ArcMenu - en to tr translation catalogue (349 entries)

en: Pin to ArcMenu
tr: ArcMenuʼye Sabitle

en: Create Desktop Shortcut
tr: Masaüstü Kısayolu Oluştur

en: Delete Desktop Shortcut
tr: Masaüstü Kısayolunu Sil

en: Unpin from ArcMenu
tr: ArcMenuʼden Ayır

en: Open Folder Location
tr: Klasör Konumunu Aç

en: Favorites
tr: Favoriler

en: Frequent Apps
tr: Sık Kullanılan Uygulamalar

en: All Apps
tr: Tüm Uygulamalar

en: Pinned Apps
tr: Sabitlenmiş Uygulamalar

en: Recent Files
tr: Son Dosyalar

en: Log Out...
tr: Oturumu Kapat...

en: Lock
tr: Kilitle

en: Restart...
tr: Yeniden Başlat...

en: Power Off...
tr: Gücü Kapat...

en: Suspend
tr: Askıya Al

en: Hybrid Sleep
tr: Karma Uyku

en: Hibernate
tr: Hazırda Beklet

en: Switch User
tr: Kullanıcı Değiştir

en: GNOME Menu
tr: GNOME Menü

en: Enterprise
tr: Kurumsal

en: Sleek
tr: Zarif

en: GNOME Overview
tr: GNOME Genel Görünüm

en: Traditional
tr: Geleneksel

en: Touch
tr: Dokunmatik

en: Launcher
tr: Başlatıcı

en: Alternative
tr: Alternatif

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Software
tr: Yazılım

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: Tweaks
tr: İnce Ayarlar

en: Activities Overview
tr: Etkinlikler Genel Görünüm

en: ArcMenu Settings
tr: ArcMenu Ayarları

en: Files
tr: Dosyalar

en: Apps
tr: Uygulamalar

en: Show Desktop
tr: Masaüstünü Göster

en: Power Off / Log Out
tr: Gücü Kapat / Oturumu Kapat

en: Dash to Panel Settings
tr: Dash to Panel Ayarları

en: App Icons Taskbar Settings
tr: Uygulama Simgeleri Görev Çubuğu Ayarları

en: Session
tr: Oturum

en: System
tr: Sistem

en: Back
tr: Geri

en: Unnamed Folder
tr: Adsız Klasör

en: New
tr: Yeni

en: Pinned
tr: Sabitlenmiş

en: Unmount Drive
tr: Aygıtın Bağını Kaldır

en: Eject Drive
tr: Sürücüyü Çıkart

en: Remove from Recent
tr: Son Kullanılanlardan Kaldır

en: Search…
tr: Ara…

en: More Recent Files...
tr: Daha Yeni Dosyalar...

en: Frequent
tr: Sık Kullanılanlar

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Leave
tr: Çık

en: Application Shortcuts
tr: Uygulama Kısayolları

en: Places
tr: Yerler

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Network
tr: Ağ

en: Library Home
tr: Kitaplık Ana Sayfası

en: New Folder
tr: Yeni Klasör

en: Rename Folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

en: Delete Folder
tr: Klasörü Sil

en: Permanently delete %s folder?
tr: %s klasörü kalıcı olarak silinsin mi?

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Rename %s folder
tr: %s klasörünü yeniden adlandır

en: Cancel
tr: İptal

en: Apply
tr: Uygula

en: All Programs
tr: Tüm Programlar

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: Configure Runner
tr: Runnerʼı Yapılandır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Extras
tr: Ekstralar

en: Failed to launch “%s”
tr: “%s” başlatılamadı

en: Failed to mount volume for “%s”
tr: “%s” bölümü bağlanamadı

en: Home
tr: Ev

en: Ejecting drive “%s” failed:
tr: “%s” sürücüsü çıkartılamadı:

en: Modify
tr: Değiştir

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move Down
tr: Aşagı Taşı

en: Remove
tr: Kaldır

en: Searching...
tr: Aranıyor...

en: No results.
tr: Sonuç yok.

