرده‌اند

en: Shortcuts
fa: میان‌برها

en: Keyboard shortcut definitions
fa: تعریف‌های میان‌بر صفحه‌کلید

en: Smartcard removal action
fa: کنش برداشتن کارت هوشمند

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
fa: به یکی از مقدارهای «none»، «lock-screen»‌ یا «force-logout» تنظیم کنید. کنش هنگام برداشتن کارت هوشمند استفاده شده برای ورود اجرا خواهد شد.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
fa: این که جهت رایانک قفل شده باشد، یا به طور خودکار بچرخد.

en: Mouse button orientation
fa: جهت دکمهٔ موشی

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
fa: جابه‌جایی دکمه‌های چپ و راست برای موشی‌های چپ‌دست.

en: Single Click
fa: تک کلیک

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
fa: ضریب شتاب برای حرکت موشی. پیش‌گزیدهٔ سامانه مقدار ‪-1‬ است.

en: Motion Threshold
fa: آستانهٔ حرکت

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
fa: فاصله‌ای که اشاره‌گر باید پیش از فعّال شدن حرکت شتابان موشی حرکت کند به تصدانه. پیش‌گزیدهٔ سامانه مقدار ‪-1‬ است.

en: Middle button emulation
fa: شبیه‌سازی کلیک وسط

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
fa: به کار انداختن شبیه‌ئازی دکمهٔ وسط موشی با زدن هم‌زمان دکمه‌های راست و چپ.

en: Double click time
fa: زمان دوبار کلیک

en: Length of a double click in milliseconds.
fa: طول یک دوبار کلیک بر حسب میلی‌ثانیه.

en: Drag threshold
fa: آستانهٔ کشیدن

en: Distance before a drag is started.
fa: فاصله قبل از اینکه کشیدن (drag) شروع شود.

en: Key Repeat Interval
fa: فاصلهٔ تکرار کلید

en: Delay between repeats in milliseconds.
fa: تأخیر بین تکرارها به میلی‌ثانیه.

en: Initial Key Repeat Delay
fa: تأخیر نخستین تکرار کلید

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
fa: تأخیر نخستین تکرار کلید به میلی‌ثانیه.

en: Remember NumLock state
fa: به‌خاطر سپردن وضعیت قفل عدد

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
fa: هنگام درست بودن، گنوم وضعیت ال‌ای‌دی قفل عدد را بین نشست‌ها به خاطر خواهد سپرد.

en: Disable touchpad while typing
fa: غیرفعال کردن صفحه‌لمسی در هنگام تایپ

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
fa: در صورت مشکل داشتن با ضربهٔ تصادفی به صفحه‌لمسی هنگام نوشتن، روی درست تنظیم کنید.

en: Enable horizontal scrolling
fa: فعال کردن لغزش افقی

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
fa: برای اجازه به لغزش افقی با همان روش گزیده برای کلید scroll_method این گزینه را به درست تنظیم کنید.

en: Select the touchpad scroll method
fa: انتخاب روش لغزش صفحه‌لمسی

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
fa: گزینش روش لفزش صفحه‌لمسی. مقدارهای پشتیبانی شده: :«disabled» «»edge-scrolling «two-finger-scrolling».

en: Enable mouse clicks with touchpad
fa: راه‌اندازی کلیک موشی با استفاده از صفحه‌لمسی

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
fa: برای فرستادن کلیک‌های موشی با ضربه‌ها روی صفحه‌لمسی، روی درست تنظیم کنید.

en: Enable touchpad
fa: راه‌اندازی صفحه‌لمسی

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
fa: روی TRUE تنظیم کنید تا تمام صفحه‌های لمسی فعال شوند.

en: Touchpad button orientation
fa: جهت دکمهٔ صفحه‌لمسی

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
fa: جابه‌جایی دکمه‌های چپ و راست برای موشی‌های چپ‌دست با «left». برای راست‌دست با «right» و «mouse» برای پیروی از تنظیمات موشی.

en: Natural scrolling
fa: لغرش طبیعی

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
fa: برای به کار انداختن لغزش طبیعی (معکوس) برای صفحه‌لمسی‌ها، روی درست تنظیم کنید.

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
fa: دکمهٔ شبیه‌سازی چرخ موشی. 0 برای از کار انداختن ویژگی.

en: Wacom stylus absolute mode
fa: حالت مطلق قلم وکوم

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
fa: برای تنظیم رایانک به حالت خالص به کار بیندازید.

en: Wacom tablet area
fa: ناحیهٔ رایانک وکوم

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
fa: به x1, y1 و x2, y2 ناحیهٔ قابل استفاده به دست ابزارها تنظیم کنید.

en: Wacom tablet aspect ratio
fa: نسبت تصویر رایانک وکوم

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
fa: برای محدود کردن ناحیهٔ رایانک وکوم برای مطابقت با نسبت تصویر خروجی به کار بیندازید.

en: Wacom tablet rotation
fa: شرخش رایانک وکوم

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
fa: به «none» تنظیم کنید. «cw» برای ۹۰ درجه ساعتگرد. «half» برای ۱۸۰ درجه و «ccw» برای ۹۰ درجه پادساعتگرد.

en: Wacom touch feature
fa: امکانات لمسی وکوم

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
fa: برای جابه‌جایی نشانگر هنگام لمس رایانک به دست کاربر به کار بیندازید.

en: Wacom stylus pressure curve
fa: منحنی فشار قلم وکوم

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
fa: به x1, y1 و x2, y2 خم فشار اعمالی به قلم تنظیم کنید.

en: Wacom stylus button mapping
fa: نگاشت دکمهٔ قلم وکوم

en: Set this to the logical button mapping.
fa: تنظیم به نگاشت دکمهٔ منطقی.

en: Wacom stylus pressure threshold
fa: آستانهٔ فشار قلم وکوم

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
fa: تنظیم به مقدار فشاری که در آن کلیک قلم ایجاد می‌شود.

en: Wacom eraser pressure curve
fa: منحنی فشار پاک‌کن وکوم

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
fa: تنظیم به x1, y1 و x2, y2 منحنی فشار اعمالی به پاک‌کن.

en: Wacom eraser button mapping
fa: نگاشت دکمهٔ پاک‌کن وکوم

en: Wacom eraser pressure threshold
fa: آستانهٔ فشار پاک‌کن وکوم

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
fa: تنظیم به مقدار فشاری که در آن کلیک پاک‌کن ایجاد می‌شود.

en: Wacom button action type
fa: گونهٔ کنش دکمهٔ وکوم

en: The type of action triggered by the button being pressed.
fa: گونهٔ کنش انجام شده با فشار دکمه.

en: Key combination for the custom action
fa: ترکیب کلید برای کنش شخصی

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
fa: میان‌بر صفحه‌کلید ایجاد شده هنگام فشردن دکمه برای کنش‌های سفارشی.

