gnome-shell-extension-caffeine - en to bg translation catalogue (95 entries)

en: Caffeine
bg: „Кофеин“

en: Caffeine Timer
bg: Таймер на „Кофеин“

en: Settings
bg: Настройки

en: Infinite
bg: Безкрайно

en:  hour
bg:  час

en:  hours
bg:  часа

en:  minute
bg:  минута

en:  minutes
bg:  минути

en: Caffeine enabled
bg: „Кофеин“ е включен

en: Caffeine disabled
bg: „Кофеин“ е изключен

en: Night Light paused
bg: Нощния режим е паузиран

en: Night Light resumed
bg: Нощния режим е възобновен

en:  minute
bg:  минута

en:  minutes
bg:  минути

en: Apps
bg: Приложения

en: Trigger mode
bg: Режим на задействане

en: Running
bg: Работещи

en: Focus
bg: Фокус

en: Active workspace
bg: Активен работен плот

en: Apps trigger Caffeine mode
bg: Приложения, задействащи режим на „Кофеин“

en: Choose the way apps will trigger Caffeine
bg: Изберете начина, по който приложенията ще задействат „Кофеин“

en: Add
bg: Добави

en: Apps that trigger Caffeine
bg: Приложения, които задействат „Кофеин“

en: Display
bg: Показване

en: Only when active
bg: Само когато е активен

en: Always
bg: Винаги

en: Never
bg: Никога

en: Show status indicator in top panel
bg: Показване на индикатор за състояние в горния панел

en: Enable or disable the Caffeine icon in the top panel
bg: Включване или изключване на иконата на „Кофеин“ в горния панел

en: Show timer in top panel
bg: Показване на таймера в горния панел

en: Enable or disable the timer in the top panel
bg: Включване или изключване на таймера в горния панел

en: Show quick settings toggle
bg: Показване превключвател в бързите настройки

en: Enable or disable the toggle in the quick settings menu
bg: Включване или изключване на превключвателя в менюто за бързи настройки

en: Notifications
bg: Известия

en: Enable notifications when Caffeine is enabled or disabled
bg: Включване на известия при включване/изключване на „Кофеин“

en: Status indicator position
bg: Позиция на индикатора за състояние

en: The position relative of indicator icon to other items
bg: Позицията на иконата на индикатора спрямо другите елементи

en: General
bg: Общи

en: Behavior
bg: Поведение

en: Enable for fullscreen apps
bg: Включи за приложенията на цял екран

en: Automatically enable when an app enters fullscreen mode
bg: Автоматично включване, когато приложение влезе в режим на цял екран

en: Enable when an app is playing media
bg: Включване, когато приложение възпроизвежда медия

en: Automatically enable when an app reports playback
bg: Автоматично включване, когато приложение съобщи за възпроизвеждане

en: Remember state
bg: Запомни състоянието

en: Remember the last state across sessions and reboots
bg: Запомни последното състояние между сесиите и след рестартиране

en: For apps on list
bg: За приложения от списъка

en: Pause and resume Night Light
bg: Пауза и възобновяване на нощния режим

en: Toggles the night light together with Caffeine's state
bg: Превключва нощния режим заедно със състоянието на „Кофеин“

en: Allow screen blank
bg: Позволи гасенето на екрана

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled
bg: Позволяване на изключването на екрана, когато „Кофеин“ е включен

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: Toggle shortcut
bg: Клавиш за превключване

en: Use Backspace to clear
bg: Използване на backspace за изчистване

en: New accelerator…
bg: Нова комбинация…

en: Timer
bg: Таймер

en: Preset durations
bg: Предварително зададени продължителности

en: Durations
bg: Продължителности

en: Custom durations
bg: Персонализирани продължителности

en: Short timer
bg: Кратък таймер

en: Medium timer
bg: Среден таймер

en: Long timer
bg: Дълъг таймер

en: Enable custom values
bg: Разрешаване на персонализираните стойности

en: Select custom value for each duration
bg: Избиране на персонализирана стойност за всяка продължителност

en: Set to
bg: Задаване на

en: Application list
bg: Списък с приложения

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name)
bg: Списък от низове, всеки съдържащ id на приложение (име на .desktop файл)

en: Store caffeine user state
bg: Запазване на потребителското състояние на „Кофеин“

en: List of duration timer
bg: Списък с продължителности на таймера

en: Specify the short, medium and long duration for the timer countdown (seconds)
bg: Задаване на кратката, средната и дългата продължителност за обратното броене на таймера (в секунди)

en: Use custom duration values for the timer
bg: Използване на персонализирани стойности за продължителността на таймера

en: Specify time (seconds) for the timer countdown
bg: Задаване на време (в секунди) за обратното броене на таймера

en: Specify index of duration range for the timer
bg: Задаване на индекс на диапазона продължителности за таймера

en: Restore caffeine state
bg: Възстановяване на състоянието на „Кофеин“

en: Show indicator
bg: Показване на индикатор

en: Show the indicator on the top panel
bg: Показване на индикатора в горния панел

en: Show notifications
bg: Показване на известия

en: Show notifications when enabled/disabled
bg: Показване на известия при включване/изключване

en: Show timer
bg: Показване на таймер

en: Show timer when enabled/disabled
bg: Показване на таймера при включване/изключване

en: Show toggle
bg: Показване на превключвател

en: Show the quick settings toggle
bg: Показване превключвателя в бързите настройки

en: Enable when a fullscreen application is running
bg: Включване, когато работи приложение на цял екран

en: Enable when an application is playing media
bg: Включване, когато приложение възпроизвежда медия

en: Enable when an application is reporting playback status via MPRIS
bg: Включване, когато приложение съобщава статус на възпроизвеждане чрез MPRIS

en: Night Light control mode
bg: Режим за управление на нощния режим

en: Set the way Caffeine interacts with the Night light setting.
bg: Настройване как „Кофеин“ взаимодейства с настройката за нощен режим.

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled.
bg: Позволяване на изключването на екрана, когато „Кофеин“ е включен.

en: Trigger App control mode
bg: Режим за управление на приложението активатор

en: Set the trigger method for apps.
bg: Задаване на метода на задействане за приложенията.

en: Shortcut to toggle Caffeine.
bg: Клавиш за превключване на „Кофеин“.

en: Default width for the preferences window
bg: Ширина по подразбиране на прозореца с настройки

en: Default height for the preferences window
bg: Височина по подразбиране на прозореца с настройки

en: Visible position offset of status icon in indicator menu
bg: Видимо отклонение на позицията на иконата в менюто на индикатора

en: Real position offset of status icon in indicator menu that include invisible one
bg: Реално отклонение на позицията на иконата в менюто на индикатора, което включва невидими икони

en: Last item index in indicator menu
bg: Индекс на последния елемент в менюто на индикатора
