gnome-shell-extension-caffeine - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Caffeine
ja: カフェイン

en: Caffeine Timer
ja: カフェインタイマー

en: Infinite
ja: 無限

en:  hour
ja:  時間

en:  hours
ja:  時間

en:  minute
ja:  分

en:  minutes
ja:  分

en: Caffeine enabled
ja: カフェイン機能有効

en: Night Light paused
ja: ナイトライト一時停止

en: Caffeine disabled
ja: カフェイン機能無効

en: Night Light resumed
ja: ナイトライト再開

en: Apps
ja: アプリ

en: Add
ja: 追加

en: Display
ja: ディスプレイ

en: Only when active
ja: アクティブ時のみ

en: Always
ja: いつも

en: Never
ja: 一度もない

en: Remember state
ja: 状態を記憶

en: Preset durations
ja: プリセットの期間

en: Custom durations
ja: カスタム期間

en: Short timer
ja: 短時間タイマー

en: Medium timer
ja: 中期タイマー

en: Long timer
ja: 長時間タイマー

en: Enable custom values
ja: カスタム値を有効にする

en: Select custom value for each duration
ja: 各期間にカスタム値を選択します

en: Application list
ja: アプリケーションリスト

en: List of duration timer
ja: タイマーの期間のリスト

en: Specify the short, medium and long duration for the timer countdown (seconds)
ja: タイマーカウントダウンの短い、中間、長い期間を指定してください（秒）

en: Use custom duration values for the timer
ja: タイマー用のカスタム期間値を使用します

en: Specify time (seconds) for the timer countdown
ja: タイマーカウントダウン用の時間（秒）を指定します

en: Show the indicator on the top panel
ja: Caffeine をトップバーに表示する

en: Show notifications
ja: 通知を有効にする

en: Enable when a fullscreen application is running
ja: フルスクリーンアプリケーション実行時に有効にする