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
fa: ترکیب کلید برای کنش شخصی حلقه یا نوار لمسی

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید ایجاد شده هنگام استفادهٔ حلقهٔ لمسی یا نوار لمسی برای کنش‌های سفارشی (بالا به پایین).

note: Translators: This is the OLED display on an Intuos4 tablet: http://eu.shop.wacom.eu/images/articles/d9abd9f2d4d88aa0649cda97a8077e2b_8.jpg
en: Button label for OLED display.
fa: برچسب دکمه برای نمایشگر OLED.

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
fa: برچسبی که روی نمایشگر OLED مربوط به دکمه پرداخت خواهد شد

en: The duration a display profile is valid
fa: مدت زمانی که نمایه نمایشگر معتبر است

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
fa: این تعداد روزهایی است که بعد از آن مجوعه تنظیماتِ رنگِ نمایشگر نامعتبر درنظر گرفته می‌شود.

en: The duration a printer profile is valid
fa: مدت زمانی که نمایه چاپگر معتبر است

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
fa: این تعداد روزهایی است که پس از آن، نمایهٔ رنگ چاپگر نامعتبر درنظر گرفته می‌شود.

en: If the night light mode is enabled
fa: اگر حالت نور شب به کار افتاده

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
fa: حالت نور شب هنگام غروب یا در زمان‌های از پیش تنظیم شده دمای رنگ نمایشگرتان را تغییر می‌دهد.

en: Temperature of the display when enabled
fa: دمای نمایشگر هنگام به کار افتادن

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
fa: این دما به کلوین برای دستکاری تن صفحه هنگام به کار افتادن نور شب استفاده می‌شود. مقدارهای بیش‌تر آبی‌تر و مقدارهای پایین سرخ‌ترند.

en: Use the sunrise and sunset
fa: استفاده از طلوع و غروب

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
fa: محاسبهٔ خودکار زمان‌های طلوع و غروب در مکان کنونی.

en: The start time
fa: زمان آغاز

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
fa: هنگام از کار افتادن night-light-schedule-automatic از این زمان آغاز بر حسب ساعت از نیمه‌شب استفاده شود.

en: The end time
fa: زمان پایان

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
fa: هنگام از کار افتادن night-light-schedule-automatic از این زمان پایان بر حسب ساعت از نیمه‌شب استفاده شود.

en: The last detected position
fa: آخرین موقعیت تشخیصی

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
fa: هنگام موحود بودن خدمات مکان آخرین مکان تشخیصی را نشان می‌دهد. مقدار پیش‌گزیده برای اطمینان از به‌روز شدن همیشگیش هنگام آغاز، نامعتبر است.

en: List of plugins that are allowed to be loaded
fa: سیاههٔ افزایه‌هایی که اجازهٔ بار شدن دارند

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
fa: سیاهه‌ای از رشته‌ها که معرّف افزایه‌هایی‌اند که اجازهٔ بار شدن دارند (پیش‌گزیده: all). تنها هنگام آغاز به کار خوانده می‌شود.

en: Mount paths to ignore
fa: مسیر‌های سوار کردن جهت نادیده گرفتن

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
fa: مشخّص کردن سیاهه‌ای از مسیرهای سواری برای چشم‌پوشی هنگام کم شدن فضایشان.

en: Free percentage notify threshold
fa: آستانهٔ آگاهی درصد آزاد

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
fa: آستانهٔ درصد فضای آزاد برای هشدار نخستین دربارهٔ فضای دیسک کم. اگر درصد فضای آزاد کم‌تر از این مقدار شود هشداری نشان داده خواهد شد.

en: Subsequent free space percentage notify threshold
fa: آستانهٔ آگاهی درصد فضای آزاد

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
fa: مشخّص کردن درصدی که فضای دیسک خالی باید پیش از صدور هشدار بعدی کم شود.

en: Free space notify threshold
fa: آستانهٔ آگاهی فضای آزاد

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
fa: مشخّص کردن مقداری به گیگابایت. اگر مقدار فضای آزاد بیش از این مقدار باشد، هشداری نشان داده نخواهد شد.

en: Minimum notify period for repeated warnings
fa: حداقل دوره اعلان برای اخطارهای تکرار شده

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
fa: مشخّص کردن زمانی به دقیقه. هشدارهای بعدی برای حجم پیش از این دوره ظاهر نخواهند شد.

en: Whether donation reminders are enabled
fa: این که آیا یادآوری‌های اعانه به کار افتاده‌اند یا نه.

en: Enables or disables the low-frequency donation reminder notification.
fa: آگاهی یادآور اعانهٔ کم‌بسامد را به یا از کار می‌اندازد.

en: Last time the donation reminder was shown
fa: زمان آخرین نمایش یادآور اعانه

en: Timestamp for the last time a donation reminder was shown.
fa: برچسب زمانی که آخرین بار یادآور اعانه نشان داده شد.

en: Launch calculator
fa: اجرا کردن ماشین حساب

en: Binding to launch the calculator.
fa: مربوط کردن به اجرای ماشین‌حساب.

en: Launch settings
fa: تنظیمات اجرا

en: Binding to launch GNOME Settings.
fa: مربوط کردن به اجرای تنظیمات گنوم.

en: Launch email client
fa: اجرا کردن کارخواه رایانامه

en: Binding to launch the email client.
fa: مربوط کردن به کارخواه رایانامه.

en: Eject
fa: بیرون دادن

en: Binding to eject an optical disc.
fa: مربوط کردن به بیرون دادن یک دیسک نوری.

en: Launch help browser
fa: راه‌اندازی مرورگر راهنما

en: Binding to launch the help browser.
fa: مربوط کردن به راه‌اندازی مرورگر راهنما.

en: Home folder
fa: شاخهٔ آغازه

en: Binding to open the Home folder.
fa: مربوط کردن به گشودن شاخه خانگی.

en: Launch media player
fa: اجرا کردن پخش‌کنندهٔ رسانه

en: Binding to launch the media player.
fa: مربوط کردن به راه‌اندازی پخش‌کننده رسانه.

en: Next track
fa: قطعه بعدی

en: Binding to skip to next track.
fa: مربوط کردن به پرش به قطعه بعدی.

en: Pause playback
fa: توقف پخش

en: Binding to pause playback.
fa: مربوط کردن به توقف پخش.

en: Play (or play/pause)
fa: پخش (یا پخش/مکث)‏

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
fa: مربوط کردن به شروع پخش (یا تغییر حالت پخش/توقف).

en: Log out
fa: خروج از سامانه

en: Binding to log out.
fa: مربوط کردن به خروج از سامانه.

en: Previous track
fa: قطعه قبلی

en: Binding to skip to previous track.
fa: مربوط کردن به پرش به قطعه قبلی.

en: Lock screen
fa: قفل کردن صفحه‌نمایش

en: Binding to lock the screen.
fa: مربوط کردن به قفل‌کردن صفحه‌نمایش.