en: + %d more
tr: + %d daha

en: List of open windows across all workspaces
tr: Tüm çalışma alanlarındaki açık pencerelerin listesi

en: Open Windows
tr: Açık Pencereler

en: '%s' on Workspace %d
tr: '%s' çalışma alanı %d üstünde

en: Failed to open “%s”
tr: “%s” açılamadı

en: About
tr: Hakkında

en: Application Menu Extension for GNOME
tr: GNOME İçin Uygulama Menü Uzantısı

en: ArcMenu Version
tr: ArcMenu Sürümü

en: Git Commit
tr: Git Değişiklik

en: GNOME Version
tr: GNOME Sürümü

en: OS Name
tr: İşletim Sistemi Adı

en: Windowing System
tr: Pencere Sistemi

en: Website
tr: Web sitesi

en: Report an Issue
tr: Sorun Bildir

en: Donate via PayPal
tr: PayPal ile Bağış Yap

en: Load
tr: Yükle

en: Load Settings
tr: Ayarları Yükle

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Credits
tr: Oluşturanlar

en: Brought to you by
tr: Sunanlar

en: History
tr: Geçmiş

en: Contributions by
tr: Katkıcılar:

en: Contributors
tr: Katkıda Bulunanlar

en: Translators
tr: Çevirmenler

en: Artwork by
tr: Grafikler

en: Legal
tr: Yasal

en: This program comes with absolutely no warranty.
tr: Bu program kesinlikle hiçbir garanti vermiyor.

en: GNU General Public License, version 2 or later
tr: GNU Genel Kamu Lisansı, Sürüm 2 veya sonrası

note: TRANSLATORS: this is the program license url; the string contains the name of the license as link text.
en: See the <a href="%s">%s</a> for details.
tr: Bkz <a href="%s">%s</a> detaylar için.

en: General
tr: Genel

en: Panel Display Options
tr: Panel Görünüm Seçenekleri

en: Show Activities Button
tr: Etkinlik Düğmesini Göster

en: Dash to Panel may conflict with this setting
tr: Dash to Panel bu ayarla çakışabilir

en: Left
tr: Sol

en: Center
tr: Orta

en: Right
tr: Sağ

en: Position in Panel
tr: Paneldeki Konumu

en: Menu Alignment
tr: Menü Hizalaması

en: Display ArcMenu on all Panels
tr: ArcMenuʼyu Tüm Panellerde Görüntüle

en: Dash to Panel or App Icons Taskbar extension required
tr: Dash to Panel veya App Icons Taskbar uzantısı gerekli

en: Always Prefer Top Panel
tr: Daima Üst Paneli Tercih Et

en: Useful with Dash to Panel setting 'Keep original gnome-shell top panel'
tr: 'Orijinal gnome-shell üst panelini koru' ayarı Dash to Panel ile kullanışlıdır

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: ArcMenu Hotkey
tr: ArcMenu Kısayolu

en: Standalone Runner Menu
tr: Bağımsız Runner Menü

en: Hide Overview on Startup
tr: Başlangıçta Genel Görünümü Gizle

en: Hotkey Options
tr: Kısayol Seçenekleri

en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Open on Primary Monitor
tr: Birincil Ekranda Aç

en: Modify Hotkey
tr: Kısayolu Değiştir

note: TRANSLATORS: %s is replaced with a description of the keyboard shortcut, don't translate/transliterate <b>%s</b>
en: Enter a new shortcut to change <b>%s</b>
tr: <b>%s</b> değiştirmek için yeni kısayol girin

en: Standalone Runner Hotkey
tr: Bağımsız Çalıştırıcı Kısayol Tuşu

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
tr: İptal etmek için Esc’ye ya da klavye kısayolunu devre dışı bırakmak için Backspace’e basın.

en: Conflict with <b>%s</b> hotkey
tr: <b>%s</b> kısayoluyla çatışıyor

en: Standlone Runner
tr: Bağımsız Çalıştırıcı

en: Show Category Sub Menus
tr: Kategori Alt Menülerini Göster

en: Show Application Descriptions
tr: Uygulama Açıklamalarını Göster

en: Disable ScrollView Fade Effects
tr: ScrollView Fade Efektlerini Devre Dışı Bırak

en: Disable Tooltips
tr: Araç İpuçlarını Devre Dışı Bırak

en: Alphabetize 'All Programs' Category
tr: 'Tüm Programlar' Kategorisini Alfabetikleştir

en: Show Hidden Recent Files
tr: Gizli Son Dosyaları Göster

en: Multi-Lined Labels
tr: Çok Satırlı Etiketler

en: Allow application labels to span multiple lines on grid style layouts
tr: Uygulama etiketlerinin ızgara tarzı düzenlerde birden fazla satıra yayılmasına izin ver

en: Full Color
tr: Tam Renk

en: Symbolic
tr: Sembolik

en: Category Icon Type
tr: Kategori Simge Türü

en: Some icon themes may not include selected icon type
tr: Bazı simge temaları seçili simge türünü içermeyebilir

