gnome-shell-extension-caffeine - en to el translation catalogue (81 entries)

en: Caffeine
el: Καφεΐνη

en: Caffeine Timer
el: Καφεΐνη χρονόμετρο

en: Infinite
el: Άπειρο

en:  hour
el:  ώρα

en:  hours
el:  ώρες

en:  minute
el:  Λεπτό

en:  minutes
el:  λεπτά

en: Caffeine enabled
el: Καφεΐνη ενεργοποιημένη

en: Night Light paused
el: Νυχτερινό φως σε παύση

en: Caffeine disabled
el: Καφεΐνη απενεργοποιημένη

en: Night Light resumed
el: Νυχτερινό φως σε συνέχεια

en: Apps
el: Εφαρμογές

en: Trigger mode
el: Λειτουργία πυροδότησης

en: Running
el: Τρέχει

en: Focus
el: Εστίαση

en: Active workspace
el: Ενεργός χώρος εργασίας

en: Apps trigger Caffeine mode
el: Οι εφαρμογές πυροδοτούν τη λειτουργία Καφεΐνη

en: Choose the way apps will trigger Caffeine
el: Επιλέξτε τον τρόπο με τον οποίο οι εφαρμογές θα πυροδοτούν την Καφεΐνη

en: Add
el: Προσθήκη

en: Apps that trigger Caffeine
el: Εφαρμογές που πυροδοτούν την καφεΐνη

en: Display
el: Οθόνη

en: Only when active
el: Μόνο όταν είναι ενεργή

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Show status indicator in top panel
el: Εμφάνιση ένδειξης κατάστασης στον επάνω πάνελ

en: Enable or disable the Caffeine icon in the top panel
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του εικονιδίου Caffeine στον επάνω πάνελ

en: Show timer in top panel
el: Εμφάνιση χρονοδιακόπτη στον επάνω πάνελ

en: Enable or disable the timer in the top panel
el: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του χρονοδιακόπτη στον επάνω πάνελ

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Enable notifications when Caffeine is enabled or disabled
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων όταν η καφεΐνη είναι ενεργοποιημένη ή απενεργοποιημένη

en: Status indicator position
el: Θέση ένδειξης κατάστασης

en: The position relative of indicator icon to other items
el: Η θέση του εικονιδίου του δείκτη σε σχέση με άλλα στοιχεία

en: General
el: Γενικά

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Enable for fullscreen apps
el: Ενεργοποίηση για εφαρμογές πλήρους οθόνης

en: Automatically enable when an app enters fullscreen mode
el: Αυτόματη ενεργοποίηση όταν μια εφαρμογή εισέρχεται σε λειτουργία πλήρους οθόνης

en: Remember state
el: Να θυμάστε την κατάσταση

en: Remember the last state across sessions and reboots
el: Να θυμάστε την τελευταία κατάσταση σε όλες τις συνεδρίες και επανεκκινήσεις

en: For apps on list
el: Για εφαρμογές στη λίστα

en: Pause and resume Night Light
el: Παύση και συνέχιση Νυχτερινό φως

en: Toggles the night light together with Caffeine's state
el: Αλλάζει το νυχτερινό φως μαζί με την κατάσταση της καφεΐνης

en: Allow screen blank
el: Επιτρέψτε την απενεργοποίηση οθόνης

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled
el: Επιτρέψτε την απενεργοποίηση της οθόνης όταν είναι ενεργοποιημένη η καφεΐνη

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Toggle shortcut
el: Εναλλαγή συντόμευσης

en: Use Backspace to clear
el: Χρησιμοποιήστε Backspace για να διαγράψετε

en: New accelerator…
el: Νέος επιταχυντής...

en: Timer
el: Χρονοδιακόπτης

en: Preset durations
el: Προκαθορισμένες διάρκειες

en: Durations
el: Διάρκεια

en: Custom durations
el: Προσαρμοσμένες διάρκειες

en: Short timer
el: Σύντομος χρονομετρητής

en: Medium timer
el: Μεσαίος χρονομετρητής

en: Long timer
el: Μακρύς χρονομετρητής

en: Enable custom values
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων τιμών

en: Select custom value for each duration
el: Επιλέξτε προσαρμοσμένη τιμή για κάθε διάρκεια

en: Set to
el: Ορίστε σε

en: Application list
el: Λίστα εφαρμογών

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name)
el: Μια λίστα συμβολοσειρών, κάθε μία από τις οποίες περιέχει ένα αναγνωριστικό εφαρμογής (όνομα αρχείου επιφάνειας εργασίας)

en: Store caffeine toggle state
el: Αποθήκευση κατάστασης εναλλαγής καφεΐνης

en: Store caffeine user state
el: Αποθήκευση κατάστασης χρήστη καφεΐνης

en: Specify index of duration range for the timer
el: Καθορίστε τον δείκτη του εύρους διάρκειας για τον χρονοδιακόπτη

en: Restore caffeine state
el: Επαναφορά κατάστασης καφεΐνης

en: Show indicator
el: Εμφάνιση ένδειξης

en: Show the indicator on the top panel
el: Εμφάνιση της ένδειξης στο επάνω πάνελ

en: Show notifications
el: Εμφάνιση ειδοποιήσεων

en: Show notifications when enabled/disabled
el: Εμφάνιση ειδοποιήσεων κατά την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

en: Show timer
el: Εμφάνιση χρονομέτρου

en: Show timer when enabled/disabled
el: Εμφάνιση χρονομέτρου κατά την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

en: Enable when a fullscreen application is running
el: Ενεργοποίηση όταν εκτελείται μια εφαρμογή πλήρους οθόνης

en: Night Light control mode
el: Λειτουργία ελέγχου νυχτερινού φωτός

en: Set the way Caffeine interacts with the Night light setting.
el: Ρυθμίστε τον τρόπο με τον οποίο η Καφεΐνη αλληλεπιδρά με τη ρύθμιση Νυχτερινό φως.

en: Allow turning off screen when Caffeine is enabled.
el: Επιτρέψτε την απενεργοποίηση της οθόνης όταν είναι ενεργοποιημένη η καφεΐνη.

en: Trigger App control mode
el: Λειτουργία ελέγχου πυροδότησης εφαρμογής

en: Set the trigger method for apps.
el: Ορίστε τη μέθοδο πυροδότησης για τις εφαρμογές.

en: Shortcut to toggle Caffeine.
el: Συντόμευση για εναλλαγή της καφεΐνης.

en: Default width for the preferences window
el: Προεπιλεγμένο πλάτος για το παράθυρο προτιμήσεων

en: Default height for the preferences window
el: Προεπιλεγμένο ύψος για το παράθυρο προτιμήσεων

en: Visible position offset of status icon in indicator menu
el: Μετατόπιση της ορατής θέσης του εικονιδίου κατάστασης στο μενού ενδείξεων

en: Real position offset of status icon in indicator menu that include invisible one
el: Μετατόπιση της πραγματικής θέσης του εικονιδίου κατάστασης στο μενού ενδείξεων που περιλαμβάνει το αόρατο εικονίδιο

en: Last item index in indicator menu
el: Δείκτης τελευταίου στοιχείου στο μενού ενδείξεων