en: Search
fa: جست‌وجو

en: Binding to launch the search tool.
fa: مربوط کردن به راه‌اندازی ابزار جست‌وجو.

en: Stop playback
fa: توقف پخش

en: Binding to stop playback.
fa: مربوط کردن به توقف پخش.

en: Volume down
fa: کاهش بلندی صدا

en: Binding to lower the volume.
fa: مربوط کردن به کاهش حجم صدا.

en: Volume mute/unmute
fa: خموشی/ناخموشی صدا

en: Binding to mute/unmute the volume.
fa: مربوط کردن به خموشی و ناخموشی صدا.

en: Volume up
fa: افزودن بلندی صدا

en: Binding to raise the volume.
fa: مربوط کردن به افزایش حجم صدا.

en: Microphone mute/unmute
fa: خموشی/ناخموشی میکروفون

en: Binding to mute/unmute the microphone.
fa: مربوط کردن به خموشی/ناخموشی میکروفون.

en: Launch web browser
fa: راه‌اندازی مرورگر وب

en: Binding to launch the web browser.
fa: مربوط کردن به راه‌اندازی مرورگر وب.

en: Toggle magnifier
fa: تغییر حالت ذره‌بین

en: Binding to show the screen magnifier
fa: مربوط کردن به نمایش ذره‌بین صفحه‌نمایش

en: Toggle screen reader
fa: تغییر حالت صفحه‌نمایش‌خوان

en: Binding to start the screen reader
fa: مربوط کردن به شروع صفحه‌نمایش‌خوان

en: Toggle on-screen keyboard
fa: تغییر حالت صفحه‌کلید _مجازی

en: Binding to show the on-screen keyboard
fa: مربوط کردن به نمایش صفحه‌کلید مجازی

en: Increase text size
fa: افزایش اندازه متن

en: Binding to increase the text size
fa: مربوط کردن به افزایش اندازه متن

en: Decrease text size
fa: کاهش اندازه متن

en: Binding to decrease the text size
fa: مربوط کردن به کاهش اندازه متن

en: Toggle contrast
fa: تغییر حالت کنتراست

en: Binding to toggle the interface contrast
fa: مربوط کردن به تغییر حالت کنتراست واسط

en: Magnifier zoom in
fa: بزرگنمایی به داخل ذره‌بین

en: Binding for the magnifier to zoom in
fa: درحال مقیدسازی ذره‌بین جهت بزرگنمایی به داخل

en: Magnifier zoom out
fa: بزرگنمایی به خارج ذره‌بین

en: Binding for the magnifier to zoom out
fa: درحال مقیدسازی ذره‌بین جهت بزرگنمایی به خارج

en: Custom keybindings
fa: کلیدهای میان‌بر شخصی

en: List of custom keybindings
fa: کلیدهای مقیدفهرست کلیدهای میان‌بر شخصی

en: Reboot
fa: راه‌اندازی دوباره

en: Binding to reboot.
fa: مربوط کردن به راه‌اندازی دوباره.

en: Shut down
fa: خاموش کردن

en: Binding to shut down.
fa: مربوط کردن به خاموشی.

en: Size of volume step
fa: اندازهٔ گام حجم صدا

en: Size of the volume step for each volume change
fa: اندازهٔ گام حجم برای هر تغییر حجم

en: Quiet volume down
fa: کاهش صدای ساکت

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
fa: مربوط کردن به کاهش حجم صدا بدون ایجاد جلوه‌ای صوتی.

en: Quiet volume mute/unmute
fa: خموشی/ناخموشی حجم ساکت

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
fa: مربوط کردن به خموشی/ناخموشی حجم صدا بدون ایجاد جلوه‌ای صوتی.

en: Quiet volume up
fa: افزایش صدای ساکت

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
fa: مربوط کردن به افزایش حجم صدا بدون ایجاد جلوه‌ای صوتی.

en: Precise volume down
fa: کاهش صدای دقیق

en: Binding to lower the volume with higher precision.
fa: مربوط کردن به کاهش حجم صدا با دقّت بالاتر.

en: Precise volume up
fa: افزایش صدای دقیق

en: Binding to raise the volume with higher precision.
fa: مربوط کردن به افزایش حجم صدا با دقّت بالاتر.

en: Toggle touchpad on/off
fa: تغییر وضعیت روشن و خاموشی صفحه‌لمسی

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت روشن و خاموشی صفحه‌لمسی.

en: Switch touchpad on
fa: روشن کردن صفحه‌لمسی

en: Binding to switch the touchpad on.
fa: مربوط کردن به روشن کردن صفحه‌لمسی.

en: Switch touchpad off
fa: خاموش کردن صفحه‌لمسی

en: Binding to switch the touchpad off.
fa: مربوط کردن به خاموش کردن صفحه‌لمسی.

en: Skip backward in current track
fa: پرش به عقب در قطعهٔ کنونی

en: Binding to skip backward in current track.
fa: مربوط کردن به پرش به عقب در قطعهٔ کنونی.

en: Skip forward in current track
fa: پرش به پیش در قطعهٔ کنونی

en: Binding to skip forward in current track.
fa: مربوط کردن به پرش به پیش در قطعهٔ کنونی.

en: Toggle repeat playback mode
fa: تغییر وضعیت حالت پخش تکراری

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت حالت تکرار در پخش‌کنندهٔ رسانه.

en: Toggle random playback mode
fa: تغییر وضعیت حالت پخش کاتوره‌ای

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت حالت پخش کاتوره‌ای در پخش‌کنندهٔ رسانه.

en: Toggle automatic screen orientation
fa: تغییر وضعیت جهت صفحهٔ خودکار

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت جهت صفحهٔ خودکار.

en: Power button
fa: دکمهٔ روشن

en: Binding for power button.
fa: مربوط کردن به دکمهٔ روشن.

en: Hibernate button
fa: دکمهٔ خواب زمستانی

en: Binding to hibernate the machine.
fa: مربوط کردن به خواب زمستانی دستگاه.

en: Suspend button
fa: دکمهٔ تعلیق

en: Binding to suspend the machine.
fa: مربوط کردن به تعلیق دستگاه.

en: Keyboard brightness up
fa: افزایش روشنایی صفحه‌کلید

en: Binding to increase the keyboard brightness.
fa: مربوط کردن به افزایش روشنایی صفحه‌کلید.

en: Keyboard brightness down
fa: کاهش روشنایی صفحه‌کلید

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
fa: مربوط کردن به کاهش روشنایی صفحه‌کلید.

en: Keyboard brightness toggle
fa: تغییر وضعیت روشنایی صفحه‌کلید

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت روشنایی صفحه‌کلید.

en: Show battery status
fa: نمایش وضعیت باتری

en: Binding to show current battery status.
fa: مربوط کردن به نمایش وضعیت کنونی باتری.

en: RF kill
fa: کشتن بسامد رادیویی

en: Binding to toggle airplane mode.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت حالت هواپیما.