en: Shortcuts Icon Type
tr: Kısayollar Simge Türü

en: Disable New Apps Tracker
tr: Yeni Uygulamalar Tarayıcıyı Devre Dışı Bırak

en: Clear All
tr: Tümünü Temizle

en: Clear Apps Marked 'New'
tr: 'Yeni' Olarak İşaretlenmiş Uygulamaları Temizle

en: %s Layout Tweaks
tr: %s Düzen İnce Ayarları

en: Extra Shortcuts
tr: İlave Kısayollar

en: Vertical Separator
tr: Dikey Ayırıcıyı

en: Mouse Click
tr: Fare Tıklaması

en: Mouse Hover
tr: Fareyle Üzerine Gelme

en: Category Activation
tr: Kategori Etkinleştirme

en: Round
tr: Yuvarlak

en: Square
tr: Kare

en: Avatar Icon Shape
tr: Avatar Simge Şekli

en: Bottom
tr: Alt

en: Top
tr: Üst

en: Searchbar Location
tr: Arama Çubuğu Konumu

en: Flip Layout Horizontally
tr: Düzeni Yatay Çevir

en: Disable User Avatar
tr: Kullanıcı Avatarını Devre Dışı Bırak

en: Default View
tr: Öntanımlı Görünüm

en: Disable Frequent Apps
tr: Sık Kullanılan Uygulamaları Devre Dışı Bırak

en: Show Apps Grid
tr: Uygulamalar Izgarasını Göster

en: Disable Pinned Apps
tr: Sabitlenmiş Uygulamaları Devre Dışı Bırak

en: Activate on Hover
tr: Üzerine Gelince Etkinleştir

en: Enable Activities Overview Shortcut
tr: Etkinliklere Genel Bakış Kısayolunu Etkinleştir

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Position
tr: Konum

en: List
tr: Liste

en: Grid
tr: Izgara

en: Search Results Display Style
tr: Arama Sonuçları Görünüm Biçimi

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Font Size
tr: Yazı Tipi Boyutu

en: %d Default Theme Value
tr: %d Öntanımlı Tema Değeri

en: Show Frequent Apps
tr: Sık Kullanılanlar Uygulamaları Göster

en: Position on Monitor
tr: Ekrandaki Konumu

en: Right-Panel Width
tr: Sağ Panel Genişliği

en: External Devices
tr: Harici Aygıtlar

en: Nothing Yet!
tr: Henüz değil!

en: Categories List
tr: Kategori Listesi

en: Category Quick Links
tr: Kategori Hızlı Bağlantıları

en: Display quick links of extra categories on the home page
    Must also be enabled in 'Menu -> Extra Categories' section
tr: Ana sayfada ilave kategorilerin hızlı bağlantılarını görüntüleyin
    'Menü -> İlave Kategoriler' bölümünden de de etkinleştirilmelidir

en: Quick Links Location
tr: Hızlı Bağlantılar Konumu

en: Enable Weather Widget
tr: Hava Durumu Parçacığını Etkinleştir

en: Enable Clock Widget
tr: Saat Parçacığını Etkinleştir

en: Current Menu Layout
tr: Geçerli Menü Düzeni

en: Choose a new menu layout?
tr: Yeni bir menü düzeni seçilsin mi?

en: %s Menu Layouts
tr: %s Menü Düzenleri

en: Actions will be hidden from ArcMenu if not available on your system.
tr: Eğer sisteminizde yoksa eylemler ArcMenuʼden gizlenecektir.

en: Power Off / Log Out Buttons
tr: Gücü Kapat / Oturumu Kapat Düğmeleri

en: Off
tr: Kapalı

en: Power Buttons
tr: Güç Düğmeleri

en: Power Menu
tr: Güç Menüsü

en: Override Display Style
tr: Görünüm Biçiminin Üzerine Yaz

en: Add More Apps
tr: Daha Fazla Uygulama Ekle

en: Add Default User Directories
tr: Öntanımlı Kullanıcı Dizinlerini Ekle

en: Add More Shortcuts
tr: Daha Fazla Kısayol Ekle

en: Add Custom Shortcut
tr: Özel Kısayol Ekle

en: Invalid Shortcut
tr: Geçersiz Kısayol

en: Add to your Pinned Apps
tr: Sabitlenmiş Uygulamalara Ekle

en: Add to your Extra Shortcuts
tr: Ek Kısayollarınıza Ekleyin

en: Select Application Shortcuts
tr: Uygulama Kısayollarını Seç

en: Select Directory Shortcuts
tr: Dizin Kısayollarını Seç

en: Add to the Context Menu
tr: Bağlam Menüsüne Ekle

en: Separator
tr: Ayraç

en: Spacer
tr: Ayırıcı

en: Run Command...
tr: Komut Çalıştır...

