gnome-shell-extension-caffeine - en to ca translation catalogue (70 entries)

en: Caffeine
ca: Cafeïna

en: Caffeine Timer
ca: Temporitzador del Cafeïna

en: Infinite
ca: Infinit

en:  minutes
ca:  minuts

en: Caffeine enabled
ca: Cafeïna activada

en: Night Light paused
ca: Llum nocturna pausada

en: Caffeine disabled
ca: Cafeïna desactivada

en: Night Light resumed
ca: Llum nocturna reactivada

en: Apps
ca: Aplicacions

en: Trigger mode
ca: Mode d'activació

en: Running
ca: S'està executant

en: Active workspace
ca: Espai de treball actiu

en: Apps trigger Caffeine mode
ca: Quan les aplicacions activen el mode cafeïna

en: Choose the way apps will trigger Caffeine
ca: Escolliu amb quina condició les aplicacions activaran el mode cafeïna

en: Add
ca: Afegiu

en: Apps that trigger Caffeine
ca: Aplicacions que activen el mode cafeïna

en: Display
ca: Pantalla

en: Only when active
ca: Només en actiu

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Show status indicator in top panel
ca: Mostra l'indicador d'estat al panell superior

en: Enable or disable the Caffeine icon in the top panel
ca: Mostra o no la icona de cafeïna al panell superior

en: Show timer in top panel
ca: Mostra el temporitzador al panell superior

en: Enable or disable the timer in the top panel
ca: Activa o desactiva el temporitzador al panell superior

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Enable notifications when Caffeine is enabled or disabled
ca: Mostra una notificació quan el mode cafeïna és activat o desactivat

en: Status indicator position
ca: Posició de l'indicador d'estat

en: The position relative of indicator icon to other items
ca: La posició de la icona indicadora de l'estat en relació als altres elements

en: Behavior
ca: Comportament

en: Enable for fullscreen apps
ca: Activa per aplicacions en pantalla completa

en: Automatically enable when an app enters fullscreen mode
ca: Activa automàticament quan una aplicació canvia a pantalla completa

en: Remember state
ca: Recorda l'estat

en: Remember the last state across sessions and reboots
ca: Recorda l'últim estat entre inicis de sessió i reinicis

en: For apps on list
ca: Per les aplicacions a la llista

en: Pause and resume Night Light
ca: Pausa i activa la llum nocturna

en: Toggles the night light together with Caffeine's state
ca: Commuta la llum nocturna juntament amb el mode cafeïna

en: Allow screen blank
ca: Permet que la pantalla s'apagui

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled
ca: Permet que la pantalla s'apagui quan el mode cafeïna està activat

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Durations
ca: Duracions

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Toggle shortcut
ca: Commuta la drecera

en: Use Backspace to clear
ca: Usa la tecla retrocés per desvincular la drecera

en: Set to
ca: Estableix a

en: New accelerator…
ca: Drecera nova...

en: Application list
ca: Llista d'aplicacions

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name)
ca: Una llista de cadenes de text, cadascuna sent l'ID d'una aplicació (el nom del fitxer .desktop)

en: Store caffeine toggle state
ca: Desa l'estat del mode cafeïna

en: Store caffeine user state
ca: Desa l'estat del mode cafeïna per l'usuari

en: Specify time (minutes) for the timer countdown
ca: Especifica el temps (minuts) per al compte enrere del temporitzador

en: Specify index of duration range for the timer
ca: Especifica l'índex de l'interval de duració per al temporitzador

en: Restore caffeine state
ca: Restableix l'estat del mode cafeïna

en: Show indicator
ca: Mostra l'indicador

en: Show the indicator on the top panel
ca: Mostra l'indicador al panell superior

en: Show notifications
ca: Mostra les notificacions

en: Show notifications when enabled/disabled
ca: Mostra una notificació quan s'activa i quan es desactiva

en: Show timer
ca: Mostra el temporitzador

en: Show timer when enabled/disabled
ca: Mostra el temporitzador quan s'activa o es desactiva

en: Enable when a fullscreen application is running
ca: Activa quan una aplicació està en mode pantalla completa

en: Night Light control mode
ca: Mode de control de la llum nocturna

en: Set the way Caffeine interacts with the Night light setting.
ca: Estableix com el mode cafeïna interactua amb la configuració de la llum nocturna.

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled.
ca: Permet apagar la pantalla quan el mode cafeïna està activat.

en: Trigger App control mode
ca: Mode de control de l'aplicació activadora

en: Set the trigger method for apps.
ca: Estableix el mètode d'activació per a les aplicacions.

en: Shortcut to toggle Caffeine.
ca: Drecera per commutar el mode cafeïna.

en: Default width for the preferences window
ca: Amplada per defecte de la finestra de preferències

en: Default height for the preferences window
ca: Alçada per defecte de la finestra de preferències

en: Visible position offset of status icon in indicator menu
ca: Desplaçament visible de la posició de la icona d'estat al menú indicador

en: Real position offset of status icon in indicator menu that include invisible one
ca: Posició real del desplaçament de la icona d'estat al menú d'indicadors que inclou un invisible

en: Last item index in indicator menu
ca: Índex de l'últim element al menú indicador