en: Bluetooth RF kill
fa: کشتن بسامد رادیویی بلوتوث

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
fa: مربوط کردن به تغییر وضعیت حالت هواپیمای بلوتوث.

en: Static binding to launch the calculator.
fa: ترکیب ثابت اجرای ماشین‌حساب.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
fa: ترکیب ثابت اجرای تنظیمات گنوم.

en: Static binding to launch the email client.
fa: ترکیب ثابت اجرای کارخواه رایانامه.

en: Static binding to eject an optical disc.
fa: ترکیب ثابت بیرون دادن یک دیسک نوری.

en: Static binding to open the Home folder.
fa: ترکیب ثابت گشودن شاخهٔ خانگی.

en: Static binding to launch the media player.
fa: ترکیب ثابت اجرای پخش‌کنندهٔ رسانه.

en: Static binding to skip to next track.
fa: ترکیب ثابت پرش به قطعهٔ بعدی.

en: Static binding to pause playback.
fa: ترکیب ثابت مکث پخش.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
fa: ترکیب ثابت شروع پخش (یا تغییر وضعیت پخش/توقف).

en: Static binding to skip to previous track.
fa: ترکیب ثابت پرش به قطعهٔ پیشین.

en: Static binding to lock the screen.
fa: ترکیب ثابت قفل صفحه.

en: Static binding to launch the search tool.
fa: ترکیب ثابت اجرای ابزار جست‌وجو.

en: Static binding to stop playback.
fa: ترکیب ثابت توقّف پخش.

en: Static binding to lower the volume.
fa: ترکیب ثابت کاهش حجم صدا.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
fa: ترکیب ثابت خموشی/ناخموشی صدا.

en: Static binding to raise the volume.
fa: ترکیب ثابت افزایش حجم صدا.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
fa: ترکیب ثابت کاهش حجم صدا بدون ایجاد جلوه‌ای صوتی.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
fa: ترکیب ثابت افزایش حجم صدا بدون ایجاد جلوه‌ای صوتی.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
fa: ترکیب ثابت کاهش حجم صدا با دقّت بالاتر.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
fa: ترکیب ثابت افزایش حجم صدا با دقّت بالاتر.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
fa: ترکیب ثابت خموشی/ناخموشی میکروفون.

en: Static binding to launch the web browser.
fa: ترکیب ثابت اجرای مرورگر وب.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت روشن/خاموش صفحه‌لمسی.

en: Static binding to switch the touchpad on.
fa: ترکیب ثابت روشن کردن صفحه‌لمسی.

en: Static binding to switch the touchpad off.
fa: ترکیب ثابت خاموش کردن صفحه‌لمسی.

en: Static binding to skip backward in current track.
fa: ترکیب ثابت پرش به عقب در قطعهٔ کنونی.

en: Static binding to skip forward in current track.
fa: ترکیب ثابت پرش به جلو در قطعهٔ کنونی.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت حالت تکرار در پخش‌کنندهٔ رسانه.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت حالت پخش کاتوره‌ای در پخش‌کنندهٔ رسانه.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت جهت صفحهٔ خودکار.

en: Static binding for power button.
fa: ترکیب ثابت دکمهٔ روشن.

en: Static binding to hibernate the machine.
fa: ترکیب ثابت خواب زمستانی دستگاه.

en: Static binding to suspend the machine.
fa: ترکیب ثابت تعلیق دستگاه.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
fa: ترکیب ثابت افزایش روشنایی صفحه‌کلید.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
fa: ترکیب ثابت کاهش روشنایی صفحه‌کلید.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت روشنایی صفحه‌کلید.

en: Static binding to show current battery status.
fa: ترکیب ثابت نمایش وضعیت کنونی باتری.

en: Static binding to toggle airplane mode.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت حالت هواپیما.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
fa: ترکیب ثابت تغییر وضعیت حالت هواپیمای بلوتوث.

en: Name
fa: نام

en: Name of the custom binding
fa: نام میان‌بر شخصی

en: Binding
fa: میان‌بر

en: Binding for the custom binding
fa: ارتباط برای میان‌بر شخصی

en: Command
fa: فرمان

en: Command to run when the binding is invoked
fa: فرمان اجرایی هنگام زدن میان‌بر

en: Enable in Lockscreen
fa: به کار انداختن در صفحهٔ قفل

en: Whether the command can be invoked while the lockscreen is shown
fa: این که دستور می‌تواند هنگام نمایش صفحهٔ قفل اجرا شود یا نه

en: The brightness of the screen when idle
fa: روشنایی صفحه هنگام بی‌کاری

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
fa: روشنایی صفحهٔ تابلوی لپ‌تاپ استفاده شده هنگام بی‌کار بودن نشست.

en: Dim the screen after a period of inactivity
fa: کم‌نور کردن صفحه پس از دوره‌ای بی‌کاری

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
fa: این که صفحه باید هنگام بی‌کاری رایانه برای ذخیرهٔ نیرو کم‌نور شود یا نه.

en: Sleep timeout computer when on AC
fa: مهلت زمانی خواب رایانه روی جریان متناوب

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
fa: مقدار زمان به ثانیه که رایانه روی جریان متناوب باید غیرفعّال باشد تا به خواب برود. مقدار 0 یعنی هرگز.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
fa: این که هنگام غیرفعّال بودن به خواب زمستانی رفته، معلّق شده یا هیچ اتّفاقی نیفتد

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
fa: گونهٔ خوابی که باید هنگام غیرفعّال بودن رایانه اجرا شود.

en: Sleep timeout computer when on battery
fa: مهلت زمانی خواب رایانه روی باتری

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
fa: مقدار زمان به ثانیه که رایانه روی نیروی باتری باید غیرفعّال باشد تا به خواب برود. مقدار 0 یعنی هرگز.

en: Enable the ALS sensor
fa: به کار انداختن حسگر نور محیطی

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
fa: این که حسگر نور محیطی به کار افتاده یا نه.

en: Power button action
fa: کنش دکمهٔ روشن

en: The action to take when the system power button is pressed. Virtual machines only honor the 'nothing' action, and will shutdown otherwise. Tablets always suspend, ignoring all the other action options.
fa: کنش انجامی هنگام فشردن دکمهٔ نیروی سامانه. ماشین‌های مجازی فقط کنش nothing را ترتیب اثر داده و در غیر این صورت خاموش می‌شوند. رایانک‌ها همواره معلّق شده و دیگر گزینه‌های کنش را نادیده می‌گیرند.

en: Enable power-saver profile when battery is low
fa: به کار انداختن نمایهٔ ذخیرهٔ نیرو هنگام کم بودن باتری

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
fa: به کار انداختن خودکار نمایهٔ ذخیرهٔ نیرو با استفاده از power-profiles-daemon اگر باتری کم باشد.

en: On which connections the service is enabled
fa: خدمت روی کدام اتّصال‌ها به کار می‌افتد

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
fa: سیاهه‌ای از اتّصال‌های مدیر شبکه (نشان داده شده با شناسهٔ یکتایشان) که این خدمت روی آن‌ها به کار افتاده و آغاز می‌شود.