en: Show All Apps
tr: Tüm Uygulamaları Göster

en: Menu Settings
tr: Menü Ayarları

en: Menu Theming
tr: Menü Teması

en: Change Menu Layout
tr: Menü Düzenini Değiştir

en: Menu Button Settings
tr: Menü Düğme Ayarları

en: Panel Extension Settings
tr: Panel Uzantı Ayarları

en: Power Options
tr: Güç Seçenekleri

en: Documents
tr: Belgeler

en: Downloads
tr: İndirilenler

en: Music
tr: Müzik

en: Pictures
tr: Resimler

en: Videos
tr: Videolar

en: Recent
tr: Son

en: Dash to Panel or App Icons Taskbar
tr: Dash to Panel ya da App Icons Taskbar

en: %s has been added
tr: %s eklendi

en: %s has been removed
tr: %s kaldırıldı

en: Add a Custom Shortcut
tr: Özel Kısayol Ekle

en: Edit Pinned App
tr: Sabitlenmiş Uygulamayı Düzenle

en: Edit Shortcut
tr: Kısayolu Düzenle

en: Title
tr: Başlık

en: Icon
tr: Simge

en: Browse...
tr: Göz At...

en: Select an Icon
tr: Simge seç

en: Command
tr: Komut

en: Directory
tr: Dizin

en: Add
tr: Ekle

en: Extra Search Providers
tr: İlave Arama Sağlayıcılar

en: Search for open windows across all workspaces
tr: Tüm çalışma alanlarında açık pencereleri ara

en: Search for recent files
tr: Son dosyalar için ara

en: Search Options
tr: Arama Seçenekleri

en: Show Search Result Descriptions
tr: Arama Sonucu Açıklamalarını Göster

en: Highlight search result terms
tr: Arama sonucu terimlerini vurgula

en: Max Search Results
tr: En Fazla Arama Sonucu

en: Search Box Border Radius
tr: Arama Kutusu Kenarlık Çapı

en: Reset settings
tr: Ayarları sıfırla

en: Reset all %s settings?
tr: Tüm %s ayarları sıfırlansın mı?

en: All %s settings will be reset to the default value.
tr: Tüm %s ayarları öntanımlı değerlere sıfırlanacak.

en: Override Theme
tr: Temanın Üzerine Yaz

en: Results may vary with third party themes
tr: Sonuçlar üçüncü taraf temalarda değişiklik gösterebilir

en: Menu Themes
tr: Menü Temaları

en: Current Theme
tr: Geçerli Tema

en: Save as Theme
tr: Tema Olarak Kaydet

en: Menu Styling
tr: Menü Biçimi

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Foreground Color
tr: Önplan Rengi

en: Border Color
tr: Kenarlık Rengi

en: Border Width
tr: Kenarlık Genişliği

en: Border Radius
tr: Kenarlık Çapı

en: Separator Color
tr: Ayırıcı Rengi

en: Menu Items Styling
tr: Menü Ogeleri Biçimi

en: Hover
tr: Üzerine Gelme

en: Active
tr: Etkin

en: Save Theme As...
tr: Temayı Farklı Kaydet...

en: Theme Name
tr: Tema Adı

en: Save Theme
tr: Temayı Kaydet

en: Manage Themes
tr: Temaları Yönet

en: Save Themes
tr: Temaları Kaydet

en: Load Themes
tr: Temaları Yükle

en: %s has been selected
tr: %s seçildi

en: %s has been unselected
tr: %s seçimi kaldırıldı

en: Menu Size
tr: Menü Boyutu

en: Left-Panel Width
tr: Sol Panel Genişliği

en: Traditional Layouts
tr: Geleneksel Düzenler

en: Width Offset
tr: Genişlik Konumu

en: Non-Traditional Layouts
tr: Geleneksel Olmayan Düzenler

en: Menu Location
tr: Menü Konumu

en: Top Centered
tr: Üst Ortalanmış

en: Bottom Centered
tr: Alt Ortalanmış

en: Override Menu Location
tr: Menü Konumunun Üzerine Yaz

en: Override Menu Rise
tr: Menü Yükselmesinin Üzerine Yaz

en: Menu Distance from Panel and Screen Edge
tr: Panel ve Ekran Kenarından Menü Mesafesi