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
fa: فهرست ماژول‌های غیرفعال شده GTK+

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
fa: سیاهه‌ای از رشته‌های نمایانگر پیمانه‌های ‪GTK+‬ که حتا اگر در پیکربندیشان به صورت پیش‌گزیده به کار افتاده باشند بار نخواهند شد.

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
fa: فهرست ماژول‌های فعال شده GTK+

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
fa: سیاهه‌ای از رشته‌های نمایانگر پیمانه‌های ‪GTK+‬ که معمولاً افزون بر پیمانه‌های شرطی و از کار افتادهٔ اجباری بار خواهند شد.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
fa: واژه‌نامه‌ای از XSETTINGS برای پایمالی

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
fa: واژه‌نامه نام‌های XSETTINGS را برای پایمالی مقدارها نگاشت می‌کند. مقدارها باید رشته، عدد صحیح ۳۲بیتی علامت‌دار یا (در حالت رنگ) ۴ تاپل از uint16 (سرخ، سبز، آبی، آلفا؛ 65535 شفّاف کامل) باشند.

en: Antialiasing
fa: حذف لبه‌های ناصاف

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
fa: گونهٔ خوش‌نما سازی استفاده شده هنگام پرداخت قلم‌ها. مقدارهای ممکن: none برای بدون خوش‌نما سازی، grayscale برای خوش‌نماسازی استاندارد و rgba برای خوش‌نما سازی زیرتصدانه‌ای (فقط صفحه‌های ال‌سی‌دی).

en: Hinting
fa: راهنمایی

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
fa: گونهٔ سرنخ دهی مورد استفاده هنگام پرداخت قلم‌ها. مقدارهای ممکن: none برای بدون سرنخ دهی و slight برای برازش فقط به بردار Y مثل ClearType مایکروسافت، DirectWrite و موتور پرداخت قلم مالکیتی ادوبی. چشم‌پوشی از سرنخ دهی بومی درون قلم،‌ایجاد سرنخ دهی به صورت خوارزمینه‌ای. استفاده شده به صورت پیش‌گزیده روی اوبونتو. توصیه شده. معنی medium و full بسته به قالب قلم (‪.ttf‬ ‪.otf‬ ‪.pfa/.pfb‬) و نگارش FreeType نصب شده متفاوت است. معمولاً تلاش می‌کنند گلیف‌ها را به هر دو بردار X و Y برازش کنند (جز برای ‪.otf‬: فقط Y). این کار می‌تواند بسته به کیفیت قلم، قالبش و وضعیت موتورهای قلم FreeType منجر به اعوجاج و یا پرداخت متناقض شود.

en: RGBA order
fa: ترتیب RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
fa: ترتیب عناصر زیرتصدانه‌ای روی صفحهٔ ال‌سی‌دی. تنها هنگام تنظیم خوش‌نما سازی به rgba استفاده می‌شود. مقدارهای ممکن: rgb برای سرخ در چپ (معمول‌ترین)، bgr برای آبی در چپ، vrgb برای سرخ در بالا و vbgr برای سرخ در پایین.

en: Color
fa: رنگ

note: TRANSLATORS: button: this is to open GCM
en: Recalibrate now
fa: درجه‌بندی دوباره

note: TRANSLATORS: this is when the device has not been recalibrated in a while
en: Recalibration required
fa: درجه‌بندی دوباره لازم است

note: TRANSLATORS: this is when the display has not been recalibrated in a while
en: The display “%s” should be recalibrated soon.
fa: نمایشگر «%s» باید به زودی دوباره واسنجی شود.

note: TRANSLATORS: this is when the printer has not been recalibrated in a while
en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
fa: چاپگر «%s» باید به زودی دوباره واسنجی شود.

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
fa: افزونه رنگ شبح تنظیمات گنوم

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device added
fa: افزارهٔ واسنجی رنگ اضافه شد

note: TRANSLATORS: this is a sound description
en: Color calibration device removed
fa: افزارهٔ واسنجی رنگ حذف شد

en: Time Zone Updated to %s (%s)
fa: منطقهٔ زمانی به %s(%s) به‌روز شد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Date & Time Settings
fa: تنظیمات تاریخ و زمان

en: Disk Space
fa: فضای دیسک

en: Examine
fa: بررسی

en: Empty Trash
fa: خالی‌کردن سطل‌زباله

en: Ignore
fa: رد کردن

en: Low Disk Space on “%s”
fa: کمبود فضای دیسک روی «%s»

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
fa: جچم «%s» تنها %s فضای دیسک باقیمانده دارد.  ممکن است با خالی کردن زباله‌دان، مقداری فضا آزاد کنید.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
fa: حجم «%s» تنها %s فضای دیسک باقیمانده دارد.

en: Low Disk Space
fa: کمبود فضای دیسک

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
fa: این کامپیوتر تنها %s فضای دیسک باقیمانده دارد. ممکن است مقداری فضا از طریق خالی کردن سطل‌زباله آزاد کنید.

en: This computer has only %s disk space remaining.
fa: این کامپیوتر تنها %s فضای دیسک باقیمانده دارد.

en: Support GNOME
fa: پشتیبانی از گنوم

en: GNOME needs your help. Your donation will sustain our open source project for future generations.
fa: گنوم نیازمند یاریتان است. اعانه‌هایتان پروژهٔ نرم‌افزار آزادمان را برای نسل‌های آینده پایدار خواهد کرد.

en: GNOME
fa: گنوم

en: Donate
fa: اعانه

note: TRANSLATORS: %s is the application name.
en: %s Stopped
fa: %s متوقف شد

note: TRANSLATORS: %s is the application name.
en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
fa: حافظهٔ افزاره تقریباً پر شده. %s داشت مقدار زیادی حافظه مصرف می‌کرد و به زور متوقّف شد.

note: TRANSLATORS: A terminal tab/window was killed.
en: Virtual Terminal Stopped
fa: پایانهٔ مجازی متوقّف شد

note: TRANSLATORS: A terminal tab/window was killed.
en: Device memory is nearly full. Virtual terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
fa: حافظهٔ افزاره تقریباً پر شده. فرایندهای پایانهٔ مجازی مقدار زیادی حافظه مصرف می‌کردند و به زور متوقّف شدند.

note: TRANSLATORS: We don't have a good description of what was killed.
en: Application Stopped
fa: برنامه متوقف شد

note: TRANSLATORS: We don't have a good description of what was killed.
en: Device memory is nearly full. An application was using a lot of memory and was forced to stop.
fa: حافظهٔ افزاره تقریباً پر شده. برنامه‌ای داشت مقدار زیادی حافظه مصرف می‌کرد و به زور متوقّف شد.

en: Bluetooth Disabled
fa: بلوتوث از کار افتاد

en: Bluetooth Enabled
fa: بلوتوث به کار افتاد

en: Airplane Mode Enabled
fa: حالت هواپیما به کار افتاد

en: Airplane Mode Disabled
fa: حالت هواپیما از کار افتاد

en: Hardware Airplane Mode
fa: حالت هواپیمای سخت‌افزاری

en: Unknown time
fa: زمان نامعلوم

en: %i minute | %i minutes
fa[0]: ‏%Ii دقیقه
fa[1]: %Ii دقیقه

en: %i hour | %i hours
fa[0]: %Ii ساعت
fa[1]: ‏%Ii ساعت

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
fa: ‏%Ii %s و %Ii %s

en: hour | hours
fa[0]: ساعت
fa[1]: ساعت

en: minute | minutes
fa[0]: دقیقه
fa[1]: دقیقه

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is critically low
fa: باتری رایانه کیفی به طرز بحرانی کم است

note: TRANSLATORS: this is the notification application name
en: Power
fa: انرژی

note: TRANSLATORS: UPS is now discharging
en: UPS Discharging
fa: برق اضطراری درحال تخلیه است

note: TRANSLATORS: tell the user how much time they have got
en: %s of UPS backup power remaining
fa: میزان %s از انرژی پشتیبان باقی‌مانده است

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
fa: میزان نامشخّصی از انرژی پشتیبان باقی‌مانده

note: TRANSLATORS: notification title, a wireless mouse is low or very low on power
en: Mouse battery low
fa: باتری موشی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless mouse is low on power
en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی موشی بی‌سیم کم است (٪%I.0f)

en: Wireless mouse is low on power
fa: نیروی موشی بی‌سیم کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless mouse is very low on power
en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی موشی بی‌سیم خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی موشی بی‌سیم خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a wireless keyboard is low or very low on power
en: Keyboard battery low
fa: باتری صفحه‌کلید کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless keyboard is low on power
en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی صفحه‌کلید بی‌سیم کم است (٪%I.0f)

en: Wireless keyboard is low on power
fa: نیروی صفحه‌کلید بی‌سیم کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a wireless keyboard is very low on power
en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی صفحه‌کلید بی‌سیم خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی صفحه‌کلید بی‌سیم خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a PDA (Personal Digital Assistance device) is low or very on power
en: PDA battery low
fa: باتری پی‌دی‌ای کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a PDA (Personal Digital Assistance device) is low on power
en: PDA is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی پی‌دی‌ای کم است (٪%I.0f)

en: PDA is low on power
fa: نیروی پی‌دی‌ای کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a PDA (Personal Digital Assistance device) is very low on power
en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی پی‌دی‌ای کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی پی‌دی‌ای کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a cell phone (mobile phone) is low or very low on power
en: Cell phone battery low
fa: باتری تلفن همراه کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a cell phone (mobile phone) is low on power
en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی تلفن همراه کم است (٪%I.0f)

en: Cell phone is low on power
fa: نیروی تلفن همراه کم است (٪%I.0f)

note: TRANSLATORS: notification body, a cell phone (mobile phone) is very low on power
en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی تلفن همراه کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی تلفن همراه کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a media player (e.g. mp3 player) is low or very low on power
en: Media player battery low
fa: باتری پخش‌کنندهٔ رسانه کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a media player (e.g. mp3 player) is low on power
en: Media player is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی پخش‌کنندهٔ رسانه کم است (٪%I.0f)

en: Media player is low on power
fa: نیروی پخش‌کنندهٔ رسانه کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a media player (e.g. mp3 player) is very low on power
en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی پخش‌کنندهٔ رسانه کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی پخش‌کنندهٔ رسانه کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a graphics tablet (e.g. wacom) is low or very low on power
en: Tablet battery low
fa: باتری رایانک کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a graphics tablet (e.g. wacom) is low on power
en: Tablet is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی رایانک کم است (٪%I.0f)

en: Tablet is low on power
fa: نیروی رایانک کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a graphics tablet (e.g. wacom) is very low on power
en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی رایانک خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
fa: نیروی رایانک خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, an attached computer (e.g. ipad) is low or very low on power
en: Attached computer battery low
fa: باتری رایانهٔ وصل شده کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an attached computer (e.g. ipad) is low on power
en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی رایانهٔ وصل شده کم است (٪%I.0f)

en: Attached computer is low on power
fa: نیروی رایانهٔ وصل شده کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an attached computer (e.g. ipad) is very low on power
en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی رایانه وصل شده خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی رایانه وصل شده خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a game controller (e.g. joystick or joypad) is low or very low on power
en: Game controller battery low
fa: باتری دستهٔ بازی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a game controller (e.g. joystick or joypad) is low on power
en: Game controller is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی دستهٔ بازی کم است (٪%I.0f)

en: Game controller is low on power
fa: نیروی دستهٔ بازی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an attached game controller (e.g. joystick or joypad) is very low on power
en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی دستهٔ وصل شده خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی دستهٔ وصل شده خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a pen is low or very low on power
en: Pen battery low
fa: باتری قلم کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a pen is low on power
en: Pen is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی قلم کم است (٪%I.0f)

en: Pen is low on power
fa: نیروی قلم کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a pen is very low on power
en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی قلم خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی قلم خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, an external touchpad is low or very low on power
en: Touchpad battery low
fa: باتری صفحه‌لمسی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an external touchpad is low on power
en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی صفحه‌‌لمسی کم است (٪%I.0f)

en: Touchpad is low on power
fa: نیروی صفحه‌‌لمسی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an external touchpad is very low on power
en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی صفحه‌لمسی خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی صفحه‌لمسی خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a headset (headphones + microphone) is low or very low on power
en: Headset battery low
fa: باتری هدست کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a headset (headphones + microphone) is low on power
en: Headset is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی هدست کم است (٪%I.0f)

en: Headset is low on power
fa: نیروی هدست کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a headset (headphones + microphone) is very low on power
en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی هدست خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی هدست خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, speaker is low or very low on power
en: Speaker battery low
fa: باتری بلندگو کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a speaker is low on power
en: Speaker is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی بلندگو کم است (٪%I.0f)

en: Speaker is low on power
fa: نیروی بلندگو کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a speaker is very low on power
en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی بلندگو خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی بلندگو خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, headphones (no microphone) are low or very low on power
en: Headphones battery low
fa: باتری هدفون کم است

note: TRANSLATORS: notification body, headphones (no microphone) are low on power
en: Headphones are low on power (%.0f%%)
fa: نیروی هدفون کم است (٪%I.0f)