en: Override Icon Sizes
tr: Simge Boyutlarının Üzerine Yaz

en: Override the icon size of various menu items
tr: Çeşitli menü ögelerinin simge boyutunun üzerine yaz

en: Small
tr: Küçük

en: Medium
tr: Orta

en: Large
tr: Büyük

en: Wide
tr: Geniş

en: Custom
tr: Özel

en: Grid Menu Items
tr: Izgara Menü Ögeleri

en: Apps, Pinned Apps, Shortcuts, Grid Search Results
tr: Uygulamalar, Sabitlenmiş Uygulamalar, Kısayollar, Kılavuz Arama Sonuçları

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Apps, Pinned Apps, Items within Category, List Search Results
tr: Uygulamalar, Sabitlenmiş Uygulamalar, Kategorideki Öğeler, Arama Sonuçlarını Listele

en: Directory / Application / Other Shortcuts, Power Menu
tr: Dizin / Uygulama / Diğer Kısayollar, Güç Menüsü

en: Application Categories
tr: Uygulama Kategorileri

en: Button Widgets
tr: Düğme Parçacıkları

en: Power Buttons, Unity Bottom Bar, Mint Side Bar, etc
tr: Güç Düğmeleri, Unity Alt Çubuğu, Mint Kenar Çubuğu, vb.

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Avatar, Search, Navigation Icons
tr: Avatar, Arama, Gezinme Simgeleri

en: Extra Small
tr: Çok Küçük

en: Extra Large
tr: Çok Büyük

en: Hidden
tr: Gizli

en: Custom Grid Icon Size
tr: Özel Izgara Simge Boyutu

en: Icon Size
tr: Simge Boyutu

en: Menu Button
tr: Menü Düğmesi

en: Menu Button Appearance
tr: Menü Düğmesi Görünümü

en: Text
tr: Metin

en: Icon and Text
tr: Simge ve Metin

en: Text and Icon
tr: Metin ve Simge

en: Display Style
tr: Görünüm Biçimi

en: Padding
tr: Dolgu

en: Menu Button Icon
tr: Menü Düğmesi Simgesi

en: Choose a new icon
tr: Yeni simge seç

en: Menu Button Styling
tr: Menü Düğme Biçimi

en: Background colors required if set to 0
tr: 0 olarak ayarlanırsa gerekli arka plan renkleri

en: Menu Button Icons
tr: Menü Düğmesi Simgesi

en: Icons
tr: Simgeler

en: Distros
tr: Dağıtımlar

en: Legal Disclaimer
tr: Yasal Uyarı

en: Browse Files...
tr: Dosyalara Göz At...

en: Select an Image File
tr: Görüntü Dosyası Seç

en: Select
tr: Seç

en: Browse Icons...
tr: Simgelere Göz At...

en: System Icons
tr: Sistem Simgeleri

en: Search...
tr: Ara...

en: Legal Disclaimer for Distro Icons
tr: Dağıtım Simgeleri için Yasal Uyarı

en: Menu
tr: Menü

en: How should the menu look?
tr: Menü nasıl görünsün?

en: Menu Layout
tr: Menü Düzeni

en: Choose a layout style for the menu
tr: Menü için düzen biçimi seç

en: Menu Theme
tr: Menü Teması

en: Modify menu colors, font size, and border
tr: Menü renklerini, yazı tipi boyutunu ve kenarlığı değiştir

en: Menu Visual Appearance
tr: Menü Görsel Görünümü

en: Change menu height, width, location, and icon sizes
tr: Menü yüksekliğini, genişliğini, konumunu ve simge boyutlarını değiştir

en: Fine Tune
tr: İnce Ayar

en: Adjust less commonly used visual settings
tr: Daha az kullanılan görsel ayarları düzenle

en: What should show on the menu?
tr: Menüde ne gösterilmeli?

en: Settings specific to the current menu layout
tr: Geçerli menü düzenine özel ayarlar

en: Directory Shortcuts
tr: Dizin Kısayolları

en: Choose which power options to show and the display style
tr: Hangi güç seçeneklerinin gösterileceğini ve görüntüleme biçimini seç

en: Extra Categories
tr: İlave Kategoriler

en: Add or remove additional custom categories
tr: Ek özel kategoriler ekle veya kaldır

en: What should show on the context menu?
tr: Bağlam menüsünde ne gösterilmeli?

en: Modify ArcMenu Context Menu
tr: ArcMenu Bağlam Menüsünü Düzenle