en: Headphones are low on power
fa: نیروی هدفون کم است

note: TRANSLATORS: notification body, headphones (no microphone) are very low on power
en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی هدفون خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی هدفون خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, an audio device is low or very low on power
en: Audio device battery low
fa: باتری افزارهٔ صوتی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an audio device is low on power
en: Audio device is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی افزارهٔ‌ صوتی کم است (%.0f٪)

en: Audio device is low on power
fa: نیروی افزارهٔ‌ صوتی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an audio device is very low on power
en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی افزارهٔ صوتی خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی افزارهٔ صوتی خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a remote control is low or very low on power
en: Remote battery low
fa: باتری کنترل از راه دور کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an remote control is low on power
en: Remote is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی کنترل از راه دور کم است (٪%I.0f)

en: Remote is low on power
fa: نیروی کنترل از راه دور کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a remote control is very low on power
en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی کنترل از راه دور خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی کنترل از راه دور خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a printer is low or very low on power
en: Printer battery low
fa: باتری چاپگر کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a printer is low on power
en: Printer is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی چاپگر کم است (٪%I.0f)

en: Printer is low on power
fa: نیروی چاپگر کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a printer is very low on power
en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی چاپگر خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی چاپگر خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a scanner is low or very low on power
en: Scanner battery low
fa: باتری پویشگر کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a scanner is low on power
en: Scanner is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی پویشگر کم است (٪%I.0f)

en: Scanner is low on power
fa: نیروی پویشگر کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a scanner is very low on power
en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی پویشگر خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی پویشگر خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a camera is low or very low on power
en: Camera battery low
fa: باتری دوربین کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a camera is low on power
en: Camera is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی دوربین کم است (٪%I.0f)

en: Camera is low on power
fa: نیروی دوربین کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a camera is very low on power
en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی دوربین خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی دوربین خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a Bluetooth device is low or very low on power
en: Bluetooth device battery low
fa: باتری افزارهٔ بلوتوثی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a Bluetooth device is low on power
en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی افزارهٔ‌ بلوتوثی کم است (%.0f٪)

en: Bluetooth device is low on power
fa: نیروی افزارهٔ‌ بلوتوثی کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a Bluetooth device is very low on power
en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی افزارهٔ بلوتوثی خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی افزارهٔ بلوتوثی خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is low or very on power
en: Connected device battery is low
fa: باتری افزارهٔ وصل شده کم است

note: TRANSLATORS: notification body, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is low on power
en: A connected device is low on power (%.0f%%)
fa: نیروی افزارهٔ‌ وصل شده‌ای پایین است (%.0f٪)

en: A connected device is low on power
fa: نیروی افزارهٔ‌ وصل شده‌ای پایین است

note: TRANSLATORS: notification body, a connected (wireless) device or peripheral of unhandled type is very low on power
en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی افزارهٔ وصل شده‌ای خیلی کم است (٪%I.0f). اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
fa: نیروی افزارهٔ وصل شده‌ای خیلی کم است. اگر این افزاره شارژ نشود، به زودی از کار خواهد افتاد.

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is running low, shows percentage remaining
en: Low Battery
fa: باتری کم است

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is running low, shows percentage remaining
en: %.0f%% battery remaining
fa: %I.0f٪ مانده

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, shows percentage remaining
en: UPS Low
fa: برق اضطراری کم است

note: TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, shows percentage remaining TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, warning about action happening soon
en: %.0f%% UPS power remaining
fa: %I.0f٪ نیروی برق اضطراری مانده

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Battery is low
fa: باتری کم است

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, advice on what the user should do
en: Battery Almost Empty
fa: باتری تقریباً خالی است

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is critically running low, advice on what the user should do
en: Connect power now
fa: اکنون نیرو وصل شود

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is running low, warning about action happening soon
en: UPS Almost Empty
fa: برق اضطراری تقریباً خالی است

note: TRANSLATORS: notification title, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, warning about action happening now
en: Battery is Empty
fa: باتری خالی است

note: TRANSLATORS: notification body, the battery of this laptop/tablet/phone is critically low, warning about action about to happen TRANSLATORS: notification body, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is critically low, warning about action about to happen
en: This device is about to hibernate
fa: افزاره در حال رفتن به خواب زمستانی است

en: This device is about to shutdown
fa: افزاره در حال خاموش شدن است

note: TRANSLATORS: notification title, an Uninterruptible Power Supply (UPS) is critically low, warning about action about to happen
en: UPS is Empty
fa: برق اضطراری خالی است

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been opened
fa: در باز شده است

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: Lid has been closed
fa: در بسته شده است

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: On battery power
fa: در حال استفاده از باتری

note: TRANSLATORS: this is the sound description
en: On AC power
fa: روی برق متناوب

en: Automatic Logout
fa: خروج خودکار

en: You will soon log out because of inactivity
fa: به زودی به دلیل فعّال نبودن خارج خواهید شد

en: Automatic Suspend
fa: تعلیق خودکار

en: Suspending soon because of inactivity
fa: به زودی به خاطر فعّال نبودن معلّق خواهد شد

en: Automatic Hibernation
fa: خواب زمستانی خودکار

note: Translators: We are configuring new printer
en: Configuring new printer
fa: پیکربندی چاپگر جدید

note: Translators: Just wait
en: Please wait…
fa: لطفا صبر کنید…

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: Missing printer driver
fa: فاقد راه‌انداز چاپگر

note: Translators: We have no driver installed for the device
en: No printer driver for %s.
fa: هیچ راه‌انداز چاپگری برای %s وجود ندارد.

note: Translators: We have no driver installed for this printer
en: No driver for this printer.
fa: هیچ راه‌اندازی برای این چاپگر وجود ندارد.

en: Printers
fa: چاپگرها

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is low on toner.
fa: چاپگر «%s» جوهر کم دارد.

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” has no toner left.
fa: چاپگر «%s» هیچ جوهری ندارد.

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” may not be connected.
fa: چاپگر «%s» ممکن است وصل نشده باشد.

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The cover is open on printer “%s”.
fa: روکش روی چاپگر «%s» باز است.

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: There is a missing print filter for printer “%s”.
fa: پالایهٔ چاپی مربوط کردن به چاپگر «%s» ناموجود است.

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: The door is open on printer “%s”.
fa: در چاپگر «%s» باز است.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is low on a marker supply.
fa: محفظهٔ رنگ چاپگر «%s» کم است.

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Printer “%s” is out of a marker supply.
fa: محفظهٔ رنگ چاپگر «%s» خالی است.

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is low on paper.
fa: چاپگر «%s» کاغذ کم دارد.

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is out of paper.
fa: چاپگر «%s» هیچ کاغذی ندارد.

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer “%s” is currently off-line.
fa: چاپگر «%s» هم‌اکنون برون‌خط است.

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer)
en: There is a problem on printer “%s”.
fa: چاپگر «%s» مشکلی دارد.

note: Translators: The printer has a job to print but the printer needs authentication to continue with the print
en: %s Requires Authentication
fa: %s نیاز به تایید هویت دارد

note: Translators: A printer needs credentials to continue printing a job
en: Credentials required in order to print
fa: برای چاپ نیاز به اعتبارنامه است

note: Translators: The printer is low on toner (same as in system-config-printer)
en: Toner low
fa: کمبود تونر

note: Translators: The printer has no toner left (same as in system-config-printer)
en: Toner empty
fa: تونر خالی است

note: Translators: The printer is in the process of connecting to a shared network output device (same as in system-config-printer)
en: Not connected?
fa: متصل نشده است؟

note: Translators: One or more covers on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Cover open
fa: پوشش باز است

note: Translators: A filter or backend is not installed (same as in system-config-printer)
en: Printer configuration error
fa: خطا پیکربندی چاپگر

note: Translators: One or more doors on the printer are open (same as in system-config-printer)
en: Door open
fa: در باز است

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Marker supply low
fa: کمبود ذخیره محفظه رنگ

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
fa: محفظه رنگ خالی است

note: Translators: At least one input tray is low on media (same as in system-config-printer)
en: Paper low
fa: کمبود کاغذ

note: Translators: At least one input tray is empty (same as in system-config-printer)
en: Out of paper
fa: کاغذ تمام شده است

note: Translators: The printer is offline (same as in system-config-printer)
en: Printer off-line
fa: چاپگر برون‌خط

note: Translators: The printer has detected an error (same as in system-config-printer) Translators: This is a title of an error notification for a printer
en: Printer error
fa: خطای چاپگر

note: Translators: New printer has been added
en: Printer added
fa: چاپگر اضافه شد

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been stopped
en: Printing stopped
fa: چاپ کردن متوقّف شد

[ctx: print job]
note: Translators: "print-job xy" on a printer
en: “%s” on %s
fa: «%s» روی %s

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been cancelled
en: Printing cancelled
fa: چاپ کردن لغو شد

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been aborted
en: Printing aborted
fa: چاپ کردن قطع شد

[ctx: print job state]
note: Translators: A print job has been completed
en: Printing completed
fa: چاپ کردن کامل شد

[ctx: print job state]
note: Translators: A job is printing
en: Printing
fa: چاپ کردن

note: Translators: This is a title of a report notification for a printer
en: Printer report
fa: گزارش چاپگر

note: Translators: This is a title of a warning notification for a printer
en: Printer warning
fa: هشدار چاپگر

note: Translators: "Printer 'MyPrinterName': 'Description of the report/warning/error from a PPD file'."
en: Printer “%s”: “%s”.
fa: چاپگر «%s»: «%s».

en: User was not logged in with smartcard.
fa: کاربر با کار هوشمند وارد نشده بود.

en: USB Protection
fa: محافظت یواس‌بی

en: New USB device
fa: افزارهٔ یواس‌بی جدید

en: New USB device has been activated while the session was not locked. If you did not intend to insert any device, check your system for any suspicious gadgets and remove them.
fa: هنگام قفل نبودن نشست، افزارهٔ یواس‌بی جدیدی فعّال شد. اگر چیزی وصل نکردید، سامانه‌تان را برای افزاره‌های مشکوک بررسی کرده و برش دارید.

en: New device detected
fa: افزاره‌ای جدید شناسایی شد

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been inserted. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
fa: یکی از افزاره‌های پیشینتان یا افزارهٔ جدیدی وصل شده. اگر چنین کاری نکردید، سامانه را برای افزاره‌های مشکوک بررسی کنید.

en: Reconnect USB device
fa: اتّصال دوبارهٔ افزارهٔ یواس‌بی

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
fa: هنگام نبودنتان، افزارهٔ جدید شناسایی شد. لطفاً برای شروع به استفاده از آن، قطعش کرده و دوباره وصل کنید.

en: USB device blocked
fa: افزارهٔ یواس‌بی مسدود شد

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
fa: هنگام نبودنتان، افزارهٔ جدید شناسایی شد. به خاطر روشن بودن محافظت یواس‌بی،‌مسدود شد.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active. If you want to activate the device, disable the USB protection and re-insert the device.
fa: افزارهٔ وصل شدهٔ جدید به خاطر روشن بودن محافظت یواس‌بی مسدود شد. اگر می‌خواهید افزاره را فعّال کنید، محافظت یواس‌بی را از کار انداخته و افزاره را دوباره وصل کنید.

en: Phone failure
fa: شکست تلفن

en: No connection to phone
fa: بدون اتّصال به تلفن

en: Operation not allowed
fa: عملیات مجاز نیست

en: Operation not supported
fa: عملیات پشتیبانی نمی‌شود

en: SIM not inserted
fa: سیم‌کارت وارد نشده

en: SIM PIN required
fa: نیازمند پین سیم‌کارت

en: SIM PUK required
fa: نیازمند پوک سیم‌کارت

en: SIM failure
fa: شکست سیم‌کارت

en: SIM busy
fa: سیم‌کارت اشغال

en: SIM wrong
fa: سیم‌کارت نادرست

en: Incorrect password
fa: گذرواژهٔ نادرست

en: SIM PIN2 required
fa: نیازمند پین۲ سیم‌کارت

en: SIM PUK2 required
fa: نیازمند پوک۲ سیم‌کارت

en: Unknown error
fa: خطای ناشناخته

en: Action Cancelled
fa: کنش لغو شد

en: Access denied
fa: دسترسی رد شد

en: Unknown Error
fa: خطای ناشناخته

en: New PIN for SIM
fa: پین جدید برای سیم‌:ارت

en: Set
fa: تنظیم

en: Unlock SIM card
fa: قفل‌گشایی سیم‌کارت

en: Unlock
fa: قفل‌گشایی

en: Cancel
fa: لغو

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
fa: لطفاً پینی جدید برای سیم‌کارت %s فراهم کنید

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
fa: برای قفل‌گشایی سیم‌کارتتان، پینی جدید وارد کنید

en: Please provide the PIN for SIM card %s
fa: لطفاً پین را برای سیم‌کارت %s فراهم کنید

en: Enter PIN to unlock your SIM card
fa: برای قفل‌گشایی سیم‌کارتتان، پین را وارد کنید

en: Please provide the PUK for SIM card %s
fa: لطفاً پوک را برای سیم‌کارت %s فراهم کنید

en: Enter PUK to unlock your SIM card
fa: برای قفل‌گشایی سیم‌کارتتان، پوک را وارد کنید

note: msg is already localised
en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
fa[0]: %2$s. %1$u تلاش دیگر دارید
fa[1]: %2$s. %1$u تلاش دیگر دارید

en: You have %u try left | You have %u tries left
fa[0]: %1$u تلاش دارید
fa[1]: %1$u تلاش دارید
